Gala 14. Wielkiego Maratonu Czytelniczego » W audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego, og... Otwarcie ekspozycji „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Ob... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otwarto ekspozycję „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Fund... Płace na gdańską miarę... » Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim urzędzie miejskim aż 9 dodatkowo zarabia w ... Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ...
Płace na gdańską miarę...
wtorek, 06 czerwca 2023 12:18
Płace na gdańską miarę...
Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Podsumowanie II i otwarcie III edycji Gdańskiego Programu Stypendialnego „Mentor”

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
wtorek, 14 czerwca 2016 04:42

13 czerwca w Europejskim Centrum Solidarności odbyła się gala podsumowująca II edycję oraz otwierająca III edycję Gdańskiego Programu Stypendialnego „Mentor”. Młodzi stypendyści i ich mentorzy odebrali gratulacje oraz dyplomy z rąk prezydenta miasta Gdańska Pawła Adamowicza, który jest inicjatorem powstania programu „Mentor”. Wśród tegorocznych stypendystów znaleźli się m.in. miłośniczka koni, młody pisarz, harcerz, windsurferka, pasjonat piłki nożnej.


– Program „Mentor” jest jak biblioteka. Fundamentem i murami są ludzie, którzy go stworzyli, którzy codziennie przy nim pracują. Mentorzy to właśnie te książki – encyklopedie, poradniki, albumy kucharskie i informatory. Stypendysta to nasz czytelnik. Zachęcamy go, by przyszedł i czerpał z wiedzy oraz doświadczenia, sięgnął po informacje i przepisy po to, by rozwijać siebie, realizować swoje pomysły i spełniać marzenia – powiedziała o programie „Mentor” Zdzisława Bryńczak, jednak z mentorek.altGdański Program Stypendialny „Mentor” skierowany jest do młodych gdańszczan, którzy mają pasję, ale potrzebują wsparcia – finansowego i/lub emocjonalnego. Aby zakwalifikować się do programu młodzi ludzie muszą przedstawić projekt, który chcą zrealizować w ramach „Mentora”. Młodzi stypendyści, którzy dostali się do programu, dzielą się ze światem swoimi osiągnięciami na blogach, które można śledzić na stronie internetowej. Ponadto na stronie znajdują się informacje ile pieniędzy zostało wpłaconych na projekt danego stypendysty i ile osób dokonało wpłaty. Dzięki temu darczyńcy mogą śledzić rozwój młodych ludzi, których zdecydowali się wesprzeć. Program oparty jest na metodzie tzw. crowdfundingu, która polega na zbieraniu drobnych kwot na dany projekt i związane z nim konkretne działania. Inicjatorem programu „Mentor” był prezydent Paweł Adamowicz, zaś jego operatorem jest Fundacja Innowacji Społecznej.alt– Do stypendystów: pamiętajcie, że najważniejsze w życiu są wytrwałość i samokontrola. Talenty, wbrew banalnym powiedzeniom, nie gwarantują sukcesu. Gwarantuje w życiu sukces tylko wytrwałość. Wytrwałość obejmuje takie inne cechy jak solidność, pracowitość, konsekwencja, niepoddawanie się uczuciom porażki, traktowanie porażki i upadku jako szansy na wybicie się, ciekawość. Bądźcie więc wytrwali – wtedy osiągniecie sukces. Zawsze sięgajcie po cele, które w danym momencie przekraczają wasze możliwości – powiedział prezydent Adamowicz, inicjator programu „Mentor”. – Do mentorów naszych kochanych: wy jesteście kluczowi, bo wy jesteście towarzyszami, powiernikami swoich młodych przyjaciół. Budujecie zaufanie, jesteście niezwykle ważni.

Prezydent Paweł Adamowicz powiedział również, że co roku na rzecz programu „Mentor” przekazuje 9 tys. zł i zachęcał innych, aby także zdecydowali się wesprzeć młodych, utalentowanych ludzi.alt– Gdański Program Stypendialny „Mentor” to program, który w sposób unikalny łączy pomoc finansową, stypendium przyznawane na potrzeby realizacji mini-projektów stypendysty, pozwalającego mu rozwijać się w konkretnej dziedzinie, z opieką w postaci indywidualnego mentora, który dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, pomagając w spełnianiu stawianych zadań i celów. Program zapewnia obu stronom okazję do uczenia się i rozwoju – powiedział Jarosław Włodarski, koordynator programu „Mentor”.


Podczas gali wyemitowany został film jednej ze stypendystek II edycji programu „Mentor”, utalentowanej plastycznie Inki Sawickiej, która, m.in. dzięki wsparciu swojej mentorki Anny Szczepkowskiej, zaczęła naukę w liceum plastycznym w Gdyni. Inka w przyszłości chciałaby zostać znaną malarką.


Wśród stypendystów II edycji pojawili się również m.in.: Nikoleta Cichocka – miłośniczka jazdy konnej, która w przyszłości pragnie zająć się hodowlą koni, Agata Olejnik – autorka bloga promującego ekologię, zdrowy tryb życia oraz kuchnię wegańską, Adam Rynkiewicz – pasjonat sportu i zagorzały kibic Lechii Gdańsk, który marzy, aby zostać profesjonalnym piłkarzem, Nikodem Zieliński – poliglota, harcerz, mistrz Polski w dyscyplinie sportowej „Smocze Łodzie”, miłośnik kultury iberyjskiej, a w przyszłości prawdopodobnie nauczyciel języka hiszpańskiego.

Wymienionych stypendystów wspierali mentorzy: Joanna Sławińska – socjolog, Zdzisława Bryńczak – ekonomistka, Agnieszka Trawczyńska – filolog rosyjski, Monika Hinc – przedsiębiorca, właścicielka firmy.altW III edycji Gdańskiego Programu Stypendialnego „Mentor” udział wezmą m.in.

Julia Raczyńska – wielbicielka muzyki, która swoją pasją pragnie dzielić się z otoczeniem; mentor: Kinga Grom – głęboko wierząca studentka pracy socjalnej

Miłosz Czapiewski – utalentowany młody pisarz, który chciałby założyć swój kanał na youtube i zaprezentować na nim swoją interaktywną opowieść; mentor: Joanna Weichbroth – przyjaciółka dzieci, terapeutka, działaczka chrześcijańska

Filip Krysztofiak – harcerz, którzy marzy o tytule harcmistrza i stworzeniu własnej drużyny; mentor: Paweł Chrzan – psycholog, który wraz z partnerką prowadzi firmę projektową

Zuzanna Grabowska – kochająca jeździectwo i konie mieszkanka Wyspy Sobieszewskiej; mentor: Alicja Szymańska – studentka ostatniego roku filologii rosyjskiej, miłośniczka zwierząt.

W gronie tegorocznych stypendystów pojawili się również uczestnicy poprzedniej edycji: Nikoleta Cichocka oraz Adam Rynkiewicz.


Karolina Rabiej


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież