Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ... Porcelanowy jubileusz „Wiosny w ogrodzie” » Dwudziesty, jubileuszowy kiermasz „Wiosna w ogrodzie” w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym ... Ogrodnicze święto w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszarszyłyk). Historia n... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszar...
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
czwartek, 11 maja 2023 16:27
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
Na Pomorzu dobrych specjalistów pracujących w aparacie władzy
Zdunek Wybrzeże - InvestHousePlus PSŻ LIVE: 49:40 90:89
sobota, 03 czerwca 2023 11:31
Zdunek Wybrzeże - InvestHousePlus PSŻ LIVE: 49:40 90:89
O godz. 16.30 rozpocznie się mecz Zdunek Wybrzeże z InvestHousePlus
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Zmiany w Gdańsku: Bojanowski do MTG?

Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
sobota, 18 czerwca 2016 08:39

Radni opozycyjnego PiS w Gdańsku potwierdzają nieoficjalne informacje "Gazety Gdańskiej". Z funkcji prezesa zarządu MTG SA ma odejść Andrzej Kasprzak. Jego następcą miałby zostać Andrzej Bojanowski, dotychczasowy zastępca prezydenta Gdańska.Wyniki Międzynarodowych Targów Gdańskich od jakiegoś czasu budziły zaniepokojenie prezydenta Pawła Adamowicza, w którego otoczeniu dojrzewało przekonanie o potrzebie zmian w kierownictwie tej ważnej samorządowej spółki. Poważnym kandydatem do funkcji prezesa był m.in. były prezes Radia Gdańsk, Lech Parell. Za jego kandydaturą przemawiały dobre rezultaty rozgłośni oraz wcześniejsza praca w zarządzie MTG. Ostatecznie L. Parell został prezesem fundacji powołanej przez inną spółkę miejską, Gdańską Agencję Rozwoju Gospodarczego, do wydawania miejskiego portalu propagandowego przy okazji prowadzenia oficjalnej strony urzędu miejskiego.


Według radnych opozycyjnego Prawa i Sprawiedliwości, nowym prezesem MTG ma zostać przewodniczący jej rady nadzorczej, zastępca prezydenta Gdańska, Andrzej Bojanowski. Gdyby tak się stało w Gdańsku doszłoby na półmetku kadencji do rekonstrukcji zarządu w newralgicznym miejscu. A. Bojanowski do pracy w samorządzie trafił z biznesu. Był konsultantem w oddziale PeKaO SA w "zieleniaku", kierowanym przez Andrzeja Schulza, wcześniej szefa gabinetu wojewody stanu wojennego gen. Mieczysława Cygana, a potem z powodzeniem zajmował się finansami portu gdańskiego w zarządzie Andrzeja Kasprzaka. Jako przewodniczący rady nadzorczej MTG, powoła do zarządu MTG SA pozostającego bez zajęcia... swojego byłego prezesa. A. Kasprzak nie zawiódł oczekiwań i w pierwszych godzinach pracy zatrudnił jako dyrektora finansowego Macieja Glamowskiego, prywatnie... szwagra Pawła Adamowicza.


Nowy zarząd  wybudował za kilkadziesiąt milionów złotych nową siedzibę spółki centrum Amber Expo i sprzedał dawną lokalizację przy ul. Beniowskiego spółce deweloperskiej Eurostyl. W spółce pojawili się współpracownicy Kasprzaka wywodzący się z aktywu PZPR i Wojewódzkiego Urzędu Spraw Wewnętrznych z okresu stanu wojennego.

(msw)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież