Marek Jakubiak: Nie trwać w okopach! » Trzeba żyć chwilą, ale też planować, mieć elastyczność odreagowywania na zmieniającą się sytuację. T... Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji » Z pięciu kampanii samorządowych w Gdańsku, w trzech potencjał zmiany w pierwszej turze był większy n... Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny » Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na Westerplatte – Mieczysław Jałowieck... Igor Strzok: jest zielone światło na odbudowę mostu w Tczewie » Igor Strzok, pomorski wojewódzki konserwator zabytków, poinformował że powiat tczewski może ruszyć z... XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski » XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Opowieści gdańskiego astronoma" odbył się 30 listopada. Jego... Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-...
Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji
czwartek, 07 grudnia 2023 17:42
Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji
Z pięciu kampanii samorządowych w Gdańsku, w trzech potencjał

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
poniedziałek, 04 grudnia 2023 18:15
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
Udanie zakończyli rok 2023 i rundę zasadniczą na swoim lodzie
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Lechia wypunktowała Miedź
niedziela, 03 grudnia 2023 19:00
Lechia wypunktowała Miedź
W ostatniej kolejce rundy jesiennej Lechia pokonała na Polsat Plus

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji polskich barw
niedziela, 26 listopada 2023 15:49
W tonacji polskich barw
Przygotowując wystawę „Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje”

Sport w szkole

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Jak się tu znaleźliśmy?
wtorek, 28 listopada 2023 14:22
Jak się tu znaleźliśmy?
Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci mówi

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Zmiany w Gdańsku: Bojanowski do MTG?

Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
sobota, 18 czerwca 2016 08:39

Radni opozycyjnego PiS w Gdańsku potwierdzają nieoficjalne informacje "Gazety Gdańskiej". Z funkcji prezesa zarządu MTG SA ma odejść Andrzej Kasprzak. Jego następcą miałby zostać Andrzej Bojanowski, dotychczasowy zastępca prezydenta Gdańska.Wyniki Międzynarodowych Targów Gdańskich od jakiegoś czasu budziły zaniepokojenie prezydenta Pawła Adamowicza, w którego otoczeniu dojrzewało przekonanie o potrzebie zmian w kierownictwie tej ważnej samorządowej spółki. Poważnym kandydatem do funkcji prezesa był m.in. były prezes Radia Gdańsk, Lech Parell. Za jego kandydaturą przemawiały dobre rezultaty rozgłośni oraz wcześniejsza praca w zarządzie MTG. Ostatecznie L. Parell został prezesem fundacji powołanej przez inną spółkę miejską, Gdańską Agencję Rozwoju Gospodarczego, do wydawania miejskiego portalu propagandowego przy okazji prowadzenia oficjalnej strony urzędu miejskiego.


Według radnych opozycyjnego Prawa i Sprawiedliwości, nowym prezesem MTG ma zostać przewodniczący jej rady nadzorczej, zastępca prezydenta Gdańska, Andrzej Bojanowski. Gdyby tak się stało w Gdańsku doszłoby na półmetku kadencji do rekonstrukcji zarządu w newralgicznym miejscu. A. Bojanowski do pracy w samorządzie trafił z biznesu. Był konsultantem w oddziale PeKaO SA w "zieleniaku", kierowanym przez Andrzeja Schulza, wcześniej szefa gabinetu wojewody stanu wojennego gen. Mieczysława Cygana, a potem z powodzeniem zajmował się finansami portu gdańskiego w zarządzie Andrzeja Kasprzaka. Jako przewodniczący rady nadzorczej MTG, powoła do zarządu MTG SA pozostającego bez zajęcia... swojego byłego prezesa. A. Kasprzak nie zawiódł oczekiwań i w pierwszych godzinach pracy zatrudnił jako dyrektora finansowego Macieja Glamowskiego, prywatnie... szwagra Pawła Adamowicza.


Nowy zarząd  wybudował za kilkadziesiąt milionów złotych nową siedzibę spółki centrum Amber Expo i sprzedał dawną lokalizację przy ul. Beniowskiego spółce deweloperskiej Eurostyl. W spółce pojawili się współpracownicy Kasprzaka wywodzący się z aktywu PZPR i Wojewódzkiego Urzędu Spraw Wewnętrznych z okresu stanu wojennego.

(msw)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież