Rozprawa w trybie wyborczym w Tczewie » Łukasz Brządkowski, kandydat na prezydenta Tczewa pozwał swojego konkurenta i wspierającego go posła... Kalkowski milczy o pracy w PORD, Gołuńskiego zaprosi prokurator - prze... » Przedwyborcze napięcie w Szemudzie i Kartuzach. Skazany za niewypłacenie 300 tys. zł wynagrodzeń nau... Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7...
Reklama
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:32
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil
Trefl rozbity w Lublinie
czwartek, 18 kwietnia 2024 21:05
Trefl rozbity w Lublinie
Bardzo jednostronny był pierwszy mecz o piąte miejsce w PlusLidze.
Wymiana zdań właścicieli Lechii*Gedania znów zawiodła
piątek, 19 kwietnia 2024 14:48
Wymiana zdań właścicieli Lechii*Gedania znów zawiodła
I LIGA FORTUNA
Ostatnia kolejka I-ligowa nie była
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Michał Wójcik - „Na początku jest rysunek”
sobota, 13 kwietnia 2024 18:02
Michał Wójcik - „Na początku jest rysunek”
Tytuł ostatniej wystawy Michała Wójcika nie może zaskakiwać.

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Coppelia
wtorek, 09 kwietnia 2024 15:19
Coppelia
Bardzo trudno we współczesnym teatrze trafić na klasykę w
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

XVIII Wielki Festyn Rodzinny w Parku Oruńskim

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
niedziela, 19 czerwca 2016 21:50

W niedzielę w Parku Oruńskim odbyła się XVIII edycja Wielkiego Festynu Rodzinnego. Były występy przedszkolaków, uroczysty przemarsz uczestników festynu, dmuchane zjeżdżalnie i zabawki, doświadczenia, malowanie twarzy, gry, stanowiska ze smakołykami oraz konkursy. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Orunia”, a wsparcia finansowego udzieliły miasto Gdańsk, „Saur Neptun Gdańsk” i „Bank Spółdzielczy”. Festyn objęty był patronatem prezydenta miasta.


Mali gdańszczanie już od 10:00 mogli skorzystać z atrakcji „Wodnej Krainy Zabawy Saur Neptun Gdańsk”. Do dmuchanych zjeżdżalni i zabawek ustawiały się długie kolejki, ale, patrząc na uśmiechy dzieci, warto było czekać.altSwoje stanowiska na festynie rozstawiły m.in. „Saur Neptun Gdańsk”, który przy wejściu do festynowej strefy ustawił zamgławiacz wodny, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2, Rada Osiedla Orunia-Święty Wojciech-Lipce, Komenda Miejskiej Policji w Gdańsku, „Bank Spółdzielczy”, „Stowarzyszenie Grupa Ratownicza Alfa”, Szkoła Podstawowa nr 16, Gimnazjum nr 10 w Gdańsku. Uczestnicy festynu mogli obserwować doświadczenia chemiczne, puszczać mydlane bańki, bawić się na dmuchanych zabawkach, obejrzeć z bliska wozy straży pożarnej  i policji, pomalować twarze oraz skosztować pysznego jedzenia m.in. ciast i grochówki.


Po godzinie 13:00 spod „Kawiarni Kuźnia” wyruszył uroczysty pochód uczestników festynu, który zakończył się pod sceną.altaltNastępnie swoje występy zaprezentowały przedszkolaki, które przygotowały piosenki i układy taneczne.


Kilka minut po 14:00 przyszedł czas na oficjalne otwarcie festynu z udziałem prezydenta Pawła Adamowicza. Na scenie pojawił się prezydent oraz działacze społeczni Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych „Orunia”.

– Nikt tutaj nie dostaje wynagrodzenia za to, że przyszedł, tylko zostało to wszystko zorganizowane. Oczywiście trzeba było zebrać trochę pieniędzy, namówić sponsorów, aby ustawili atrakcje i zabawy – powiedział Paweł Adamowicz.


Potem prezydent wskazał na zebranych na scenie członków Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych "Orunia".

– To są wszystko ludzie, którzy od 20 lat działają na rzecz Oruni. Są tu zarówno nauczyciele, dyrektorzy szkół, przedszkoli, harcerze. Osoby o różnych zawodach łączy miłość do Oruni. Co ważne, podejrzewam, że większość z nich nie mieszka na Oruni, a robi to na rzecz Oruni – powiedział prezydent Gdańska.altPrezydent zachęcał zebranych na festynie ludzi, aby, jeśli zechcą, również włączyli się w działalność Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych „Orunia”, gdyż warto poświęcić swój czas i podzielić się swoją pozytywną energią z innymi mieszkańcami Gdańska.

– Ważne, żebyśmy się stowarzyszali, żebyśmy nie byli anonimowi, żebyśmy łączyli siły. Właśnie stowarzyszenie to jest taka forma łączenia sił – powiedział prezydent.


Prezydent Adamowicz, z pomocą radnego Lecha Kaźmierczyka, wręczył prezesowi stowarzyszenia – Piotrowi Wróblewskiemu – Medal Prezydenta Miasta Gdańska.

– Panie prezesie, bardzo dziękujemy ze te 20 lat współpracy. Namawiajcie orunian do stowarzyszenia, żeby wstępowali, angażowali się. Nie jest to łatwe, ale kto powiedział, że rola apostoła jest łatwa – powiedział Paweł Adamowicz.


Następnie odbył się pokaz pirotechniczny, który oficjalnie otworzył oruński festyn.altCzłonkowie stowarzyszenia oficjalnie uhonorowali także pamięć o zmarłym niedawno arcybiskupie Tadeuszu Gocłowskim. Na scenie pojawił się portret arcybiskupa, wygłoszono piękną laudację na jego cześć oraz zapowiedziano powstanie alei drzew upamiętniających wielkich zmarłych, w tym także arcybiskupa Gocłowskiego. Arcybiskup został uhonorowany Medalem Kawalera Syrenki Oruńskiej, który stał się hołdem Oruni dla wielkiego człowieka i dla wielkiego kapłana.


Karolina Rabiej


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież