W tygodniku „Sieci”: Nie będzie niemieckich porządków w Polsce » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” minister spraw zagranicznych prof. Zbigniew Rau stanowczo odpowiad... Uczniowie odkrywali tajemnice ludzkiego ciała » Siódma edycja Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej w ramach projektu „Zdolni z Pomorza” odby... Dlaczego nie zagłosuję na Tuska?: Krzysztof Wyszkowski » Krzysztof Wyszkowski, założyciel WZZ Wybrzeża w l. 70, uczestnik Sierpnia '80, członek KLD w Gdańsku... Miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej w Przedszkolu Specja... » Październik jest na całym świeci miesiącem użytkowników komunikacji alternatywnej i wspomagającej. W... Danuta Białooka-Kostenecka: Będę gwarantem polskich interesów narodowy... » Prawniczka, menadżerka, radna. W Senacie chciałby reprezentować głos mieszkańców naszego regionu. Ro... Minister Sellin: na ochronę zabytków w ciągu 8 lat przeznaczyliśmy pon... » Na tle Bazyliki Mariackiej Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, generalny... Prof. Henryk Domański: Agresję inicjuje opozycja » Kto ma największe szanse na wygraną w najbliższych wyborach parlamentarnych, czy czeka nas rząd koal... Planeta Energii uczy jak dbać o ekosystemy wodne. Rusza kolejna edycja... » Czym różni się karp od tołpygi, w jaki sposób samooczyszczają się jeziora i co jest największym przy... Kultura zachodu - miliony w szpitalu Struka » Do Radia Gdańsk zawitał Dariusz Kostrzewa, prezes koncernu medycznego "Copernicus". Spółka szpitalna... Oświadczenie Godności: Sędziowie sami się nie oczyszczą » W dniu 24.09.2023 r. Sąd Najwyższy po 32 latach od wolnych wyborów uznał, że sądy wojskowe w stanie ...
Minister Sellin: na ochronę zabytków w ciągu 8 lat przeznaczyliśmy ponad 5 miliardów złotych
piątek, 29 września 2023 19:50
Minister Sellin: na ochronę zabytków w ciągu 8 lat przeznaczyliśmy ponad 5 miliardów złotych
Na tle Bazyliki Mariackiej Jarosław Sellin, wiceminister kultury i
Pierwsza porażka gdańskich piłkarek
sobota, 30 września 2023 20:19
Pierwsza porażka gdańskich piłkarek
Na pięciu meczach zakończyła się seria spotkań bez porażki AP
Oddech Brede*Czarne chmury nad Gaffką
piątek, 29 września 2023 16:49
Oddech Brede*Czarne chmury nad Gaffką
I LIGA Fortuna
Wysokie zwycięstwo gdańszczan dzięki
Słabe widowisko w Niecieczy
niedziela, 01 października 2023 22:48
Słabe widowisko w Niecieczy
Bezbramkowym wynikiem zakończył się mecz Lechii z Bruk-Bet

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artystyczna wieś Sulęczyno
niedziela, 24 września 2023 17:19
Artystyczna wieś Sulęczyno
Kulturalnym wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

XVIII Wielki Festyn Rodzinny w Parku Oruńskim

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
niedziela, 19 czerwca 2016 21:50

W niedzielę w Parku Oruńskim odbyła się XVIII edycja Wielkiego Festynu Rodzinnego. Były występy przedszkolaków, uroczysty przemarsz uczestników festynu, dmuchane zjeżdżalnie i zabawki, doświadczenia, malowanie twarzy, gry, stanowiska ze smakołykami oraz konkursy. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Orunia”, a wsparcia finansowego udzieliły miasto Gdańsk, „Saur Neptun Gdańsk” i „Bank Spółdzielczy”. Festyn objęty był patronatem prezydenta miasta.


Mali gdańszczanie już od 10:00 mogli skorzystać z atrakcji „Wodnej Krainy Zabawy Saur Neptun Gdańsk”. Do dmuchanych zjeżdżalni i zabawek ustawiały się długie kolejki, ale, patrząc na uśmiechy dzieci, warto było czekać.altSwoje stanowiska na festynie rozstawiły m.in. „Saur Neptun Gdańsk”, który przy wejściu do festynowej strefy ustawił zamgławiacz wodny, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2, Rada Osiedla Orunia-Święty Wojciech-Lipce, Komenda Miejskiej Policji w Gdańsku, „Bank Spółdzielczy”, „Stowarzyszenie Grupa Ratownicza Alfa”, Szkoła Podstawowa nr 16, Gimnazjum nr 10 w Gdańsku. Uczestnicy festynu mogli obserwować doświadczenia chemiczne, puszczać mydlane bańki, bawić się na dmuchanych zabawkach, obejrzeć z bliska wozy straży pożarnej  i policji, pomalować twarze oraz skosztować pysznego jedzenia m.in. ciast i grochówki.


Po godzinie 13:00 spod „Kawiarni Kuźnia” wyruszył uroczysty pochód uczestników festynu, który zakończył się pod sceną.altaltNastępnie swoje występy zaprezentowały przedszkolaki, które przygotowały piosenki i układy taneczne.


Kilka minut po 14:00 przyszedł czas na oficjalne otwarcie festynu z udziałem prezydenta Pawła Adamowicza. Na scenie pojawił się prezydent oraz działacze społeczni Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych „Orunia”.

– Nikt tutaj nie dostaje wynagrodzenia za to, że przyszedł, tylko zostało to wszystko zorganizowane. Oczywiście trzeba było zebrać trochę pieniędzy, namówić sponsorów, aby ustawili atrakcje i zabawy – powiedział Paweł Adamowicz.


Potem prezydent wskazał na zebranych na scenie członków Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych "Orunia".

– To są wszystko ludzie, którzy od 20 lat działają na rzecz Oruni. Są tu zarówno nauczyciele, dyrektorzy szkół, przedszkoli, harcerze. Osoby o różnych zawodach łączy miłość do Oruni. Co ważne, podejrzewam, że większość z nich nie mieszka na Oruni, a robi to na rzecz Oruni – powiedział prezydent Gdańska.altPrezydent zachęcał zebranych na festynie ludzi, aby, jeśli zechcą, również włączyli się w działalność Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych „Orunia”, gdyż warto poświęcić swój czas i podzielić się swoją pozytywną energią z innymi mieszkańcami Gdańska.

– Ważne, żebyśmy się stowarzyszali, żebyśmy nie byli anonimowi, żebyśmy łączyli siły. Właśnie stowarzyszenie to jest taka forma łączenia sił – powiedział prezydent.


Prezydent Adamowicz, z pomocą radnego Lecha Kaźmierczyka, wręczył prezesowi stowarzyszenia – Piotrowi Wróblewskiemu – Medal Prezydenta Miasta Gdańska.

– Panie prezesie, bardzo dziękujemy ze te 20 lat współpracy. Namawiajcie orunian do stowarzyszenia, żeby wstępowali, angażowali się. Nie jest to łatwe, ale kto powiedział, że rola apostoła jest łatwa – powiedział Paweł Adamowicz.


Następnie odbył się pokaz pirotechniczny, który oficjalnie otworzył oruński festyn.altCzłonkowie stowarzyszenia oficjalnie uhonorowali także pamięć o zmarłym niedawno arcybiskupie Tadeuszu Gocłowskim. Na scenie pojawił się portret arcybiskupa, wygłoszono piękną laudację na jego cześć oraz zapowiedziano powstanie alei drzew upamiętniających wielkich zmarłych, w tym także arcybiskupa Gocłowskiego. Arcybiskup został uhonorowany Medalem Kawalera Syrenki Oruńskiej, który stał się hołdem Oruni dla wielkiego człowieka i dla wielkiego kapłana.


Karolina Rabiej


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież