Dieta bezglutenowa – moda czy konieczność? Jak sobie radzić po diagnoz... » Niepewność, strach, a często bezradność i osamotnienie osób szukających przyczyn swoich dolegliwości... Wspólny bilet trójmiejski popłynął z FALĄ do morza... » 2 lutego w siedzibie Rady Miasta Gdańska odbyła się debata na temat projektu Spółki Innobaltica doty... W tygodniku „Sieci”: Budujemy najsilniejszą lądową armię Europy » W nowym numerze „Sieci” wicepremier Mariusz Błaszczak, laureat tytułu Człowiek Wolności Tygodnika „S... Zmiany w Muzeum Narodowym w Gdańsku » Przebywający na Wybrzeżu Jarosław Sellin, wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas konf... 300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy » Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów prezydent Gdańska A. Dulkiewicz i... Piotr Dzik: Wigilia od 1991 » 24 grudnia ubiegłego roku po raz 31. odbyła się wigilia dla ubogich. Na pytania związane z wydarzeni... Bartłomiej Obajtek: Lasy Państwowe przeciwne unijnej ingerencji w zarz... » Polska jest potęgą światową w przemyśle drzewnym. Samorządy nie mogą funkcjonować bez dobrej współpr... Radni PiS chcą debaty o systemie FALA » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska chcą rozmawiać o systemie FALA. W czwartek o godz. 17.00 zap... W tygodniku „Sieci”: Jechaliśmy polskim Leopardem! » Bohaterem nowego numeru „Sieci” jest Leopard 2 – niemiecki czołg, który może zmienić losy wojny na U... Działacze PiS pytają o plany miasta wobec terenów na których miały pow... » Miasto Gdańsk zrezygnowało z planów budowy parkingów kubaturowych w centrum Gdańska nie będzie. Prze...
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
czwartek, 02 lutego 2023 17:33
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
środa, 01 lutego 2023 20:54
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
Na ćwierćfinale zakończyli siatkarze Trefla udział w Pucharze
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
sobota, 04 lutego 2023 20:52
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
To było jedno z najdłuższych spotkań w historii piłkarskiej

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
poniedziałek, 30 stycznia 2023 13:19
Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
Artur Baranowski, gdyński malarz, pejzażysta, często oceniany
Aktywne półkolonie z GZSiSS
niedziela, 29 stycznia 2023 21:49
Aktywne półkolonie z GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego na okres ferii

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

PO i SLD na weekend

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
sobota, 17 grudnia 2011 18:59

Partyjny weekend w Gdańsku. Rządząca Gdańskiem Platforma Obywatelska podsumowała miniony rok. Zepchnięty do opozycji, a w Gdańsku do politycznego podziemia, pomorski Sojusz Lewicy Demokratycznej, oceni w niedziele swoją kondycję  po krajowej konwencji partii.
W ocenie działaczy PO udało się w mijającym roku zrealizować 13 z 80 punktów programu wyborczego. Prezydent Gdańska podkreślił sukcesy tego roku - m.in. zakończenie przebudowy skrzyżowania ul. Łostowickiej i Kartuskiej, dobre tempo budowy ul. Armii Krajowej - ale szczerze przyznał, że są też niepowodzenia, w tym m.in. kolejne fiasko projektu rewitalizacji Wyspy Spichrzów, nieefektywne zarządzanie PGE Areną.Gościem niedzielnej rady wojewódzkiej partii będzie szef SLD, poseł z Gdyni, Leszek Miller. Rada nie ma porządku obrad. Przypuszczalnie posiedzenie zdominuje dyskusja o stanie partii i szansach na wyjście z impasu, który zaczyna mieć wymiar chroniczny. Można spodziewać się, że padną pytania o sytuację w Gdańsku. W kołach przyjmowane są uchwały wzywające do ustąpienia obecnego przewodniczącego, Krzysztofa Andruszkiewicza. - Bez poprawy sytuacji partii w Gdańsku nie ma mowy o dobrym wyniku SLD na Pomorzu - mówi "wybrzeżu24.pl" Jerzy Śnieg, wpływowy działacz z Powiśla.Tymczasem zarząd SLD w Gdańsku wycofał się z uchwały o hurtowym skreślaniu osób z listy członków partii i wezwał do przestrzegania statutu, który sam z premedytacją złamął. Sprawa został skierowana do rzecznika dyscypliny z wnioskiem o wykluczenie łamiących statut działaczy zarządu.Świąteczna lampka szampana, czy też opłatek, może załagodzi spory. Powinny, bo za rogiem, w "zieleniaku", na dziewiątym piętrze są drzwi otwarte w biurze Ruchu Palikota. To od Gdyńskich Kosynierów, siedziby SLD, dwie minuty spaceru.

GG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież