Szkoła Podstawowa nr 11: dzieci chcą się uczyć w tej szkole » 1 marca rusza rekrutacja do gdańskich szkół podstawowych. W lutym swoje drzwi na spotkania z rodzica... Medale za wkład w Pamięć » W piątkowe popołudnie gdański Odział Instytutu Pamięci Narodowej wręczył medale dla pięciu laureatów... Grzegorz Górski: Jesteśmy w "oku cyklonu" » Czy jako naród jesteśmy świadomi nadciągających zagrożeń; o naiwności w patrzeniu na swoją przyszłoś... Anna Gembicka i Tomasz Obszański w Telewizji Republika » W piątek o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będą Anna Gembicka, była minister rol... Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych » Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech instancji, wniosków do Sądu Najwyżs... Zmiana koloru togi J. Karnowskiego? Bezprawne polecenia w Sopocie... » Poseł Jacek Karnowski, b. prezydent Sopotu, prowadzi przesłuchania w komisji śledczej ds. wyborów ko... 3-milionowy zwiedzający w Muzeum II Wojny Światowej » Wejście rodziny Wawrzyńczaków z Kalisza kilka minut po godz. 13:00 21 lutego na wystawę główną oznac... Katarzyna Sójka w Telewizji Republika » 21 lutego o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie posłanka Katarzyna Sójka, Pr... Jarosław Olechowski dołączył do Telewizji Republika » 19 lutego do zespołu Telewizji Republika dołączył Jarosław Olechowski, były szef Telewizyjnej Agencj... Immersyjna edukacja z IPN » W siedzibie gdańskiego oddziału IPN zaprezentowano nowy program edukacyjny z wykorzystaniem nowej te...
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
czwartek, 22 lutego 2024 17:29
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech
Projekt wypunktował Trefla
niedziela, 18 lutego 2024 18:58
Projekt wypunktował Trefla
W spotkaniu drużyn z czołówki Projekt Warszawa pokonał na swoim
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
sobota, 24 lutego 2024 12:38
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
I LIGA FORTUNA
Wszyscy oczekiwali postawy trójmiejskich
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
niedziela, 18 lutego 2024 08:33
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
Bardzo udanie rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze Lechii. Na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
niedziela, 11 lutego 2024 22:02
Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
Znany pod pseudonimem „Mieto” prof. Mieczysław Olszewski był

Sport w szkole

Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
czwartek, 15 lutego 2024 09:28
Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza na XVII

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Leszek Miller u Pracodawców Pomorza

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 19 grudnia 2011 16:42

altGospodarka, zatrudnienie, metropolia gdańska - to niektóre z tematów roboczego śniadania szefa SLD, Leszka Millera, z Pracodawcami Pomorza, na które b. premiera zaprosił szef stowarzyszenia, prezes Zbigniew Canowiecki.


Zdaniem L. Millera mimo kryzysu sytuacja gospodarcza Polski jest znacząco lepsza niż 10 lat temu, gdy koalicja SLD-PSL przejmowała ster rządów. - Wtedy mieliśmy zerowy wzrost PKB, a teraz Polska rozwija się w tempie 4-procentowym. Wtedy, oprócz cięć wydatków, które były dla SLD politycznie kosztowne, zaproponowaliśmy formułę stopniowego wzrostu PKB od 1, przez 3 do 5 procent rocznie. W strategii gabinetu Tuska uwiera mnie księgowy, nieco represyjny punkt widzenia, a jeszcze bardziej -  brak systemowych zachęt do zwiększania przychodów przedsiębiorców - powiedział b.premier.

Zdaniem uczestników spotkania, choć uzasadnione potrzebami budżetu, to jednak dyskusyjne jest podnoszenie składki rentowej o 2 proc. po stronie pracodawców. Nadto arytmetyczny jest nacisk ministra finansów na te rozwiązania, a jednocześnie ten sam minister skutecznie blokuje efektywne wykorzystanie środków gromadzonych na koncie FUS, odbierając ministrowi pracy poważne narzędzie aktywizacji zatrudnienia. Według Leszka Millera, środki z FUS powinny być pod wyłączną kontrolą i do dyspozycji ministra pracy.

Obszerną prezentację założeń gdańskiego obszaru metropolitalnego przedstawił prezes Zbigniew Canowiecki, współautor z prof. Iwoną Sagan, książki "Między integracją a konkurencją. Gdańsko-Gdyński obszar metropolitalny". Nawet śniadanie, zresztą świetne - godna polecenia w Willi Uphagena jajecznica ze szparagami -  nie mogło  zniwelować różnych punktów widzenia, choć siła rzeczy nie był to spór kibiców Lechii Gdańsk z kibicami Arki Gdynia. - Proszę rozproszyć moje wątpliwości - mówił Leszek Miller, który przedstawił się jako gorący orędownik gminy jako istoty samorządu terytorialnego. - Metropolizacja to proces, i społeczny, i gospodarczy, będzie dojrzewać i przyniesie pożytek - argumentował Zbigniew Canowiecki.

W spotkaniu wzięli udział: prof. Leszek Starosta, dziekan wydziału prawa Szkoły Wyższej Prawa i Dyplomacji, dyrektor Barbara Has ze "Stabilatora", doradca finansowy Jan Zacharewicz, pedagog Wojciech Szczepański i doradca zarządu PP, Jan Klapkowski.

(gg)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież