Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę » 800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty budowy linii tramwajowej Gdańsk –... Gdański Wołyń... » 81. rocznica Rzezi Wołyńskiej w Gdańsku była obchodzona przez wiele środowisk patriotycznych i organ... “Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic...
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
czwartek, 18 lipca 2024 11:22
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
piątek, 06 września 2019 17:21
Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
Jeszcze niedawno w spisie numerów telefonicznych przemykał mi pod

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

„Agent Tomek” kontra gdańska działaczka pierwszej „S”

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
wtorek, 20 grudnia 2011 12:51

Proces jaki poseł PiS Tomasz Kaczmarek, znany wcześniej jako „Agent Tomek” wytoczył Henryce Krzywonos-Strycharskiej, członkini gdańskiego MKS w Sierpnu’80 będzie prowadzony przed Sądem Okręgowym w Gdańsku.Sąd Okręgowy w Kielcach przychylił się do wniosku obrońców gdańskiej tramwajarki, prowadzącej od kilkunastu lat rodzinny dom dziecka i przekazał sprawę do Gdańska. Właściwym dla procesu cywilnego jest zdaniem sądu w Kielcach sąd właściwy dla miejsca zamieszkania osoby pozwanej. Na razie jednak postanowienie to podlega zaskarżeniu przez adwokata Kaczmarka.
- Proces w Gdańsku ułatwi mi obronę. Podróże do Kielc są męczące – powiedziała portalowi wybrzeze24.pl Henryka Krzywonos-Strycharska. Kaczmarek domaga się publicznych przeprosin za wypowiedź Henryki Krzywonos w czasie kampanii wyborczej. W radiowym wywiadzie oceniła ona, że były agent CBA w swojej pracy "skrzywdził kobiety".
- Dla mnie jest to bezczelny facet, który mało tego, że skrzywdził kobiety, naciągał i nie do końca mu się udało je naciągnąć, ale wykorzystał to w bezczelny sposób, szczyci się tym i teraz startuje w wyborach. Dla mnie jest, przepraszam, ale dnem, które skrzywdziło ludzi – mówiła w kieleckim radiu Krzywonos-Strycharska, która pod koniec września w województwie świętokrzyskim wspierała kampanię wyborczą PO. Kaczmarek nie pozwał jej w trybie wyborczym.Pozwaną reprezentują adwokat Jaromir Netzel (były szef PZU w czasach rządów PiS, LPR i Samoobrony) i radca prawny Janusz Kaczmarek (do 2007 roku szef MSWiA).Obrońcy wnieśli wcześniej także o oddalenie powództwa w całości.
 - Liczymy na refleksję strony powodowej i mamy nadzieję, że poseł zastanowi się nad tym, czy proces w tym kształcie jest zasadny w jego obecnej sytuacji i podejmie stosowne decyzje procesowe  - powiedział podczas pierwszej rozprawy w Kielcach mc. Netzel.Henryka Krzywonos-Strycharska podtrzymuje swoje stanowisko. Nie przyjmuje też argumentu, że Kaczmarek wypełniał swoje służbowe obowiązki rozpracowując Beatę Sawicką i Weronikę Marczuk.
- Nawet jak obecny poseł jako oficer służb wypełniał rozkazy to był nadgorliwy. Bronię słabszych, bronię skrzywdzonych, a zło nazywam złem, nawet jeśli ktoś podpiera się powinnościami służbowymi. Robię to jako kobieta, nie polityk. Do żadnej partii nie należę. Tomasz Kaczmarek był nadgorliwy w swoich działaniach – powiedziała portalowi wybrzeze24.pl Krzywonos-Strycharska. 


Gdańska działaczka pierwszej „Solidarności” przyznała, że wiedzę o działalności „agenta Tomka” czerpała z mediów.
- Jakoś Tomasz Kaczmarek nie pozwał gazet, nie domagał się sprostowań, a wręcz obnosił się w mediach ze swoją historią i swoją podobizną, wykorzystując swoją przeszłość agenta w kampanii. Powinien ludzi szanować i szanować ich prawa skoro reprezentuje partię mającą w nazwie prawo i sprawiedliwość – uważa Krzywonos-Strycharska.
Kaczmarek domaga się publicznych przeprosin na antenie Radia Kielce i argumentuje, że złożył pozew cywilny do sądu już po wyborach, bo nie chciał, aby sprawa była wykorzystywana w kampanii wyborczej.W wyniku działań wywiadowczych Kaczmarka postawiono zarzuty korupcyjne m.in. byłej posłance PO Beacie Sawickiej i celebrytce Weronice Marczuk, która w 2009 roku była u szczytu medialnej kariery jako jurorka "You Can Dance". Miała  też prowadzić własny program w jednej z komercyjnych stacji telewizyjnych. Prowadziła także wówczas biuro prawne. Agent Tomek przy kawiarnianym stoliku wręczył jej torbę, w której było 100 tys. zł jako część wynagrodzenia za pracę przy prywatyzacji jednego z wydawnictw. Gdy Marczuk z pieniędzmi wychodziła z kawiarni zatrzymali ją agenci CBA.  Ostatecznie Marczuk została uwolniona od zarzutów. Warszawska Prokuratura Okręgowa  w styczniu umorzyła śledztwo z powodu "nie stwierdzenia przestępstwa". Przewód sądowy w procesie karnym przeciwko Beacie Sawickiej toczy się od jesieni 2009 r. Chodzi o zarzut próby ustawienia przetargu publicznego na działkę w Helu. 

Lubelska prokuratura badała, czy funkcjonariusze CBA, "uciekając się do wyrafinowanych i nieetycznych praktyk, przekraczając swoje uprawnienia, mogą bezkarnie wzbudzać u obywateli zamiar popełnienia przestępstwa”, uznając, że funkcjonariusze działali w ramach prawa.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież