Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... Posterunek Straszyn: Krótkie nogi kłamstwa Biedronia » Para gejów żyjących z polityki, czyli Robert Biedroń i jego „lepsza połowa” („lepsza” dlatego, bo ma... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty... Adamowicz bez prawa do sądu? A Konstytucja mówi... » W Sądzie Okręgowym w Gdańsku nie rozpoczął się proces odwoławczy europosłanki PO Magdaleny Adamowicz... Pamięć o zbrodni w lesie sztutowskim » Do dziś przeraźliwa cisza ciemnego lasu wywołuje dreszcze, ilekroć odwiedzam to miejsce zaciągnięte ... Uniwersyteckie Centrum Stomatologiczne będzie mieć nową siedzibę dzięk... » Ponad 90 milionów złotych będzie kosztowała budowa nowej siedziby Uniwersyteckiego Centrum Stomatolo... "Judasze naszych czasów". P. Duda ostro o posłach PO » Już nie tylko baner na budynku Komisji Krajowej, ale też wystawa dokumentująca powiązania NSZZ „Soli...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
piątek, 24 marca 2023 18:03
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
EKSTRAKLASA PKO BP
Już tylko niepoprawni optymiści wierzą
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

„Agent Tomek” kontra gdańska działaczka pierwszej „S”

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
wtorek, 20 grudnia 2011 12:51

Proces jaki poseł PiS Tomasz Kaczmarek, znany wcześniej jako „Agent Tomek” wytoczył Henryce Krzywonos-Strycharskiej, członkini gdańskiego MKS w Sierpnu’80 będzie prowadzony przed Sądem Okręgowym w Gdańsku.Sąd Okręgowy w Kielcach przychylił się do wniosku obrońców gdańskiej tramwajarki, prowadzącej od kilkunastu lat rodzinny dom dziecka i przekazał sprawę do Gdańska. Właściwym dla procesu cywilnego jest zdaniem sądu w Kielcach sąd właściwy dla miejsca zamieszkania osoby pozwanej. Na razie jednak postanowienie to podlega zaskarżeniu przez adwokata Kaczmarka.
- Proces w Gdańsku ułatwi mi obronę. Podróże do Kielc są męczące – powiedziała portalowi wybrzeze24.pl Henryka Krzywonos-Strycharska. Kaczmarek domaga się publicznych przeprosin za wypowiedź Henryki Krzywonos w czasie kampanii wyborczej. W radiowym wywiadzie oceniła ona, że były agent CBA w swojej pracy "skrzywdził kobiety".
- Dla mnie jest to bezczelny facet, który mało tego, że skrzywdził kobiety, naciągał i nie do końca mu się udało je naciągnąć, ale wykorzystał to w bezczelny sposób, szczyci się tym i teraz startuje w wyborach. Dla mnie jest, przepraszam, ale dnem, które skrzywdziło ludzi – mówiła w kieleckim radiu Krzywonos-Strycharska, która pod koniec września w województwie świętokrzyskim wspierała kampanię wyborczą PO. Kaczmarek nie pozwał jej w trybie wyborczym.Pozwaną reprezentują adwokat Jaromir Netzel (były szef PZU w czasach rządów PiS, LPR i Samoobrony) i radca prawny Janusz Kaczmarek (do 2007 roku szef MSWiA).Obrońcy wnieśli wcześniej także o oddalenie powództwa w całości.
 - Liczymy na refleksję strony powodowej i mamy nadzieję, że poseł zastanowi się nad tym, czy proces w tym kształcie jest zasadny w jego obecnej sytuacji i podejmie stosowne decyzje procesowe  - powiedział podczas pierwszej rozprawy w Kielcach mc. Netzel.Henryka Krzywonos-Strycharska podtrzymuje swoje stanowisko. Nie przyjmuje też argumentu, że Kaczmarek wypełniał swoje służbowe obowiązki rozpracowując Beatę Sawicką i Weronikę Marczuk.
- Nawet jak obecny poseł jako oficer służb wypełniał rozkazy to był nadgorliwy. Bronię słabszych, bronię skrzywdzonych, a zło nazywam złem, nawet jeśli ktoś podpiera się powinnościami służbowymi. Robię to jako kobieta, nie polityk. Do żadnej partii nie należę. Tomasz Kaczmarek był nadgorliwy w swoich działaniach – powiedziała portalowi wybrzeze24.pl Krzywonos-Strycharska. 


Gdańska działaczka pierwszej „Solidarności” przyznała, że wiedzę o działalności „agenta Tomka” czerpała z mediów.
- Jakoś Tomasz Kaczmarek nie pozwał gazet, nie domagał się sprostowań, a wręcz obnosił się w mediach ze swoją historią i swoją podobizną, wykorzystując swoją przeszłość agenta w kampanii. Powinien ludzi szanować i szanować ich prawa skoro reprezentuje partię mającą w nazwie prawo i sprawiedliwość – uważa Krzywonos-Strycharska.
Kaczmarek domaga się publicznych przeprosin na antenie Radia Kielce i argumentuje, że złożył pozew cywilny do sądu już po wyborach, bo nie chciał, aby sprawa była wykorzystywana w kampanii wyborczej.W wyniku działań wywiadowczych Kaczmarka postawiono zarzuty korupcyjne m.in. byłej posłance PO Beacie Sawickiej i celebrytce Weronice Marczuk, która w 2009 roku była u szczytu medialnej kariery jako jurorka "You Can Dance". Miała  też prowadzić własny program w jednej z komercyjnych stacji telewizyjnych. Prowadziła także wówczas biuro prawne. Agent Tomek przy kawiarnianym stoliku wręczył jej torbę, w której było 100 tys. zł jako część wynagrodzenia za pracę przy prywatyzacji jednego z wydawnictw. Gdy Marczuk z pieniędzmi wychodziła z kawiarni zatrzymali ją agenci CBA.  Ostatecznie Marczuk została uwolniona od zarzutów. Warszawska Prokuratura Okręgowa  w styczniu umorzyła śledztwo z powodu "nie stwierdzenia przestępstwa". Przewód sądowy w procesie karnym przeciwko Beacie Sawickiej toczy się od jesieni 2009 r. Chodzi o zarzut próby ustawienia przetargu publicznego na działkę w Helu. 

Lubelska prokuratura badała, czy funkcjonariusze CBA, "uciekając się do wyrafinowanych i nieetycznych praktyk, przekraczając swoje uprawnienia, mogą bezkarnie wzbudzać u obywateli zamiar popełnienia przestępstwa”, uznając, że funkcjonariusze działali w ramach prawa.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież