Zagrożony budynek Macierzy Szkolnej w Sopocie » Sopocki głos rozsądku w sprawie budynku przy ulicy Parkowej 18, w którym znajdowała się w latach 192... Dzień Kryptologii w Muzeum II Wojny Światowej » W dniu 25 stycznia obchodzony jest Dzień Kryptologii. Święto zostało ustanowione w 2007 r. przez Wyd... Wspomnienia ofiary marszu śmierci z obozu koncentracyjnego Stutthof » We wtorek, 25 stycznia, przypada 77. rocznica rozpoczęcia "Marszu Śmierci" - przymusowej ewakuacji w... W tygodniku „Sieci”: Opozycji kłamstwa o Pegasusie » „Afera” z Pegasusem nabiera tempa. Opozycja i media z nią związane coraz głośniej mówią o nielegalny... Małgorzata Tarasiewicz odznaczona krzyżem komandorskim Orderu Odrodzen... » W sobotę 15 stycznia we wrocławskim Centrum Historii Zajezdnia z rąk ministra Wojciecha Kolarskiego,... Zbigniew Kuźmiuk: Energetyczny pistolet przystawiony do głowy na konce... » Z dr. Zbigniewem Kuźmiukiem, europosłem z frakcji Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy, b. polity... Partnerska Cedrowa » Przebudowa znaczącego dla dzielnic Ujeścisko i Łostowice, ale peryferyjnego dla aglomeracji traktu k... Gem, set, SKT! Klęska Karnowskiego » Prezydent Sopotu Jacek Karnowski przegrał z kretesem wojnę, którą wytoczył Sopockiemu Klubowi Teniso... Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych » 1 stycznia 2022 roku o północy kierowców i pieszych zaczął obowiązywać nowy taryfikator mandatów. W ... W tygodniku „Sieci”: Kurski kontra kłamstwa » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” wyjątkowy wywiad z Jackiem Kurskim, który wyjaśnia, dlaczego ...
Wspomnienia ofiary marszu śmierci z obozu koncentracyjnego Stutthof
poniedziałek, 24 stycznia 2022 20:38
Wspomnienia ofiary marszu śmierci z obozu koncentracyjnego Stutthof
We wtorek, 25 stycznia, przypada 77. rocznica rozpoczęcia "Marszu
Pierwsze ligowe zwycięstwo Trefla w 2022 roku
poniedziałek, 24 stycznia 2022 22:21
Pierwsze ligowe zwycięstwo Trefla w 2022 roku
Pierwszy mecz ligowy wygrali w 2022 roku siatkarze Trefla.
Lech Kulwicki: Okiem kapitana
poniedziałek, 27 grudnia 2021 09:15
Lech Kulwicki: Okiem kapitana
Lech Kulwicki to legendarny kapitan biało-zielonych. Prowadził

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nie żyje Janusz Lewandowski
poniedziałek, 17 stycznia 2022 16:33
Nie żyje Janusz Lewandowski
Janusz Lewandowski odszedł 9 stycznia 2022. Wybitna postać

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

„Agent Tomek” kontra gdańska działaczka pierwszej „S”

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
wtorek, 20 grudnia 2011 12:51

Proces jaki poseł PiS Tomasz Kaczmarek, znany wcześniej jako „Agent Tomek” wytoczył Henryce Krzywonos-Strycharskiej, członkini gdańskiego MKS w Sierpnu’80 będzie prowadzony przed Sądem Okręgowym w Gdańsku.Sąd Okręgowy w Kielcach przychylił się do wniosku obrońców gdańskiej tramwajarki, prowadzącej od kilkunastu lat rodzinny dom dziecka i przekazał sprawę do Gdańska. Właściwym dla procesu cywilnego jest zdaniem sądu w Kielcach sąd właściwy dla miejsca zamieszkania osoby pozwanej. Na razie jednak postanowienie to podlega zaskarżeniu przez adwokata Kaczmarka.
- Proces w Gdańsku ułatwi mi obronę. Podróże do Kielc są męczące – powiedziała portalowi wybrzeze24.pl Henryka Krzywonos-Strycharska. Kaczmarek domaga się publicznych przeprosin za wypowiedź Henryki Krzywonos w czasie kampanii wyborczej. W radiowym wywiadzie oceniła ona, że były agent CBA w swojej pracy "skrzywdził kobiety".
- Dla mnie jest to bezczelny facet, który mało tego, że skrzywdził kobiety, naciągał i nie do końca mu się udało je naciągnąć, ale wykorzystał to w bezczelny sposób, szczyci się tym i teraz startuje w wyborach. Dla mnie jest, przepraszam, ale dnem, które skrzywdziło ludzi – mówiła w kieleckim radiu Krzywonos-Strycharska, która pod koniec września w województwie świętokrzyskim wspierała kampanię wyborczą PO. Kaczmarek nie pozwał jej w trybie wyborczym.Pozwaną reprezentują adwokat Jaromir Netzel (były szef PZU w czasach rządów PiS, LPR i Samoobrony) i radca prawny Janusz Kaczmarek (do 2007 roku szef MSWiA).Obrońcy wnieśli wcześniej także o oddalenie powództwa w całości.
 - Liczymy na refleksję strony powodowej i mamy nadzieję, że poseł zastanowi się nad tym, czy proces w tym kształcie jest zasadny w jego obecnej sytuacji i podejmie stosowne decyzje procesowe  - powiedział podczas pierwszej rozprawy w Kielcach mc. Netzel.Henryka Krzywonos-Strycharska podtrzymuje swoje stanowisko. Nie przyjmuje też argumentu, że Kaczmarek wypełniał swoje służbowe obowiązki rozpracowując Beatę Sawicką i Weronikę Marczuk.
- Nawet jak obecny poseł jako oficer służb wypełniał rozkazy to był nadgorliwy. Bronię słabszych, bronię skrzywdzonych, a zło nazywam złem, nawet jeśli ktoś podpiera się powinnościami służbowymi. Robię to jako kobieta, nie polityk. Do żadnej partii nie należę. Tomasz Kaczmarek był nadgorliwy w swoich działaniach – powiedziała portalowi wybrzeze24.pl Krzywonos-Strycharska. 


Gdańska działaczka pierwszej „Solidarności” przyznała, że wiedzę o działalności „agenta Tomka” czerpała z mediów.
- Jakoś Tomasz Kaczmarek nie pozwał gazet, nie domagał się sprostowań, a wręcz obnosił się w mediach ze swoją historią i swoją podobizną, wykorzystując swoją przeszłość agenta w kampanii. Powinien ludzi szanować i szanować ich prawa skoro reprezentuje partię mającą w nazwie prawo i sprawiedliwość – uważa Krzywonos-Strycharska.
Kaczmarek domaga się publicznych przeprosin na antenie Radia Kielce i argumentuje, że złożył pozew cywilny do sądu już po wyborach, bo nie chciał, aby sprawa była wykorzystywana w kampanii wyborczej.W wyniku działań wywiadowczych Kaczmarka postawiono zarzuty korupcyjne m.in. byłej posłance PO Beacie Sawickiej i celebrytce Weronice Marczuk, która w 2009 roku była u szczytu medialnej kariery jako jurorka "You Can Dance". Miała  też prowadzić własny program w jednej z komercyjnych stacji telewizyjnych. Prowadziła także wówczas biuro prawne. Agent Tomek przy kawiarnianym stoliku wręczył jej torbę, w której było 100 tys. zł jako część wynagrodzenia za pracę przy prywatyzacji jednego z wydawnictw. Gdy Marczuk z pieniędzmi wychodziła z kawiarni zatrzymali ją agenci CBA.  Ostatecznie Marczuk została uwolniona od zarzutów. Warszawska Prokuratura Okręgowa  w styczniu umorzyła śledztwo z powodu "nie stwierdzenia przestępstwa". Przewód sądowy w procesie karnym przeciwko Beacie Sawickiej toczy się od jesieni 2009 r. Chodzi o zarzut próby ustawienia przetargu publicznego na działkę w Helu. 

Lubelska prokuratura badała, czy funkcjonariusze CBA, "uciekając się do wyrafinowanych i nieetycznych praktyk, przekraczając swoje uprawnienia, mogą bezkarnie wzbudzać u obywateli zamiar popełnienia przestępstwa”, uznając, że funkcjonariusze działali w ramach prawa.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież