Uczniowie zgłębiali tajemnice Słońca i Księżyca » W Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej odbyła się VI Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa "Zdoln... Twierdza zamknięta o pół roku dłużej » Rządzący Gdańskiem, Sopotem i Pomorzem, oparty o Platformę Obywatelską i jej satelitów, system stwor... Mieszkańcy Cygańskiej Góry: nie chcemy być ignorowani w sprawie naszeg... » Na osiedlu Cygańska Góra planowana jest budowa nowego osiedla przez Invest Komfort. Mieszkańcy Cygań... Godność odpowiada Owczarczak: plac ks. Bogdanowicza przy bazylice » PaniAgnieszka OwczarczakPrzewodnicząca Rady Miasta GdańskaSzanowna Pani,Po moim piśmie skierowanym d... W tygodniku „Sieci”: Cenzura w natarciu » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza ujawnia kulisy procesu z pozwu TVN, wytoczonego dziennikarzom Fra... Marek Balicki: Budziła się nadzieja » Z dr. Markiem Balickim, lekarzem psychiatrą i anestezjologiem, w 1980 r. członkiem Komitetu Strajkow... Aktywa Lotosu są zbywane w kontrolowany sposób. Daniel Obajtek: nie ul... » Daniel Obajtek, prezes Polskiego Koncernu Naftowego, odniósł się do informacji o rzekomym niekontrol... Obiad polityków z sędziami! Prof. A. Kamiński komentuje: niedopuszczal... » W sieci, za sprawą prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz pojawił się 11 listopada „twitt” informuj... Piotr Czauderna: Straciliśmy wielu utalentowanych ludzi » Z prof. dr. hab. n. med. Piotrem Czauderną, uczestnikiem strajku studenckiego na AMG w listopadzie 1... Paliw dostatek, na stacjach spokój » Spokojnie na gdańskich stacjach paliw. Z krótkiego rekonesansu reportera "Gazety Gdańskiej" na Przym...
Twierdza zamknięta o pół roku dłużej
czwartek, 24 listopada 2022 18:46
Twierdza zamknięta o pół roku dłużej
Rządzący Gdańskiem, Sopotem i Pomorzem, oparty o Platformę
Trefl nie dał szans beniaminkowi
wtorek, 22 listopada 2022 17:48
Trefl nie dał szans beniaminkowi
Kolejne zwycięstwo bez straty seta w ERGO Arena odnieśli siatkarze
Biegański wraca, Paraschiva na celowniku Lechii
sobota, 26 listopada 2022 13:21
Biegański wraca, Paraschiva na celowniku Lechii
Ekstraklasa PKO BPW Gdańsku rozegrano zaległość z sierpnia. Wiary
Sławomir Czarniecki członkiem Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk SA
poniedziałek, 21 listopada 2022 18:12
Sławomir Czarniecki członkiem Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk SA
Z dniem 21 listopada Sławomir Czarniecki został powołany na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Arthur Bendrat - pozostający w cieniu
poniedziałek, 14 listopada 2022 11:29
Arthur Bendrat - pozostający w cieniu
XIX wieczne gdańskie malarstwo zdominowane przez pruską
Nabierają tempa rozgrywki unihokeja
niedziela, 30 października 2022 19:40
Nabierają tempa rozgrywki unihokeja
Drużyny uczestniczące w rozgrywkach unihokeja wyłoniły medalistki

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

„Agent Tomek” kontra gdańska działaczka pierwszej „S”

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
wtorek, 20 grudnia 2011 12:51

Proces jaki poseł PiS Tomasz Kaczmarek, znany wcześniej jako „Agent Tomek” wytoczył Henryce Krzywonos-Strycharskiej, członkini gdańskiego MKS w Sierpnu’80 będzie prowadzony przed Sądem Okręgowym w Gdańsku.Sąd Okręgowy w Kielcach przychylił się do wniosku obrońców gdańskiej tramwajarki, prowadzącej od kilkunastu lat rodzinny dom dziecka i przekazał sprawę do Gdańska. Właściwym dla procesu cywilnego jest zdaniem sądu w Kielcach sąd właściwy dla miejsca zamieszkania osoby pozwanej. Na razie jednak postanowienie to podlega zaskarżeniu przez adwokata Kaczmarka.
- Proces w Gdańsku ułatwi mi obronę. Podróże do Kielc są męczące – powiedziała portalowi wybrzeze24.pl Henryka Krzywonos-Strycharska. Kaczmarek domaga się publicznych przeprosin za wypowiedź Henryki Krzywonos w czasie kampanii wyborczej. W radiowym wywiadzie oceniła ona, że były agent CBA w swojej pracy "skrzywdził kobiety".
- Dla mnie jest to bezczelny facet, który mało tego, że skrzywdził kobiety, naciągał i nie do końca mu się udało je naciągnąć, ale wykorzystał to w bezczelny sposób, szczyci się tym i teraz startuje w wyborach. Dla mnie jest, przepraszam, ale dnem, które skrzywdziło ludzi – mówiła w kieleckim radiu Krzywonos-Strycharska, która pod koniec września w województwie świętokrzyskim wspierała kampanię wyborczą PO. Kaczmarek nie pozwał jej w trybie wyborczym.Pozwaną reprezentują adwokat Jaromir Netzel (były szef PZU w czasach rządów PiS, LPR i Samoobrony) i radca prawny Janusz Kaczmarek (do 2007 roku szef MSWiA).Obrońcy wnieśli wcześniej także o oddalenie powództwa w całości.
 - Liczymy na refleksję strony powodowej i mamy nadzieję, że poseł zastanowi się nad tym, czy proces w tym kształcie jest zasadny w jego obecnej sytuacji i podejmie stosowne decyzje procesowe  - powiedział podczas pierwszej rozprawy w Kielcach mc. Netzel.Henryka Krzywonos-Strycharska podtrzymuje swoje stanowisko. Nie przyjmuje też argumentu, że Kaczmarek wypełniał swoje służbowe obowiązki rozpracowując Beatę Sawicką i Weronikę Marczuk.
- Nawet jak obecny poseł jako oficer służb wypełniał rozkazy to był nadgorliwy. Bronię słabszych, bronię skrzywdzonych, a zło nazywam złem, nawet jeśli ktoś podpiera się powinnościami służbowymi. Robię to jako kobieta, nie polityk. Do żadnej partii nie należę. Tomasz Kaczmarek był nadgorliwy w swoich działaniach – powiedziała portalowi wybrzeze24.pl Krzywonos-Strycharska. 


Gdańska działaczka pierwszej „Solidarności” przyznała, że wiedzę o działalności „agenta Tomka” czerpała z mediów.
- Jakoś Tomasz Kaczmarek nie pozwał gazet, nie domagał się sprostowań, a wręcz obnosił się w mediach ze swoją historią i swoją podobizną, wykorzystując swoją przeszłość agenta w kampanii. Powinien ludzi szanować i szanować ich prawa skoro reprezentuje partię mającą w nazwie prawo i sprawiedliwość – uważa Krzywonos-Strycharska.
Kaczmarek domaga się publicznych przeprosin na antenie Radia Kielce i argumentuje, że złożył pozew cywilny do sądu już po wyborach, bo nie chciał, aby sprawa była wykorzystywana w kampanii wyborczej.W wyniku działań wywiadowczych Kaczmarka postawiono zarzuty korupcyjne m.in. byłej posłance PO Beacie Sawickiej i celebrytce Weronice Marczuk, która w 2009 roku była u szczytu medialnej kariery jako jurorka "You Can Dance". Miała  też prowadzić własny program w jednej z komercyjnych stacji telewizyjnych. Prowadziła także wówczas biuro prawne. Agent Tomek przy kawiarnianym stoliku wręczył jej torbę, w której było 100 tys. zł jako część wynagrodzenia za pracę przy prywatyzacji jednego z wydawnictw. Gdy Marczuk z pieniędzmi wychodziła z kawiarni zatrzymali ją agenci CBA.  Ostatecznie Marczuk została uwolniona od zarzutów. Warszawska Prokuratura Okręgowa  w styczniu umorzyła śledztwo z powodu "nie stwierdzenia przestępstwa". Przewód sądowy w procesie karnym przeciwko Beacie Sawickiej toczy się od jesieni 2009 r. Chodzi o zarzut próby ustawienia przetargu publicznego na działkę w Helu. 

Lubelska prokuratura badała, czy funkcjonariusze CBA, "uciekając się do wyrafinowanych i nieetycznych praktyk, przekraczając swoje uprawnienia, mogą bezkarnie wzbudzać u obywateli zamiar popełnienia przestępstwa”, uznając, że funkcjonariusze działali w ramach prawa.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież