Uczniowie zgłębiali tajemnice Słońca i Księżyca » W Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej odbyła się VI Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa "Zdoln... Twierdza zamknięta o pół roku dłużej » Rządzący Gdańskiem, Sopotem i Pomorzem, oparty o Platformę Obywatelską i jej satelitów, system stwor... Mieszkańcy Cygańskiej Góry: nie chcemy być ignorowani w sprawie naszeg... » Na osiedlu Cygańska Góra planowana jest budowa nowego osiedla przez Invest Komfort. Mieszkańcy Cygań... Godność odpowiada Owczarczak: plac ks. Bogdanowicza przy bazylice » PaniAgnieszka OwczarczakPrzewodnicząca Rady Miasta GdańskaSzanowna Pani,Po moim piśmie skierowanym d... W tygodniku „Sieci”: Cenzura w natarciu » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza ujawnia kulisy procesu z pozwu TVN, wytoczonego dziennikarzom Fra... Marek Balicki: Budziła się nadzieja » Z dr. Markiem Balickim, lekarzem psychiatrą i anestezjologiem, w 1980 r. członkiem Komitetu Strajkow... Aktywa Lotosu są zbywane w kontrolowany sposób. Daniel Obajtek: nie ul... » Daniel Obajtek, prezes Polskiego Koncernu Naftowego, odniósł się do informacji o rzekomym niekontrol... Obiad polityków z sędziami! Prof. A. Kamiński komentuje: niedopuszczal... » W sieci, za sprawą prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz pojawił się 11 listopada „twitt” informuj... Piotr Czauderna: Straciliśmy wielu utalentowanych ludzi » Z prof. dr. hab. n. med. Piotrem Czauderną, uczestnikiem strajku studenckiego na AMG w listopadzie 1... Paliw dostatek, na stacjach spokój » Spokojnie na gdańskich stacjach paliw. Z krótkiego rekonesansu reportera "Gazety Gdańskiej" na Przym...
Twierdza zamknięta o pół roku dłużej
czwartek, 24 listopada 2022 18:46
Twierdza zamknięta o pół roku dłużej
Rządzący Gdańskiem, Sopotem i Pomorzem, oparty o Platformę
Trefl nie dał szans beniaminkowi
wtorek, 22 listopada 2022 17:48
Trefl nie dał szans beniaminkowi
Kolejne zwycięstwo bez straty seta w ERGO Arena odnieśli siatkarze
Biegański wraca, Paraschiva na celowniku Lechii
sobota, 26 listopada 2022 13:21
Biegański wraca, Paraschiva na celowniku Lechii
Ekstraklasa PKO BPW Gdańsku rozegrano zaległość z sierpnia. Wiary
Sławomir Czarniecki członkiem Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk SA
poniedziałek, 21 listopada 2022 18:12
Sławomir Czarniecki członkiem Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk SA
Z dniem 21 listopada Sławomir Czarniecki został powołany na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Arthur Bendrat - pozostający w cieniu
poniedziałek, 14 listopada 2022 11:29
Arthur Bendrat - pozostający w cieniu
XIX wieczne gdańskie malarstwo zdominowane przez pruską
Nabierają tempa rozgrywki unihokeja
niedziela, 30 października 2022 19:40
Nabierają tempa rozgrywki unihokeja
Drużyny uczestniczące w rozgrywkach unihokeja wyłoniły medalistki

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Pastusiak i Ostrowska do Brukseli z Pomorza

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
niedziela, 02 lutego 2014 15:15

Rada krajowa SLD zatwierdziła w niedzielę listy do Parlamentu Europejskiego w 13 okręgach wyborczych. Na Pomorzu listę otwierają prof. Longin Pastusiak i b. posłanka, radna sejmiku Małgorzata Ostrowska.


Obradujący w sobotę zarząd krajowy SLD po bardzo ostrej dyskusji przygotował rekomendacje wyborcze partii do Brukseli. Kontrowersje dotyczyły Śląska i Małopolski. Ostatecznie w głosowaniu "1" w Katowicach otrzymał reprezentujący Unię Pracy dotychczasowy europoseł prof. Adam Gierek, przed śląskim szefem SLD, posłem Markiem Baltem. Z kolei w okręgu krakowsko-świętokrzyskim europosłanka prof. Joanna Senyszyn tylko dwoma głosami przewagi wyprzedziła b. europosła, prawnika Andrzeja Szejnę.


Także podczas niedzielnej rady krajowej sojuszu nie brakowało polemik i trudnych pytań, zwłaszcza o zasadność ustalenia kolejności kandydatów na Śląsku. W bardzo starannie przygotowanym przemówieniu prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk, podobnie potem prezydent Sosnowca, Kazimierz Górski, opowiedzieli się za liderem partii, Markiem Baltem. - To jest początek wielu kampanii wyborczych, znaczenie SLD nie może być marginalizowane w takim momencie - podkreślali.


alt


Z drugiego miejsca na liście w Szczecinie zrezygnował podczas rady b. lider SLD i kandydat na prezydenta, Grzegorz Napieralski, przed nim zarząd ulokował dotychczasowego europosła prof. Bogusława Liberadzkiego. Delegatka z Koszalina pytała też o niespodziewany transfer z rządu PiS-Samoobrona Anny Kalaty na listy SLD.


Ostatecznie rada, w głosowaniu jawnym, przy trzech głosach wstrzymujących się, zaakceptowała rekomendację zarządu w 13 okręgach. W Gdańsku, o czym portal "wybrzeże24.pl" informował jako pierwszy, lista ma sprawdzonego lidera lewicy na Pomorzu, polityka, któremu w 1991 roku nie zabrakło odwagi, by walczyć o poparcie dla socjaldemokracji - prof. Longina Pastusiaka. Pod "2" Małgorzata Ostrowska z Malborka, która na Powiślu zawsze notuje duże poparcie.
GG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież