Lotos na sprzedaż: zamiar ministra i podpis prezesa » Duet Donald Tusk-Paweł Olechnowicz nieroztropnie gospodaruje prawdą. Były premier sprzedaż aktywów s... Czesław Nowak: W samorządach przeważają plusy ujemne » Z Czesławem Nowakiem, posłem w latach 1989–93 (OKP, PC), gdańskim radnym 1998-2006, prezesem Stowarz... Zmarł autor koncepcji pomnika Poległych Stoczniowców 1970 » 21 maja 2022 r. zmarł Bogdan Pietruszka, autor koncepcji gdańskiego pomnika Poległych Stoczniowców 1... Konkurs dla młodzieży „Zainwestuj w naszą planetę” rozstrzygnięty » Wyłoniono zwycięzców konkursu „Zainwestuj w naszą planetę” na plakat cyfrowy o tematyce ekologicznej... W tygodniku „Sieci”: Tak Tusk chciał sprzedać LOTOS Rosjanom » Upublicznienie dokumentów zdradzających plany sprzedania Rosjanom Grupy LOTOS przez rząd PO-PSL jasn... Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa » Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, komentatorem p... Minister Skarbu Państwa: Rząd PO-PSL chciał sprzedać LOTOS Rosjanom i ... » Dokument, który został odtajniony przez obecnego Ministra Skarbu Państwa Jacka Sasina dowodzi, że te... W tygodniku „Sieci”: Jak patrzy na nas Rosja? » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Budzisz analizuje, skąd się wzięło u Rosjan przeświadcz... Święto ogrodnicze w Rënku » To było prawdziwe święto ogrodnicze. 19. edycję Ogólnopolskiej Wystawy Ogrodniczej połączonej z kier... „Wejście w historię”: prezentacja eksponatów związanych z działalności... » W ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejścia w historię” w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezent...
Lotos na sprzedaż: zamiar ministra i podpis prezesa
czwartek, 26 maja 2022 19:49
Lotos na sprzedaż: zamiar ministra i podpis prezesa
Duet Donald Tusk-Paweł Olechnowicz nieroztropnie gospodaruje

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Bartłomiej Bołądź atakującym Trefla
czwartek, 26 maja 2022 19:56
Bartłomiej Bołądź atakującym Trefla
Jeden z czołowych atakujących i punktujących sezonu 2021/2022
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
sobota, 21 maja 2022 19:07
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
Porażką z wicemistrzem Polski zakończyła sezon Lechia.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bracia z Nowego Portu
poniedziałek, 16 maja 2022 10:13
Bracia z Nowego Portu
Trudno w wypadku mało znanych, wywodzących się z Nowego Portu,

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Ćwicz z Drużyną Energii
poniedziałek, 23 maja 2022 13:50
Ćwicz z Drużyną Energii
Trwa sportowy etap Drużyny Energii, w którym rywalizuje 191 szkół
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Pastusiak i Ostrowska do Brukseli z Pomorza

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
niedziela, 02 lutego 2014 15:15

Rada krajowa SLD zatwierdziła w niedzielę listy do Parlamentu Europejskiego w 13 okręgach wyborczych. Na Pomorzu listę otwierają prof. Longin Pastusiak i b. posłanka, radna sejmiku Małgorzata Ostrowska.


Obradujący w sobotę zarząd krajowy SLD po bardzo ostrej dyskusji przygotował rekomendacje wyborcze partii do Brukseli. Kontrowersje dotyczyły Śląska i Małopolski. Ostatecznie w głosowaniu "1" w Katowicach otrzymał reprezentujący Unię Pracy dotychczasowy europoseł prof. Adam Gierek, przed śląskim szefem SLD, posłem Markiem Baltem. Z kolei w okręgu krakowsko-świętokrzyskim europosłanka prof. Joanna Senyszyn tylko dwoma głosami przewagi wyprzedziła b. europosła, prawnika Andrzeja Szejnę.


Także podczas niedzielnej rady krajowej sojuszu nie brakowało polemik i trudnych pytań, zwłaszcza o zasadność ustalenia kolejności kandydatów na Śląsku. W bardzo starannie przygotowanym przemówieniu prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk, podobnie potem prezydent Sosnowca, Kazimierz Górski, opowiedzieli się za liderem partii, Markiem Baltem. - To jest początek wielu kampanii wyborczych, znaczenie SLD nie może być marginalizowane w takim momencie - podkreślali.


alt


Z drugiego miejsca na liście w Szczecinie zrezygnował podczas rady b. lider SLD i kandydat na prezydenta, Grzegorz Napieralski, przed nim zarząd ulokował dotychczasowego europosła prof. Bogusława Liberadzkiego. Delegatka z Koszalina pytała też o niespodziewany transfer z rządu PiS-Samoobrona Anny Kalaty na listy SLD.


Ostatecznie rada, w głosowaniu jawnym, przy trzech głosach wstrzymujących się, zaakceptowała rekomendację zarządu w 13 okręgach. W Gdańsku, o czym portal "wybrzeże24.pl" informował jako pierwszy, lista ma sprawdzonego lidera lewicy na Pomorzu, polityka, któremu w 1991 roku nie zabrakło odwagi, by walczyć o poparcie dla socjaldemokracji - prof. Longina Pastusiaka. Pod "2" Małgorzata Ostrowska z Malborka, która na Powiślu zawsze notuje duże poparcie.
GG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
+1 #1 lewak 2014-02-02 15:25
ci sami w tych samych rlolach - czy sld tez buduje księstwa dla wybranych no i ta pani Marczuk jak ona się pieknie wila w amazonce
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież