"Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed... Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto... Jakie prawo, taka jazda » W natłoku, wielu wydarzeń, tych ważnych i takich mniej, wprowadzane są kolejne zmiany, w moim przeko... Tysiące odwiedzających "Wiosnę w ogrodzie" » W dniach 11-12 maja na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk odbyła się 21. e... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Musimy pilnować interesów Polski » O agendzie w wyborach do Europarlamentu, determinacji do wygranej i mobilizacji wyborców do poparcia... Tylko kiosków żal » „W Oliwie do kiosku już nie skoczysz” informuje portal StaraOliwa.pl „To już definitywnie koniec pew... List otwarty w obronie praw księdza Michała Olszewskiego, prezesa Fund... » Dążenie do zemsty nigdy nie będzie sprawiedliwością. Nie będzie nią też żaden wyrok podyktowany zems... Pomorska lista PiS do Brukseli: Fotyga, Smoliński, Drelich, Rakowski..... » Portal wybrzeze24.pl dotarł do nieoficjalnej listy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w tegorocznych... Kataklizm blisko - 19 zł za godzinę parkowania » Czy godzina parkowania będzie kosztowała 19 zł? Według przepisów przyjętych przez posłów Zjednoczone...
Klub gdańskiego
czwartek, 16 maja 2024 11:18
Klub gdańskiego
Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:28
piątek, 17 maja 2024 20:18
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:28
W sobotę o godz. 16.30 w Rzeszowie rozpocznie się mecz Texom Stali
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
piątek, 17 maja 2024 17:04
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
I LIGA FORTUNA
Szybki powrót Lechii do Ekstraklasy. Po roku
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
niedziela, 19 maja 2024 21:03
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
Prawdziwy dreszczowiec zobaczyli kibice na Polsat Plus Arena. Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Rada Krajowa SLD - umeblować lewicę na wybory!

Ocena użytkowników: / 12
SłabyŚwietny 
sobota, 30 maja 2015 12:05

altPodczas rady krajowej SLD Leszek Miller zapowiedział, że na kongresie partii po jesiennych wyborach parlamentarnych nie będzie się ubiegał o ponowny wybór. Rada wybrała dwóch nowych wiceprzewodniczących zarządu krajowego: Marka Balta ze Śląska i posła Dariusza Jońskiego. Włodzimierz Czarzasty został natomiast szefem sztabu wyborczego. Jerzy Śnieg, szef SLD na Pomorzu, dla "wybrzezą24.pl": - Lewica do wyborów zbuduje wspólne listy, to nasza polityczna racja stanu.


Otwierając dyskusję prof. Longin Pastusiak ostro zaprotestował przeciwko żądaniom zmiany władz partii. - Zmiana władzy nic nie załatwi. Ważny jest program. Musimy powiedzieć interesów jakich grup społecznych bronimy zamiast biegać od studia do studia z receptami kadrowymi. SLD bronić ma ludzi pracy. Nie lękajmy się mówić, że jest partia reprezentująca ludzi pracy najemnej. Mamy ich reprezentować w Parlamencie - powiedział Pastusiak.


Rada krajowa przez aklamację przyjęła apel do marszałka Sejmu o upamiętnienie Józefa Oleksego i nadanie jednej z sal sejmowych jego imienia. Na szefa sztabu wyborczego zgłoszono wstępnie Włodzimierza Czarzastego.


- Nie kłóćmy się - apelowała Katarzyna Piekarska w ważnym, poważnym, ale też emocjonalnym wystąpieniu. -Grozi nam, że jesienią Polska będzie miała najbardziej konserwatywny parlament od 25 lat. Dajmy sobie spokój z polityką, jeśli ma lewicy wystarczyć 5 procent poparcia! Z wyborów prezydenckich wynika, że nie my z naszą abstrakcyjną kandydatką gospodarujemy gniewem ludzi! W Polsce nie ma dziś symetrii między lewica społeczną a lewicą polityczną. Musimy być w tych wyborach razem z Barbarą Nowacka, Wandą Nowicka, Anną Grodzką, Janem Widackim, Genowefą Grabowską..

I zwróciła się bezpośrednio do szefa SLD: - Leszku, pogódźcie się z Grzegorzem, bądźmy jesienią razem!

Z kolei Zbigniew Zaborowski odnosząc się m.in. do złożonych przez Stanisława Kiereńskiego z Lublina i b. skarbnika, członka zarządu woj. śląskiego w koalicji z PO, Kazimierza Karolczaka wniosku o dymisję władz partii i zwołanie konwencji krajowej, powiedział: - To są wnioski o dymisję polskiej lewicy przed wyborami parlamentarnymi.

W kilkugodzinnej dyskusji wypowiadali się m.in.: Wojciech Szewko - o programie społecznym lewicy na jesienne wybory, Arkadiusz Waszkiewicz - o chusteczkach i snickersie dla Grzegorza Napieralskiego, Bogusław Liberadzki - o cnocie współpracy, Romuald Ajchler - o możliwościach SLD w sejmie, Joanna Agatowska - o koncentracji na jesiennych wyborach, Tadeusz Iwiński - uczuciu goryczy i żalu po rezultatach współpracy z M. Ogórek, Wincenty Elsner - o przekazaniu mu legitymacji, którą oddał K. Karolczak, Paulina Piechna Więckiewicz - o błędzie, jakim było poparcie kandydatki w wyborach prezydenckich.

Jak poinformował Leszek Miller, szef OPZZ Jan Guz zwrócił się do partii z propozycją budowania szerokiego bloku socjaldemokracji do wyborów parlamentarnych. W przyjętej uchwale Rada Krajowa SLD opowiedziała się za taką formułą polityczną, wskazała też swoje propozycje programowe: podwyżka najniższych emerytur o 400 zł, minimalnej płacy godzinowej na poziomie 15 zł, płacy minimalnej na poziomie 2500 zł, obniżenia VAT o jeden punkt proc. Przygotowaniem programu opartego m.in. na dorobku Kongresu Lewicy Polskiej, zajmie się zespół pod kierunkiem P. Piechny Wieckiewicz.

W głosowaniu Rada Krajowa SLD odrzuciła zdecydowaną większością głosów wnioski o dymisje zarządu i zwołanie konwencji krajowej, która mogłaby zmienić przewodniczącego partii. Nowymi wiceprzewodniczącymi partii zostali Marek Balt, lider SLD na Śląsku, który bardzo krytycznie oceniał pomysł z wystawieniem M. Ogórek i poseł, rzecznik partii, Dariusz Joński.

(GG)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież