Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś... Kamienie milowe to nie tylko „praworządność”, to krok ku federalnej Eu... » Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (w skrócie KPO) to w założeniu są miliardy euro, któr... Georgette Mosbacher w tygodniku „Sieci”: „Nie wierzcie w kłamstwa o Po... » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” była ambasador USA w Polsce apeluje do świata by słuchano głosu Po... Rosyjska machina wojenna działa a zyski rosną, gdy leje się krew » Rosyjska gospodarka miała nie wytrzymać sankcji Zachodu, w efekcie jej machina wojenna powinna była ... Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe? » Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My jednak dociekamy co dzieje się z gr... W tygodniku „Sieci”: Tajemnica odejścia Lisa » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza próbuje ustalić, jakie były powody zwolnienia Toma... Gdańskie talenty - kino w mieście » Paweł Orłowski, polityk PO, był już sopockim spikerem, wiceprezydentem miasta, posłem, wiceministrem...
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
czwartek, 16 czerwca 2022 17:56
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
niedziela, 26 czerwca 2022 08:52
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
niedziela, 19 czerwca 2022 19:17
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
Przed miesiącem pisaliśmy o zamiarach odsprzedania części

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Józefka ” i „Magda”
poniedziałek, 13 czerwca 2022 11:57
„Józefka ” i „Magda”
Profesor Józefa Wnukowa, legenda Sopotu, mieszkała przy ulicy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Malbork: Elewarr zaprasza rolników...
wtorek, 21 czerwca 2022 17:54
Malbork: Elewarr zaprasza rolników...
Elewarr Sp. z o.o. zaprasza wszystkich rolników, mieszkańców gmin
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Rada Krajowa SLD - umeblować lewicę na wybory!

Ocena użytkowników: / 12
SłabyŚwietny 
sobota, 30 maja 2015 12:05

altPodczas rady krajowej SLD Leszek Miller zapowiedział, że na kongresie partii po jesiennych wyborach parlamentarnych nie będzie się ubiegał o ponowny wybór. Rada wybrała dwóch nowych wiceprzewodniczących zarządu krajowego: Marka Balta ze Śląska i posła Dariusza Jońskiego. Włodzimierz Czarzasty został natomiast szefem sztabu wyborczego. Jerzy Śnieg, szef SLD na Pomorzu, dla "wybrzezą24.pl": - Lewica do wyborów zbuduje wspólne listy, to nasza polityczna racja stanu.


Otwierając dyskusję prof. Longin Pastusiak ostro zaprotestował przeciwko żądaniom zmiany władz partii. - Zmiana władzy nic nie załatwi. Ważny jest program. Musimy powiedzieć interesów jakich grup społecznych bronimy zamiast biegać od studia do studia z receptami kadrowymi. SLD bronić ma ludzi pracy. Nie lękajmy się mówić, że jest partia reprezentująca ludzi pracy najemnej. Mamy ich reprezentować w Parlamencie - powiedział Pastusiak.


Rada krajowa przez aklamację przyjęła apel do marszałka Sejmu o upamiętnienie Józefa Oleksego i nadanie jednej z sal sejmowych jego imienia. Na szefa sztabu wyborczego zgłoszono wstępnie Włodzimierza Czarzastego.


- Nie kłóćmy się - apelowała Katarzyna Piekarska w ważnym, poważnym, ale też emocjonalnym wystąpieniu. -Grozi nam, że jesienią Polska będzie miała najbardziej konserwatywny parlament od 25 lat. Dajmy sobie spokój z polityką, jeśli ma lewicy wystarczyć 5 procent poparcia! Z wyborów prezydenckich wynika, że nie my z naszą abstrakcyjną kandydatką gospodarujemy gniewem ludzi! W Polsce nie ma dziś symetrii między lewica społeczną a lewicą polityczną. Musimy być w tych wyborach razem z Barbarą Nowacka, Wandą Nowicka, Anną Grodzką, Janem Widackim, Genowefą Grabowską..

I zwróciła się bezpośrednio do szefa SLD: - Leszku, pogódźcie się z Grzegorzem, bądźmy jesienią razem!

Z kolei Zbigniew Zaborowski odnosząc się m.in. do złożonych przez Stanisława Kiereńskiego z Lublina i b. skarbnika, członka zarządu woj. śląskiego w koalicji z PO, Kazimierza Karolczaka wniosku o dymisję władz partii i zwołanie konwencji krajowej, powiedział: - To są wnioski o dymisję polskiej lewicy przed wyborami parlamentarnymi.

W kilkugodzinnej dyskusji wypowiadali się m.in.: Wojciech Szewko - o programie społecznym lewicy na jesienne wybory, Arkadiusz Waszkiewicz - o chusteczkach i snickersie dla Grzegorza Napieralskiego, Bogusław Liberadzki - o cnocie współpracy, Romuald Ajchler - o możliwościach SLD w sejmie, Joanna Agatowska - o koncentracji na jesiennych wyborach, Tadeusz Iwiński - uczuciu goryczy i żalu po rezultatach współpracy z M. Ogórek, Wincenty Elsner - o przekazaniu mu legitymacji, którą oddał K. Karolczak, Paulina Piechna Więckiewicz - o błędzie, jakim było poparcie kandydatki w wyborach prezydenckich.

Jak poinformował Leszek Miller, szef OPZZ Jan Guz zwrócił się do partii z propozycją budowania szerokiego bloku socjaldemokracji do wyborów parlamentarnych. W przyjętej uchwale Rada Krajowa SLD opowiedziała się za taką formułą polityczną, wskazała też swoje propozycje programowe: podwyżka najniższych emerytur o 400 zł, minimalnej płacy godzinowej na poziomie 15 zł, płacy minimalnej na poziomie 2500 zł, obniżenia VAT o jeden punkt proc. Przygotowaniem programu opartego m.in. na dorobku Kongresu Lewicy Polskiej, zajmie się zespół pod kierunkiem P. Piechny Wieckiewicz.

W głosowaniu Rada Krajowa SLD odrzuciła zdecydowaną większością głosów wnioski o dymisje zarządu i zwołanie konwencji krajowej, która mogłaby zmienić przewodniczącego partii. Nowymi wiceprzewodniczącymi partii zostali Marek Balt, lider SLD na Śląsku, który bardzo krytycznie oceniał pomysł z wystawieniem M. Ogórek i poseł, rzecznik partii, Dariusz Joński.

(GG)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież