Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę » 800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty budowy linii tramwajowej Gdańsk –... Gdański Wołyń... » 81. rocznica Rzezi Wołyńskiej w Gdańsku była obchodzona przez wiele środowisk patriotycznych i organ... “Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic...
Reklama
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
czwartek, 18 lipca 2024 11:22
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z jazzowej półki
poniedziałek, 17 czerwca 2024 16:28
Z jazzowej półki
Po wielu latach to powrót do amatorskiej fascynacji jazzem, mającej

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie...

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
czwartek, 13 czerwca 2024 07:40

Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerwone Róże. Wyróżnienie wręczono podczas gali obchodzącego 14. urodziny portalu wpolityce.pl. - Wielkie wydarzenia zawsze mają swój kontekst, prowadzą je konkretni ludzie, mogą zawieść albo też dźwignąć wyzwanie, nasz laureat zdał ten egzamin celująco - powiedział w laudacji red. Jacek Karnowski, szef tygodnika "wSieci".


W swoim wystąpieniu J. Karnowski odwołał się do budowy w l. 20 ub. wieku portu w Gdyni...
"CPK jako współczesna Gdynia - to niezwykle trafne, nośne porównanie, ale pamiętajmy, Gdynię też atakowano. W artykule z "Dziennika Bydgoskiego" z 1923 roku można przeczytać: "Rozpoczęta budowa portu w Gdynia to farsa nie odpowiadająca nowoczesnym wymogom. Ta rozbudowa obciążać będzie rocznie budżety miliardami i przeciągnie się na setki lat. Zatem swojskiej, kosztownej, beznadziejnej budowie lepiej dać spokój".

alt


A CPK?
- Nasz laureat - przypomniał J. Karnowski - jeszcze przed wyborami przestrzegał: "Jeśli wygra Tusk, to faktycznie CPK nie powstanie. Bo będzie odbierać rynek niemieckim lotniskom. Np. obecnie ponad 80 proc. lotniczego cargo dla polskiej gospodarki obsługują zagraniczne lotniska. To konkretny biznes, którego Tusk pilnuje". A rzecz syntetycznie ujął niemiecki dziennik "Die Welt", pisząc, że "polskie megalotnisko to wypowiedzenie wojny niemieckiemu przemysłowi lotniczemu".


Marcin Horała, dziękując za wyróżnienie wręczane przez red. naczelną portalu Marzenę Nykiel i red. Michała Karnowskiego z zarządu "Fratrii", zauważył, że ta nagroda tak naprawdę jest dla sprawy, która była dziesiątki lat w Polsce analizowana i dostał zielone światło od premierów Kaczyńskiego i Morawieckiego.
- W momencie, kiedy przyszło zdawać swoje swoje obowiązki, mieliśmy zakończony cały wieloletni, żmudny proces administracyjny, rozpoczęte pierwsze prace budowlane, uzgodnione finansowanie. Dziś wstępna analiza wskazuje, że w pół roku udało się wygenerować mniej więcej dwa lata opóźnienia! Jestem przekonany, że gdyby nie poruszenie obywatelskie, to CPK już by nie było, już była oficjalnie podjęta decyzja, że sprawa jest zamknięta, zlikwidowana - podkreślił M. Horała.

alt


Natomiast b. premier Mateusz Morawiecki odniósł się do jubileuszu portalu: - Dziś kiedy monopol medialny się z powrotem domyka, możemy docenić wielką rolę mediów niezależnych. Dzięki portalowi ta otulina którą rządzący obudować świat polityki będzie kruszeć, podlegać erozji.


Red. M. Nykiel odwołując się do napisanej w 1939 roku "Sztafety" Melchiora Wańkowicza - Jutro już ta sztafeta będzie dalej niż książka, pojutrze jeszcze dalej. Przecież w świadomości naszej musi się żłobić szlak pędu, jego linia. Byśmy wiedzieli, że nic się na nas nie poczyna i nic na nas nie kończy - podkreśliła, że zmiana władzy nie zwalnia nas z odpowiedzialności za Polskę, przeciwnie, sztafeta biegnie dalej, a choć polityków i dziennikarzy łączy konserwatywna idea, zadania mają różne.


Gala rozpoczęła się minutą ciszy dla uczczenia pamięci sierżanta Mateusza Sitka, polskiego żołnierza zabitego przez imigranta na polsko białoruskiej granicy. Piękna, wyciszona oprawa muzyczna gali była dziełem harfistki, Olgi Ucieklak.
(gg)

fot. FRATRIA

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież