U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach » Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych pokwitowali znakomity rok. Prezes gdyńskich... Tadeusz Cymański: Ciekawe czasy jeszcze przed nami » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem klubu parlamentarnego PiS (Solidarna Polska), ekonomistą, w stanie woj... Energa "Pracodawcą z sercem" » Energa została wyróżniona tytułem „Pracodawca z sercem”. Certyfikaty przyznawane są firmom, które za... Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś... Kamienie milowe to nie tylko „praworządność”, to krok ku federalnej Eu... » Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (w skrócie KPO) to w założeniu są miliardy euro, któr... Georgette Mosbacher w tygodniku „Sieci”: „Nie wierzcie w kłamstwa o Po... » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” była ambasador USA w Polsce apeluje do świata by słuchano głosu Po...
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
czwartek, 30 czerwca 2022 18:51
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Odszedł Kazimierz Zimny, sportowiec wybitny
piątek, 01 lipca 2022 10:30
Odszedł Kazimierz Zimny, sportowiec wybitny
W nocy z 30 czerwca na 1 lipca w gdańskim szpitalu zmarł Kazimierz
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
czwartek, 30 czerwca 2022 14:44
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
Na stadionie przy ul. Traugutta 29 piłkarze Lechii Gdańsk rozegrali

Galeria Sztuki Gdańskiej

Podróż do raju
poniedziałek, 20 czerwca 2022 15:35
Podróż do raju
Wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż wystawy malarskiej

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Nowinki lotniska w Gdańsku Rębiechowie

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
wtorek, 01 kwietnia 2014 14:31

Nowy rozkład lotów obowiązuje od 1 kwietnia w Międzynarodowym Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Jest on też dostępny na stronie internetowej gdańskiego lotniska. Można się zapoznać z połączeniami do końca sezonu letniego. Umieszczone są też połączenia, które zostaną otwarte w okresie najbliższych tygodni.Obecnie wystarczy jedno kliknięcie w klawiaturę komputera, by na stronie internetowej gdańskiego lotniska znaleźć aktualny rozkład lotów do wszystkich miast obsługiwanych przez samoloty latające z Gdańska Rębiechowa. Wreszcie uwzględniono ciekawość pasażerów i oprócz godzin odlotów i przylotów, podaje się również konkretne dni połączeń, typ samolotu, nazwę przewoźnika i nazwę docelowego portu lotniczego.


alt


W ramach krajowych połączeń, z Gdańska pasażerowie mogą dolecieć do Krakowa, Warszawy, Wrocławia, Zielonej Góry.
Na rozkładzie połączeń zagranicznych widnieją takie miasta, jak: Amsterdam, Bergen, Berlin, Birmingham, Doncaster-Sheffield, Dortmund, Dublin, Frankfurt, Glasgow, Kopenhaga, Londyn, Manchester, Mediolan Bergamo, Monachium, Oslo Rygge, Oslo – Torp, Turku, Zurich.


Na sezon letni Wizz Air zwiększa ilość lotów z Gdańska do wybranych miast skandynawskich, takich jak Ålesund, Bergen, Göteborg, Malmö i Sztokholm.


Również Ryanair ogłosił uruchomienie nowych połączeń krajowych z Gdańska do Krakowa i Wrocławia. Będą one operować trzy razy w tygodniu, we wtorki, czwartki i soboty. Ryanair będzie obsługiwał te trasy samolotem Boeing 737-800.


W sezonie letnim z Gdańska będziemy mogli dolecieć do tak atrakcyjnych miast jak m.in.: Barcelona, Bristol, Bruksela, Helsinki, Kolonia, Lublin, Paryż, Rzym, Split i Zadar. 


altOprócz nowego rozkładu lotów, w Rębiechowie trwają prace związane z nowym układem drogowym wokół gdańskiego lotniska, który ma zostać oddany do użytku dopiero jesienią.


Na lotnisku dobiega końca montaż trzech nowych rękawów pasażerskich, których dostawcą jest hiszpańska firma Emte Sistemas Sau.
- Unikatowość tych rękawów polega na tym, że są przystosowane do każdego rodzaju samolotu. Mogą one obsługiwać nie tylko popularne airbusy, boeingi czy inne duże powietrzne maszyny, ale również mniejsze samoloty dzięki zamontowanym specjalnym, dodatkowym trapom - mówi Michał Dargacz, rzecznik prasowy gdańskiego portu lotniczego. Koszt jednego rękawa, to ok. 2 mln zł, a zamontowanie wszystkich pięciu pochłonie w sumie ok. 12 mln zł, bo kolejne dwa zostaną zamontowane przy rozbudowywanej części terminalu. 


Za korzystanie z rękawów linie lotnicze muszą ponosić dodatkowe opłaty, a nie wszystkie się na to zdecydowały. Pasażerowie Ryanaira nadal będą wchodzić do samolotów z płyty lotniska, płacąc tym samym mniej za bilety.


altI innych poważnych inwestycji, to od kilku miesięcy trwa powiększanie nowego terminalu pasażerskiego T2, który został oddany do eksploatacji w 2012 r. Ten wielki oszklony obiekt jest przedłużany o 60 metrów w kierunku zachodnim, tym samym zostanie powiększony o 30 proc. Po to, aby terminal na poziomie pierwszego piętra połączyć bezpośrednio z budowaną stacją Pomorskiej Kolei Metropolitarnej.


Nowa część terminalu oraz stacja PKM mają być gotowa na przyjęcie pasażerów w połowie 2015 roku. Prace budowlane o wartości około 88 mln zł prowadzi trójmiejska spółka NDI.


Inwestycja finansowana jest w całości ze środków własnych Portu Lotniczego Gdańsk, w ramach programu emisji obligacji, realizowanego wspólnie z Bankiem Pekao S.A.

Wła-49

Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież