Podsumowano Wielki Maraton Czytelniczy 2021/2022 » W Audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyły się gale rozdania nagród Wielkiego Maratonu C... Straż Miejska w sezonie letnim » W okresie letnim niezostanie zwiększona liczba patroli Straży Miejskiej. Będą one skoncentrowane w m... U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach » Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych pokwitowali znakomity rok. Prezes gdyńskich... Tadeusz Cymański: Ciekawe czasy jeszcze przed nami » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem klubu parlamentarnego PiS (Solidarna Polska), ekonomistą, w stanie woj... Energa "Pracodawcą z sercem" » Energa została wyróżniona tytułem „Pracodawca z sercem”. Certyfikaty przyznawane są firmom, które za... Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś...
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
czwartek, 30 czerwca 2022 18:51
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Odszedł Kazimierz Zimny, sportowiec wybitny
piątek, 01 lipca 2022 10:30
Odszedł Kazimierz Zimny, sportowiec wybitny
W nocy z 30 czerwca na 1 lipca w gdańskim szpitalu zmarł Kazimierz
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
czwartek, 30 czerwca 2022 14:44
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
Na stadionie przy ul. Traugutta 29 piłkarze Lechii Gdańsk rozegrali

Galeria Sztuki Gdańskiej

Podróż do raju
poniedziałek, 20 czerwca 2022 15:35
Podróż do raju
Wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż wystawy malarskiej

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Od 1 kwietnia niższe stawki śmieciowe

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 31 marca 2014 13:42

Uchwałą Rady Miasta Gdańska od dnia 1 kwietnia mieszkańcy Gdańska zapłacą mniej za wywóz śmieci, jednak muszą złożyć nowe deklaracje śmieciowe. Nowa niższa stawka obowiązuje jednak tylko tych mieszkańców, którzy zdecydowali się na segregację odpadów lub zrobią to właśnie pierwszego kwietnia.0,44 zł za 1m² mieszkania o powierzchni do 110m² i 0,05 zł za każdy kolejny metr mieszkania – tyle od 1 kwietnia płacić będą ci mieszkańcy Gdańska, którzy segregują odpady. Dotychczasowe stawki obowiązujące wynosiły 0,56 zł za 1m² do 110m² plus 0,05 zł za kolejny metr. Niższe stawki nie dotyczą jednak tych, którzy śmieci nie segregują. Opłaty za wywóz odpadów nieposegregowanych pozostają bez zmian – 0,72 zł za 1m² mieszkania do 110m² i 0,07 zł za każdy kolejny.

Z tymi zmianami wiąże się jednak konieczność złożenia nowych deklaracji śmieciowych przez osoby, które wcześniej zdecydowały się na segregację odpadów bądź tych, którzy od 1 kwietnia wraz z wprowadzeniem nowych stawek chcą być nimi objęci. Złożenie deklaracji nie jest wymagane od osób i firm, które nie zamierzają segregować swoich odpadów.

Od 24 marca Zarząd Dróg i Zieleni Miejskiej w Gdańsku rozsyłał wypełnione już deklaracje do właścicieli domów jednorodzinnych, którzy wcześniej zadeklarowali segregację odpadów. Wysłane druki wystarczy jedynie podpisać i odesłać bądź donieść do siedziby ZDiZ na ul. Partyzantów.

Osoby, które chciałyby zadeklarować segregację odpadów, muszą pobrać druk ze strony czystemiasto.gdansk.pl lub przyjść do Biura Obsługi Klientów Działu Gospodarowania Odpadami Komunalnymi, także w siedzibie ZDiZ.

AK

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież