ZOO Gdańsk - ogród i fundacja » Dyrektorzy Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego, Michał Targowski i Emilia Salach, są w zarządzie Fundacj... Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci » Sąd Rejonowy w Sopocie, wydział I cywilny, a konkretnie sędzia Anna Olszewska-Kowalska, uwzględnił z... Wejście w historię: eksponaty związane z podporucznik Marią Orlicz » W Muzeum II Wojny Światowej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Wejście w historię”. Tym razem zap... Prezydent w potrzebie » Od ostatniej soboty w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku przebywa b. prezydent RP - Lech Wa... 110 lat Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” » „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Ta łacińska sentencja, użyta w satyrach rzymskiego poety Juwenalisa ... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: Dalej nie możemy się cofnąć! » W najnowszym numerze „Sieci” specjalny wywiad z premierem Jarosławem Kaczyńskim, w którym prezes Pra... Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro... » Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, dominująca spółka Grupy... Krzyże Orlenu i Lotosu » Ważnym elementem mszy dziękczynnej w bazylice Św. Brygidy było podarowanie Bursztynowemu Ołtarzowi 2... 100 lat Pellowskich » Mija 100 lat od założenia działalności piekarniczej rodziny Pellowskich na Wybrzeżu. W roku 1922, tr... Akcja edukacyjna gdańskiego IPN » „Powstańcy Warszawscy przelali krew za Polskę… Ty oddaj krew potrzebującym” – to jedno z haseł akcji...
Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci
czwartek, 11 sierpnia 2022 19:25
Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci
Sąd Rejonowy w Sopocie, wydział I cywilny, a konkretnie sędzia

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
25. Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce
sobota, 13 sierpnia 2022 07:12
25. Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce
W dniach 15-21 sierpnia w Monachium rozgrywane będą 25. Mistrzostwa
Radomiak zdeklasował Lechię
niedziela, 14 sierpnia 2022 15:50
Radomiak zdeklasował Lechię
Po bardzo słabej grze Lechia został rozbita w Radomiu 1:4 (1:2).

Galeria Sztuki Gdańskiej

Razem z Ukrainą
niedziela, 31 lipca 2022 12:44
Razem z Ukrainą
Zaproszenie na wystawę zatytułowaną „Razem z Ukrainą”

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Wakacje na farmie
środa, 03 sierpnia 2022 15:56
Wakacje na farmie
Podczas turnusów półkolonijnych z Gdańskim Zespołem Schronisk i
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

3800 ofert na Metropolitalnych Targach Pracy

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
środa, 02 kwietnia 2014 14:16

Kolejna już trzecia edycja Metropolitalnych Targów Pracy odbyła się 2 kwietnia w gdańskim Centrum Wystawienniczo - Kongresowym AmberExpo przy ul. Żaglowej w Gdańsku Letnicy. Na odwiedzających czekało około 200 pracodawców oferujących łącznie 3800 miejsc pracy. Do dyspozycji bardzo licznych gości targów byli także przedstawiciele organizacji wspierających rozwój przedsiębiorczości, doradcy zawodowi oraz specjaliści prawa pracy.


W tym roku udział w targach był także doskonałą okazją dla osób zainteresowanych podjęciem pracy na terenie państw członkowskich Unii Europejskiej. W imprezie udział wzięli bowiem pracodawcy z Danii, Hiszpanii, Irlandii, Niemiec i Norwegii. Ci pracodawcy zagraniczni, to m.in. Rambøll Oil & Gas, Esbjerg (Dania), Alten (Hiszpania) oraz Fosdalen AS i Engineering Supply AS (oba z Norwegi).


altPodobnie jak w latach ubiegłych, w trakcie targów odbyło się szereg tematycznych warsztatów. Na zajęciach indywidualnych można było się dowiedzieć jakimi dysponuje się ukrytymi talentami, na czym polega strategia wytrwania w poszukiwaniu pracy oraz o tym, na co zwracają szczególną uwagę pracodawcy.


altW tym roku imprezie towarzyszyły Europejskie Targi Pracy online. Propozycja dedykowana była tym osobom, które potrafiły nawiązać wirtualny kontakt z pracodawcami zagranicznymi. Poprzez „chat” była możliwość porozmawiania z pracodawcami zagranicznymi oraz doradcami EURES z Wielkiej Brytanii, Szwecji, Holandii na temat możliwości podjęcia pracy w wybranych krajach europejskich. Była tez możliwość aplikowania w formie online na oferty pracy, uzyskać informacje oraz poradę specjalistów zajmujących się zatrudnieniem za granicą.


altW ramach targów odbył się konkurs wiedzy o pracy i metropolii oraz plebiscyt na trzy najciekawsze stoiska targowe, a także można było podziwiać efektowne pokazy damskich fryzur.


Organizatorzy targów przygotowali katalog z alfabetyczną listą wystawców. Firmy uszeregowane zostały według 11 najważniejszych kategorii: produkcja/przemysł, sektor IT, budownictwo, sektor stoczniowy, handel, usługi finansowe, gastronomia, usługi, agencje pracy, telemarketing i inne.


altTargi jako bardzo poważne przedsięwzięcie miały na celu pomoc osobom bezrobotnym, poszukującym pracy i wszystkim zainteresowanym w znalezieniu zatrudnienia oraz stworzenie możliwości rozwoju ścieżek kariery zawodowej na regionalnym, krajowym, a także europejskim rynku pracy. Na stanowisku nr 186-187 Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku podpowiadano na przykład w jaki sposób tworzyć skuteczne dokumenty aplikacyjne oraz w jaki sposób zaplanować rozmowę kwalifikacyjną.


altNa stanowisku nr 72 Karolina Parktna z gdyńskiej firmy Crist S.A. udzielała informacji o ofertach pracy na spawacza okrętowego rurociągów lub montera kadłubowego. Zgłaszały się do niej osoby w różnym wieku i o różnym doświadczeniu zawodowym. Wśród nich, to również byli pracownicy Stoczni Gdyńskiej im. Komuny Paryskiej, a także młodzi ludzie bez żadnego doświadczenia zawodowego. To dla nich organizowane są półroczne kursy przystosowawcze do zawodu. Najchętniej jednak do pracy w firmie Crist S.A. przyjmowane są takie osoby, które mają trzy lata doświadczenia stoczniowego w przypadku spawacza konstrukcji lub rurociągów okrętowych. Jeszcze dłuższym stażem i doświadczeniem stoczniowym, bo aż 5-letnim, muszą się wykazać mechanicy okrętowi, a zaledwie 2-letnim szlifierze. Swego rodzaju barierą dla współpracownika firmy może być konieczność założenia własnej indywidualnej działalności gospodarczej.


altSwoje stanowisko miało także Towarzystwo Finansowe SKOK, którego pracownice wyczerpująco udzielały szczegółowych wyjaśnień co do obowiązujących zasad funkcjonowania firmy.


altTego dnia doradcy EURES (Europejskie Służby Zatrudnienia) z ośmiu krajów Unii Europejskiej (Bułgaria, Czechy, Dania, Francja, Hiszpania, Irlandia, Niemcy, Norwegia) i Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pracodawcy zagraniczni oraz krajowi pracodawcy zaprezentowali aktualne oferty pracy z kraju i zagranicy. Ponadto doradcy zawodowi oraz zagraniczni doradcy EURES poprowadzili warsztaty nt. efektywnego poszukiwania zatrudnienia oraz bezpiecznego poruszania się po europejskim rynku pracy.


Wiele osób przyjechało na gdańskie targi rowerami, parkując je swobodnie tuż przy wejściu do hali wystawienniczej.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież