Podsumowano Wielki Maraton Czytelniczy 2021/2022 » W Audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyły się gale rozdania nagród Wielkiego Maratonu C... Straż Miejska w sezonie letnim » W okresie letnim niezostanie zwiększona liczba patroli Straży Miejskiej. Będą one skoncentrowane w m... U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach » Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych pokwitowali znakomity rok. Prezes gdyńskich... Tadeusz Cymański: Ciekawe czasy jeszcze przed nami » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem klubu parlamentarnego PiS (Solidarna Polska), ekonomistą, w stanie woj... Energa "Pracodawcą z sercem" » Energa została wyróżniona tytułem „Pracodawca z sercem”. Certyfikaty przyznawane są firmom, które za... Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś...
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
czwartek, 30 czerwca 2022 18:51
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Odszedł Kazimierz Zimny, sportowiec wybitny
piątek, 01 lipca 2022 10:30
Odszedł Kazimierz Zimny, sportowiec wybitny
W nocy z 30 czerwca na 1 lipca w gdańskim szpitalu zmarł Kazimierz
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
czwartek, 30 czerwca 2022 14:44
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
Na stadionie przy ul. Traugutta 29 piłkarze Lechii Gdańsk rozegrali

Galeria Sztuki Gdańskiej

Podróż do raju
poniedziałek, 20 czerwca 2022 15:35
Podróż do raju
Wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż wystawy malarskiej

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Centrum Biurowe Neptun we Wrzeszczu

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
sobota, 29 marca 2014 19:05

Centrum Biurowe Neptun powstało w jednej z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji w centrum komercyjnym Gdańska. W miejscu, w którym od 1951 roku funkcjonował zburzony dwa lata temu Dom Towarowy Neptun. Generalnym wykonawcą zakończonych właśnie robót budowlanych był Budimex S.A.


Nowa inwestycja licząca 19 kondygnacji i trzy poziomy podziemnych parkingów została realizowana w dzielnicy Wrzeszcz, przy alei Grunwaldzkiej 107/109, stanowiącej główną arterię łączącą centrum Gdańska z Sopotem i Gdynią. Wieżowiec ma 85 metrów wysokości, tj. o 3 metry więcej niż wieża Kościoła Mariackiego w Gdańsku. Atutem lokalizacji projektu jest dogodny dojazd ze wszystkich części miasta zarówno samochodem, jak i środkami komunikacji miejskiej.


altW pobliżu wieżowca przy alei Grunwaldzkiej są bezpośrednio zlokalizowane przystanki autobusowe i tramwajowe. Zaledwie 300 m od budynku znajduje się przystanek Szybkiej Kolei Miejskiej (SKM), zapewniając doskonałe połączenie z innymi dzielnicami Gdańska. Ponadto sąsiadująca z aleją Grunwaldzką ulica Słowackiego zapewnia bezpośredni dojazd do międzynarodowego portu lotniczego w Rębiechowie oraz do obwodnicy trójmiejskiej. 


altBudynek oferuje swoim najemcom 15.300 metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni biurowej zlokalizowanej na 18 kondygnacjach biurowych. Na parterze budynku znajdować się będzie reprezentacyjny, chroniony hol recepcyjny oraz lokale usługowo-handlowe. Na pierwszym piętrze zaplanowano wyposażone sale konferencyjne dedykowane przyszłym użytkownikom budynku. Takie rozwiązanie  pozwoli zrezygnować z organizacji tego typu przestrzeni na powierzchni najemcy, a tym samym przełoży się bezpośrednio na efektywność powierzchni biurowej oraz zmniejszenie kosztów najmu. Udało się tutaj także wygospodarować miejsce na restaurację oraz funkcje uzupełniające, takie jak kawiarnia oraz salon prasowy.


altW zakresie rozwiązań architektonicznych, przeszklenie fasady na pełnej wysokości pomieszczeń biurowych gwarantują nie tylko wspaniałe widoki, ale przede wszystkim doskonałe doświetlenie stanowisk pracy światłem naturalnym. Wielkość powierzchni na kondygnacjach biurowych wynosi od 798 m kw. do 1.024 m kw. i umożliwia elastyczny podział na moduły, które dostosowane zostaną do indywidualnych potrzeb dla każdego najemcy. Podniesione podłogi oraz podwieszane sufity zapewnią swobodną dystrybucję systemów okablowania strukturalnego, jak również ułatwią przeprowadzenie zmian aranżacji pomieszczeń biurowych w trakcie trwania umowy najmu.
Autorem koncepcji architektonicznej budynku jest renomowana pracownia architektoniczna Aedas, wybrana przez głównego inwestora Hines w wyniku konkursu przeprowadzonego na początku 2010 roku. Firma Aedas, jest częścią międzynarodowej grupy Aedas CE, świadczącej usługi doradcze w zakresie architektury, projektowania wnętrz, planowania przestrzennego, krajobrazu, urbanistyki i doradztwa zarówno w Azji, na Bliskim Wschodzie, w Europie, jak i obu Amerykach.


Warto wspomnieć, iż Centrum Biurowe Neptun mieszczące się przy ulicy Grunwaldzkiej 103 A w Gdańsku, 19 lutego otrzymało główną nagrodę w konkursie Prime Property Prize Trójmiasto 2014 w kategorii Inwestycje Komercyjne. Ideą konkursu było wyróżnienie regionalnych projektów, które w ostatnim roku wywarły największy wpływ na rynek nieruchomości w województwie pomorskim. Wśród nominowanych znaleźli się nie tylko lokalni deweloperzy, ale także międzynarodowi inwestorzy z sektora nieruchomości.


Statuetkę podczas konferencji Property Forum Trójmiasto 2014 odebrał Michał Samborski, Dyrektor Projektu w Hines Polska.
- Podobnie jak w przypadku innych inwestycji biurowych realizowanych przez Hines na świecie, Centrum Biurowe Neptun spełnia europejskie kryteria budynków klasy A, i to zarówno pod kątem centralnej lokalizacji, systemów technicznych, funkcjonalności oraz profesjonalnego zarządzania. Nie bez znaczenie pozostają dla nas także sprawy wydajności energetycznej oraz szacunku dla środowiska naturalnego. Przygotowując w pełni wykończone biura dla naszych najemców, kierujemy się ich indywidualnymi potrzebami oraz specyfiką prowadzonej działalności. Jestem przekonany, że realizowany przez nas projekt będzie nie tylko przyjaznym i atrakcyjnym miejscem pracy, ale ma szansę stać się najbardziej wyróżniającym się obiektem biurowym w Trójmieście - twierdzi Michał Samborski, odpowiedzialny za realizację tej inwestycji.


Powiedział nam również o tym, iż nadając temu wieżowcowi nazwę Neptun, inwestor chciał uszanować fakt, że Dom Handlowy Neptun funkcjonował we Wrzeszczu w przeszłości i to z sukcesem, mocno wpisując się w świadomość gdańszczan jako dobry obiekt handlowy. Inwestor ma nadzieję, że Centrum Biurowe Neptun godnie zastąpi poprzednika.


altUroczystość zakończenia budowy uatrakcyjniła duża wystawa fotograficzna pod tytułem „Czas na Wrzeszcz, 750-lat Dzielnicy”, której z baczną uwagą przyglądał się prezydent miasta Paweł Adamowicz (na zdjęciu powyżej). W swoim wystąpieniu wyraził zadowolenie z budowy kolejnego biurowca w Gdańsku, co pozwala nie tylko pozyskać nowe miejsca pracy dla Pomorza, ale również wzmocnić potęgę Gdańskiej Metropolii.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież