W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi... Inauguracja cyklu „Muzyczne popołudnie w Muzeum" » Koncert Mikołaja Sikały zainaugurował cykl recitali fortepianowych w ramach współpracy Muzeum II Woj... ROD "Kaczeńce" bez zmian » W sobotę 18 listopada na nadzwyczajnym zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkow... Fudakowski: to jest demoralizacja » Komentarz Stanisława Fudakowskiego, sekretarza Stowarzyszenia "Godność" do Oświadczenia jakie wydano... L. Brudzyński komisarzem Sopotu » Premier RP Mateusz Morawiecki wyznaczył Lucjana Brudzyńskiego do pełnienia - od 15 listopada br. - f... Stowarzyszenie Godność o emeryturach esbeków » Oświadczenie Stowarzyszenia Godność w sprawie przywrócenia uprawnień funkcjonariuszom aparatu PRL.No...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Arka przełamała niemoc w derbach. Gdynianie wygrali w lidze po 16 latach
piątek, 24 listopada 2023 21:53
Arka przełamała niemoc w derbach. Gdynianie wygrali w lidze po 16 latach
Po 16 latach Arka wygrała w lidze z Lechią. W Gdyni gospodarze
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
sobota, 18 listopada 2023 14:29
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
I LIGA FORTUNA
Rekordowa seria zwycięstw Arki Gdynia trwa.
Czas derbów!
czwartek, 23 listopada 2023 17:46
Czas derbów!
Po ponad 3 latach czekają nas kolejne emocje derbowe. Po zawieszeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
niedziela, 19 listopada 2023 18:48
Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
Zakończenie sezonu wystawienniczego 2023 „Gazety Gdańskiej”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Nowak szefem MON? - Wszystko w rękach premiera

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
środa, 26 października 2011 15:07
Według „Rzeczpospolitej” ministra sportu Adama Giersza może zastąpić Sławomir Nowak. Portal wybrzeze24.pl informował o takiej ewentualności już dwa tygodnie temu. Nowak, poseł i lider pomorskiej PO pełnił  funkcję sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta ds. kontaktów z Rządem i Parlamentem. Pojawiły się również plotki, że Nowak zostanie szefem MON. Poseł na razie wstrzymuje się od komentowania naszych doniesień.

Donald Tusk zapowiadał, że w rządzie miałoby zostać pięciu lub sześciu ministrów: Elżbieta Bieńkowska, min. Rozwoju regionalnego, Barbara Kudrycka, min. Nauki, Radosław Sikorski, szef MSZ, Jacek Rostowski, min. Finansów i Bogdan Zdrojewski, min. KiDN oraz minister, szef doradców premiera Michał Boni. Ten ostatni,  miałby objąć stanowisko szefa nowo utworzonego resortu cyfryzacji.


22 listopada premier Donald Tusk przedstawi ministrów swojego odnowionego rządu. Oprócz premiera, mieszkańca Sopotu, na politycznej giełdzie pojawiają się już nazwiska pomorskich polityków, którzy mają zasilić skład Rady Ministrów. Z ministerstwa Edukacji Narodowej odejdzie najpewniej Katarzyna Hall. Do obsadzenia będzie też stanowisko zwolnione przez minister zdrowia Ewę Kopacz. Szefowa resortu zdrowia ma bowiem zostać pierwszą kobietą – marszałkiem Sejmu RP, czyli zgodnie z Konstytucją drugą osobą w państwie.


Jak już wcześniej podawaliśmy, prawdopodobnie ministra Skarbu Państwa Aleksandra Grada zastąpi gdyński poseł Tadeusz Aziewicz, w Sejmie poprzedniej kadencji szefujący Komisji Skarbu Państwa. Na początku kadencji najpewniej przyśpieszone zostaną prace nad zreformowaniem MSWiA. Z kolei MSWiA oraz KGP czekają poważne zmiany. Ich rzecznikiem jest poseł Marek Biernacki. Ministerstwo ma wrócić do swojej poprzedniej nazwy Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, w którym znajdą się służby mundurowe. Administracja państwowa zostanie więc przekazana pod bezpośredni nadzór premiera. Wojewodowie znajdą się więc w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, którą dotychczas zawiadywał minister Tomasz Arabski z Gdańska. Arabski nie dostał się do Sejmu. Czy nadal pokieruje pracami kancelarii premiera pokażą najbliższe tygodnie.  
Nowy Sejm ma być zwołany na 8 listopada. Na pierwszym jego posiedzeniu w zaczynającej się sesji premier Donald Tusk złoży dymisję swego rządu, a prezydent ma obowiązek dymisję przyjąć, jednocześnie powierzając misję tworzenia nowego rządu Donaldowi Tuskowi.   


Z posłem Sławomirem Nowakiem rozmawia Artur S. Górski


- Witam, panie pośle, lub może raczej – panie ministrze?


No nie na to za wcześnie by mówić o stanowiskach ministerialnych.


- Rozumiem, że decyzję podejmie premier Donald Tusk, ale być może będziemy do pana zwracać się jako do ministra Obrony Narodowej…


Nie, nie będę tego komentował. Odmawiam wszelkich komentarzy na temat mojej obecności w rządzie, czy też formowania rządu.


- Co zatem jest pewne? 


Pewne jest to, że złożyłem rezygnację ze stanowiska w Kancelarii prezydenta RP. Podziękowałem panu prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu za okazane mi zaufanie.


- Jaką zatem rolę widzi pan dla siebie? Jeśli nie kierowanie MON to może resort sportu i turystyki, co w kontekście zbliżających się mistrzostw w piłce nożnej wydaje się nie mniej interesujące?


Jestem posłem z Pomorza i chcę skoncentrować się na pracy na rzecz Pomorza. Chcę się przygotować, by jak najlepiej pełnić rolę, do której powołali mnie wyborcy. Inne kwestie i odpowiedzi na pana pytania są w gestii prezesa Rady Ministrów.  

- Dziękujemy za rozmowę.


Fot. slawomirnowak.pl

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież