Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus... W obronie ogródków » Od kwietnia Urząd Miasta ogłosił konsultacje społeczne w sprawie uchwalenia nowego Planu Ogólnego, k... Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa... Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ...
Reklama
Czy J. Karnowski oszukał radnych? Z kortów do prokuratury
środa, 19 czerwca 2024 07:53
Czy J. Karnowski oszukał radnych? Z kortów do prokuratury
Prokuratura w Bydgoszczy jest już w posiadaniu prawomocnego wyroku
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
piątek, 06 września 2019 17:21
Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
Jeszcze niedawno w spisie numerów telefonicznych przemykał mi pod

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Adamowicz traci przywództwo w PO - uważają radni opozycji (aktualizacja)

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 27 października 2011 13:06

altPrzy słabnącym przywództwie prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza w Platformie Obywatelskiej destrukcja zagraża w dalszym funkcjonowaniu Rady Miasta Gdańska. Taką opinię wyraził radny Wiesław Kamiński z PiS na początku obrad XIX sesji RM.


W ramach oświadczeń Klubów Radnych, złożył również wniosek do komisji rewizyjnej o zbadanie zasadności wzięcia przez Miasto pożyczki w kwocie 150 mln złotych przy zaistniałym zatorze finansowym ze strony Unii Europejskiej na obecnie realizowane w Gdańsku inwestycje.


Zapytany o przyczynę utraty przywództwa w PO przez Pawła Adamowicza, radny PiS Wiesław Kamiński powiedział, że głosami radnych PO i PiS z dwa miesiące temu przegłosowano uchwałę, że nie jak dotychczas przyznawanie gruntów kościołowi będzie w gestii prezydenta miasta, lecz w drodze głosowania przez radnych Rady Miasta. W podobny sposób głosami PO i PiS odrzucono projekt zagospodarowania przestrzennego Kokoszek.


alt


Siedzący do końca sesji w pierwszym rzędzie radni PiS Wiesław Kamiński (na zdjęciu z prawej) i Kazimierz Koralewski (z lewej) nie doczekali się riposty ze strony Pawła Adamowicza, pomimo iż w porządku obrad w końcowym punkcie 6 przewidziane były interpelacje, zapytania radnych i odpowiedzi Prezydenta Miasta.


Radni niemal jednomyślnie przegłosowali większość uchwał. Najważniejszymi z nich były uchwały zmieniające wcześniej podjęte uchwały w sprawie przyjęcia Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Miasta Gdańska na lata 2011-2040 oraz uchwalenia budżetu Miasta Gdańska na 2011 rok. Ta druga wiąże się m.in. z przekazaniem 40 mln zł na ulicę Nową Łódzką, 8 mln zł na Łostowicką i 9 mln zł na tereny przy PGE Arena Gdańsk w Letnicy.


Przegłosowano uchwałę zwiększającą dzienną stawkę opłaty targowej w granicach 4 procent za metr kwadratowy. Największy 75 proc. wzrost z 400 do 700 zł obejmuje sprzedaż w miejscach niewyznaczonych. Podjęto też uchwały w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Barniewice, rejon ul. Wenus 63 w Gdańsku oraz w rejonie V Młyna w Oliwie Górnej.


Radni przegłosowali też uchwały o przystąpieniu do sporządzenia miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego w Oruni Górnej rejonu ul. Kurierów Armii Krajowej oraz w Kiełpinie Górnym przy ul. Otomińskiej, co wiąże się powiększeniem tamtejszego cmentarza o 3,3 ha.
Przyjęto także uchwałę o nadaniu nazwy ,,Placu Dwóch Miast” terenom przy ERGO Arenie. Odrzucono natomiast projekt uchwały nadania nazwy „Rondo Metropolii” na Żabiance z uwagi na niedokończoną jeszcze inwestycję. Ponadto uznano za bezzasadną skargę na działalność Dyrektora Biura Rozwoju Gdańska.


Zaakceptowano nowy regulamin Straży Miejskiej w Gdańsku, w myśl którego, Straż spełnia służebną rolę wobec społeczności lokalnej, wykonując swoje zadania z poszanowaniem godności i praw obywateli. Nadzór nad działalnością Straży sprawują Prezydent Miasta Gdańska i wojewoda, przy pomocy komendanta wojewódzkiego Policji, działającego w jego imieniu.


Spośród blisko 30 rozpatrywanych uchwał warto też wymienić uchwałę o przyjęciu szczegółowego Programu Przeciwdziałania Narkomanii, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Programu Promocji Zdrowia i Przeciwdziałaniu Wybranym Chorobom Społecznym w Gdańsku na 2012 rok.

fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież