W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi... Inauguracja cyklu „Muzyczne popołudnie w Muzeum" » Koncert Mikołaja Sikały zainaugurował cykl recitali fortepianowych w ramach współpracy Muzeum II Woj... ROD "Kaczeńce" bez zmian » W sobotę 18 listopada na nadzwyczajnym zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkow... Fudakowski: to jest demoralizacja » Komentarz Stanisława Fudakowskiego, sekretarza Stowarzyszenia "Godność" do Oświadczenia jakie wydano... L. Brudzyński komisarzem Sopotu » Premier RP Mateusz Morawiecki wyznaczył Lucjana Brudzyńskiego do pełnienia - od 15 listopada br. - f... Stowarzyszenie Godność o emeryturach esbeków » Oświadczenie Stowarzyszenia Godność w sprawie przywrócenia uprawnień funkcjonariuszom aparatu PRL.No...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Arka przełamała niemoc w derbach. Gdynianie wygrali w lidze po 16 latach
piątek, 24 listopada 2023 21:53
Arka przełamała niemoc w derbach. Gdynianie wygrali w lidze po 16 latach
Po 16 latach Arka wygrała w lidze z Lechią. W Gdyni gospodarze
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
sobota, 18 listopada 2023 14:29
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
I LIGA FORTUNA
Rekordowa seria zwycięstw Arki Gdynia trwa.
Czas derbów!
czwartek, 23 listopada 2023 17:46
Czas derbów!
Po ponad 3 latach czekają nas kolejne emocje derbowe. Po zawieszeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
niedziela, 19 listopada 2023 18:48
Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
Zakończenie sezonu wystawienniczego 2023 „Gazety Gdańskiej”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Adamowicz traci przywództwo w PO - uważają radni opozycji (aktualizacja)

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 27 października 2011 13:06

altPrzy słabnącym przywództwie prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza w Platformie Obywatelskiej destrukcja zagraża w dalszym funkcjonowaniu Rady Miasta Gdańska. Taką opinię wyraził radny Wiesław Kamiński z PiS na początku obrad XIX sesji RM.


W ramach oświadczeń Klubów Radnych, złożył również wniosek do komisji rewizyjnej o zbadanie zasadności wzięcia przez Miasto pożyczki w kwocie 150 mln złotych przy zaistniałym zatorze finansowym ze strony Unii Europejskiej na obecnie realizowane w Gdańsku inwestycje.


Zapytany o przyczynę utraty przywództwa w PO przez Pawła Adamowicza, radny PiS Wiesław Kamiński powiedział, że głosami radnych PO i PiS z dwa miesiące temu przegłosowano uchwałę, że nie jak dotychczas przyznawanie gruntów kościołowi będzie w gestii prezydenta miasta, lecz w drodze głosowania przez radnych Rady Miasta. W podobny sposób głosami PO i PiS odrzucono projekt zagospodarowania przestrzennego Kokoszek.


alt


Siedzący do końca sesji w pierwszym rzędzie radni PiS Wiesław Kamiński (na zdjęciu z prawej) i Kazimierz Koralewski (z lewej) nie doczekali się riposty ze strony Pawła Adamowicza, pomimo iż w porządku obrad w końcowym punkcie 6 przewidziane były interpelacje, zapytania radnych i odpowiedzi Prezydenta Miasta.


Radni niemal jednomyślnie przegłosowali większość uchwał. Najważniejszymi z nich były uchwały zmieniające wcześniej podjęte uchwały w sprawie przyjęcia Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Miasta Gdańska na lata 2011-2040 oraz uchwalenia budżetu Miasta Gdańska na 2011 rok. Ta druga wiąże się m.in. z przekazaniem 40 mln zł na ulicę Nową Łódzką, 8 mln zł na Łostowicką i 9 mln zł na tereny przy PGE Arena Gdańsk w Letnicy.


Przegłosowano uchwałę zwiększającą dzienną stawkę opłaty targowej w granicach 4 procent za metr kwadratowy. Największy 75 proc. wzrost z 400 do 700 zł obejmuje sprzedaż w miejscach niewyznaczonych. Podjęto też uchwały w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Barniewice, rejon ul. Wenus 63 w Gdańsku oraz w rejonie V Młyna w Oliwie Górnej.


Radni przegłosowali też uchwały o przystąpieniu do sporządzenia miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego w Oruni Górnej rejonu ul. Kurierów Armii Krajowej oraz w Kiełpinie Górnym przy ul. Otomińskiej, co wiąże się powiększeniem tamtejszego cmentarza o 3,3 ha.
Przyjęto także uchwałę o nadaniu nazwy ,,Placu Dwóch Miast” terenom przy ERGO Arenie. Odrzucono natomiast projekt uchwały nadania nazwy „Rondo Metropolii” na Żabiance z uwagi na niedokończoną jeszcze inwestycję. Ponadto uznano za bezzasadną skargę na działalność Dyrektora Biura Rozwoju Gdańska.


Zaakceptowano nowy regulamin Straży Miejskiej w Gdańsku, w myśl którego, Straż spełnia służebną rolę wobec społeczności lokalnej, wykonując swoje zadania z poszanowaniem godności i praw obywateli. Nadzór nad działalnością Straży sprawują Prezydent Miasta Gdańska i wojewoda, przy pomocy komendanta wojewódzkiego Policji, działającego w jego imieniu.


Spośród blisko 30 rozpatrywanych uchwał warto też wymienić uchwałę o przyjęciu szczegółowego Programu Przeciwdziałania Narkomanii, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Programu Promocji Zdrowia i Przeciwdziałaniu Wybranym Chorobom Społecznym w Gdańsku na 2012 rok.

fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież