Tradycyjnie już w okresie Wszystkich Świętych zajdą zmiany w komunikacji miejskiej. Jak co roku uruchomione zostaną specjalne linie cmentarne umożliwiające dojazd na Cmentarz Łostowicki i Cmentarz Srebrzysko.
Na wszystkich liniach (również tych dodatkowych cmentarnych) obowiązuje taryfa jak na liniach zwykłych. Bilety jednorazowe dostępne są w czynnych całą dobę automatach biletowych zlokalizowanych na głównych przystankach, m.in. przy Dworcu Głównym, przy dworcu kolejowym we Wrzeszczu oraz przy Cmentarzu Łostowickim i Cmentarzu Srebrzysko.
Sobota, 29.10.2011 i Niedziela 30.10.2011
Tramwaje:
W godzinach 8:00- 17:00 do Siedlec dojadą dodatkowe linie cmentarne:
62: Zajezdnia Wrzeszcz - Oliwa – Przymorze - Zaspa – Opera – Dworzec Główny – Siedlce, kursuje w godz. 09:00-16:00 co 20 minut,
64: Nowy Port – Letnica – Dworzec Główny - Siedlce, kursuje w godz. 09:00-16:00 co 20 minut,
69: Stogi Pasanil - Przeróbka – Brama Wyżynna - Siedlce, kursuje w godz. 08:00-17:00 co 20 minut.
Inne linie:
2, 3, 5, 6, 11, 12: kursują wg aktualnych sobotnio-świątecznych rozkładów jazdy,
8: kursy o godz. 04:02 z przystanku Brama Oliwska do Oliwy p. Zaspę oraz o godz. 23:30 z Oliwy do zaj. Nowy Port przez Zaspę-Centrum nie będą realizowane.
94: obowiązuje zmieniony rozkład jazdy.
Autobusy:
227: w godz. 08:30-16:30 wzmocnienie częstotliwości do co 10 minut ,
262: w godz. 08:30-16:30 kursuje co 20 minut,
142: w godz. 08:30-16:30 zgęszczenie kursów do co 10 minut,
T3: w godz. 08:30-16:00 kursuje co około 10 minut,
108 i 118: obowiązuje dodatkowy przystanek „Cmentarna” na ul. Stoczniowców w kierunku Chełmu/Ujeściska,
210: obowiązuje dodatkowy przystanek „Cmentarz Garnizonowy” na ul. Dąbrowskiego w kier. Suchanina.
Poniedziałek, 31.10.2011
Tramwaje:
wszystkie linie: obowiązują aktualne powszednie rozkłady jazdy.
Autobusy:
162, 195, 227: w godz. 08:30-13:30 obowiązuje podwojenie częstotliwości,
108, 118: obowiązuje dodatkowy przystanek „Cmentarna” na ul. Stoczniowców w kierunku Chełmu/Ujeściska,
210: obowiązuje dodatkowy przystanek „Cmentarz Garnizonowy” na ul. Dąbrowskiego w kier. Suchanina,
pozostałe linie: funkcjonują wg powszednich rozkładów jazdy, ważnych w okresie nauki szkolnej.
Wtorek, 01.11.2011
Tramwaje:
Do Siedlec dojadą dodatkowe linie cmentarne:
62: Zajezdnia Wrzeszcz - Oliwa – Przymorze - Zaspa – Opera – Dworzec Główny – Siedlce; kursuje w godz. 09:00-17:00 co około 6-7 minut,
64: Nowy Port – Letnica – Dworzec Główny – Siedlce, kursuje w godz. 08:00-18:00 co około 10 minut,
66: Zaspa – Przymorze - Oliwa - Wrzeszcz - Opera – Dworzec Główny - Siedlce, kursuje przez cały dzień zamiast linii 12, a w godz. 09:00-16:00 nawet co 6-7 minut,
69: Stogi Pasanil – Przeróbka – Brama Wyżynna – Siedlce, kursuje w godz. 08:00-17:00 kursuje co 20 minut,
Inne linie:
2, 3, 5: kursują wg aktualnych sobotnio-świątecznych rozkładów jazdy,
6: przez cały dzień obowiązuje podwójna częstotliwość funkcjonowania,
8: kursy o godz. 04:02 z przystanku Brama Oliwska do Oliwy p. Zaspę oraz o godz. 23:30 z Oliwy do zaj. Nowy Port przez Zaspę-Centrum nie będą realizowane,
11 i 12: przec cały dzień nie kursują,
94: kursuje tylko w godz. 04:30-08:00 i 18:00-23:00 (w pozostałych godz. kursuje 64).
Autobusy:
Na wszystkich liniach obowiązują sobotnie rozkłady jazdy,
108, 118: obowiązuje dodatkowy przystanek „Cmentarna” na ul. Stoczniowców w kierunku Chełmu/Ujeściska,
110, 116, 136, 126, 157: tylko w kierunku „Wrzeszcz PKP” kursują trasą objazdową przez: … - Słowackiego – Potokową – Rakoczego - Jaśkowa Dolina – Konopnickiej - …, na trasie objazdu obowiązują wszystkie istniejące przystanki,
111: w godz. 09:00-16:00 kursuje z podwójną częstotliwością,
117: zmiana trasy: w obu kierunkach zamiast przez ul. Czyżewskiego kursuje objazdem przez al. Grunwaldzką; na ul. Piastowskiej, za skrzyż. z al. Grunwaldzką w kierunku Jelitkowa obowiązuje dodatkowy przystanek „Hołdu Pruskiego”,
142, 162, 195: przez cały dzień nie funkcjonują,
149: w kierunku Wrzeszcza PKP, zamiast przez ul. Chrzanowskiego kursuje przez ul. Szymanowskiego – al. Grunwaldzką,
155, 255, 295: w godz. 08:00-18:00 zmiana trasy w kierunku Chełmu Witosa: ... – Armii Krajowej - Sikorskiego – Chełm; obowiązują dodatkowe przystanki „Łostowicka” (Cm. Łostowicki), „Chałubińskiego”,
156: w godz. 08:00-16:00 uruchomienie kursów co około 60 minut na trasie Czermińskiego – Chełm Witosa; w kierunku Czermińskiego obowiązuje trasa zmieniona: Chełm Witosa – Sikorskiego – Armii Krajowej – Łostowicka – Warszawska – Jabłoniowa - ...,
174, 175: zmiana trasy w obu kierunkach: kier. Ujeścisko przez Hucisko-3 Maja-Armii Krajowej, powrót przez Armii Krajowej - Okopową,
210: obowiązuje dodatkowy przystanek „Cmentarz Garnizonowy” na ul. Dąbrowskiego w kier. Suchanina, w kierunku Oruni Gościnnej obowiązuje trasa zmieniona: ... – Powstańców Warszawskich – Nowe Ogrody – 3 Maja – Błędnik - ..., na trasie objazdu obowiązują przystanki „Bema” i „Urząd Miejski”,
212: uruchomienie kursów co 40 minut w godz. 09:00-16:00,
627: kursuje przez cały dzień zamiast linii 227 (w godz. 08:00-17:30 kursuje nawet co około 10 minut) na trasie: Jelitkowo pętla tramw. – Pomorska – Chłopska – Zaspa SKM – Rzeczypospolitej – Kościuszki – Słowackiego – Potokowa (powrót przez Jaśkową Dolinę – Grunwaldzką) – Rakoczego – Nowolipie – Kartuska – Targ Sienny,
662: kursuje całodziennie zamiast linii 162 na trasie Wrzeszcz PKP - Jaśkowa Dolina – Rakoczego - Nowolipie - Kartuska - Jabłoniowa - Armii Krajowej - Łostowicka - Łódzka - ... - Orunia Górna - .... - Łódzka - Armii Krajowej - 3 Maja - Kartuska - Nowolipie - Rakoczego – Jaśkowa Dolina - Wrzeszcz PKP, w godz. 08:00-17:00 co 10 minut, w pozostałych jak 162,
T3: w godz. 09:00-16:00 zagęszczenie kursów do co około 10 minut,
610: dodatkowa linia cmentarna, kursuje na trasie Cmentarz Łostowicki - Armii Krajowej - Cmentarz Srebrzysko, w godz. 07:00-19:00 co 5-10 minut; obowiązują przystanki: „Cmentarz Łostowicki”, „Brama Wyżynna” (w obu kierunkach), „Dworzec Główny” (w obu kierunkach), „Dmowskiego” (w kierunku Srebrzyska) , „Jaśkowa Dolina” (w kierunku Cm. Łostowickiego), „Galeria Bałtycka” (tylko w kierunku Srebrzyska), „Cmentarz Srebrzysko”,
611: dodatkowa linia cmentarna, kursuje na trasie Dworzec Główny – Cmentarz Łostowicki w godz. 08:00-19:00 co około 5-10 minut; obowiązują jedynie przystanki „Cmentarz Łostowicki”, „Brama Wyżynna”, „Dworzec Główny”,
612: dodatkowa linia cmentarna, kursuje na trasie Wrzeszcz PKP - Cmentarz Srebrzysko w godz. 07:00-19:00 co około 5-10 minut, obowiązują jedynie przystanki „Wrzeszcz PKP” i „Cmentarz Srebrzysko” – dodatkowo, tylko w kier. Wrzeszcza PKP autobusy tej linii zatrzymują się na przystanku „Galeria Bałtycka”.
Środa, 02.11.2011
Tramwaje:
wszystkie linie: obowiązują aktualne powszednie rozkłady jazdy.
Autobusy:
162, 195, 227: w godz. 08:30-13:30 obowiązuje podwojenie częstotliwości,
108, 118: obowiązuje dodatkowy przystanek „Cmentarna” na ul. Stoczniowców w kierunku Chełmu/Ujeściska,
210: obowiązuje dodatkowy przystanek „Cmentarz Garnizonowy” na ul. Dąbrowskiego w kier. Suchanina,
pozostałe linie: funkcjonują wg powszednich rozkładów jazdy, ważnych w okresie nauki szkolnej.
źródło ZTM
- 27/10/2011 14:31 - Podwyżki cen wody nie dla rzecznika konsumentów?
- 27/10/2011 13:06 - Adamowicz traci przywództwo w PO - uważają radni opozycji (aktualizacja)
- 26/10/2011 15:07 - Nowak szefem MON? - Wszystko w rękach premiera
- 26/10/2011 14:25 - Pogrzeby coraz droższe, zasiłki niższe
- 26/10/2011 10:05 - UCK nie przyjmuje pacjentów! Jaki budżet na 2012?
- 25/10/2011 19:42 - Przed XIX sesją Rady Miasta
- 25/10/2011 19:06 - Przejedzone płace lekarzy
- 25/10/2011 14:53 - Ruszają tajne negocjacje cen wody w Gdańsku
- 25/10/2011 14:08 - Raport: SLD zakotwiczyło na dnie!
- 25/10/2011 09:25 - Eksperci o przyszłości Europy bałtyckiej w Gdańsku