Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: Dalej nie możemy się cofnąć! » W najnowszym numerze „Sieci” specjalny wywiad z premierem Jarosławem Kaczyńskim, w którym prezes Pra... Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro... » Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, dominująca spółka Grupy... Krzyże Orlenu i Lotosu » Ważnym elementem mszy dziękczynnej w bazylice Św. Brygidy było podarowanie Bursztynowemu Ołtarzowi 2... 100 lat Pellowskich » Mija 100 lat od założenia działalności piekarniczej rodziny Pellowskich na Wybrzeżu. W roku 1922, tr... Akcja edukacyjna gdańskiego IPN » „Powstańcy Warszawscy przelali krew za Polskę… Ty oddaj krew potrzebującym” – to jedno z haseł akcji... Pierwszy dzień fuzji. Msza dziękczynna w bastionie » 1 sierpnia 2022 to data fuzji firm paliwowych Lotos SA z Gdańska i Orlen SA z Płocka. W bastionie NS... W tygodniku „Sieci”: Prezes NBP ujawnia: tak chcą obalić rząd i polski... » W najnowszym numerze „Sieci” prezes Narodowego Banku Polskiego, prof. Adam Glapiński wyjaśnia, jaki ... Niebieski namiot pomorskiego NFZ na Jarmarku Św. Dominika zaprasza » Informacje o Internetowym Koncie Pacjenta, wszystkich programach profilaktycznych finansowanych prze... Dawid Piekarz: Sukces strategii Obajtka - polski gas&oil pod jednym da... » Z dr. Dawidem Piekarzem, wiceprezesem Instytutu Staszica, ekspertem od spraw strategii, bezpieczeńst... Wernisaż wystawy plenerowej „Na szerokich wodach. Opowieść o Polskim K... » W stulecie powstania Polskiego Klubu Morskiego (PKM) odbył się wernisaż wystawy plenerowej „Na szero...
Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro...
środa, 03 sierpnia 2022 16:02
Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro...
Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Abramczyk Polonia play off LIVE: 46:43
niedziela, 07 sierpnia 2022 09:30
Zdunek Wybrzeże - Abramczyk Polonia play off LIVE: 46:43
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
sobota, 06 sierpnia 2022 16:39
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
Po bardzo słabej grze Lechia przegrała na Polsat Plus Arena z

Galeria Sztuki Gdańskiej

Razem z Ukrainą
niedziela, 31 lipca 2022 12:44
Razem z Ukrainą
Zaproszenie na wystawę zatytułowaną „Razem z Ukrainą”

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Wakacje na farmie
środa, 03 sierpnia 2022 15:56
Wakacje na farmie
Podczas turnusów półkolonijnych z Gdańskim Zespołem Schronisk i
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Najlepsze modernizacje na Pomorzu

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 11 listopada 2013 12:20

Uhonorowano 14 (na 800 zgłoszonych) inwestorów, wykonawców i autorów projektów z województwa pomorskiego, którzy otrzymali wyróżnienia podczas XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku”. Uroczystość odbyła się w początkach listopada w Sali Herbowej Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku.


Jak co roku i tym razem miała ona na celu promocję dobrych wzorców służących ratowaniu materialnego dziedzictwa narodowego w postaci obiektów zabytkowych, budynków użyteczności publicznej, budownictwa mieszkaniowego, dróg, obiektów przemysłowych i inżynieryjnych, budynków szkolnictwa podstawowego, średniego i wyższego, obiektów kultury, sportu, zdrowia, rekreacji, ochrony środowiska, a także rewitalizacji obszarów i zespołów urbanistycznych.


altWśród nagrodzonych obiektów i przestrzeni znalazła się m.in.: Brama Wyżynna w Gdańsku. Koszt jej remontu pochłonął 3 mln zł. Najwięcej problemu sprawiło przystosowanie zabytkowego obiektu do wymogów współczesności i jego przystosowanie dla potrzeb Pomorskiego Centrum Informacji Turystycznej.


altNagrodę z rąk pomorskiego marszałka Mieczysława Struka odebrali Adam Koperkiewicz dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Gdańska, Barbara Brzuskiewicz z Gdańskiej Pracowni Konserwatorskiej, specjalizującej się w konserwacji dzieł rzeźbiarskich i architektonicznych wykonanych ze wszystkich gatunków kamienia (wapień, piaskowiec, marmur, alabaster, granit), sztucznego kamienia, stiuku, sztukaterii, ceramiki, rzeźby kamiennej polichromowanej i metalu. Nagrodę odebrał również Kazimierz Lewandowski (na zdjęciu z prawej) prezes zarządu Przedsiębiorstwa Cemet Ltd., specjalizującego się w branży konstrukcje metalowe, aluminiowe i stalowe.


altZa uruchomienie w 2012 roku biblioteki w Centrum Handlowym Manhattan we Wrzeszczu nagrodę odebrał Paweł Braun (na powyższym zdjęciu z lewej), dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku. - Jest to najnowocześniejsza biblioteka na Pomorzu, przede wszystkim dlatego, że wykorzystuje nowe formy kontaktu z czytelnikiem. Masowo  przychodzą do niej mieszkańcy nie tylko wypożyczyć książkę, ale również ciekawie spędzić czas z całą rodziną. Na 830 m kw. lokalu na drugim piętrze trafił 50-tysięczny księgozbiór dla dzieci i dorosłych z wrzeszczańskich filii nr 1, 21, 38 oraz pokaźna kolekcja komiksów z Pracowni Komiksowej na Suchaninie. Drugi katalog na ponad 1500 pozycji tworzą audiobooki, e-booki, filmy oraz muzyka na płytach CD i winylowych. To dzięki takim obiektom w pomorskim o sto procent wzrosło w ostatnim czasie czytelnictwo książek, powiedział Braun.


Nagrody za najlepszą modernizację roku przypadły również za: hotel „Różany Gaj” w Gdyni (39 pokoi i 4 apartamenty); Park 1000-lecia w Chojnicach; Dworzec PKP „Gdynia Główna” (wykonawca Mostostal Warszawa, koszt 49 mln zł, rocznie korzysta 2 mln pasażerów), a także obiekty drogowe w Słupsku, śródmieście i sala koncertowo-teatralna dla 374 widzów w Wejherowie (koszt 56 mln zł, otwarcie 17 maj 2013 r.)  oraz rozbudowa i modernizacja ośrodka zdrowia w Cedrach Wielkich.


Marszałek pomorski Mieczysław Struk, gratulując osobom i firmom nagrodzonym w tym konkursie powiedział: - Ugruntowana pozycja konkursu „Modernizacja Roku” w środowisku architektoniczno-budowlanym, zbudowana na kanwie siedemnastoletniego doświadczenia wnosi nieoceniony wkład w promowanie przedsięwzięć zmierzających do ratowania materialnego dziedzictwa narodowego w postaci obiektów zabytkowych, budynków użyteczności publicznej, budownictwa mieszkaniowego, dróg, obiektów przemysłowych i inżynieryjnych, budynków szkolnictwa podstawowego, średniego i wyższego, obiektów kultury, sportu, zdrowia, rekreacji, ochrony środowiska, a także rewitalizacji obszarów i zespołów urbanistycznych. Te cenione w środowisku nagrody świadczą o wysokim poziomie realizatorskim oraz koncepcyjnym pomorskich firm i instytucji, które swoją pracą przyczyniają się do korzystnych przemian w przestrzeni funkcjonalnej i użytkowej gmin województwa pomorskiego.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież