Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... Posterunek Straszyn: Krótkie nogi kłamstwa Biedronia » Para gejów żyjących z polityki, czyli Robert Biedroń i jego „lepsza połowa” („lepsza” dlatego, bo ma... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty... Adamowicz bez prawa do sądu? A Konstytucja mówi... » W Sądzie Okręgowym w Gdańsku nie rozpoczął się proces odwoławczy europosłanki PO Magdaleny Adamowicz... Pamięć o zbrodni w lesie sztutowskim » Do dziś przeraźliwa cisza ciemnego lasu wywołuje dreszcze, ilekroć odwiedzam to miejsce zaciągnięte ... Uniwersyteckie Centrum Stomatologiczne będzie mieć nową siedzibę dzięk... » Ponad 90 milionów złotych będzie kosztowała budowa nowej siedziby Uniwersyteckiego Centrum Stomatolo... "Judasze naszych czasów". P. Duda ostro o posłach PO » Już nie tylko baner na budynku Komisji Krajowej, ale też wystawa dokumentująca powiązania NSZZ „Soli...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
piątek, 24 marca 2023 18:03
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
EKSTRAKLASA PKO BP
Już tylko niepoprawni optymiści wierzą
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Pewien telefon wieczorową porą
niedziela, 12 marca 2023 10:07
Pewien telefon wieczorową porą
Kiedy zadzwonił, byłem lekko zdezorientowany, nie wiedziałem czy
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

"100" po Starym Mieście

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
wtorek, 12 listopada 2013 16:43

26 października uruchomiona została nowa linia autobusowa nr 100 z Dworca Głównego w kierunku Targu Rybnego obsługiwana przez nowe minibusy.Już od  końca października po ulicach Gdańska jeżdżą nowe minibusy Iveco Kapena Urby. Dwa pierwsze pojazdy (dwa z sześciu) dotarły do Gdańska w zeszłym miesiącu, by obsługiwać nowo powstałą linię "100" na zlecenie Zarządu Transportu Miejskiego. Linia ta prowadzi od Dworca Głównego przez Targ Węglowy, obok Katowni, Teatru Szekspirowskiego, Ogarną, Mieszczańską przez Długi Targ, następnie Chlebnicką, Klesza, Krowią do Świętego Ducha, następnie Przędzalniczą do Szerokiej, Warzywniczą do Podwala Staromiejskiego, stamtąd zaś Igielnicką, Stolarską, Heweliusza i Rajską do Dworca Głównego.

- Zakup minibusów oraz uruchomienie linii 100 to kolejny etap polityki transportowej Miasta Gdańska, zwiększający dostępność komunikacji miejskiej szczególnie dla osób starszych. W zależności od frekwencji planujemy rozszerzenie ofert – powiedział Jerzy Dobaczewski, ZTM Gdańsk

Linia 100 funkcjonuje codziennie w godzinach 07:30-23:00, w godzinach szczytu co 20 minut, a rano i wieczorem co 30 minut.

Przejechawszy się tą linią w godzinach szczytu pasażer jednak może zwątpić co do sensu jej istnienia. Szybciej na przystanek końcowy można dostać się piechotą, niż autobusem stojącym w korku, a wąskie uliczki Starego Miasta z obu stron zastawione zaparkowanymi samochodami utrudniają przejazd sporemu busowi. Trasa linii 100 przecina także Długi Targ, gdzie spacerowicze muszą uskakiwać przed przejeżdżającym pojazdem. Czy jest to dobra inwestycja ze strony ZKM-u, gdy w Gdańsku wciąż są linie tramwajowe obsługiwane taborami wysokopodłogowymi, a częstotliwość kursów tramwajów do bardziej oddalonych dzielnic jak np. Nowy Port czy Stogi pozostawia wiele do życzenia?

AK


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież