Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po... PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej » 16 września otwarto Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. To trzecia taka placów... M. Adamowicz u gedanistów - forma na medal » Mamy dobra wiadomość dla nieco poirytowanej sędzi Aleksandry Kaczmarek, która 8 września nie doczeka... Wszystkim, którym drogie jest dziedzictwo gdańskiej zieleni » Oświadczenie otwarteW dniu 4 maja b.r. wystosowałem List Otwarty w sprawie postępującej degradacji O... Tomasz Wołek odłożył pióro. Kibicuje Niebiesko-Biało-Niebieskim w Nieb... » Tomasz Wołek był dziennikarzem, pisarzem, znawcą i komentatorem sportowym. Urodził się w 1947 roku. ... Żegnaj Tomku... » Nie żyje Tomasz Wołek. Mój mentor futbolu i zawodu dziennikarza. Tomka poznałem w 1974 roku. Po pami... Stowarzyszenie „Godność” do Tuska » List Stowarzyszenia „Godność” do Donalda TuskaSzanowny Donaldzie!My, byli się działacze „Solidarnośc...
Portfele liderów partii - kto na Pomorzu za Tuskiem?
niedziela, 18 września 2022 13:08
Portfele liderów partii - kto na Pomorzu za Tuskiem?
Lepsza, lepiej płatna praca w pomorskim samorządzie niż służba

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Marsze w górę tabeli
sobota, 24 września 2022 13:49
Marsze w górę tabeli
EKSTRAKLASA BP
Lechia od ostatniego dnia lipca wciąż bez
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
czwartek, 22 września 2022 18:12
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Rozewska strażnica polskości
środa, 14 września 2022 13:24
Rozewska strażnica polskości
Pogoda nie nastrajała do długiego pobytu nad morzem, było już
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
środa, 31 sierpnia 2022 08:28
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza uczniów

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Konferencja "Europa z widokiem na przyszłość"

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
czwartek, 07 listopada 2013 20:25

7 listopada rozpoczęła się II międzynarodowa konferencja "Europa z widokiem na przyszłość". Na konferencji zostaną poruszone tematy partnerstwa krajów wschodniej Europy i Unii Europejskiej.Na konferencję zjechali analitycy, eksperci ds. wschodnich, dyplomaci i politycy z Polski, Litwy, Rosji, Niemiec, Gruzji i innych państw, publicyści dwumiesięcznika „Nowa Europa Wschodnia” oraz kwartalnika „New Eastern Europe”, wydawanego przez Europejskie Centrum Solidarności oraz Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka Jeziorańskiego. Konferencja tłumaczona jest jednocześnie na język polski, rosyjski i angielski. Konferencja ma formułę okrągłego stołu, a krótkie wystąpienia wprowadzające ekspertów mają na celu zachęcenie do szerokiej dyskusji wszystkich uczestników konferencji. Grono zagranicznych panelistów debat tworzą m. in. Leonidas Donskis, litewski filozof, eseista, poseł do PE, Ghia Nodia, gruziński analityk, b. minister edukacji i nauki, Manuel Sarrazin, niemiecki polityk, poseł do PE, Nilgün Arisan Eralp, turecka ekspertka ds. Unii Europejskiej i Marc Pierini, unijny dyplomata, b. ambasador UE w Tunezji, Libii, Syrii i Maroku.

Konferencję „Europa z widokiem na przyszłość” zainaugurowała debata poświęcona współczesnej Rosji pod rządami Władimira Putina. Pretekstem do dyskusji jest publikacja, będąca zapisem korespondencji Adama Michnika z Michaiłem Chodorkowskim, osadzonym w więzieniu najbogatszym niegdyś magnatem Rosji. Wokół wydanej w tym roku „Sprawy Chodorkowskiego” dyskutowali współautor książki, rosyjski publicysta Aleksander Pumpiański, Władimir Kara-Murza z Instytutu Współczesnej Rosji założonego przez Michaiła Chodorkowskiego i Wacław Radziwinowicz, publicysta, korespondent „Gazety Wyborczej” w Moskwie.

Po debacie odbyła się uroczystość wręczenia  nagrody „Ambasador Nowej Europy” dla wydawcy najlepszej publikacji dotyczącej Europy Wschodniej w 2013 roku. Nagroda  wręczana jest każdego roku autorowi, polskiemu lub zagranicznemu, najlepszej publikacji o tematyce wschodniej, dotyczącej Europy Środkowej i Wschodniej oraz Azji Centralnej w języku polskim, wydaną przez polskie wydawnictwo.

Na 8 listopada przewidziano konfencje pt. "Partnerstwo Wschodnie – pomysł na zbliżenie wschodnich sąsiadów z UE czy europejska wymówka?" oraz "Idealizm i realizm w unijnych politykach sąsiedztwa na Południu i Wschodzie" w których wezmą udział m. in. Leonidas Doskins, Eurodeputowany z Litwy, Wołodymyr Pawliw, przewodniczący polsko-ukraińskiego klubu dziennikarzy, Ghia Nodia, były gruziński minister edukacji, Marek Radziewion, redaktor "Nowej Jewropy". Dzień zakończy oficjalna premeria książki "Ukraiński Palimpsest. Oksana Zabużko w rozmowie z Izą Chruślińską" i dyskusją nad nią, w której wezmą udział autorki książki i Wojciech Duda, redaktor "Przeglądu Politycznego". Oksana Zabużko jest ukraińską pisarką i poetką, a Iza Chruślińska polską pisarką i dziennikarką, działaczką na rzecz współpracy polsko-ukraińskiej.

Konferencja „Europa z widokiem na przyszłość” organizowana jest przez Europejskie Centrum Solidarności we współpracy z Miastem Gdańsk, Kolegium Europy Wschodniej im. Jana-Nowaka Jeziorańskiego, Fundacją Solidarności Międzynarodowej i Fundacją Heinricha Bölla. Wszystkie wydarzenia w kramach konferencji są otwarte.


Ze względu na konieczność tłumaczenia i określenia liczby odbiorników konieczne jest potwierdzenie uczestnictwa w konferencji poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie ECS lub e-mail.

Przez cały okres trwania konferencji Dwór Artusa jest zamknięty dla zwiedzających.

AK

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież