Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat...
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:32
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil
Trefl rozbity w Lublinie
czwartek, 18 kwietnia 2024 21:05
Trefl rozbity w Lublinie
Bardzo jednostronny był pierwszy mecz o piąte miejsce w PlusLidze.
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Coppelia
wtorek, 09 kwietnia 2024 15:19
Coppelia
Bardzo trudno we współczesnym teatrze trafić na klasykę w
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Miejska inauguracja roku szkolnego w Technikum Łączności

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 01 września 2014 19:17

Miejska inauguracja roku szkolnego 2014/2015 odbyła się 1 września w Technikum Łączności. Wśród gości oprócz przedstawicieli władz miasta byli również liczni przedstawiciele biznesu, wśród których nie brakowało absolwentów szkoły.


Podczas uroczystej inauguracji w której wzięli udział m.in. Prezydent Paweł Adamowicz, Bogdan Oleszek, Przewodniczący Rady Miasta, Zbigniew Canowiecki, Prezes Zarządu „Pracodawców Pomorza”, Stanisław Gierszewski, prezes zarządu Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego RENK oraz przedstawiciele wielu firm współpracujących ze szkołą m.in. Grupa Lotos, Vetra, Intel, Slican, Telkom Telmor, padło wiele pochwał pod adresem Technikum Łączności. Chwalono przede wszystkim bardzo dobrą współpracę szkoły z biznesem. Technikum Łączności prowadzi zajęcia specjalnie dostosowane do potrzeb konkretnego pracodawcy. Tworzone są specjalne plany nauczania. Tą współpracę docenili Pracodawcy Pomorza. Dyrektor Technikum Łączności mgr inż. Jadwidze Piechowiak, która obchodziła tego dnia również 30-lecie pracy zawodowej, została odznaczona medalem honorowym za współpracę ze środowiskiem gospodarczym.


altPo części oficjalnej goście udali się na otwarcie nowej pracowni ufundowanej przez firmę Slican.
- Nowootwarta pracowania to pracownia urządzeń teleinformatycznych - powiedział Ronald Kowalski, nauczyciel przedmiotów zawodowych w klasach teleinfomatycznych w Technikum Łączności. - Oznacza to, że uczniowie mogą się niej uczyć się współpracy telefonów, aparatów telefonicznych starej generacji, nowej generacji, najnowszej generacji z centralami. W pracowni mamy jakby centralę miejską, pozostałe mogą spełniać role osiedlowych, zakładowych. Uczniowie przy pomocy komputera mogą się połączyć z tą centralą i konfigurować wszystkie urządzenia, które widać. Kapitalną rzeczą jest to, że nauczyciel na swoi komputerze ma możliwość sprawdzania postępów na każdym stanowisku. Konfiguracja tych urządzeń nie jest taka prosta, ponieważ mamy tu sieć informatyczną, sieć telekomunikacyjną. To wszystko jest skonsolidowane w tych urządzeniach. Dlatego te urządzenia nazywają się serwerami telekomunikacyjnymi. Ćwiczenia będą się odbywały na takiej zasadzie, że my wprowadzimy błędy, na przykład centralka czegoś nie ma, a uczniowie będą musieli je znaleźć i naprawić. Nauczyciel na swoim komputerze będzie sprawdzał czy odpowiednie kroki zostały podjęte. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie dzięki tym zajęciom uzyskają na tyle dużą wiedzę w rozwiązywaniu problemów, które mogą ich czekać w przyszłej pracy.


alt

W nowej pracowni uczniowie zdobędą praktyczne umiejętności, które przydadzą się w przyszłej pracy


- Najważniejsze jest to, że zaczynamy kształcenie na zamówienie firm branżowych takich jak Lotos, Intel, Satel, Telkom Telmor, Vector, Vectra - stwierdziła mgr inż. Jadwiga Piechowiak, dyrektor Technikum Łączności. - Uczniowie będą zdobywali wiedzę i umiejętności jakich  oczekują pracodawcy. Prowadzimy kształcenie ukierunkowane na konkretne zakłady, konkretne branże, konkretne zawody. Nasi uczniowie powinni mieć łatwiejszą drogę do znalezienia pracy w zawodzie. Będą mieli takie kompetencje jakie są w danej branży oczekiwane. Mamy konkretne programy nauczania zmodyfikowane pod potrzeby konkretnych firm. Dysponujemy również nowoczesnymi laboratoriami ufundowanymi przez firmy współpracujące z naszą szkołą.


W roku szkolnym 2014/2015 naukę w Technikum Łączności rozpoczęło 700 uczniów, w tym 204 w siedmiu klasach pierwszych.
Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież