Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat...
Reklama
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:32
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil
Trefl rozbity w Lublinie
czwartek, 18 kwietnia 2024 21:05
Trefl rozbity w Lublinie
Bardzo jednostronny był pierwszy mecz o piąte miejsce w PlusLidze.
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Coppelia
wtorek, 09 kwietnia 2024 15:19
Coppelia
Bardzo trudno we współczesnym teatrze trafić na klasykę w
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Sesja Rady Miasta: Nie dla kasyna, tak dla Hali Plażowej w Brzeźnie

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
czwartek, 28 sierpnia 2014 20:27

Uruchomienie kasyna w Gdańsku oraz plan zagospodarowania terenu przeznaczonego dla Hali Plażowej w Brzeźnie wywołały najwięcej emocji radnych podczas powakacyjnej sesji Rady Miasta Gdańska, która odbyła się 28 sierpnia w Nowym Ratuszu. Przygotowane pod głosowanie dwie uchwały w sprawie wyrażenia opinii o lokalizacji kasyn nie znalazły aprobaty radnych. Rada Miasta Gdańska nie wyraziła zgody na dwa wnioski złożone w tej sprawie, tj. wniosek „Fortuna” Spółka z o. o. z siedzibą w Warszawie oraz na wniosek „Casino Games” w sprawie lokalizacji kasyna gry przy ulicy Targ Drzewny 12/14 w Gdańsku. Obie spółki, co ciekawe, wskazały ten sam lokal.


Przegłosowanie choćby jednej z tych dwóch uchwał na „tak”, nie oznaczałoby uruchomienie w Gdańsku „jaskini hazardu", gdyż koncesje przyznaje Ministerstwo Finansów zgodnie z limitem przyjętym na dane województwo. Dla Pomorza limit wynoszący trzy koncesje jest już wyczerpany.
Negatywną opinię w tej sprawie wydała również Komisja Samorządu i Ładu Publicznego Rady Miasta Gdańska.  


altCo do planu zagospodarowania i odbudowy historycznej Hali Plażowej w Brzeźnie, to uchwała została przyjęta 25 głosami radnych „za”, 0 „przeciwnych”, a 8 wstrzymało się od głosowania.


Za odbudową tej historycznej części Brzeźna opowiedział się Marek Piskorski, dyrektor Biura Rozwoju Gdańska. - Jest to słynne miejsce, ale od wielu lat ta inwestycja nie posuwa się do przodu. Kolejny właściciel i inwestor opracował koncepcję w minimalny sposób modyfikującą obecny plan i uzyskał aprobatę konserwatora zabytków. To plan dobry, który podtrzymuje dotychczasowe przeznaczenie działki - stwierdził Marek Piskorski.

W tym samym burzliwym temacie głos zabrał prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, który stwierdził, że istotnie historia tej inwestycji jest bardzo złożona. - Jeden inwestor kupił użytkowanie wieczyste, odsprzedał drugiemu, ten drugi trzeciemu. I my nie mamy na to wpływu, czy będzie to sprzedawane piątemu i szóstemu. Nie trzeba być wysokiej klasy specjalistą, aby wiedzieć, że większa ilość pokoi, zwiększa atrakcyjność inwestycyjną. Czy to, że robimy potencjalnemu inwestorowi dobrze, może być zarzutem, że jesteśmy źli? Nie! Tak tylko twierdzą ludzie zawistni. Nam zależy na tym, aby powstał tam hotel, aby były miejsca pracy. Sprawa odebrania użytkowania wieczystego była już w sądzie.


altKilka lat temu pojawił się inwestor z Wrocławia, negocjowaliśmy z nim szczegóły zagospodarowania tej działki i zdecydowaliśmy, by dać mu szansę. Niestety inwestycja ponownie siadła. Ale prezydent miasta nie ma na to wpływu, tylko w Rosji lub na Białorusi chyba ma. Na szczęście w Polsce władza publiczna nie ma możliwości wpływania na prywatny sektor gospodarczy. Dajmy sobie i inwestorowi szansę, uchwalmy ten plan, to może wreszcie zostanie w Brzeźnie tuż nad plażą  wybudowany hotel - przekonywał radnych prezydent Paweł Adamowicz.


Te słowa były chyba na tyle skuteczne, że uchwałę przegłosowano 25 głosami za „tak”. Ciekawe ile kolejnych lat będzie istniała plażowa dziura w Brzeźnie, która podczas minionych letnich wakacji służyła jako ogrodzony i strzeżony parking na samochody?


Przewodniczący Rady Miasta Gdańska Bogdan Oleszek przypomniał radnym, że muszą oni do 21 września złożyć swoje oświadczenia majątkowe. Zapowiedział również, że w sobotę 6 września Rada Miasta Gdańska, po raz dziesiąty organizuje Dzień Otwarty. W jego programie koncerty, zawody na laserowej strzelnicy i wiele innych atrakcji. Wstęp wolny. Szczegóły na stronie www.gdansk.pl.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież