Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi... Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po... PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej » 16 września otwarto Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. To trzecia taka placów... M. Adamowicz u gedanistów - forma na medal » Mamy dobra wiadomość dla nieco poirytowanej sędzi Aleksandry Kaczmarek, która 8 września nie doczeka... Wszystkim, którym drogie jest dziedzictwo gdańskiej zieleni » Oświadczenie otwarteW dniu 4 maja b.r. wystosowałem List Otwarty w sprawie postępującej degradacji O... Tomasz Wołek odłożył pióro. Kibicuje Niebiesko-Biało-Niebieskim w Nieb... » Tomasz Wołek był dziennikarzem, pisarzem, znawcą i komentatorem sportowym. Urodził się w 1947 roku. ...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Marsze w górę tabeli
sobota, 24 września 2022 13:49
Marsze w górę tabeli
EKSTRAKLASA BP
Lechia od ostatniego dnia lipca wciąż bez
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
czwartek, 22 września 2022 18:12
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Szlakiem Rewskich Szkut
wtorek, 20 września 2022 13:27
Szlakiem Rewskich Szkut
Kilka dni urlopu jak co roku we wrześniu spędziłem w Rewie. To
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
środa, 31 sierpnia 2022 08:28
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza uczniów

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

3 lata kadencji: prezydent nie udaje hipokryty

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
wtorek, 03 grudnia 2013 16:54

3 grudnia odbyła się konferencja prasowa podsumowująca ostatnie trzy lata kadencji Prezydenta Gdańska. Zapytany przez nas o rezygnację z funkcji Przewodniczącego Rady Nadzorczej GPEC stanowczo odpowiedział, że nie zamierza podać się do dymisji. - Działania podejmowane na przełomie ostatniego roku podlegają wysokiej ocenie - podsumował Paweł Adamowicz.W czasie wyborów Prezydent Paweł Adamowicz nie występował z pakietem obietnic, ale z konkretnym programem, który przez trzy lata kadencji starał się sukcesywnie wprowadzać w życie.

- Należy zderzyć Gdańsk z innymi miastami w Polsce. Obecnie zajmujemy drugą pozycję z punktu widzenia dynamiki rozwoju - poinformował Prezydent.

Istotnym elementem jest inwestowanie w komunikację społeczną poprzez budowę nowych linii tramwajowych oraz wprowadzenie pojazdów niskopodłogowych, które są niekwestionowanym udogodnieniem dla mieszkańców. Poza tym wymieniono 1/5 torowisk.


alt


Działania podjęto również w zakresie rewitalizacji poszczególnych dzielnic Gdańska, w tym Letnicy, Nowego Portu, Dolnego Wrzeszcza i Dolnego Miasta.

Nie zabrakło funduszy na rozbudowę i modernizację infrastruktury drogowej, co ma wpłynąć na zmniejszenie czasu dojazdu Straży Pożarnej do miejsca wypadku.

Rozbudowany został Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Rębiechowie. Otwarto nowy terminal  pasażerski oraz wybudowano drogę kołowania, przed terminalową płytę postojową oraz system odprowadzania wód opadowych.

Zadbano również o lepsze skomunikowanie Gdańska z pozostałymi miastami (Trasa W-Z) oraz z lotniskiem (Trasa Słowackiego).

Ważnym krokiem okazała się budowa oraz poszerzenie zbiorników retencyjnych.

- Doceniamy inwestycje dopiero wtedy, kiedy dojdzie do tragedii. Chcemy działać z dużym wyprzedzeniem, aby do nich nie dopuścić - tłumaczył Paweł Adamowicz.

Miasto wprowadziło również udogodnienia dla rowerzystów. Z myślą o nich powstały nowe ścieżki rowerowe oraz parkingi.


altUwagę zwrócono na edukację i w jej intencji zdecydowano się na budowę szkoły w dzielnicy Kokoszki, którą będzie kierował prywatny przedsiębiorca.

- Nie możemy działać szablonowo. Zależy nam na wprowadzeniu innowacyjnego sposób zarządzania - tłumaczył decyzję Prezydent.

Istotne znaczenie ma otwarcie urzędu na głos obywateli, czego dowodem jest przyznanie 9 mln zł w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Dodatkowo Miasto Gdańsk przyczyniło się do:
- Budowy Europejskiego Centrum Solidarności, Muzeum II Wojny Światowej oraz Teatru Szekspirowskiego,
- kontynuacji Programu Stypendialnego,
- umacniania pozycji portu w Gdańsku,
- rozbudowy sieci monitoringu,
- budowy placów zabaw i hal sportowych,
- rozwoju wydarzeń o zasięgu lokalnym.

Czego nie udało się zrealizować?
Pozyskanie inwestora na zagospodarowanie północnego cypla Wyspy Spichrzów nie przyniosło zakładanych rezultatów.
Oprócz tego nie wywiązano się z projektu „Gdańszczanie na swoim”. W przyszłości planowana jest budowa kolejnych mieszkań, jednak na tym etapie zostało to wstrzymane.


Prezydent Paweł Adamowicz podejmuje działania służące rozwojowi miasta poprzez nowe inwestycje i wprowadza udogodnienia dla mieszkańców. Nie mniej jednak nie zostaje on wolny od skandali i prasowej krytyki.


Zapytany o rezygnację z funkcji Przewodniczącego Rady Nadzorczej GPEC stanowczo odpowiedział, że nie zamierza podać się do dymisji.

- To nie miejsce i czas na udowadnianie, że moja pomoc ułatwiała spółkom skracanie procesu decyzyjnego lub podjęcie właściwej decyzji. W miastach o nieprzerwanej demokracji uczestnictwo Prezydenta w Radach Nadzorczych jest czymś oczywistym. Prawo polskie daje taką możliwość. Oczywiście wiąże się to z zarabianiem pieniędzy, nie będę udawał hipokryty - oznajmił Paweł Adamowicz. - Kiedy zdecydowałem się na pełnienie tej funkcji, brałem pod uwagę możliwą krytykę - dodał.


alt


Prezydent Adamowicz skupił się na ostatnim roku swojej kadencji, czyli okresie obszernych dofinansowań z Unii Europejskiej, dlatego ciężko jest ocenić całokształt jego pracy. Z pewnością będzie to zweryfikowane przez mieszkańców w czasie zbliżających się wyborów.

Żaneta Stasiowska

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież