Rachunek za Turów » Komisja Europejska wystosuje "w odpowiednim czasie" wezwanie do zapłaty kar nałożonych na Polskę w s... Zabawa i nauka na Pikniku Naukowym UG » W piątek i sobotę na terenie kampusu UG w ramach Pikniku Naukowego "Klimat dla Nauki. Doświadcz, poz... Biblioteka Pedagogiczna zaprasza » Obchodząca w tym roku jubileusz 75-lecia działalności Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku z... Samorządowi włodarze też otrzymają podwyżki » 1 listopada br. samorządowi włodarze i radni doczekają się obiecanych podwyżek wynagrodzeń lub diet.... Rusza rejestracja uczestników V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Na... » Rusza rejestracja tzw. biernych uczestników V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej „Zdolni z... Nowa Lewica i... frakcja PZPR » Lewica nowa, ale niezupełnie. Oprócz dwóch frakcji - martwej politycznie Wiosny i targanego sporami ... W tygodniku „Sieci”: Choroba jak wyrok » W najnowszym numerze „Sieci” europoseł Witold Waszczykowski mówi o swojej walce o życie. Jakaś siła ... Krzysztof Piekarski: Dziś nawet liberałowie mówią: wolny rynek i „500+... » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, pracownikiem naukowo-dydaktycznym, wykładowcą z Zakładu Teorii Polityk... W strefie władzy - (PO)morskie relacje » Mają do dyspozycji kilkadziesiąt spółek: prezydenci Gdańska i Sopotu oraz zarząd woj. pomorskiego, w... Oddano hołd pomordowanym Obrońcom Poczty Polskiej » We wtorek, 5 października, przypadła 82. rocznica mordu na 38 Obrońcach Poczty Polskiej. Pamięć pomo...
Au revoir SAUR Neptun Gdańsk, Bonjour Neptun Gdańsk...
czwartek, 30 września 2021 06:13
Au revoir SAUR Neptun Gdańsk, Bonjour Neptun Gdańsk...
Dobrze ułożyła się Francuzom współpraca z Miastem Gdańsk.
Trefl z pierwszą wygraną w sezonie
niedziela, 17 października 2021 20:21
Trefl z pierwszą wygraną w sezonie
Do trzeciego meczu w sezonie musieli czekać kibice Trefla na
Dwa ciosy dały Lechii fotel lidera
sobota, 16 października 2021 18:44
Dwa ciosy dały Lechii fotel lidera
Lechia długo nie mogła przełamać defensywy Bruk-Bet Termaliki

Galeria Sztuki Gdańskiej

Johann Carl Schultz – Neapolitańskie  widoki
poniedziałek, 04 października 2021 09:58
Johann Carl Schultz – Neapolitańskie  widoki
W ostatnim czasie prywatne zbiory gdańskiego malarstwa wzbogaciły

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Klub Aktywnych Kobiet w Letnicy kończy działalność, Prezydent prosi "działajcie dalej"

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
wtorek, 03 grudnia 2013 14:24

Klub Aktywnych Kobiet, założony w ramach projektu rewitalizacji Letnicy, kończy swoją działalność po 4 latach. Jednak jak zapowiadają członkinie, to jeszcze nie koniec, a Prezydent Gdańska, obecny na ostatnim spotkaniu, zachęcał Panie do dalszej działalności zapewniając, że mają wsparcie ze strony Miasta.Klub Aktywnych Kobiet był częścią projektu rewitalizacji Letnicy. Adresowany do bezrobotnych mieszkanek tej dzielnicy, miał na celu aktywizację zawodową i społeczną kobiet poprzez rozwijanie ich indywidualnych talentów i umiejętności, a także edukację i dokształcanie zawodowe. Członkinie uczyły się jak radzić sobie w stresujących sytuacjach, a także brały udział w m. in. Warsztatach florystycznych, kulinarnych czy wyrobu biżuterii. To właśnie panie z Klubu są autorkami wiechy na stadionie w Letnicy.

W 4-letniej działalności Klubu uczestniczyło 30 kobiet, z czego 15 stanowiło trzon. Poza uczestnictwem w warsztatach, panie zaangażowały się w życie społeczne dzielnicy pomagając jej mieszkańcom i uczestnicząc w akcjach organizowanych przez Referat Rewitalizacji czy MOPR. - Część pań z powodzeniem wróciła na rynek pracy – podkreśliła Katarzyna Kownacka-Nowaczek z Referatu Rewitalizacji. - Dwie z nich założyły nawet działalność gospodarczą.


alt


Zakończenie finansowania projektu przez Unię Europejską może wcale nie oznaczać końca działania samego Klubu. Członkinie wyraźnie podkreśliły na spotkaniu chęć dalszego funkcjonowania, a Paweł Adamowicz zasugerował rozszerzenie działalności na inne dzielnice, nie tylko Letnicę.

- Jest to niezwykle cenna inicjatywa, których wciąż jest niestety mało – powiedział Paweł Adamowicz w swoim przemówieniu do zebranych. Wyraził on dumę z członkiń Klubu, podkreślając ich wkład w rewitalizację dzielnicy na przestrzeni 4 lat działalności. -Warto być razem – powiedział – bo razem jest raźniej.

Spotkanie odbyło się 2 grudnia w Domu Otwartym w Letnicy przy ul. Uczniowskiej 22. Dom Otwarty mieści się w budynku dawnej szkoły, który został odbudowany w ramach rewitalizacji dzielnicy. Jak podaje MOPR, wartość projektu Klubu Aktywnych Kobiet wynosi 158,120 tys. zł.

AK

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież