Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus... W obronie ogródków » Od kwietnia Urząd Miasta ogłosił konsultacje społeczne w sprawie uchwalenia nowego Planu Ogólnego, k... Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa... Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Przegrana Prawicy to koniec suwerennośc... » Czy Polacy rozumieją znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy przegrana Prawicy oznacza ko...
Reklama
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
czwartek, 13 czerwca 2024 09:58
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
Gęstnieje atmosfera wokół b. prezydenta Sopotu, Jacka
Trefl Sopot Mistrzem Polski!
poniedziałek, 17 czerwca 2024 08:16
Trefl Sopot Mistrzem Polski!
Jeszcze tydzień temu trudno było w to uwierzyć. Koszykarze Trefla
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
piątek, 14 czerwca 2024 14:35
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
Do zakończenia sezonu 2023/24 pozostały już tylko dwie kolejki na
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Benefis Marka
niedziela, 02 czerwca 2024 16:24
Benefis Marka
Znamy się od blisko dwóch dekad. Zawsze Marka Wróbla uważałem za

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Kongres ICCA w Gdańsku?

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
niedziela, 16 marca 2014 10:03

Miasto Gdańsk oraz Gdańska Organizacja Turystyczna Gdańsk Convention Bureau podjęły starania o organizację międzynarodowego Kongresu ICCA. Obecnie Gdańsk konkurując o pozyskanie tego prestiżowego kongresu jest już w finale wraz z Pragą i St. Petersburgiem. Kolejnym etapem konkursu będzie prezentacja o możliwościach i stanie przygotowań, która odbędzie się we Frankfurcie 18 maja 2014 r.


Na ten temat w Amber Expo, ewentualnym miejscu kongresu, odbyła się konferencja prasowa będąca okazją, by dowiedzieć się m.in. jakie znaczenie dla Gdańska ma Kongres ICCA.


altNa konferencji prasowej był obecny dyrektor zarządzający ICCA Holender Martin Sirk, który po raz kolejny odwiedza Gdańsk, by zapoznać się z jego możliwościami przedstawionymi w ofercie miasta. Wraz z Anną Górską (oboje na zdjęciu powyżej), prezesem Zarządu Gdańskiej Organizacji Turystycznej, wyjaśnili ideę dorocznego Kongresu ICCA.


International Congress and Convention Association (ICCA), to najważniejsze stowarzyszenie na świecie związane z przemysłem spotkań, inaczej zwane turystyką biznesową, zajmujące się konferencjami, kongresami, szkoleniami i targami. ICCA czytamy fonetycznie IKA.


Gdańsk jest w ICCA reprezentowany przez Gdańsk Convention Bureau GOT, który jest członkiem tej organizacji od 2007 roku. Kongres ICCA, to konferencja edukacyjno-networkingowa dla około tysiąca osób i jednocześnie Walne Posiedzenie Członków.


Co roku kongres rotacyjnie organizowany jest w innym miejscu na świecie, tzn. każdego roku na innym kontynencie, aby tym samym zapewnić dostęp do tego wydarzenia podmiotom z różnych sąsiednich krajów. Co roku wiele miast konkuruje o jego organizację. I tak dla przykładu w 2012 roku jego miejscem był San Juan w Puerto Rico, minionego roku Shanghai w Chinach, a w tym roku będzie turecka Antalya. Za rok takim miastem będzie argentyńskie Buenos Aires, zaś za dwa lata Kuching w Malezji, które w finale wygrało z konkurującą Pragą. Stolicą Czech, która tym razem wraz z Gdańskiem i St. Petersburgiem ponownie konkuruje o organizację kongresu w terminie 5-8 listopada 2017 roku. I te trzy miasta są już w finale konkursu na tzw. short liście.


altOrganizacja kongresu ma przede wszystkim ogromne znaczenie promocyjne dla miasta. Już teraz, będąc na short liście, cały biznesowy świat dowiedział się o Gdańsku.


Wizyta kontrolna Martina Sirka, dyrektora od 10 lat zarządzającego ICCA, jest bardzo ważnym elementem procedury konkursowej. Sprawdza on przygotowanie i gotowość miasta, obiektów, ludzi, ale też doradza jak przygotować kolejną, naszą już ostateczną ofertę. Kolejnym etapem jest bowiem prezentacja, która odbędzie się we Frankfurcie 18 maja 2014 r. Po 20 minutowej prezentacji, kolejne 25 minut jest przeznaczone na serię pytań ze strony 16-osobowego Zarząd ICCA skierowanych do 5-osobowej delegacji danego miasta. Kto będzie reprezentował Gdańsk, tego jeszcze nie wiadomo. Na koniec takiej prezentacji, jeszcze po około 2-godzinnych konsultacjach, odbywa się głosowanie.


Gdańsk ma duże szanse na wygranie ze względu na bardzo dużą aktywność w ICCA, a także na ewentualne podjęcie restrykcji wobec rosyjskiego St. Petersburga, jak i odrzucenie Pragi jako miasta będącego stolicą Czech. ICCA jak dotychczas nie zdecydowała się bowiem powierzyć organizację kongresu w stolicy z któryś ubiegających się miast. 

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież