Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w obozie Stutthof » W sobotę, 18 marca, Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Gdańskiej, zorganizował wyj... W tygodniku „Sieci”: Beata Szydło wchodzi do gry » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” Beata Szydło, posłanka PiS do Parlamentu Europejskiego mówi, jak w... Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana » Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA powiększyła z jednej do trzech osób skład jej... Piekarz prezydentem? » Przed setkami lat zdarzało się już, że burmistrzami tysiącletniego Gdańska zostawali cenieni przez g... Halabardnik w Dworze Artusa w blasku świec (zapachowych) » Kto z nas by nie marzył o zapachowej świecy podarowanej przez gdańskiego halabardnika podczas fety i... Stefan Wilmont skazany na dożywocie za zabójstwo Pawła Adamowicza » Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał Stefana Wilmonta za zabójstwo Pawła Adamowicza na dożywocie.Sąd zezwol... Polska Matką Naszą… » W Wielki Piątek 22 marca 1940 r. rozstrzelano drugą grupę 67 gdańszczan, przebywających w obozie Stu... Energa Mecenasem Opery Bałtyckiej » Energa z Grupy Orlen w 2023 roku będzie Mecenasem Opery Bałtyckiej.- Jest to bardzo szczególny dla n... Stan dialogu społecznego w dobie kryzysu » Stan dialogu społecznego, jego perspektywy i kondycja układów zbiorowych pracy to tematy konferencji... W najnowszym numerze ,,Sieci”: Odwieczna walka między dobrem i złem » Motyw walki między siłami dobra i zła jest wykorzystywany na wielu płaszczyznach, szczególnie w kult...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Wraca Conrado, bez Czubaka i bez goli, bramka Zyski dla Gedanii...
piątek, 17 marca 2023 15:52
Wraca Conrado, bez Czubaka i bez goli, bramka Zyski dla Gedanii...
EKSTRAKLASA PKO BP
Po minutach, dniach, tygodniach i
Warta wypunktowała Lechię
niedziela, 19 marca 2023 14:35
Warta wypunktowała Lechię
Lechia dobrze zaczęła mecz w Grodzisku Wielkopolskim, ale była

Galeria Sztuki Gdańskiej

Pewien telefon wieczorową porą
niedziela, 12 marca 2023 10:07
Pewien telefon wieczorową porą
Kiedy zadzwonił, byłem lekko zdezorientowany, nie wiedziałem czy
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Kongres ICCA w Gdańsku?

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
niedziela, 16 marca 2014 10:03

Miasto Gdańsk oraz Gdańska Organizacja Turystyczna Gdańsk Convention Bureau podjęły starania o organizację międzynarodowego Kongresu ICCA. Obecnie Gdańsk konkurując o pozyskanie tego prestiżowego kongresu jest już w finale wraz z Pragą i St. Petersburgiem. Kolejnym etapem konkursu będzie prezentacja o możliwościach i stanie przygotowań, która odbędzie się we Frankfurcie 18 maja 2014 r.


Na ten temat w Amber Expo, ewentualnym miejscu kongresu, odbyła się konferencja prasowa będąca okazją, by dowiedzieć się m.in. jakie znaczenie dla Gdańska ma Kongres ICCA.


altNa konferencji prasowej był obecny dyrektor zarządzający ICCA Holender Martin Sirk, który po raz kolejny odwiedza Gdańsk, by zapoznać się z jego możliwościami przedstawionymi w ofercie miasta. Wraz z Anną Górską (oboje na zdjęciu powyżej), prezesem Zarządu Gdańskiej Organizacji Turystycznej, wyjaśnili ideę dorocznego Kongresu ICCA.


International Congress and Convention Association (ICCA), to najważniejsze stowarzyszenie na świecie związane z przemysłem spotkań, inaczej zwane turystyką biznesową, zajmujące się konferencjami, kongresami, szkoleniami i targami. ICCA czytamy fonetycznie IKA.


Gdańsk jest w ICCA reprezentowany przez Gdańsk Convention Bureau GOT, który jest członkiem tej organizacji od 2007 roku. Kongres ICCA, to konferencja edukacyjno-networkingowa dla około tysiąca osób i jednocześnie Walne Posiedzenie Członków.


Co roku kongres rotacyjnie organizowany jest w innym miejscu na świecie, tzn. każdego roku na innym kontynencie, aby tym samym zapewnić dostęp do tego wydarzenia podmiotom z różnych sąsiednich krajów. Co roku wiele miast konkuruje o jego organizację. I tak dla przykładu w 2012 roku jego miejscem był San Juan w Puerto Rico, minionego roku Shanghai w Chinach, a w tym roku będzie turecka Antalya. Za rok takim miastem będzie argentyńskie Buenos Aires, zaś za dwa lata Kuching w Malezji, które w finale wygrało z konkurującą Pragą. Stolicą Czech, która tym razem wraz z Gdańskiem i St. Petersburgiem ponownie konkuruje o organizację kongresu w terminie 5-8 listopada 2017 roku. I te trzy miasta są już w finale konkursu na tzw. short liście.


altOrganizacja kongresu ma przede wszystkim ogromne znaczenie promocyjne dla miasta. Już teraz, będąc na short liście, cały biznesowy świat dowiedział się o Gdańsku.


Wizyta kontrolna Martina Sirka, dyrektora od 10 lat zarządzającego ICCA, jest bardzo ważnym elementem procedury konkursowej. Sprawdza on przygotowanie i gotowość miasta, obiektów, ludzi, ale też doradza jak przygotować kolejną, naszą już ostateczną ofertę. Kolejnym etapem jest bowiem prezentacja, która odbędzie się we Frankfurcie 18 maja 2014 r. Po 20 minutowej prezentacji, kolejne 25 minut jest przeznaczone na serię pytań ze strony 16-osobowego Zarząd ICCA skierowanych do 5-osobowej delegacji danego miasta. Kto będzie reprezentował Gdańsk, tego jeszcze nie wiadomo. Na koniec takiej prezentacji, jeszcze po około 2-godzinnych konsultacjach, odbywa się głosowanie.


Gdańsk ma duże szanse na wygranie ze względu na bardzo dużą aktywność w ICCA, a także na ewentualne podjęcie restrykcji wobec rosyjskiego St. Petersburga, jak i odrzucenie Pragi jako miasta będącego stolicą Czech. ICCA jak dotychczas nie zdecydowała się bowiem powierzyć organizację kongresu w stolicy z któryś ubiegających się miast. 

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież