W tygodniku „Sieci”: Szokująca prawda o bojówkach opozycji » W najnowszym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają szokującą prawdę o opozycji, którą ... Podsumowano Wielki Maraton Czytelniczy 2021/2022 » W Audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyły się gale rozdania nagród Wielkiego Maratonu C... Straż Miejska w sezonie letnim » W okresie letnim niezostanie zwiększona liczba patroli Straży Miejskiej. Będą one skoncentrowane w m... U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach » Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych pokwitowali znakomity rok. Prezes gdyńskich... Tadeusz Cymański: Ciekawe czasy jeszcze przed nami » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem klubu parlamentarnego PiS (Solidarna Polska), ekonomistą, w stanie woj... Energa "Pracodawcą z sercem" » Energa została wyróżniona tytułem „Pracodawca z sercem”. Certyfikaty przyznawane są firmom, które za... Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G...
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
czwartek, 30 czerwca 2022 18:51
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Odszedł Kazimierz Zimny, sportowiec wybitny
piątek, 01 lipca 2022 10:30
Odszedł Kazimierz Zimny, sportowiec wybitny
W nocy z 30 czerwca na 1 lipca w gdańskim szpitalu zmarł Kazimierz
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
czwartek, 30 czerwca 2022 14:44
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
Na stadionie przy ul. Traugutta 29 piłkarze Lechii Gdańsk rozegrali

Galeria Sztuki Gdańskiej

Podróż do raju
poniedziałek, 20 czerwca 2022 15:35
Podróż do raju
Wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż wystawy malarskiej

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Kongres ICCA w Gdańsku?

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
niedziela, 16 marca 2014 10:03

Miasto Gdańsk oraz Gdańska Organizacja Turystyczna Gdańsk Convention Bureau podjęły starania o organizację międzynarodowego Kongresu ICCA. Obecnie Gdańsk konkurując o pozyskanie tego prestiżowego kongresu jest już w finale wraz z Pragą i St. Petersburgiem. Kolejnym etapem konkursu będzie prezentacja o możliwościach i stanie przygotowań, która odbędzie się we Frankfurcie 18 maja 2014 r.


Na ten temat w Amber Expo, ewentualnym miejscu kongresu, odbyła się konferencja prasowa będąca okazją, by dowiedzieć się m.in. jakie znaczenie dla Gdańska ma Kongres ICCA.


altNa konferencji prasowej był obecny dyrektor zarządzający ICCA Holender Martin Sirk, który po raz kolejny odwiedza Gdańsk, by zapoznać się z jego możliwościami przedstawionymi w ofercie miasta. Wraz z Anną Górską (oboje na zdjęciu powyżej), prezesem Zarządu Gdańskiej Organizacji Turystycznej, wyjaśnili ideę dorocznego Kongresu ICCA.


International Congress and Convention Association (ICCA), to najważniejsze stowarzyszenie na świecie związane z przemysłem spotkań, inaczej zwane turystyką biznesową, zajmujące się konferencjami, kongresami, szkoleniami i targami. ICCA czytamy fonetycznie IKA.


Gdańsk jest w ICCA reprezentowany przez Gdańsk Convention Bureau GOT, który jest członkiem tej organizacji od 2007 roku. Kongres ICCA, to konferencja edukacyjno-networkingowa dla około tysiąca osób i jednocześnie Walne Posiedzenie Członków.


Co roku kongres rotacyjnie organizowany jest w innym miejscu na świecie, tzn. każdego roku na innym kontynencie, aby tym samym zapewnić dostęp do tego wydarzenia podmiotom z różnych sąsiednich krajów. Co roku wiele miast konkuruje o jego organizację. I tak dla przykładu w 2012 roku jego miejscem był San Juan w Puerto Rico, minionego roku Shanghai w Chinach, a w tym roku będzie turecka Antalya. Za rok takim miastem będzie argentyńskie Buenos Aires, zaś za dwa lata Kuching w Malezji, które w finale wygrało z konkurującą Pragą. Stolicą Czech, która tym razem wraz z Gdańskiem i St. Petersburgiem ponownie konkuruje o organizację kongresu w terminie 5-8 listopada 2017 roku. I te trzy miasta są już w finale konkursu na tzw. short liście.


altOrganizacja kongresu ma przede wszystkim ogromne znaczenie promocyjne dla miasta. Już teraz, będąc na short liście, cały biznesowy świat dowiedział się o Gdańsku.


Wizyta kontrolna Martina Sirka, dyrektora od 10 lat zarządzającego ICCA, jest bardzo ważnym elementem procedury konkursowej. Sprawdza on przygotowanie i gotowość miasta, obiektów, ludzi, ale też doradza jak przygotować kolejną, naszą już ostateczną ofertę. Kolejnym etapem jest bowiem prezentacja, która odbędzie się we Frankfurcie 18 maja 2014 r. Po 20 minutowej prezentacji, kolejne 25 minut jest przeznaczone na serię pytań ze strony 16-osobowego Zarząd ICCA skierowanych do 5-osobowej delegacji danego miasta. Kto będzie reprezentował Gdańsk, tego jeszcze nie wiadomo. Na koniec takiej prezentacji, jeszcze po około 2-godzinnych konsultacjach, odbywa się głosowanie.


Gdańsk ma duże szanse na wygranie ze względu na bardzo dużą aktywność w ICCA, a także na ewentualne podjęcie restrykcji wobec rosyjskiego St. Petersburga, jak i odrzucenie Pragi jako miasta będącego stolicą Czech. ICCA jak dotychczas nie zdecydowała się bowiem powierzyć organizację kongresu w stolicy z któryś ubiegających się miast. 

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież