Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa... Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Przegrana Prawicy to koniec suwerennośc... » Czy Polacy rozumieją znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy przegrana Prawicy oznacza ko... Bruksela, tu się żyje! » Cmentarzysko politycznych słoni czy znakomite łowisko? Parlamentarny staż w Brukseli to przyjemna pr... Jarosław Sellin: Błędem było to, że Solidarność nie skonsumowała swoje... » W historycznej Sala BHP w Gdańsku Jarosław Sellin, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Eu...
Reklama
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
czwartek, 13 czerwca 2024 09:58
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
Gęstnieje atmosfera wokół b. prezydenta Sopotu, Jacka
Cellfast Wilki - Energa Wybrzeże LIVE: 0:0 47:43
piątek, 14 czerwca 2024 18:51
Cellfast Wilki - Energa Wybrzeże LIVE: 0:0 47:43
W sobotę o godz. 16.30 w Krośnie rozpocznie się mecz 8. kolejki
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
piątek, 14 czerwca 2024 14:35
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
Do zakończenia sezonu 2023/24 pozostały już tylko dwie kolejki na
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
środa, 29 maja 2024 07:50
Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
W trakcie blisko 15 lat trwania Galerii Sztuki Gdańskiej na łamach

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Turystyka owładnięta Internetem

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
piątek, 15 marca 2013 13:17

Turystyka i turysta coraz bardziej uzależnieni są od Internetu. On ją promuje, a nam podpowiada w jaki sposób, i jak mamy korzystać z turystycznych propozycji. Taki głównie wniosek nasuwa się po konferencji, pn. "Nowe trendy w turystyce", zorganizowanej 13 marca przez Gdańską Organizację Turystyczną.


Jej prezes zarządu Anna Górska powiedziała na wstępie, że jest to już czwarte spotkanie z tego cyklu. Zainteresowanie nim było tak duże, że zabrakło wolnych miejsc dla wielu chętnych. Dowodzi to, że pojawiające się w turystyce nowe trendy są zagadnieniem interesującym i ważnym dla przedstawicieli tej branży. W gdańskim hotelu Radisson Blu zgromadziło się 250 osób.


altW ramach kilku wykładów dowiedzieli się oni m.in. od prelegenta, filozofa z wykształcenia Szymona Sikorskiego, prezesa Zarządu Publicon i Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, że w promocji turystyki jest prymat formy nad treścią. Aby jednak informacja była ciekawa i zainteresowała potencjalnego turystę, musi być ona ciekawa. Obecnie, w epoce obrazkowej, musi ona zawierać nawet krótkie filmiki, aby oferta do nas zachęcająco przemówiła. Jest to o tyle istotne, ponieważ obecnie najpowszechniejszym źródłem pozyskiwania informacji są internetowe przeglądarki. Korzysta z nich 79 proc. internautów. Do nich też informacje trzeba kierować kilkakrotnie, po to aby stały się skuteczne. Warto więc odwoływać się do bardziej chwytliwych wartości społecznych. Prelegent ten uznał też, że znajdujemy się obecnie w okresie przejściowym, przechodzenia z czytania i przeglądania gazet do tabletów.


altNa pytania, czy warto konkurować mitem (narracją) produktu turystycznego i czy może to być klucz do sukcesu strategii, odpowiadał Jacek Smit Kowalski, z ogromnym doświadczeniem turystyczny ekspert. W jego ocenie turystyka we współczesnym świecie jest ucieczką od rzeczywistości. Jest ona rezerwatem wolności. Ostatnią wyspą, którą rządzą ludzkie zmysły. Jest to też ucieczka w świat bajkowy. Jako mieszkańca Krakowa, jego bardzo niepokoi zanikająca w Polsce agroturystyka, w której powinniśmy być potęgą. Ale ona niestety została u nas wadliwie zrozumiana i przerodziła się w komfort miejskiego wypoczynku. A ludzie właśnie od tego uciekają, pragną czegoś innego, prostego, a nie luksusów.


Natalia Hatalska, blogerka, ekspert w alternatywnych formach komunikacji marketingowej mówiła o wykorzystaniu nowych mediów i technologii w promocji produktów turystycznych. Jest tak wiele nowych internetowych ofert, łącznie z bransoletkami podpowiadającymi nam co i jak mamy zwiedzać, że podołają sobie z tym jedynie młode pokolenia. Te, dla których zdobycze współczesnej elektroniki są tym, czym klocki lego dla ich rodziców. Co niepokojące, że przy tym rozwoju elektroniki, obecnie ludzie czują się coraz bardziej zagubieni i coraz bardziej potrzebują mieć poczucie istnienia. Obawiają się odrzucenia i dlatego częste łączenia internetowe z bliskimi, znajomymi, upewniają ich, że są zauważalni, że jeszcze mają jakąś więź głównie z rówieśnikami. To dowodzi, że Internet nami owładnął niemal całkowicie. Tak też jest i w turystyce, która bez tego narzędzia praktycznie nie istnieje. 


altPodczas konferencji wręczono trofea autorom pomysłów, które uznano za najlepsze w konkursie „Gdański Produkt Turystyczny 2013".  Nagroda główna została przyznana firmie Darkis Travel S.C. za „Rejsy turystyczne do Westerplatte” statkami stylizowanymi na Galeony. Ta oferta spotkała się z szerokim poparciem kapituły złożonej z ekspertów z branży turystycznej. A to dlatego, gdyż łączy ona w sobie trzy atrakcje, tj. rejs, opowieści o historii zabytków oraz koncert szantowy na żywo, co jest nie lada atrakcją dla turystów.


altZ zainteresowaniem kapituły konkursu, uzyskując wyróżnienie, spotkał się także produkt Bursztynowy Gdańsk, zgłoszony przez Karczmę Piwną Gdański Bowke. Jest to połączenie najważniejszych cech regionu, tj. bursztynu wraz z krótką podróżą kulinarną w postaci bursztynowej uczty, która pobudza nasze zmysły smakowe turystów.


altNagroda wyłoniona przez plebiscyt internetowy została przyznana międzynarodowemu wydarzeniu jakim jest Baltic Sail Gdańsk, a które zostało przedstawione przez Fundację Gdańsk, uzyskując największą liczbę głosów. Zwycięski produkt, to jedna z największych imprez żeglarskich w Polsce. W 2013 roku Baltic Sail Gdańsk odbędzie się w dniach 4-7 lipca.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież