Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus... W obronie ogródków » Od kwietnia Urząd Miasta ogłosił konsultacje społeczne w sprawie uchwalenia nowego Planu Ogólnego, k... Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa...
Reklama
PRO LIVE w Gdańsku
wtorek, 18 czerwca 2024 08:25
PRO LIVE w Gdańsku
Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
piątek, 06 września 2019 17:21
Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
Jeszcze niedawno w spisie numerów telefonicznych przemykał mi pod

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Jolanta Banach chce przeszkolić marszałka i prezydentów miast

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
środa, 13 lipca 2011 13:19


Gdańska radna Jolanta Banach (Socjaldemokracja Polska - SDPl) proponuje, że wraz z kobietami – trenerkami równości, bezpłatnie przeszkoli pomorskich samorządowych włodarzy i szefów samorządowych spółek w kwestii równego traktowania kobiet i mężczyzn oraz przeciwdziałania mobbingowi.Szkolenia miałoby zorganizować i poprowadzić stowarzyszenie Porozumienie „Kobiety dla Pomorza”. Porozumienie grupuje pomorskie parlamentarzystki, radne, przedstawicielki organizacji pozarządowych, partii politycznych, kobiety sztuki, kultury oraz nauki. Ponad podziałami politycznymi działamy na rzecz praw kobiet na Pomorzu to m.in. europosłanka Joanna Senyszyn, posłanka Iwona Guzowska, prof. Ewa Graczyk.

Po Henryce Krzywonos-Strycharskiej, członkini Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego w 1980 r., od lat prowadzącej rodzinny dom dziecka, działaczce społecznej, upominająca się o prawa kobiet to kolejna wpływowa kobieta, która broni kobiet w starciu z pracodawcą. A wszystko to na kanwie ujawnionej przez portal wybrzeze24.pl sprawy nie przyjęcia do pracy Moniki Kurskiej, która uważa, że została poddana mobbingowi, kiedy chciała wrócić na opuszczone na czas urlopu wychowawczego stanowisko starszego specjalisty w Agencji Rozwoju Pomorza Gdańskiego S.A. Żona znanego polityka Jacka Kurskiego utrzymuje, ze była szykanowana z powodów politycznych pytaniami zadawanymi przez prezesa Agencji Rozwoju Pomorza S.A., należącej do Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego.

- Sprawa Moniki Kurskiej ma też szerszy kontekst. To co ją spotkało przytrafia się innym w w zetknięciu z równego rodzaju włodarzami. Podłoże jest dwojakie. Z jednej strony to efekt cynicznej zemsty i niechęci politycznej. W efekcie rodziny politycznych oponentów doznają szykan. I to jest działanie świadome. Z drugie zaś strony to styl zarządzania nie mający nic wspólnego z nowoczesnością w zarządzaniu, ale z nieeuropejskim, feudalnym i azjatyckim modelem. Dla tych szefów ludzie nie są pracownikami, ale kimś w rodzaju poddanego, a oni feudałami domagającymi się lojalności – powiedziała portalowi www.wybrzeze24.pl Jolanta Banach i dodała, że spotkała się w czasie kampanii wyborczej z sytuacją, gdy jeden z szefów wydziałów urzędu miejskiego „zrugał” pracowników, za to, że nie przyszli na spotkanie z prezydentem. Przyczyną tego stanu rzeczy jest polityczny klientelizm.

- Nie ma służby cywilnej bo żadnej z rządzących partii na jej stworzeniu nie zależy do podziału są bowiem intratne synekury. To styl nie z tej epoki – stwierdza Banach i dodaje, że polityka powinna stać za drzwiami firm prywatnych oraz spółek i przedsiębiorstw publicznych.

Monika Kurska twierdzi, że zrezygnowała z powrotu do pracy bo była pytana m.in. o tematy rozmów przy rodzinnym obiedzie. W efekcie Kurska zrezygnowała z powrotu do pracy po urlopie wychowawczym.

- Stawiłam się do pracy, ale rozmowa z szefem Agencji uświadomiła mi, że te same warunki pracy już na mnie nie czekają i sam prezes sobie nie życzy mojej obecności – powiedziała nam Kurska.

Prezes Agencji Rozwoju Pomorza Łukasz Żelewski broniąc się przed zarzutami mobbingu twierdził, że „przedmiotem rozmowy były zmiany organizacyjne, związane z rozwojem firmy, jakie zaszły podczas nieobecności pani Kurskiej. Podczas rozmowy potwierdzono gotowość dopuszczenia jej do pracy na równorzędnym stanowisku, w stosunku do zajmowanego przed urlopem, z tym samym zakresem obowiązków. Pani Monika Kurska od 2007 r. nie wykonywała czynności służbowych w Agencji Rozwoju Pomorza S.A. Przebywała w tym czasie na zwolnieniach lekarskich, na urlopach: macierzyńskim, wypoczynkowym i wychowawczym. Cztery lata nieobecności zmuszają zawsze pracodawcę, niezależnie od jakichkolwiek uwarunkowań politycznych, do zapoznania się z potencjałem pracownika, z jakim powraca on na stanowisko pracy. Jedną z zasadniczych kwestii do rozstrzygnięcia jest ponowne potwierdzenie lojalności korporacyjnej (nie politycznej) w stosunku do właściciela firmy oraz do przełożonych. Odniosłem wrażenie, że Pani Monika Kurska nie chce, bądź nie potrafi tego faktu zrozumieć”.

- Przypadek Kurskiej ma cechy eliminacji osoby, która prawdopodobnie może mieć inne poglądy polityczne To jest niedopuszczalne Pracodawca nie rozumiejący czym jest równe traktowanie, czym jest powrót na równorzędne stanowisko po urlopie wychowawczym, czym są prawa pracownicze powinien ponieść konsekwencje. Również te dyscyplinarne. Słowa i frazesy o równości, o parytetach nic nie znaczą, gdy szykanuje się pracownicę za polityczną działalność członka rodziny – dodaje zaś Banach.

Marszałek woj. pomorskiego Mieczysław Struk, nadzorujący spółkę ARP S.A. przebywa na urlopie. Na razie urząd marszałkowski nie zabiera oficjalnie stanowiska w tej sprawie. Jednak marszałek Struk w rozmowie z wybrzeze24.pl oświadczył, że zajmie się wyjaśnieniem sprawy.ASG


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież