Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po... PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej » 16 września otwarto Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. To trzecia taka placów... M. Adamowicz u gedanistów - forma na medal » Mamy dobra wiadomość dla nieco poirytowanej sędzi Aleksandry Kaczmarek, która 8 września nie doczeka... Wszystkim, którym drogie jest dziedzictwo gdańskiej zieleni » Oświadczenie otwarteW dniu 4 maja b.r. wystosowałem List Otwarty w sprawie postępującej degradacji O... Tomasz Wołek odłożył pióro. Kibicuje Niebiesko-Biało-Niebieskim w Nieb... » Tomasz Wołek był dziennikarzem, pisarzem, znawcą i komentatorem sportowym. Urodził się w 1947 roku. ... Żegnaj Tomku... » Nie żyje Tomasz Wołek. Mój mentor futbolu i zawodu dziennikarza. Tomka poznałem w 1974 roku. Po pami... Stowarzyszenie „Godność” do Tuska » List Stowarzyszenia „Godność” do Donalda TuskaSzanowny Donaldzie!My, byli się działacze „Solidarnośc... Bardziej suwerenni... » Uroczystość otwarcia kanału żeglugowego na mierzei wiślanej miała niezwykle doniosły charakter. Obec... Upokorzona Gedania » Dalej mam wrażenie, że malowani działacze klubu, nic nie rozumieją z tragicznej historii Gedanii. Pr...
Portfele liderów partii - kto na Pomorzu za Tuskiem?
niedziela, 18 września 2022 13:08
Portfele liderów partii - kto na Pomorzu za Tuskiem?
Lepsza, lepiej płatna praca w pomorskim samorządzie niż służba

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Marsze w górę tabeli
sobota, 24 września 2022 13:49
Marsze w górę tabeli
EKSTRAKLASA BP
Lechia od ostatniego dnia lipca wciąż bez
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
czwartek, 22 września 2022 18:12
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Rozewska strażnica polskości
środa, 14 września 2022 13:24
Rozewska strażnica polskości
Pogoda nie nastrajała do długiego pobytu nad morzem, było już
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
środa, 31 sierpnia 2022 08:28
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza uczniów

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Jolanta Banach chce przeszkolić marszałka i prezydentów miast

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
środa, 13 lipca 2011 13:19


Gdańska radna Jolanta Banach (Socjaldemokracja Polska - SDPl) proponuje, że wraz z kobietami – trenerkami równości, bezpłatnie przeszkoli pomorskich samorządowych włodarzy i szefów samorządowych spółek w kwestii równego traktowania kobiet i mężczyzn oraz przeciwdziałania mobbingowi.Szkolenia miałoby zorganizować i poprowadzić stowarzyszenie Porozumienie „Kobiety dla Pomorza”. Porozumienie grupuje pomorskie parlamentarzystki, radne, przedstawicielki organizacji pozarządowych, partii politycznych, kobiety sztuki, kultury oraz nauki. Ponad podziałami politycznymi działamy na rzecz praw kobiet na Pomorzu to m.in. europosłanka Joanna Senyszyn, posłanka Iwona Guzowska, prof. Ewa Graczyk.

Po Henryce Krzywonos-Strycharskiej, członkini Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego w 1980 r., od lat prowadzącej rodzinny dom dziecka, działaczce społecznej, upominająca się o prawa kobiet to kolejna wpływowa kobieta, która broni kobiet w starciu z pracodawcą. A wszystko to na kanwie ujawnionej przez portal wybrzeze24.pl sprawy nie przyjęcia do pracy Moniki Kurskiej, która uważa, że została poddana mobbingowi, kiedy chciała wrócić na opuszczone na czas urlopu wychowawczego stanowisko starszego specjalisty w Agencji Rozwoju Pomorza Gdańskiego S.A. Żona znanego polityka Jacka Kurskiego utrzymuje, ze była szykanowana z powodów politycznych pytaniami zadawanymi przez prezesa Agencji Rozwoju Pomorza S.A., należącej do Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego.

- Sprawa Moniki Kurskiej ma też szerszy kontekst. To co ją spotkało przytrafia się innym w w zetknięciu z równego rodzaju włodarzami. Podłoże jest dwojakie. Z jednej strony to efekt cynicznej zemsty i niechęci politycznej. W efekcie rodziny politycznych oponentów doznają szykan. I to jest działanie świadome. Z drugie zaś strony to styl zarządzania nie mający nic wspólnego z nowoczesnością w zarządzaniu, ale z nieeuropejskim, feudalnym i azjatyckim modelem. Dla tych szefów ludzie nie są pracownikami, ale kimś w rodzaju poddanego, a oni feudałami domagającymi się lojalności – powiedziała portalowi www.wybrzeze24.pl Jolanta Banach i dodała, że spotkała się w czasie kampanii wyborczej z sytuacją, gdy jeden z szefów wydziałów urzędu miejskiego „zrugał” pracowników, za to, że nie przyszli na spotkanie z prezydentem. Przyczyną tego stanu rzeczy jest polityczny klientelizm.

- Nie ma służby cywilnej bo żadnej z rządzących partii na jej stworzeniu nie zależy do podziału są bowiem intratne synekury. To styl nie z tej epoki – stwierdza Banach i dodaje, że polityka powinna stać za drzwiami firm prywatnych oraz spółek i przedsiębiorstw publicznych.

Monika Kurska twierdzi, że zrezygnowała z powrotu do pracy bo była pytana m.in. o tematy rozmów przy rodzinnym obiedzie. W efekcie Kurska zrezygnowała z powrotu do pracy po urlopie wychowawczym.

- Stawiłam się do pracy, ale rozmowa z szefem Agencji uświadomiła mi, że te same warunki pracy już na mnie nie czekają i sam prezes sobie nie życzy mojej obecności – powiedziała nam Kurska.

Prezes Agencji Rozwoju Pomorza Łukasz Żelewski broniąc się przed zarzutami mobbingu twierdził, że „przedmiotem rozmowy były zmiany organizacyjne, związane z rozwojem firmy, jakie zaszły podczas nieobecności pani Kurskiej. Podczas rozmowy potwierdzono gotowość dopuszczenia jej do pracy na równorzędnym stanowisku, w stosunku do zajmowanego przed urlopem, z tym samym zakresem obowiązków. Pani Monika Kurska od 2007 r. nie wykonywała czynności służbowych w Agencji Rozwoju Pomorza S.A. Przebywała w tym czasie na zwolnieniach lekarskich, na urlopach: macierzyńskim, wypoczynkowym i wychowawczym. Cztery lata nieobecności zmuszają zawsze pracodawcę, niezależnie od jakichkolwiek uwarunkowań politycznych, do zapoznania się z potencjałem pracownika, z jakim powraca on na stanowisko pracy. Jedną z zasadniczych kwestii do rozstrzygnięcia jest ponowne potwierdzenie lojalności korporacyjnej (nie politycznej) w stosunku do właściciela firmy oraz do przełożonych. Odniosłem wrażenie, że Pani Monika Kurska nie chce, bądź nie potrafi tego faktu zrozumieć”.

- Przypadek Kurskiej ma cechy eliminacji osoby, która prawdopodobnie może mieć inne poglądy polityczne To jest niedopuszczalne Pracodawca nie rozumiejący czym jest równe traktowanie, czym jest powrót na równorzędne stanowisko po urlopie wychowawczym, czym są prawa pracownicze powinien ponieść konsekwencje. Również te dyscyplinarne. Słowa i frazesy o równości, o parytetach nic nie znaczą, gdy szykanuje się pracownicę za polityczną działalność członka rodziny – dodaje zaś Banach.

Marszałek woj. pomorskiego Mieczysław Struk, nadzorujący spółkę ARP S.A. przebywa na urlopie. Na razie urząd marszałkowski nie zabiera oficjalnie stanowiska w tej sprawie. Jednak marszałek Struk w rozmowie z wybrzeze24.pl oświadczył, że zajmie się wyjaśnieniem sprawy.ASG


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież