Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła » W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego znajdował... Stowarzyszenie "Godność" o kandydatach Zjednoczonej Prawicy » Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" w sprawie wyborów.15 października 2023 r., w nadchodzących wybor... W tygodniku „Sieci”: Ukraińsko-polska wojna zbożowa » Na łamach nowego wydania „Sieci” Konrad Kołodziejski odsłania kulisy ochłodzenia stosunków Ukrainy z... Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho...
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
poniedziałek, 25 września 2023 15:07
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego
Klindt zostaje na sezon 2024
poniedziałek, 25 września 2023 12:37
Klindt zostaje na sezon 2024
Zdunek Wybrzeże zaczęło informować o składzie na sezon 2024.
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Akwaforta Paula Kreisela
niedziela, 17 września 2023 17:43
Akwaforta Paula Kreisela
Niedawno trafiła do mnie znakomita praca gdańskiego grafika,

Sport w szkole z ORLENEM

Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
sobota, 23 września 2023 12:22
Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
Za nami pierwsza seria jesiennej edycji Czwartków

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Jolanta Banach chce przeszkolić marszałka i prezydentów miast

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
środa, 13 lipca 2011 13:19


Gdańska radna Jolanta Banach (Socjaldemokracja Polska - SDPl) proponuje, że wraz z kobietami – trenerkami równości, bezpłatnie przeszkoli pomorskich samorządowych włodarzy i szefów samorządowych spółek w kwestii równego traktowania kobiet i mężczyzn oraz przeciwdziałania mobbingowi.Szkolenia miałoby zorganizować i poprowadzić stowarzyszenie Porozumienie „Kobiety dla Pomorza”. Porozumienie grupuje pomorskie parlamentarzystki, radne, przedstawicielki organizacji pozarządowych, partii politycznych, kobiety sztuki, kultury oraz nauki. Ponad podziałami politycznymi działamy na rzecz praw kobiet na Pomorzu to m.in. europosłanka Joanna Senyszyn, posłanka Iwona Guzowska, prof. Ewa Graczyk.

Po Henryce Krzywonos-Strycharskiej, członkini Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego w 1980 r., od lat prowadzącej rodzinny dom dziecka, działaczce społecznej, upominająca się o prawa kobiet to kolejna wpływowa kobieta, która broni kobiet w starciu z pracodawcą. A wszystko to na kanwie ujawnionej przez portal wybrzeze24.pl sprawy nie przyjęcia do pracy Moniki Kurskiej, która uważa, że została poddana mobbingowi, kiedy chciała wrócić na opuszczone na czas urlopu wychowawczego stanowisko starszego specjalisty w Agencji Rozwoju Pomorza Gdańskiego S.A. Żona znanego polityka Jacka Kurskiego utrzymuje, ze była szykanowana z powodów politycznych pytaniami zadawanymi przez prezesa Agencji Rozwoju Pomorza S.A., należącej do Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego.

- Sprawa Moniki Kurskiej ma też szerszy kontekst. To co ją spotkało przytrafia się innym w w zetknięciu z równego rodzaju włodarzami. Podłoże jest dwojakie. Z jednej strony to efekt cynicznej zemsty i niechęci politycznej. W efekcie rodziny politycznych oponentów doznają szykan. I to jest działanie świadome. Z drugie zaś strony to styl zarządzania nie mający nic wspólnego z nowoczesnością w zarządzaniu, ale z nieeuropejskim, feudalnym i azjatyckim modelem. Dla tych szefów ludzie nie są pracownikami, ale kimś w rodzaju poddanego, a oni feudałami domagającymi się lojalności – powiedziała portalowi www.wybrzeze24.pl Jolanta Banach i dodała, że spotkała się w czasie kampanii wyborczej z sytuacją, gdy jeden z szefów wydziałów urzędu miejskiego „zrugał” pracowników, za to, że nie przyszli na spotkanie z prezydentem. Przyczyną tego stanu rzeczy jest polityczny klientelizm.

- Nie ma służby cywilnej bo żadnej z rządzących partii na jej stworzeniu nie zależy do podziału są bowiem intratne synekury. To styl nie z tej epoki – stwierdza Banach i dodaje, że polityka powinna stać za drzwiami firm prywatnych oraz spółek i przedsiębiorstw publicznych.

Monika Kurska twierdzi, że zrezygnowała z powrotu do pracy bo była pytana m.in. o tematy rozmów przy rodzinnym obiedzie. W efekcie Kurska zrezygnowała z powrotu do pracy po urlopie wychowawczym.

- Stawiłam się do pracy, ale rozmowa z szefem Agencji uświadomiła mi, że te same warunki pracy już na mnie nie czekają i sam prezes sobie nie życzy mojej obecności – powiedziała nam Kurska.

Prezes Agencji Rozwoju Pomorza Łukasz Żelewski broniąc się przed zarzutami mobbingu twierdził, że „przedmiotem rozmowy były zmiany organizacyjne, związane z rozwojem firmy, jakie zaszły podczas nieobecności pani Kurskiej. Podczas rozmowy potwierdzono gotowość dopuszczenia jej do pracy na równorzędnym stanowisku, w stosunku do zajmowanego przed urlopem, z tym samym zakresem obowiązków. Pani Monika Kurska od 2007 r. nie wykonywała czynności służbowych w Agencji Rozwoju Pomorza S.A. Przebywała w tym czasie na zwolnieniach lekarskich, na urlopach: macierzyńskim, wypoczynkowym i wychowawczym. Cztery lata nieobecności zmuszają zawsze pracodawcę, niezależnie od jakichkolwiek uwarunkowań politycznych, do zapoznania się z potencjałem pracownika, z jakim powraca on na stanowisko pracy. Jedną z zasadniczych kwestii do rozstrzygnięcia jest ponowne potwierdzenie lojalności korporacyjnej (nie politycznej) w stosunku do właściciela firmy oraz do przełożonych. Odniosłem wrażenie, że Pani Monika Kurska nie chce, bądź nie potrafi tego faktu zrozumieć”.

- Przypadek Kurskiej ma cechy eliminacji osoby, która prawdopodobnie może mieć inne poglądy polityczne To jest niedopuszczalne Pracodawca nie rozumiejący czym jest równe traktowanie, czym jest powrót na równorzędne stanowisko po urlopie wychowawczym, czym są prawa pracownicze powinien ponieść konsekwencje. Również te dyscyplinarne. Słowa i frazesy o równości, o parytetach nic nie znaczą, gdy szykanuje się pracownicę za polityczną działalność członka rodziny – dodaje zaś Banach.

Marszałek woj. pomorskiego Mieczysław Struk, nadzorujący spółkę ARP S.A. przebywa na urlopie. Na razie urząd marszałkowski nie zabiera oficjalnie stanowiska w tej sprawie. Jednak marszałek Struk w rozmowie z wybrzeze24.pl oświadczył, że zajmie się wyjaśnieniem sprawy.ASG


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież