Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa » Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, komentatorem p... Minister Skarbu Państwa: Rząd PO-PSL chciał sprzedać LOTOS Rosjanom i ... » Dokument, który został odtajniony przez obecnego Ministra Skarbu Państwa Jacka Sasina dowodzi, że te... W tygodniku „Sieci”: Jak patrzy na nas Rosja? » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Budzisz analizuje, skąd się wzięło u Rosjan przeświadcz... Święto ogrodnicze w Rënku » To było prawdziwe święto ogrodnicze. 19. edycję Ogólnopolskiej Wystawy Ogrodniczej połączonej z kier... „Wejście w historię”: prezentacja eksponatów związanych z działalności... » W ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejścia w historię” w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezent... Antoni Kamiński: Suweren zlekceważony » Z prof. dr. hab. Antonim Kamińskim, prezesem polskiego oddziału Transparency International (1999-200... Wiosna w Ogrodzie 2022 » Tysiące odwiedzających, kolejki samochodów aż do obwodnicy to najkrótsza i najlepsza ocena 19. edycj... Notes Michała Pruskiego » Nie był dziennikarzem.Uprawiał literaturę dziennikarską.Osobny gatunek dostępny nielicznym.Ozdabiał ... Wiosna w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Wstyd gdańskich włodarzy - tajne płace » Aktualne zarobki gdańskich urzędników są pilnie strzeżoną tajemnicą. Od dwóch miesięcy rzecznik urzę...
Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa
czwartek, 19 maja 2022 19:48
Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa
Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże przywróciło sobie nadzieję
niedziela, 22 maja 2022 17:49
Zdunek Wybrzeże przywróciło sobie nadzieję
Uff! Nareszcie! Takie reakcje najczęściej można było usłyszeć
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
sobota, 21 maja 2022 19:07
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
Porażką z wicemistrzem Polski zakończyła sezon Lechia.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bracia z Nowego Portu
poniedziałek, 16 maja 2022 10:13
Bracia z Nowego Portu
Trudno w wypadku mało znanych, wywodzących się z Nowego Portu,

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
20 szkół z Pomorza walczy o puchar Drużyny Energii
niedziela, 15 maja 2022 16:04
20 szkół z Pomorza walczy o puchar Drużyny Energii
Rekrutacja do Drużyny Energii zakończyła się imponującym
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Jaworski: Niesiołowski straszy wojną domową i trafi do sądu

Ocena użytkowników: / 13
SłabyŚwietny 
wtorek, 12 lipca 2011 12:43
Poseł Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Jaworski, szef partii w regionie gdańskim chce postawić przed sądem wicemarszałka Sejmu Stefana Niesiołowskiego za obrażanie wiernych Kościoła katolickiego i osoby arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego, metropolity lwowskiego, a wcześniej osobistego sekretarza Jana Pawła II i Benedykta XVI.- Część Kościoła wspiera PiS w wojnie domowej – atakował w poniedziałek w TVN24 wicemarszałek Stefan Niesiołowski.
W rozmowie z nami poseł poinformował, że na swojej stronie w facebooku umieścił apel z prośbą o poparcie jego wniosku.
- Informuję, iż wytaczam Niesiołowskiemu proces, wszyscy którzy chcą się dołączyć niech przyślą mi swoje dane za pomocą wiadomości. Musimy skończyć z bezczynnością – pisze poseł PiS.
- Jeszcze nie wiem w jakiej formie będzie przekazany pozew. Być może będzie to pozew zbiorowy wystosowany z powództwa cywilnego – mówi Jaworski i dodaje, że obawia się, że prokuratura nie dopatrzy się niczego złego w wypowiedziach Niesiołowskiego.
Poseł Jaworski poczuł się obrażony wypowiedziami wicemarszałka Sejmu na temat niedzielnej pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. W "Kropce nad i" Niesiołowski stwierdził, że na pielgrzymce było "to samo, co zawsze: kłamstwo, nienawiść, agresja i głupota".
- Nie ma zgody by politycy sprawującej władzę Platformy Obywatelskiej próbowali zamykać komukolwiek usta i obrażać inaczej myślących - mówi poseł Jaworski. - Polska nie może zmienić się w państwo totalitarne, gdzie takie osoby jak Stefan Niesiołowski mogą decydować, w co kto ma wierzyć i co mówić - dodaje.

To reakcja na słowa wicemarszałka Sejmu, który zagroził wojną domową:

- To jest już wojna domowa, w której część Kościoła wspiera PiS – ocenił Niesiołowski.

Tymczasem głównym punktem niedzielnej pielgrzymki była msza, której przewodniczył abp Mieczysław Mokrzycki. W homilii metropolita podkreślił, że szacunek dla człowieka nie może zależeć od rodzaju beretu, jaki nosi.

- Mnie nie uczono w domu, że szacunek okazywany człowiekowi ma zależeć od jego pozycji społecznej, wpływów albo zamożności. Mama moja uczyła mnie szanować każdego. Dlatego nie rozumiem, że szacunek dla człowieka może być uzależniony od rodzaju beretu, jaki nosi - powiedział arcybiskup.

Nawiązał w ten sposób do określenia "moherowe berety", odnoszącego się do słuchaczy toruńskiej rozgłośni, jakiego użył przed laty Donald Tusk mówiąc o moherowej koalicji.

- Zasługą Radia Maryja jest upodmiotowienie grupy ludzi, często chorych i samotnych, żyjących wcześniej na marginesie społeczeństwa; w tym sensie radio pełni funkcję demokratyczną i polityczną - mówił w niedzielę na Jasnej Górze abp Mieczysław Mokrzycki.

Dzięki Radiu Maryja znaczna część społeczeństwa pozbawiona dotąd możliwości wyrażenia swoich poglądów, nadziei, obaw, uzyskała możliwość zaistnienia w życiu publicznym – powiedział abp Mokrzycki.

W pielgrzymce uczestniczył m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński. Po zakończeniu mszy z murów Jasnej Góry dziękował za ostatnie 15 miesięcy wsparcia od czasu katastrofy smoleńskiej przez Radio Maryja, Telewizję Trwam i Nasz Dziennik.

Stefan Niesiołowski na temat homilii abp Mokrzyckiego w TVN 24 powiedział.

- Taki biskup, który popiera zachowanie Rydzyka, jest kompromitacją Kościoła. Niech sobie znajdzie inne zajęcie. Po co biskup, który kłamie. Ten biskup jest szkodliwy dla Kościoła - oświadczył wicemarszałek Sejmu i dodał, że część biskupów popiera Radio Maryja i „w tym sensie kłamie, że nie mówi całej prawdy o tej rozgłośni". Niesiołowski twierdzi, że broni "Kościoła przed Radiem Maryja, bo jest katolikiem".

Z kolei w niedzielę totalitaryzmem metropolita Mokrzycki nazwał postawę, kiedy "system albo grupa ludzi chce uniemożliwić innym swobodne wypowiadanie tego, co uznają za ważne dla swojego życia i pożyteczne dla życia publicznego".

Andrzej Jaworski chce, by przeprosiny ukazały się we wszystkich mediach, które cytowały wypowiedzi Stefana Niesiołowskiego na temat Radia Maryja.ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #1 Nina 2011-07-18 08:04
Pan poseł Andrzej Jaworski ma rację. Popieram pana panie pośle i chętnie dołączę się do pozwu. Dobry pomysł, nareszcie. To powinien być zbiorowy społeczny pozew przeciwko Niesiołowskiemu za publiczne znieważanie środowisk katolickich i prawicowych, za mowę nienawiści, za wzywanie do nienawiści i agresji (czego efektem był atak na biuro PIS i mord polityczny), za wybitnie chamskie, aroganckie, agresywne ataki słowne, nienawistne wręcz nieprawdopodobn e wypowiedzi szkalujące katolików i środowiska prawicowe. Jestem Polką katoliczką i czuję się permanentnie obrażana przez Niesiołowskiego . Aż trudno uwierzyć, że tacy ludzie jak pan Niesiołowski pełnią w Polsce tak wysokie funkcje publiczne
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież