Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła » W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego znajdował... Stowarzyszenie "Godność" o kandydatach Zjednoczonej Prawicy » Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" w sprawie wyborów.15 października 2023 r., w nadchodzących wybor... W tygodniku „Sieci”: Ukraińsko-polska wojna zbożowa » Na łamach nowego wydania „Sieci” Konrad Kołodziejski odsłania kulisy ochłodzenia stosunków Ukrainy z... Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho...
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
poniedziałek, 25 września 2023 15:07
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego
Klindt zostaje na sezon 2024
poniedziałek, 25 września 2023 12:37
Klindt zostaje na sezon 2024
Zdunek Wybrzeże zaczęło informować o składzie na sezon 2024.
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Akwaforta Paula Kreisela
niedziela, 17 września 2023 17:43
Akwaforta Paula Kreisela
Niedawno trafiła do mnie znakomita praca gdańskiego grafika,

Sport w szkole z ORLENEM

Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
sobota, 23 września 2023 12:22
Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
Za nami pierwsza seria jesiennej edycji Czwartków

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Jaworski: Niesiołowski straszy wojną domową i trafi do sądu

Ocena użytkowników: / 13
SłabyŚwietny 
wtorek, 12 lipca 2011 12:43
Poseł Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Jaworski, szef partii w regionie gdańskim chce postawić przed sądem wicemarszałka Sejmu Stefana Niesiołowskiego za obrażanie wiernych Kościoła katolickiego i osoby arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego, metropolity lwowskiego, a wcześniej osobistego sekretarza Jana Pawła II i Benedykta XVI.- Część Kościoła wspiera PiS w wojnie domowej – atakował w poniedziałek w TVN24 wicemarszałek Stefan Niesiołowski.
W rozmowie z nami poseł poinformował, że na swojej stronie w facebooku umieścił apel z prośbą o poparcie jego wniosku.
- Informuję, iż wytaczam Niesiołowskiemu proces, wszyscy którzy chcą się dołączyć niech przyślą mi swoje dane za pomocą wiadomości. Musimy skończyć z bezczynnością – pisze poseł PiS.
- Jeszcze nie wiem w jakiej formie będzie przekazany pozew. Być może będzie to pozew zbiorowy wystosowany z powództwa cywilnego – mówi Jaworski i dodaje, że obawia się, że prokuratura nie dopatrzy się niczego złego w wypowiedziach Niesiołowskiego.
Poseł Jaworski poczuł się obrażony wypowiedziami wicemarszałka Sejmu na temat niedzielnej pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. W "Kropce nad i" Niesiołowski stwierdził, że na pielgrzymce było "to samo, co zawsze: kłamstwo, nienawiść, agresja i głupota".
- Nie ma zgody by politycy sprawującej władzę Platformy Obywatelskiej próbowali zamykać komukolwiek usta i obrażać inaczej myślących - mówi poseł Jaworski. - Polska nie może zmienić się w państwo totalitarne, gdzie takie osoby jak Stefan Niesiołowski mogą decydować, w co kto ma wierzyć i co mówić - dodaje.

To reakcja na słowa wicemarszałka Sejmu, który zagroził wojną domową:

- To jest już wojna domowa, w której część Kościoła wspiera PiS – ocenił Niesiołowski.

Tymczasem głównym punktem niedzielnej pielgrzymki była msza, której przewodniczył abp Mieczysław Mokrzycki. W homilii metropolita podkreślił, że szacunek dla człowieka nie może zależeć od rodzaju beretu, jaki nosi.

- Mnie nie uczono w domu, że szacunek okazywany człowiekowi ma zależeć od jego pozycji społecznej, wpływów albo zamożności. Mama moja uczyła mnie szanować każdego. Dlatego nie rozumiem, że szacunek dla człowieka może być uzależniony od rodzaju beretu, jaki nosi - powiedział arcybiskup.

Nawiązał w ten sposób do określenia "moherowe berety", odnoszącego się do słuchaczy toruńskiej rozgłośni, jakiego użył przed laty Donald Tusk mówiąc o moherowej koalicji.

- Zasługą Radia Maryja jest upodmiotowienie grupy ludzi, często chorych i samotnych, żyjących wcześniej na marginesie społeczeństwa; w tym sensie radio pełni funkcję demokratyczną i polityczną - mówił w niedzielę na Jasnej Górze abp Mieczysław Mokrzycki.

Dzięki Radiu Maryja znaczna część społeczeństwa pozbawiona dotąd możliwości wyrażenia swoich poglądów, nadziei, obaw, uzyskała możliwość zaistnienia w życiu publicznym – powiedział abp Mokrzycki.

W pielgrzymce uczestniczył m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński. Po zakończeniu mszy z murów Jasnej Góry dziękował za ostatnie 15 miesięcy wsparcia od czasu katastrofy smoleńskiej przez Radio Maryja, Telewizję Trwam i Nasz Dziennik.

Stefan Niesiołowski na temat homilii abp Mokrzyckiego w TVN 24 powiedział.

- Taki biskup, który popiera zachowanie Rydzyka, jest kompromitacją Kościoła. Niech sobie znajdzie inne zajęcie. Po co biskup, który kłamie. Ten biskup jest szkodliwy dla Kościoła - oświadczył wicemarszałek Sejmu i dodał, że część biskupów popiera Radio Maryja i „w tym sensie kłamie, że nie mówi całej prawdy o tej rozgłośni". Niesiołowski twierdzi, że broni "Kościoła przed Radiem Maryja, bo jest katolikiem".

Z kolei w niedzielę totalitaryzmem metropolita Mokrzycki nazwał postawę, kiedy "system albo grupa ludzi chce uniemożliwić innym swobodne wypowiadanie tego, co uznają za ważne dla swojego życia i pożyteczne dla życia publicznego".

Andrzej Jaworski chce, by przeprosiny ukazały się we wszystkich mediach, które cytowały wypowiedzi Stefana Niesiołowskiego na temat Radia Maryja.ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież