Uczniowie zgłębiali tajemnice Słońca i Księżyca » W Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej odbyła się VI Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa "Zdoln... Twierdza zamknięta o pół roku dłużej » Rządzący Gdańskiem, Sopotem i Pomorzem, oparty o Platformę Obywatelską i jej satelitów, system stwor... Mieszkańcy Cygańskiej Góry: nie chcemy być ignorowani w sprawie naszeg... » Na osiedlu Cygańska Góra planowana jest budowa nowego osiedla przez Invest Komfort. Mieszkańcy Cygań... Godność odpowiada Owczarczak: plac ks. Bogdanowicza przy bazylice » PaniAgnieszka OwczarczakPrzewodnicząca Rady Miasta GdańskaSzanowna Pani,Po moim piśmie skierowanym d... W tygodniku „Sieci”: Cenzura w natarciu » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza ujawnia kulisy procesu z pozwu TVN, wytoczonego dziennikarzom Fra... Marek Balicki: Budziła się nadzieja » Z dr. Markiem Balickim, lekarzem psychiatrą i anestezjologiem, w 1980 r. członkiem Komitetu Strajkow... Aktywa Lotosu są zbywane w kontrolowany sposób. Daniel Obajtek: nie ul... » Daniel Obajtek, prezes Polskiego Koncernu Naftowego, odniósł się do informacji o rzekomym niekontrol... Obiad polityków z sędziami! Prof. A. Kamiński komentuje: niedopuszczal... » W sieci, za sprawą prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz pojawił się 11 listopada „twitt” informuj... Piotr Czauderna: Straciliśmy wielu utalentowanych ludzi » Z prof. dr. hab. n. med. Piotrem Czauderną, uczestnikiem strajku studenckiego na AMG w listopadzie 1... Paliw dostatek, na stacjach spokój » Spokojnie na gdańskich stacjach paliw. Z krótkiego rekonesansu reportera "Gazety Gdańskiej" na Przym...
Twierdza zamknięta o pół roku dłużej
czwartek, 24 listopada 2022 18:46
Twierdza zamknięta o pół roku dłużej
Rządzący Gdańskiem, Sopotem i Pomorzem, oparty o Platformę
Trefl nie dał szans beniaminkowi
wtorek, 22 listopada 2022 17:48
Trefl nie dał szans beniaminkowi
Kolejne zwycięstwo bez straty seta w ERGO Arena odnieśli siatkarze
Biegański wraca, Paraschiva na celowniku Lechii
sobota, 26 listopada 2022 13:21
Biegański wraca, Paraschiva na celowniku Lechii
Ekstraklasa PKO BPW Gdańsku rozegrano zaległość z sierpnia. Wiary
Sławomir Czarniecki członkiem Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk SA
poniedziałek, 21 listopada 2022 18:12
Sławomir Czarniecki członkiem Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk SA
Z dniem 21 listopada Sławomir Czarniecki został powołany na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Arthur Bendrat - pozostający w cieniu
poniedziałek, 14 listopada 2022 11:29
Arthur Bendrat - pozostający w cieniu
XIX wieczne gdańskie malarstwo zdominowane przez pruską
Nabierają tempa rozgrywki unihokeja
niedziela, 30 października 2022 19:40
Nabierają tempa rozgrywki unihokeja
Drużyny uczestniczące w rozgrywkach unihokeja wyłoniły medalistki

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Jaworski: Niesiołowski straszy wojną domową i trafi do sądu

Ocena użytkowników: / 13
SłabyŚwietny 
wtorek, 12 lipca 2011 12:43
Poseł Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Jaworski, szef partii w regionie gdańskim chce postawić przed sądem wicemarszałka Sejmu Stefana Niesiołowskiego za obrażanie wiernych Kościoła katolickiego i osoby arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego, metropolity lwowskiego, a wcześniej osobistego sekretarza Jana Pawła II i Benedykta XVI.- Część Kościoła wspiera PiS w wojnie domowej – atakował w poniedziałek w TVN24 wicemarszałek Stefan Niesiołowski.
W rozmowie z nami poseł poinformował, że na swojej stronie w facebooku umieścił apel z prośbą o poparcie jego wniosku.
- Informuję, iż wytaczam Niesiołowskiemu proces, wszyscy którzy chcą się dołączyć niech przyślą mi swoje dane za pomocą wiadomości. Musimy skończyć z bezczynnością – pisze poseł PiS.
- Jeszcze nie wiem w jakiej formie będzie przekazany pozew. Być może będzie to pozew zbiorowy wystosowany z powództwa cywilnego – mówi Jaworski i dodaje, że obawia się, że prokuratura nie dopatrzy się niczego złego w wypowiedziach Niesiołowskiego.
Poseł Jaworski poczuł się obrażony wypowiedziami wicemarszałka Sejmu na temat niedzielnej pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. W "Kropce nad i" Niesiołowski stwierdził, że na pielgrzymce było "to samo, co zawsze: kłamstwo, nienawiść, agresja i głupota".
- Nie ma zgody by politycy sprawującej władzę Platformy Obywatelskiej próbowali zamykać komukolwiek usta i obrażać inaczej myślących - mówi poseł Jaworski. - Polska nie może zmienić się w państwo totalitarne, gdzie takie osoby jak Stefan Niesiołowski mogą decydować, w co kto ma wierzyć i co mówić - dodaje.

To reakcja na słowa wicemarszałka Sejmu, który zagroził wojną domową:

- To jest już wojna domowa, w której część Kościoła wspiera PiS – ocenił Niesiołowski.

Tymczasem głównym punktem niedzielnej pielgrzymki była msza, której przewodniczył abp Mieczysław Mokrzycki. W homilii metropolita podkreślił, że szacunek dla człowieka nie może zależeć od rodzaju beretu, jaki nosi.

- Mnie nie uczono w domu, że szacunek okazywany człowiekowi ma zależeć od jego pozycji społecznej, wpływów albo zamożności. Mama moja uczyła mnie szanować każdego. Dlatego nie rozumiem, że szacunek dla człowieka może być uzależniony od rodzaju beretu, jaki nosi - powiedział arcybiskup.

Nawiązał w ten sposób do określenia "moherowe berety", odnoszącego się do słuchaczy toruńskiej rozgłośni, jakiego użył przed laty Donald Tusk mówiąc o moherowej koalicji.

- Zasługą Radia Maryja jest upodmiotowienie grupy ludzi, często chorych i samotnych, żyjących wcześniej na marginesie społeczeństwa; w tym sensie radio pełni funkcję demokratyczną i polityczną - mówił w niedzielę na Jasnej Górze abp Mieczysław Mokrzycki.

Dzięki Radiu Maryja znaczna część społeczeństwa pozbawiona dotąd możliwości wyrażenia swoich poglądów, nadziei, obaw, uzyskała możliwość zaistnienia w życiu publicznym – powiedział abp Mokrzycki.

W pielgrzymce uczestniczył m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński. Po zakończeniu mszy z murów Jasnej Góry dziękował za ostatnie 15 miesięcy wsparcia od czasu katastrofy smoleńskiej przez Radio Maryja, Telewizję Trwam i Nasz Dziennik.

Stefan Niesiołowski na temat homilii abp Mokrzyckiego w TVN 24 powiedział.

- Taki biskup, który popiera zachowanie Rydzyka, jest kompromitacją Kościoła. Niech sobie znajdzie inne zajęcie. Po co biskup, który kłamie. Ten biskup jest szkodliwy dla Kościoła - oświadczył wicemarszałek Sejmu i dodał, że część biskupów popiera Radio Maryja i „w tym sensie kłamie, że nie mówi całej prawdy o tej rozgłośni". Niesiołowski twierdzi, że broni "Kościoła przed Radiem Maryja, bo jest katolikiem".

Z kolei w niedzielę totalitaryzmem metropolita Mokrzycki nazwał postawę, kiedy "system albo grupa ludzi chce uniemożliwić innym swobodne wypowiadanie tego, co uznają za ważne dla swojego życia i pożyteczne dla życia publicznego".

Andrzej Jaworski chce, by przeprosiny ukazały się we wszystkich mediach, które cytowały wypowiedzi Stefana Niesiołowskiego na temat Radia Maryja.ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież