Godność popiera Fotygę » Apel Stowarzyszenia Godność w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego i poparcie dla kandydatury... Daniel Obajtek: Ruszyła na mnie cała machina państwa i mediów. Wytrzym... » Michał Karnowski rozmawia z Danielem Obajtkiem, byłym prezesem ORLENU- Pięć tygodni temu odszedł pan... Rafał Milczarski: Czy uda się ocalić CPK? » Czy Centralny Port Komunikacyjny jest racjonalną potrzebą - jak twierdzą jedni, czy megalomanią - ja... Władztwo gdańskie - krzesła i ambicje » Uff, dogadali się. Wszystko dla Gdańska i Platforma Obywatelska doszły do porozumienia - całe szczęś... Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO » *40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef Tuska w spółce w OliwieSkomercjalizo... Jantar to beczka prochu » Najemcy Domu Handlowego Jantar we Wrzeszczu boją się o swoją przyszłość. Przynajmniej ci, którzy zos... Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed...
Reklama
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
czwartek, 23 maja 2024 15:42
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
*40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef
Trefl zagra o tytuł Mistrza Polski!
wtorek, 28 maja 2024 09:36
Trefl zagra o tytuł Mistrza Polski!
Koszykarze Trefla Sopot po zaciętym półfinale pokonali WKS Śląsk
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Rezerwowa Lechia poległa w Legnicy
niedziela, 26 maja 2024 15:59
Rezerwowa Lechia poległa w Legnicy
Grająca w mocno rezerwowym składzie Lechia w ostatnim meczu sezonu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Mój sąsiad z Oliwy
niedziela, 19 maja 2024 15:58
Mój sąsiad z Oliwy
Profesor Władysław Lam, był jednym z najwybitniejszych malarzy

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Rekord frekwencji w gdańskiej Strefie Kibica

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 13 czerwca 2012 20:23

Podczas wtorkowej transmisji meczu Polska-Rosja padł rekord frekwencyjny w gdańskiej Strefie Kibica. Na Placu Zebrań Ludowych w Gdańsku transmisję rozgrywanego w Warszawie meczu można było oglądać na dodatkowym dużym ekranie. Do 103-metrowego telebimu dołączył drugi, prawie 30-metrowy.- Zdecydowaliśmy się na kolejny duży ekran, bo okazało się, że z części Strefy słabo widoczny jest nasz największy ekran - powiedział nam Piotr Piotrowski, rzecznik prasowy gdańskiej Strefy Kibica. Dodał, że zamontowany we wtorek dodatkowy telebim służy około 8 tys. kibiców.


Kibice, raczej z małym zainteresowaniem, oglądali transmisję z pierwszego odbywającego się we Wrocławiu meczu Grecja-Czechy. Wszyscy z niecierpliwością czekali na mecz Polska-Rosja. Przed rozpoczęciem spotkania publiczność zagrzewał  pochodzący z Petersburga zespół Stepanov's Starlings (Szpaki Stepanowa), który wykonał popularną polską pieśń "Hej Sokoły" oraz utwór "Koko Euro Spoko".


Wtorkowy mecz Polska-Rosja wspólnie oglądało prawie 30 tysięcy kibiców. Przez gdańską Strefę tego dnia przewinęło się 42 tys. osób, które wypiły 17 tys. litrów piwa. Od początku otwarcia gdańskiej Strefy Kibica, czyli od  8 bm. i meczu inauguracyjnego Polska-Grecja rozgrywanego w Warszawie, Plac Zebrań Ludowych w Gdańsku odwiedziło w sumie 134 769 osób. Do tej pory w Strefie sprzedano blisko 15 ton jedzenia i 57 tysięcy litrów piwa, tj. ponad dwie cysterny.


Kibice zakupili 14,5 tysiąca kart w technologii PayPass służących do transakcji bezgotówkowych na terenie Strefy.


Trwają czynności związane z powiększeniem Strefy Kibica ze względu na spodziewane duże zainteresowanie meczem Polska-Czechy. Jeśli decyzja będzie pozytywna to Strefa zostanie rozszerzona o 10 tysięcy dodatkowych miejsc.


alt


W środę 13 bm. na lotnisku w Rębiechowie wylądowało 78 samolotów, z czego 17 to samoloty czarterowe, głównie z kibicami z Irlandii. Szacuje się, że przed czwartkowym (14 bm.) meczem na PGE Arena ma ich dotrzeć do Gdańska łącznie 14-15 tys. Obecnie w Gdańsku – jak się szacuje - przebywa 5 tys. Irlandczyków, a 10 tys. kupiło bilety na czwartkowy mecz z Hiszpanią.


Czwartek, 14 czerwca, będzie kolejnym potężnym sprawdzianem dla gdańskiego Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy. Według szacunków wyląduje co najmniej 116 samolotów, w tym 50 statków powietrznych to jednostki czarterowe, związane bezpośrednio z Euro. W czwartek aż 23 dużymi samolotami do Gdańska przyleci ok. 3 tys. kibiców z Wyspy świętego Patryka. Pierwszy samolot dotknie kołami gdańskiego pasa startowego ok. 3.00 w nocy. To będzie maszyna wioząca do Gdańska reprezentację Niemiec, wracającą po meczu z Holandią na Ukrainie.


altZe względu na bezpieczeństwo osób bawiących się na Głównym Mieście, dodatkową ochronę otrzymała Fontanna Neptuna. Ponieważ były próby sforsowania ogrodzenia tego unikatowego posągu, pilnować go będzie firma ochroniarska, a w nocy wokół fontanny zostanie ustawione specjalne dodatkowe ogrodzenie.


altZmieniono godziny funkcjonowania patroli medycznych. Obecnie zaczynają one pracę o dwie godziny później, tj. od godz. 17, a nie jak dotychczas od godz. 15, ale działają dłużej, bo do 2:00-3:00 w nocy.


Ponadto ustawiono w Gdańsku tablice informujące o cenach taksówek na najczęściej uczęszczanych drogach dojazdowych. Stało się tak po zgłaszanych przez kibiców przypadkach oszustw zagranicznych gości przez taksówkarzy w Gdańsku. Tablice ustawiono w czterech miejscach: na lotnisku, w okolicach wyjścia głównego z dworca PKP w Gdańsku, przy Bramie Wyżynnej (okolice budynku LOT) oraz w pobliżu skrzyżowania ul Reja i Marynarki Polskiej, bo tam w dni meczowe dojeżdżają taksówki. Na tablicach umieszczono czytelne informacje mówiące o stawkach (w złotych polskich), jakie powinni stosować taksówkarze zawożąc klienta w najpopularniejsze miejsca miasta (np. dworzec, lotnisko, stadion, Główne Miasto). Tablice pozostaną na swoich miejscach i służyć będą turystom przyjeżdżającym do Gdańska także po Euro.

W mieście funkcjonują też ruchome tablice informujące przybywających gości, gdzie się kierować na kempingi i pola namiotowe.

Wła-49
Zdjęcia: Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież