Gala 14. Wielkiego Maratonu Czytelniczego » W audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego, og... Otwarcie ekspozycji „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Ob... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otwarto ekspozycję „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Fund... Płace na gdańską miarę... » Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim urzędzie miejskim aż 9 dodatkowo zarabia w ... Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ...
Płace na gdańską miarę...
wtorek, 06 czerwca 2023 12:18
Płace na gdańską miarę...
Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Rekord frekwencji w gdańskiej Strefie Kibica

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 13 czerwca 2012 20:23

Podczas wtorkowej transmisji meczu Polska-Rosja padł rekord frekwencyjny w gdańskiej Strefie Kibica. Na Placu Zebrań Ludowych w Gdańsku transmisję rozgrywanego w Warszawie meczu można było oglądać na dodatkowym dużym ekranie. Do 103-metrowego telebimu dołączył drugi, prawie 30-metrowy.- Zdecydowaliśmy się na kolejny duży ekran, bo okazało się, że z części Strefy słabo widoczny jest nasz największy ekran - powiedział nam Piotr Piotrowski, rzecznik prasowy gdańskiej Strefy Kibica. Dodał, że zamontowany we wtorek dodatkowy telebim służy około 8 tys. kibiców.


Kibice, raczej z małym zainteresowaniem, oglądali transmisję z pierwszego odbywającego się we Wrocławiu meczu Grecja-Czechy. Wszyscy z niecierpliwością czekali na mecz Polska-Rosja. Przed rozpoczęciem spotkania publiczność zagrzewał  pochodzący z Petersburga zespół Stepanov's Starlings (Szpaki Stepanowa), który wykonał popularną polską pieśń "Hej Sokoły" oraz utwór "Koko Euro Spoko".


Wtorkowy mecz Polska-Rosja wspólnie oglądało prawie 30 tysięcy kibiców. Przez gdańską Strefę tego dnia przewinęło się 42 tys. osób, które wypiły 17 tys. litrów piwa. Od początku otwarcia gdańskiej Strefy Kibica, czyli od  8 bm. i meczu inauguracyjnego Polska-Grecja rozgrywanego w Warszawie, Plac Zebrań Ludowych w Gdańsku odwiedziło w sumie 134 769 osób. Do tej pory w Strefie sprzedano blisko 15 ton jedzenia i 57 tysięcy litrów piwa, tj. ponad dwie cysterny.


Kibice zakupili 14,5 tysiąca kart w technologii PayPass służących do transakcji bezgotówkowych na terenie Strefy.


Trwają czynności związane z powiększeniem Strefy Kibica ze względu na spodziewane duże zainteresowanie meczem Polska-Czechy. Jeśli decyzja będzie pozytywna to Strefa zostanie rozszerzona o 10 tysięcy dodatkowych miejsc.


alt


W środę 13 bm. na lotnisku w Rębiechowie wylądowało 78 samolotów, z czego 17 to samoloty czarterowe, głównie z kibicami z Irlandii. Szacuje się, że przed czwartkowym (14 bm.) meczem na PGE Arena ma ich dotrzeć do Gdańska łącznie 14-15 tys. Obecnie w Gdańsku – jak się szacuje - przebywa 5 tys. Irlandczyków, a 10 tys. kupiło bilety na czwartkowy mecz z Hiszpanią.


Czwartek, 14 czerwca, będzie kolejnym potężnym sprawdzianem dla gdańskiego Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy. Według szacunków wyląduje co najmniej 116 samolotów, w tym 50 statków powietrznych to jednostki czarterowe, związane bezpośrednio z Euro. W czwartek aż 23 dużymi samolotami do Gdańska przyleci ok. 3 tys. kibiców z Wyspy świętego Patryka. Pierwszy samolot dotknie kołami gdańskiego pasa startowego ok. 3.00 w nocy. To będzie maszyna wioząca do Gdańska reprezentację Niemiec, wracającą po meczu z Holandią na Ukrainie.


altZe względu na bezpieczeństwo osób bawiących się na Głównym Mieście, dodatkową ochronę otrzymała Fontanna Neptuna. Ponieważ były próby sforsowania ogrodzenia tego unikatowego posągu, pilnować go będzie firma ochroniarska, a w nocy wokół fontanny zostanie ustawione specjalne dodatkowe ogrodzenie.


altZmieniono godziny funkcjonowania patroli medycznych. Obecnie zaczynają one pracę o dwie godziny później, tj. od godz. 17, a nie jak dotychczas od godz. 15, ale działają dłużej, bo do 2:00-3:00 w nocy.


Ponadto ustawiono w Gdańsku tablice informujące o cenach taksówek na najczęściej uczęszczanych drogach dojazdowych. Stało się tak po zgłaszanych przez kibiców przypadkach oszustw zagranicznych gości przez taksówkarzy w Gdańsku. Tablice ustawiono w czterech miejscach: na lotnisku, w okolicach wyjścia głównego z dworca PKP w Gdańsku, przy Bramie Wyżynnej (okolice budynku LOT) oraz w pobliżu skrzyżowania ul Reja i Marynarki Polskiej, bo tam w dni meczowe dojeżdżają taksówki. Na tablicach umieszczono czytelne informacje mówiące o stawkach (w złotych polskich), jakie powinni stosować taksówkarze zawożąc klienta w najpopularniejsze miejsca miasta (np. dworzec, lotnisko, stadion, Główne Miasto). Tablice pozostaną na swoich miejscach i służyć będą turystom przyjeżdżającym do Gdańska także po Euro.

W mieście funkcjonują też ruchome tablice informujące przybywających gości, gdzie się kierować na kempingi i pola namiotowe.

Wła-49
Zdjęcia: Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież