"Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Przegrana Prawicy to koniec suwerennośc... » Czy Polacy rozumieją znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy przegrana Prawicy oznacza ko... Bruksela, tu się żyje! » Cmentarzysko politycznych słoni czy znakomite łowisko? Parlamentarny staż w Brukseli to przyjemna pr... Jarosław Sellin: Błędem było to, że Solidarność nie skonsumowała swoje... » W historycznej Sala BHP w Gdańsku Jarosław Sellin, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Eu... Czesław Nowak odpowiada na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulki... » Odpowiedź Czesława Nowaka na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulkiewicz.Pani Aleksandra Dulkie... Godność popiera Fotygę » Apel Stowarzyszenia Godność w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego i poparcie dla kandydatury...
Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego
niedziela, 09 czerwca 2024 20:15
Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego
Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego
Zaległy mecz w Rybniku 22 czerwca
wtorek, 11 czerwca 2024 13:55
Zaległy mecz w Rybniku 22 czerwca
Speedway Ekstraliga podała termin zaległego meczu INNPRO ROW Rybnik
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
środa, 29 maja 2024 07:50
Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
W trakcie blisko 15 lat trwania Galerii Sztuki Gdańskiej na łamach

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Rekord 40 tys. osób w gdańskiej Strefie Kibica

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
niedziela, 17 czerwca 2012 23:06

Wynikiem 0:1 zakończył się mecz Polska – Czechy. W gdańskiej Strefie Kibica transmisję spotkania oglądał maksymalny komplet 40 tysięcy osób.
Ze względów bezpieczeństwa podjęto decyzję o zamknięciu bram. Po strzeleniu Polakom gola przez Czechów, tj. po 75 minucie meczu w Strefie pozostało ok. 38 tys. osób.


alt


W związku z powiększeniem strefy z 30 do 40 tys. osób, nad bezpieczeństwem kibiców czuwało w niej 400 pracowników ochrony, o 100 więcej niż dotychczas. W Strefie były też dodatkowe patrole medyczne , bowiem emocje dawały o sobie znać i zdarzały się zasłabnięcia i omdlenia.
Część kibiców w reakcji na komunikaty nadawane od godz. 20.15 przez służby porządkowe, w SKM oraz przez wolontariuszy, w celu obejrzenia transmisji udało się wprost na Główne Miasto.


alt


Mecz Polska-Czechy transmitowany był na dwóch telebimach - głównym o pow. 103 m kw i mniejszym, o powierzchni 32 m kw. Natomiast drugie ze spotkań - mecz Rosja-Grecja był retransmitowany na mniejszym telebimie po zakończeniu meczu Polaków. Mecz oglądało ok. 2500 osób. Równolegle na scenie trwała impreza muzyczna prowadzona przez DJa.

Bezpośrednio po zakończeniu transmisji znaczna większość kibiców opuściła Strefę kierując się w stronę przystanków tramwajowych i dworca głównego PKP. Do ich rozwiezienia skierowano 40 dodatkowych tramwajów i 35 autobusów. Część kibiców przemieściła się w rejon Starego i Głównego Miasta.

Nad bezpieczeństwem kibiców w Strefie czuwały 4 karetki, ponad 40 ratowników i 4 psychologów. Siły te bezpośrednio po rozpoczęciu transmisji zostały dodatkowo wzmocnione 2 karetkami i 4 dwuosobowymi patrolami medycznymi. Medycy udzielali pomocy głównie w przypadkach zasłabnięć i omdleń. Kilkanaście osób zostało przewiezionych do szpitala.


W związku z dużym zainteresowaniem wieczorną transmisją meczu Polska – Czechy w Gdańskiej Strefie Kibica, uruchomiony został parking Park&Ride przy al. Armii Krajowej, tj od ul. Łostowickiej do ul. Jabłoniowej. Można było z niego korzystać już od godz. 16.00. Dojazd z parkingu do centrum miasta odbywał się z pomocą specjalnej, bezpłatnej autobusowej linii C1, oraz tramwajami jadącymi od strony pętli Łostowice-Świętokrzyska.


Również od soboty 16 czerwca na ternie Głównego i Starego Miasta w Gdańsku, rozlokowanych zostało dodatkowych 20 toalet przenośnych. W związku z dużą liczbą kibiców przybywających do Gdańska i ich ulubionym hobby, jakim jest picie sporych ilości piwa, zadecydowano o postawieniu kolejnych toalet. Zostały one ustawione przede wszystkim w bocznych uliczkach od ulicy Długiej i Długiego Targu.


Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW-PIB Oddział w Gdyni zapowiadało, że od godz. 20.00 mogą w naszym regionie występować burze, lokalnie z opadami gradu i wiatrem osiągającym w porywach prędkość około 80 km/h. Prognozy częściowo się sprawdziły. Ale nie wszyscy kibice wychodząc z domu pamiętali o pelerynach przeciwdeszczowych i ciepłym okryciu wierzchnim.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież