Igor Strzok: jest zielone światło na odbudowę mostu w Tczewie » Igor Strzok, pomorski wojewódzki konserwator zabytków, poinformował że powiat tczewski może ruszyć z... XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski » XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Opowieści gdańskiego astronoma" odbył się 30 listopada. Jego... Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
poniedziałek, 04 grudnia 2023 18:15
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
Udanie zakończyli rok 2023 i rundę zasadniczą na swoim lodzie
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Lechia wypunktowała Miedź
niedziela, 03 grudnia 2023 19:00
Lechia wypunktowała Miedź
W ostatniej kolejce rundy jesiennej Lechia pokonała na Polsat Plus

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji polskich barw
niedziela, 26 listopada 2023 15:49
W tonacji polskich barw
Przygotowując wystawę „Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Rekord 40 tys. osób w gdańskiej Strefie Kibica

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
niedziela, 17 czerwca 2012 23:06

Wynikiem 0:1 zakończył się mecz Polska – Czechy. W gdańskiej Strefie Kibica transmisję spotkania oglądał maksymalny komplet 40 tysięcy osób.
Ze względów bezpieczeństwa podjęto decyzję o zamknięciu bram. Po strzeleniu Polakom gola przez Czechów, tj. po 75 minucie meczu w Strefie pozostało ok. 38 tys. osób.


alt


W związku z powiększeniem strefy z 30 do 40 tys. osób, nad bezpieczeństwem kibiców czuwało w niej 400 pracowników ochrony, o 100 więcej niż dotychczas. W Strefie były też dodatkowe patrole medyczne , bowiem emocje dawały o sobie znać i zdarzały się zasłabnięcia i omdlenia.
Część kibiców w reakcji na komunikaty nadawane od godz. 20.15 przez służby porządkowe, w SKM oraz przez wolontariuszy, w celu obejrzenia transmisji udało się wprost na Główne Miasto.


alt


Mecz Polska-Czechy transmitowany był na dwóch telebimach - głównym o pow. 103 m kw i mniejszym, o powierzchni 32 m kw. Natomiast drugie ze spotkań - mecz Rosja-Grecja był retransmitowany na mniejszym telebimie po zakończeniu meczu Polaków. Mecz oglądało ok. 2500 osób. Równolegle na scenie trwała impreza muzyczna prowadzona przez DJa.

Bezpośrednio po zakończeniu transmisji znaczna większość kibiców opuściła Strefę kierując się w stronę przystanków tramwajowych i dworca głównego PKP. Do ich rozwiezienia skierowano 40 dodatkowych tramwajów i 35 autobusów. Część kibiców przemieściła się w rejon Starego i Głównego Miasta.

Nad bezpieczeństwem kibiców w Strefie czuwały 4 karetki, ponad 40 ratowników i 4 psychologów. Siły te bezpośrednio po rozpoczęciu transmisji zostały dodatkowo wzmocnione 2 karetkami i 4 dwuosobowymi patrolami medycznymi. Medycy udzielali pomocy głównie w przypadkach zasłabnięć i omdleń. Kilkanaście osób zostało przewiezionych do szpitala.


W związku z dużym zainteresowaniem wieczorną transmisją meczu Polska – Czechy w Gdańskiej Strefie Kibica, uruchomiony został parking Park&Ride przy al. Armii Krajowej, tj od ul. Łostowickiej do ul. Jabłoniowej. Można było z niego korzystać już od godz. 16.00. Dojazd z parkingu do centrum miasta odbywał się z pomocą specjalnej, bezpłatnej autobusowej linii C1, oraz tramwajami jadącymi od strony pętli Łostowice-Świętokrzyska.


Również od soboty 16 czerwca na ternie Głównego i Starego Miasta w Gdańsku, rozlokowanych zostało dodatkowych 20 toalet przenośnych. W związku z dużą liczbą kibiców przybywających do Gdańska i ich ulubionym hobby, jakim jest picie sporych ilości piwa, zadecydowano o postawieniu kolejnych toalet. Zostały one ustawione przede wszystkim w bocznych uliczkach od ulicy Długiej i Długiego Targu.


Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW-PIB Oddział w Gdyni zapowiadało, że od godz. 20.00 mogą w naszym regionie występować burze, lokalnie z opadami gradu i wiatrem osiągającym w porywach prędkość około 80 km/h. Prognozy częściowo się sprawdziły. Ale nie wszyscy kibice wychodząc z domu pamiętali o pelerynach przeciwdeszczowych i ciepłym okryciu wierzchnim.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież