"Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed... Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto... Jakie prawo, taka jazda » W natłoku, wielu wydarzeń, tych ważnych i takich mniej, wprowadzane są kolejne zmiany, w moim przeko... Tysiące odwiedzających "Wiosnę w ogrodzie" » W dniach 11-12 maja na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk odbyła się 21. e... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Musimy pilnować interesów Polski » O agendzie w wyborach do Europarlamentu, determinacji do wygranej i mobilizacji wyborców do poparcia... Tylko kiosków żal » „W Oliwie do kiosku już nie skoczysz” informuje portal StaraOliwa.pl „To już definitywnie koniec pew... List otwarty w obronie praw księdza Michała Olszewskiego, prezesa Fund... » Dążenie do zemsty nigdy nie będzie sprawiedliwością. Nie będzie nią też żaden wyrok podyktowany zems... Pomorska lista PiS do Brukseli: Fotyga, Smoliński, Drelich, Rakowski..... » Portal wybrzeze24.pl dotarł do nieoficjalnej listy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w tegorocznych... Kataklizm blisko - 19 zł za godzinę parkowania » Czy godzina parkowania będzie kosztowała 19 zł? Według przepisów przyjętych przez posłów Zjednoczone...
Reklama
Klub gdańskiego
czwartek, 16 maja 2024 11:18
Klub gdańskiego
Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:28
piątek, 17 maja 2024 20:18
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:28
W sobotę o godz. 16.30 w Rzeszowie rozpocznie się mecz Texom Stali
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
piątek, 17 maja 2024 17:04
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
I LIGA FORTUNA
Szybki powrót Lechii do Ekstraklasy. Po roku
Lechia Gdańsk z licencją na grę w Ekstraklasie
piątek, 17 maja 2024 17:15
Lechia Gdańsk z licencją na grę w Ekstraklasie
Komisja ds. licencji klubowych PZPN pozytywnie rozpatrzyła

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Miller: Gardzę zmieniającymi partie

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
środa, 14 września 2011 08:53

altZ Leszkiem Millerem, kandydatem nr 1 do Sejmu z listy SLD w okręgu gdyńsko-słupskim rozmawia Artur S. Górski- Wspólnie z Aleksandrem Kwaśniewskim prowadzicie panowie kampanię wyborczą SLD na Pomorzu. W 2004 roku, kiedy łączyła was „szorstka przyjaźń” obaj wciągaliście polską flagę przed Europarlamentem po naszym wstąpieniu do Unii Europejskiej. Czy tamte „złote” lata lewicy i reminiscencje z wprowadzania Polski w struktury europejskie będą osnową pańskiej kampanii?
Leszek Miller: Będę się odwoływał do wspomnień z czasów naszej akcesji, ale dlatego, żeby pokazać kierunek na przyszłość. To był nasz sukces, na który pracowały też poprzednie rządy, ale to ludzie lewicy wprowadzili Polskę do Unii Europejskiej. Po drugie chcę pokazać wyborcom, ze lewica rządziła przez połowę tej drogi, jaką przeszliśmy od 1989 roku i wreszcie pokazać, jak wiele się przez ten czas zmieniło. Przede wszystkim będę jednak rysował plan na przyszłość.


- W tym planie wspomniał pan w Gdyni o gospodarce morskiej, o zwróceniu się Polski na powrót w stronę morza. Jak zamierza pan to zrobić? Platforma sprowadzała mitycznych inwestorów z Kataru, PiS wskazywał „trzecią drogę”, a były premier?
Leszek Miller: Polska musi dokonać zwrotu w stronę Bałtyku. Porty są gospodarczo atrakcyjne, gdy mają związek z infrastrukturą w głębi Kraju. W moim programie jest połączenie portów z siecią dróg. Liczę na wsparcie innych przyszłych parlamentarzystów.  Być może powstanie pomorskie lobby działające na rzecz regionu. Zatem polityka morska to polska bandera, infrastruktura, stocznie, szkolnictwo morskie.


alt


- Jak ocenia pan szanse wyborcze, skoro nawet dawny pański kolega partyjny z SLD Robert Biedroń wywiadach przedstawia pana jako partyjny beton, a siebie jako młodą dynamiczną lewicę? Bartosz Arłukowicz udał się na pozycje rządowe i pozwolił się przytulić premierowi Donaldowi Tuskowi oraz Platformie i zniknął…
Leszek Miller: W świecie, w którym panuje plastik i plastelina zaliczenie do partyjnego betonu to dowód uznania. Oceniający mnie konkurent był w SLD i się obraził, bo nie dostał wymarzonej „jedynki” na wyborczej liście. Zabrał się i poszedł. Gardzę taką postawą. Arłukowicz poszedł do Platformy i tam zniknął. Są ludzie, którzy mają serce po lewej stronie i są tacy, którzy mają tam portfele.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież