W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi... Inauguracja cyklu „Muzyczne popołudnie w Muzeum" » Koncert Mikołaja Sikały zainaugurował cykl recitali fortepianowych w ramach współpracy Muzeum II Woj... ROD "Kaczeńce" bez zmian » W sobotę 18 listopada na nadzwyczajnym zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkow... Fudakowski: to jest demoralizacja » Komentarz Stanisława Fudakowskiego, sekretarza Stowarzyszenia "Godność" do Oświadczenia jakie wydano... L. Brudzyński komisarzem Sopotu » Premier RP Mateusz Morawiecki wyznaczył Lucjana Brudzyńskiego do pełnienia - od 15 listopada br. - f... Stowarzyszenie Godność o emeryturach esbeków » Oświadczenie Stowarzyszenia Godność w sprawie przywrócenia uprawnień funkcjonariuszom aparatu PRL.No...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Arka przełamała niemoc w derbach. Gdynianie wygrali w lidze po 16 latach
piątek, 24 listopada 2023 21:53
Arka przełamała niemoc w derbach. Gdynianie wygrali w lidze po 16 latach
Po 16 latach Arka wygrała w lidze z Lechią. W Gdyni gospodarze
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
sobota, 18 listopada 2023 14:29
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
I LIGA FORTUNA
Rekordowa seria zwycięstw Arki Gdynia trwa.
Czas derbów!
czwartek, 23 listopada 2023 17:46
Czas derbów!
Po ponad 3 latach czekają nas kolejne emocje derbowe. Po zawieszeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
niedziela, 19 listopada 2023 18:48
Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
Zakończenie sezonu wystawienniczego 2023 „Gazety Gdańskiej”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Jaworski: Prezydencki minister broni satanisty „Nergala”

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
środa, 14 września 2011 12:24

altSatanista „Nergal” - ziomalem prezydenckiego ministra Sławomira Nowaka, lidera gdańskiej listy PO. - Co Pan na to, Panie Prezydencie? - pyta gdański poseł PiS Andrzej Jaworski i wysyła list otwarty do prezydenta Bronisława Komorowskiego.


- „Nergal” czyli Darski - osoba która promuje w Polsce za publiczne pieniądze satanizm, sieje nienawiść i nawołuje do przemocy zyskała nowego promotora. Jest nim minister w Kancelarii Prezydenta RP i zarazem jeden z liderów Platformy Obywatelskiej „jedynka” gdańskiej listy PO Sławomir Nowak – napisał w liście poseł PiS Andrzej Jaworski.


Posła PiS oburzyły słowa sympatii dla twórczości lidera grupy „Behemoth”, wypowiedziane przez prezydenckiego ministra.
- Jak na kogoś napadają, to czuję do niego naturalną sympatię. „Nergal” w TVP mi nie przeszkadza. Te historie: „Nergal” = szatan, trochę mnie bawią - stwierdził Nowak w wywiadzie dla www.wiadomosci.onet.pl.  
Zdaniem Jaworskiego wypowiedzi prezydenckiego ministra to promowanie satanizmu.


Na stwierdzenie dziennikarza „Bozi na pewno nie miłuje” Nowak odpowiada:
- To jego sprawa. On jest człowiekiem sprzeciwiającym się rygorom, również religii. Jego bunt to jego sprawa. Mogę się z nim nie zgadzać, ale z tego powodu nie będę stawiał szafotu. Muzyka, którą wykonuje nierozerwalnie związana jest z pewną konwencją, w której on się realizuje bardzo dobrze. Myślę, że to bardziej sztuka – mimo że mi obca - niż czczenie Szatana. Zresztą on sam o tym publicznie mówi. Prawicowe media, PiS i niestety Kościół robią Nergalowi darmową reklamę. Myślę, że z jego punktu widzenia, to nawet dobrze.

- Nie przesadzajmy z tym nadmiernym egalitaryzmem. Śmieszą mnie tak radykalne reakcje, jak atak środowisk prawicowych na Nergala. To mój ziomal! - przyznał prezydencki minister odpowiadając na pytanie „Czyli w mediach publicznych powinni pracować zarówno katolicy, islamiści, sataniści, buddyści etc. ?”


Liderujący gdańskiemu regionowi PiS Jaworski poczuł się też osobiście urażony stwierdzeniem ministra Nowaka:  „Prosiłbym pana Adama, żeby przy swojej aktywności scenicznej bardziej zwracał uwagę na uczucia innych. Niemniej jednak razi mnie hipokryzja oskarżycieli Darskiego, bo rozumiem, że obecność ks. Natanka w "The Voice of Poland" by im nie przeszkadzała. Nie przesadzajmy z tym nadmiernym egalitaryzmem. Śmieszą mnie tak radykalne reakcje, jak atak środowisk prawicowych na Nergala. To mój ziomal!”

- Ponieważ jedna z tych wypowiedzi dotyczyła także mojej osoby, jestem oskarżycielem posiłkowym w procesie Adama Darskiego, zmuszony jestem do tych szokujących dla mnie wypowiedzi się odnieść – napisał Jaworski do prezydenta Komorowskiego. I dalej poseł PiS przytacza swoją argumentację.

- Po pierwsze nie dziwię się, iż ministra Nowaka śmieszą wypowiedzi biskupów, zwłaszcza po wypowiedzi premiera Tuska na konwencji PO na temat księży („Ten rząd dziś - i jeśli wygramy - nasz przyszły rząd - nie będzie się nisko kłaniał ani bankierom, ani związkowcom. Nie będziemy klęczeli przed księdzem, bo do klęczenia jest kościół - przed Bogiem" - obiecywał Tusk na gdańskiej konwencji – dop. red.). Mogę się nawet nie dziwić, że minister prezydenta Komorowskiego ma sympatię do osoby która katolików nazwała członkami najbardziej zbrodniczej sekty jaka istniała na ziemi, która drze Biblii (Księgi czczonej zarówno przez chrześcijan, muzułmanów i Żydów) i krzyczy „pierdolmy to gówno”.Dziwię się, że pozwala na to prezydent Komorowski, który ostatnio pojawia się a to na Jasnej Górze a to w innych kościołach. Chciałbym wiedzieć czy też zalicza się do członków najbardziej zbrodniczej sekty, czy tylko jest mu obojętne, ze tak wyraża się o nim ziomal jego ministra.


Jaworski kieruje też do prezydenta Komorowskiego pytanie poparte cytatem z twórczości „Nergala”:
- Chciałbym także wiedzieć czy ktoś według Pana Prezydenta kto nawołuje do nienawiści i łamania prawa zacytuję jeden z łagodniejszych cytatów:
„zarżnijcie kurwę!
niechaj krwawi,
niechaj szlocha
niechaj umrze na zawsze
poderżnijcie gardło!
niechaj gniją
niechaj płacą
niechaj spróbują własnej krwi
niechaj czołgają się!
pod tymi zwłokami
Ja będę ucztował
ponieważ nie pozostaje nadziei dla pokręconego tłumu”
powinien być promowany przez publiczną telewizję,  której co do kształtu obecnych władz Pan także się przyczynił?- pyta poseł PiS z Gdańska


Kilka dni wcześniej w wywiadzie dla wybrzeza24.pl Jaworski oceniając twórczość „Nergala” stwierdził:
- Są w tej tzw. twórczości elementy szyderstwa z symboli religijnych. Ma więc rację metropolita gdański Sławoj Leszek Głódź, stwierdzając że mamy do czynienia z praktykującym satanistą. Zapraszanie „Nergala” do programu telewizji publicznej jest niczym innym jak propagowaniem za publiczne pieniądze pobranych od ludzi wierzących, postaw skrajnie wrogich religii i kulturze chrześcijańskiej (...) To kolejny przykład sztucznego kreowania autorytetu. Tym razem w dziedzinie muzyki. Jak może oceniać w programie telewizyjnym innych taki juror jak Nergal”, który nie jest z wykształcenia muzykiem, a jego twórczość, jest zapewne ceniona, ale przez specyficzną grupę odbiorców. Ludzie wierzący zostali przymuszeni przez TVP do wypłacenia gaży temu artyście z ich pieniędzy, do zapłaty komuś, kto do nich i ich wiary odnosi się z pogardą. 
ASG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież