Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus... W obronie ogródków » Od kwietnia Urząd Miasta ogłosił konsultacje społeczne w sprawie uchwalenia nowego Planu Ogólnego, k... Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa...
Reklama
PRO LIVE w Gdańsku
wtorek, 18 czerwca 2024 08:25
PRO LIVE w Gdańsku
Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
piątek, 06 września 2019 17:21
Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
Jeszcze niedawno w spisie numerów telefonicznych przemykał mi pod

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Drużyna Energii pokazuje, że ruch może dać młodzieży uśmiech i serce

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
piątek, 15 marca 2024 13:45

Rozpoczyna się kolejna edycja Drużyny Energii, programu w którym młodzież z całej Polski zachęcana jest do ruchu i czerpania radości ze spędzanego razem aktywnie czasu. Motywacją do włączenia się szkół do zabawy i wspólnego wykonywania ćwiczeń przez jak największą liczbę uczniów, są atrakcyjne nagrody - stroje sportowe dla 100 placówek, wizyty mistrzów sportu i ekipy Drużyny Energii w szkołach oraz środki na wyposażenie sal gimnastycznych. Reprezentacje najlepszych 5 szkół zostaną zaproszone do Gdańska, gdzie na początku czerwca br. wezmą udział w wypełnionym atrakcjami 2-dniowym finale. W promocję zainicjowanego przez Energę z Grupy ORLEN projektu zaangażowani są znani i lubiani sportowcy, wśród nich medalistki olimpijskie Anna Rogowska i Agnieszka Skrzypulec, reprezentanci kraju i osobowości medialne.


Drużyna Energii już od blisko 7 lat gra o zdrowie polskiej młodzieży. Inicjatywa Energi stawia na udział wszystkich uczniów, a nie na wynik sportowy. To efekt założenia, że do podejmowania regularnej aktywności ruchowej warto motywować wszystkich uczniów, szczególnie tych, którzy na co dzień rzadziej angażują się w lekcje WF-u i sport w czasie wolnym. W 2024 r. program skierowany jest do klas 4-8 szkół podstawowych, a jego głównym celem jest stworzenie nauczycielom dodatkowych możliwości do zachęcania młodzieży do ruchu, zdrowego trybu życia i czerpania radości z czasu aktywnie spędzanego z rówieśnikami. Program polega na wykonywaniu zestawów prostych ćwiczeń, przygotowanych przez sportowców i udostępnianych na DruzynaEnergii.pl.


Dzięki zaangażowaniu do Drużyny Energii profesjonalnych i utytułowanych sportowców współpracujących z Grupą Energa, wspieranych przez trenerów, motywatorów, psychologów i dietetyków, program zorganizowany jest w kompleksowy, różnorodny i angażujący sposób.
– Najważniejsze w Drużynie Energii jest to, żeby po prostu wziąć w niej udział. Co się będzie działo w trakcie projektu trudno przewidzieć, ale ćwicząc razem możemy przełamywać kolejne bariery w myśl zasady sky is the limit – powiedział Kacper „Kacpa” Lachowicz, popularyzator koszykówki, ambasador Drużyny Energii. – Często wydaje nam się, że wysiłek fizyczny to tylko puste zmęczenie. Nic bardziej mylnego, wspólna aktywność fizyczna pokazuje, że jeżeli sam daję z siebie wszystko, a jednocześnie widzę, że inni robią to samo, to naturalną reakcją jest to, że chcę im kibicować i mieć świadomość tego, że sam mogę liczyć na wsparcie. Uczestnictwo w Drużynie Energii daje więc nam przede wszystkim uśmiech, a więc radość, którą zamieniamy w serce, czyli wsparcie dla innych osób.


Kolejne edycje realizowanego od 2017 r. projektu udowadniają, że nauczyciele i młodzież z całej Polski doceniają Drużynę Energii i taką formę zachęcania do aktywności fizycznej. Łącznie od początku programu ćwiczyło już w nim około 100 tys. uczniów z ponad 800 szkół z całej Polski.

alt


Jak zgłosić szkołę do Drużyny Energii?

Podstawowym warunkiem udziału w projekcie i ubiegania się o 1 ze 100 gwarantowanych zestawów strojów jest przygotowanie krótkiego filmu ukazującego sportowy charakter placówki oraz zarejestrowanie zgłoszenia na DruzynaEnergii.pl.


Spośród wszystkich zgłoszeń setka szkół, której uczniowie i nauczyciele przygotują najciekawsze i najwyżej ocenione przez jury filmy, otrzyma zestawy markowych strojów sportowych Drużyny Energii. Każdy z nich to 30 biało-czerwonych kompletów koszulek i spodenek dla uczniów oraz 3 bluzy dresowe dla nauczycieli. Do startu uprawnione są także placówki uczestniczące w programie po raz kolejny, posiadające już drużynowe stroje. W ich przypadku wystarczy akceptacja regulaminu 7. edycji projektu.
– Drużyna Energii to program wyjątkowy. Już od blisko 7 lat zachęcamy młodzież do ruchu, pokazujemy że prowadząc aktywny tryb życia możemy zredukować stres, zdobyć nowych przyjaciół i pogłębić relacje z bliskimi. Ćwiczą z nami znani sportowcy, jak Agnieszka Skrzypulec, Marcin Oleksy, czy Anna Rogowska, którzy swoją postawą życiową pokazują, że sport łączy ludzi i wyzwala ogromne pokłady pozytywnej energii – powiedziała Justyna Kruszewska, dyrektor Departamentu Marketingu Energa SA. – W Drużynie Energii liczy się każdy uczeń, również ten, który na co dzień nie garnie się do sportu, ponieważ o ostatecznym sukcesie szkoły decyduje liczba ćwiczeń wykonanych przez jak największy odsetek uczniów. Każdy kto spróbuje będzie miał też z tego dużo radości.


W sportowej rundzie wszyscy uczestnicy wykonywać będą przygotowane przez ambasadorów ćwiczenia publikowane przez kwiecień i maj br. na DruzynaEnergii.pl. Szkoły gromadzić będą punkty za każdego ucznia wykonującego zadania. Dla wyrównania szans bezpośrednio rywalizować będą ze sobą placówki o zbliżonej wielkości w 4 kategoriach: szkoły małe, średnie, duże i bardzo duże. Mechanizm oceny jest bardzo prosty: im większa liczba uczniów klas 4-7 ćwiczy, tym większa szansa szkoły na zwycięstwo w jednej z 4 kategorii. Wizytę ambasadorów w placówce i prawo udziału w finale otrzyma także zdobywca „dzikiej karty”, czyli szkoła, która nie wygra żadnej z kategorii, ale swoim zaangażowaniem przekona jury, że także zasłużyła na wyróżnienie. Do ćwiczeń z Drużyną zaproszeni są także uczniowie klas 8, jednak ze względu na ich liczne obowiązki w ostatnim semestrze nauki, ich start nie jest obligatoryjny.


Drużynę Energii napędza zielona energia i współpraca
Drużynie Energii zależy na wszechstronnym rozwoju młodzieży, nie tylko na promocji ruchu. Dlatego program w warstwie edukacyjnej zwraca też uwagę na różne aspekty naszego zdrowia i życia w zmieniającym się świecie. Podkreśla wpływ naszych codziennych decyzji i zachowań na środowisko, ochronę klimatu i bioróżnorodności. Zwraca uwagę na potrzebę wykorzystywania odnawialnych źródeł energii jak energia słoneczna, wiatrowa czy wodna, z którymi bliski związek ma Grupa Energa.

alt


Uczestnikom projektu mają o tym przypominać drużyny ambasadorów, którym przydzielono szyldy związane z zielonymi źródłami energii: wodą, wiatrem, słońcem i energią ziemi. Zestaw uzupełnia drużyna serca, symbolizująca energię i dobre relacje międzyludzkie, napędzające nas do współpracy i działania. Skład drużyn przedstawia się następująco:

Drużyna Wody:
Piotr Myszka (kapitan), żeglarz, medalista mistrzostw świata
Agnieszka Skrzypulec, żeglarka, wicemistrzyni olimpijska, mistrzyni świata
Magdalena Woyciechowska, kitesurferka, wicemistrzyni świata juniorek

Drużyna Słońca:
Piotr Renkiel (kapitan), trener kadry Polski w koszykówce 3x3
Karolina Podkańska, koszykarka Energi Katarzynki Toruń
Martyna Koc, koszykarka Isands Wichoś Jelenia Góra

Drużyna Wiatru:
Katarzyna Wilczek (kapitan), piłkarka ręczna AWS Energa Szczypiorno Kalisz
Marcin Oleksy, reprezentant Polski w ampfutbolu, zwycięzca plebiscytu FIFA na bramkę 2022
Damian Wleklak, legenda polskiej piłki ręcznej, wicemistrz świata

Drużyna Ziemi:
Julia Maciuszek (kapitan), medalistka mistrzostw świata OCR
Jakub Zawistowski, wicemistrz Europy OCR Ninja Track
Jan Tatarowicz, zwycięzca Ninja Warrior Polska

Drużyna Serca:
Kacper Lachowicz (kapitan), trener i promotor koszykówki
Szymon Rduch, koszykarz kadry Polski 3x3, medalista mistrzostw Europy
Anna Rogowska, legenda polskiej tyczki, medalistka olimpijska


W tym roku do grona ambasadorów dołączają również fachowcy i trenerzy, którzy będą pełnić rolę mentorów wspierających swoją cenną wiedzą ekspercką zarówno młodzież, jak i opiekunów – nauczycieli WF-u odpowiedzialnych za zaangażowanie uczniów i szkolnej społeczności do ćwiczeń, nagrywanie i przesyłanie filmów z zadaniami.


Skład ławki trenerskiej to:
Patryk Rombel, wieloletni trener reprezentacji Polski w piłce ręcznej i Energi Wybrzeże Gdańsk
Przemysław Świercz, legenda polskiego ampfutbolu, trener motywacji
Maciej Synówka, trener i ekspert tenisa ziemnego
Iwona Niedźwiedź, legenda polskiej piłki ręcznej, ekspertka i komentatorka sportowa
Zuzanna Myszka, psycholożka sportu
Małgorzata Jackowska, dietetyczka, promotorka zdrowego stylu życia
– W Drużynie ambasadorzy i młodzież zarażają siebie nawzajem pozytywną energią. Wspólne ćwiczenia pokazują, w jaki sposób możemy wspinać się coraz wyżej, osiągać lepsze wyniki dzięki współpracy i zaufaniu, nie tylko w sporcie ale również i w życiu – powiedziała Agnieszka Skrzypulec, ambasadorka Drużyny Energii.


Ramowy harmonogram 7. edycji Drużyny Energii
6 marca - 3 kwietnia - rejestracja szkół i przesyłanie filmów zgłoszeniowych na DruzynaEnergii.pl
od 8 kwietnia - etap sportowy i nagrywanie zadań konkursowych
maj - lekcje WF-u z ambasadorami Drużyny Energii w 5 szkołach
początek czerwca - finał w Gdańsku


Więcej informacji o projekcie na DruzynaEnergii.pl oraz w mediach społecznościowych pod #DruzynaEnergii na profilach Facebook, Youtube, Instagram i Tik-Tok.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież