Elżbieta Rafalska: Sytuacja polskich rodzin będzie osnową kampanii wyb... » Z Elżbietą Rafalską, deputowaną do Parlamentu Europejskiego (od 2019 r.), Frakcja Europejskich Konse... Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO » 100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady GPEC, 800 zł od dziennikarza, 900 zł... Wejście w historię: Prezentacja eksponatów należących do rodziny Książ... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejście w historię” zaprezent... Dzielnicowa gazeta „Wasze historie po oruńsku” czeka na opowieści i ma... » „Wasze historie po oruńsku” to gazeta inna niż wszystkie – tworzona jest z mieszkańcami i mieszkanka... W tygodniku „Sieci”: 13 kłamstw Tuska na jednym spotkaniu » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” ujawniamy, jak lider PO mija się z prawdą. Donald Tusk jest w tras... Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty...
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
środa, 29 marca 2023 16:34
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Energ(i)a Olimpii*Skrzecz dla Bałtyku, Sopoćko dla Cartusii
piątek, 31 marca 2023 13:49
Energ(i)a Olimpii*Skrzecz dla Bałtyku, Sopoćko dla Cartusii
Podczas meczów eliminacyjnych drużyn narodowych rozgrywki
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Piekarz prezydentem?

Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
czwartek, 16 marca 2023 18:01

Przed setkami lat zdarzało się już, że burmistrzami tysiącletniego Gdańska zostawali cenieni przez gdańszczan przedstawiciele różnych cech rzemieślniczych.


Po 600 latach czci się imię gdańskich burmistrzów patriotów - Konrada Leczkowa i Arnolda Hechta, którzy oddali największą cenę za nieprzejednaną wierność Polsce wobec krzyżackiej pazerności. Czy dzisiaj stać nasze miasto na podobnych przewodników i liderów miejskich?


W ostatnich dniach Maciej Naskręt z Polskie Radio 24 mianował kandydatem na Prezydenta m. Gdańska - Grzegorza Pellowskiego, znanego piekarza gdańskiego i mistrza cukiernictwa.

alt


Gazeta Gdańska zwróciła się do zainteresowanego o komentarz w tej sprawie.
- Wybory samorządowe czekają nas za ponad rok czasu - odpowiada Grzegorz Pellowski. - Dzisiaj wszelkie "przymiarki" to tylko manewry publicystyczne. Szczególnie w politycznych kręgach. Mnie z partiami politycznymi trudno kojarzyć. Jedynie mogę reprezentować Gdański Cech Rzemiosła, gdzie piastuję funkcje zarządcze. Jako reprezentant lokalnego rzemiosła, środowiska przedsiębiorców pracodawców, jako gość Radia Gdańsk, często komentuję aktualne wydarzenia gospodarcze i polityczne. Dostaję liczne poparcia i aprobatę moich poglądów może stąd takie donosy o moich ambicjach politycznych.

- A więc plotki niczym nie poparte?
- To zbyt poważna sprawa. Musiałbym rozważyć ją w rodzinnym gronie. Moim głównym przedsięwzięciem jest dbanie o firmę, o moją ojcowiznę, w którą też zaangażowane są moja żona i dzieci. A wracając do wspomnianych przeze mnie "manewrów przedwyborczych" to powiem tak: szykuje się nam w Gdańsku niezły scenariusz, podobny do tego z 2019 roku. Kandydować ma aktualna prezydent miasta z listy wyborczej Wszystko dla Gdańska i coraz głośniej mówi się, że pani wiceprzewodnicząca Rady Miasta ma kandydować pod sztandarem Platformy Obywatelskiej, a opozycja jeszcze się nie obudziła i trudno powiedzieć kto będzie bronił barw Prawa i Sprawiedliwości. Najwyraźniej otwierają się kolejne wrota...
MP


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież