3-milionowy zwiedzający w Muzeum II Wojny Światowej » Wejście rodziny Wawrzyńczaków z Kalisza kilka minut po godz. 13:00 21 lutego na wystawę główną oznac... Katarzyna Sójka w Telewizji Republika » 21 lutego o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie posłanka Katarzyna Sójka, Pr... Jarosław Olechowski dołączył do Telewizji Republika » 19 lutego do zespołu Telewizji Republika dołączył Jarosław Olechowski, były szef Telewizyjnej Agencj... Immersyjna edukacja z IPN » W siedzibie gdańskiego oddziału IPN zaprezentowano nowy program edukacyjny z wykorzystaniem nowej te... Tomasz Rakowski: Mój program chcę napisać razem z mieszkańcami Gdańska » W klubie Akwen w siedzibie NSZZ Solidarność 18 lutego szef pomorskiego Prawa i Sprawiedliwości - Pio... W tygodniku „Sieci”: Plan PiS: Odbić Unię i pomóc Trumpowi » W tygodniku „Sieci” wywiad z Dominikiem Tarczyńskim, eurodeputowanym i nowym szefem delegacji polski... Tomasz Rakowski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska » Tomasz Rakowski będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Gdańska. - - Gdańsk potrzebu... Dziurowisko Dulkiewicz » Kierowcy toną w dziurach na gdańskich ulicach. Na odszkodowania za ich straty gmina wydaje rocznie o... Spotkania z historią: historie żołnierzy 2. Korpusu Polskiego » W pierwszym w 2024 roku spotkaniu w ramach cyklu "Spotkania z historią" w Muzeum II Wojny Światowej ... Przemysław Majewski: Aktywni, zaangażowani kandydaci to klucz do sukce... » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska- PO i "Wszy...
Tomasz Rakowski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska
niedziela, 18 lutego 2024 12:41
Tomasz Rakowski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska
Tomasz Rakowski będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na
Projekt wypunktował Trefla
niedziela, 18 lutego 2024 18:58
Projekt wypunktował Trefla
W spotkaniu drużyn z czołówki Projekt Warszawa pokonał na swoim
Bomba w górę...
piątek, 16 lutego 2024 14:59
Bomba w górę...
Przed tygodniem wystartowała Ekstraklasa SA i już zanotowano
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
niedziela, 18 lutego 2024 08:33
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
Bardzo udanie rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze Lechii. Na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
niedziela, 11 lutego 2024 22:02
Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
Znany pod pseudonimem „Mieto” prof. Mieczysław Olszewski był

Sport w szkole

Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
czwartek, 15 lutego 2024 09:28
Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza na XVII

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

ENERG(i)A dla żużlowców Wybrzeża

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
środa, 22 listopada 2023 14:32

altEnerga z Grupy ORLEN została tytularnym sponsorem żużlowców Wybrzeża. Przedstawiciele Energi i klubu spotkali się z mediami, aby opowiedzieć o oczekiwaniach związanych ze współpracą w sezonie 2024.


Speedway 2. Ekstraliga taką nazwę w przyszłym sezonie będą nosiły rozgrywki dotychczasowej I ligi. Gdańscy żużlowcy przystąpią do nich z nowym sponsorem tytularnym, którym została Energa z Grupy ORLEN, a drużyna w lidze będzie rywalizowała jako Energa Wybrzeże. Umowa została podpisana na początku listopada. Przedstawiciele sponsora i klubu opowiedzieli o oczekiwaniach związanych ze współpracą.


- Są takie dyscypliny i drużyny, które mocno wpisują się w historię Gdańska i klub żużlowy Wybrzeże zdecydowanie do tej grupy należy - powiedziała Adrianna Sikorska, wiceprezes Energi SA ds. Komunikacji. - Energa Wybrzeże Gdańsk, bo właśnie taką nazwę będzie nosiła drużyna, to nie tylko zakorzeniona sportowa marka w Gdańsku, ale również sport, który jest ceniony przez mieszkańców miasta i całego regionu. Dzisiaj z radością mogę ogłosić naszą współpracę na przyszły sezon. Będziemy wspierać klub jako sponsor tytularny. Wiem, że przygotowania do sezonu trwają. Wiem też, że plany są bardzo ambitne, przede wszystkim awans do ekstraligi. Jest to nie tylko marzenie zawodników i władz klubu, ale myślę, że to przede wszystkim marzenie kibiców. Każda praca połączona z determinacją i siłą woli, walki sportowej da porządne rezultaty. I tego klubowi i zawodnikom serdecznie życzę. Powodzenia.

alt


- Bardzo serdecznie pani prezes dziękuję za zaufanie, którym nas obdarzyliście - powiedział Tadeusz Zdunek, prezes Gdańskiego Klubu Żużlowego. - Zostaliśmy w końcu dostrzeżeni. Jesteśmy drugim najbardziej popularnym sportem w Trójmieście i wiele lat walczyliśmy o swoją pozycję. To jest nie tylko tak, że państwo nam zaufali i dostajemy od państwa środki, ale już inne firmy zaczęły na nasze oferty odpowiadać. Jest więc taki pozytywny impuls naszej umowy. Niedługo zacznie się remont stadionu. W końcu zaczyna się dziać w tym sporcie w Gdańsku coraz lepiej. To też w pewnym sensie państwa zasługa, bo przyciągacie innych ludzi. Postaramy się spełnić zaufanie, którym państwo nas obdarzyli, żeby państwo byli zadowoleni, żeby to był początek naszej współpracy. A jeśli chodzi o ekstraligę to już jesteś w niej, bo jesteśmy Ekstraliga 2.


- Będziemy starali się o jak najlepszy wynik - powiedział Krzysztof Kasprzak, zawodnik Energi Wybrzeża Gdańsk. - Dziękujemy za zaufanie. Cieszę się, że dołączyłem do takiego klubu i taki sponsor dołączył do nas. Będziemy starali się jak najszybciej wrócić do ekstraligi. Zrobię wszystko żebyśmy z chłopakami osiągali jak najlepsze wyniki i wygrywali jak najwięcej spotkań.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież