Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho... A. Kobylarz mierzy w senat » Andrzej Kobylarz, b. poseł Kukiz15, dołączył w ostatniej chwili do walki o senat okręgu 66 obejmując... Jesień w ogrodzie 2023 » Za nami pierwszy dzień kiermaszu ogrodniczego "Jesień w grodzie". W sobotę teren Pomorskiego Hurtowe... 101 rocznica powołania KS Gedania » Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu Polskiego Klubu Gedania. Zebranie miało...
101 rocznica powołania KS Gedania
piątek, 15 września 2023 17:58
101 rocznica powołania KS Gedania
Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu
Michalski w kadrze Probierza
czwartek, 21 września 2023 15:57
Michalski w kadrze Probierza
Rozmowa z Radosławem Michalskim, prezesem Pomorskiego Związku
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Dwaj panowie Góreccy
poniedziałek, 11 września 2023 17:12
Dwaj panowie Góreccy
Stosunkowo niedawno pisałem o Bogusławie Góreckim, malarzu

Sport w szkole z ORLENEM

Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
niedziela, 10 września 2023 17:31
Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Dyrekcja Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Halabardnik w Dworze Artusa w blasku świec (zapachowych)

Ocena użytkowników: / 10
SłabyŚwietny 
czwartek, 16 marca 2023 17:58

Kto z nas by nie marzył o zapachowej świecy podarowanej przez gdańskiego halabardnika podczas fety i rautu w Dworze Artusa?


Biuro Rady Miasta Gdańska daje szansę na spełnienie marzeń. Nie tylko szansę, bo rejestr wylicza, na co idą pieniądze z miejskiej kasy, która jest w bezpośredniej dyspozycji samorządowych urzędników.


Oto do 20 marca br. na zlecenie Biura Rady Miasta z jednej z firm wysyłkowych za kwotę 11 377,50 zł trafi do Pałacu Wysokiego Komisarza Ligi Narodów (Nowego Ratusza) trafi 250 świec (The Candle) zapachowych. Nie do doświetlenia sal w dobie kryzysu, ale jako upominki wręczane gościom Rady Miasta Gdańska.


Na co może liczyć gość rajców? Na świecę z naturalnych składników, „wytwarzanych w stu procentach z wegańskiego wosku sojowego”, czyli na opcję przyjazną środowisku. Produkty te są tworzone „za pomocą rąk z wielką starannością i uwagą. każda ze świec jest przepełniona troską i miłością do środowiska”.


Kolejne podsumowanie tyczy fety z 6 lutego, poprowadzonej w Dworze Artusa. Tego dnia odbyła się sesja Rady Miasta Gdańska, podczas której tytuł Honorowej Obywatelki Miasta Gdańska otrzyma Danuta Wałęsa. Laudację wygłosiła aktorka Krystyna Janda.  
Radni PiS przybyli, ale pozostali w zakamarkach i w sieni. Tytuł Honorowej Obywatelki Miasta Gdańska Danucie Wałęsie fetowali zaś radni z Koalicji Obywatelskiej i Wszystko dla Gdańska. Wyróżnienie to „hołd dla wszystkich żon i matek, które – zupełnie nie znane opinii publicznej – wspierały działaczy demokratycznej opozycji w PRL”. Sesji przewodziła przewodnicząca Rady Miasta Gdańska Agnieszka Owczarczak. Przewidziano też wystąpienie prezydent Miasta Gdańska Aleksandry Dulkiewicz i samej Honorowej Obywatelki Miasta Gdańska – Danuty Wałęsy.


Poniesione wydatki na raut to 30 tys. zł. Przedmiotem umowy był „poczęstunek dla gości Rady Miasta Gdańska, uczestniczących w uroczystości z okazji nadania tytułu Honorowego Obywatelstwa”. 290 zł przekazano na „funkcję halabardnika podczas sesji RMG”.   
Kolejne 975,03 zł poszło na wynajem Wielkiej Sali Wety Dworu Artusa – „na potrzeby uroczystej sesji RMG z okazji nadania tytułu Honorowego Obywatelstwa”. Inne poniesione wydatki to 3 032,17 zł. Tutaj też przedmiot umowy – „wynajem Dworu Artusa na sesję Rady Miasta Gdańska z okazji nadania tytułu Honorowego Obywatelstwa Miasta” 6 lutego 2023 r. Prowadzenie uroczystej sesji Rady to koszt 1100 zł. Projekt i wykonanie oprawy skórzanej do dyplomu Honorowego Obywatela Miasta też miały swoją cenę ponad 6 tys. zł.


Istotnym elementem marcowych wydatków RMG są te, poniesione podczas wizyty w Sztokholmie.    
– Cieszę się, że ponad podziałami politycznymi, wspólnie z partnerami z Metropolia Gdańsk–Gdynia–Sopot, pracujemy nad uruchomieniem systemu wynajmu rowerów Mevo 2.0. – cieszy się Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska i dodaje, że w wizycie w Sztokholmie uczestniczyła reprezentacja wszystkich klubów radnych w Radzie Miasta.


Celem wizytacji były „doświadczenia z wprowadzania roweru miejskiego”. Sztokholm obsługiwany jest przez firmę, która poprowadzi system rowerowy na terenie obszaru metropolitalnego. Hasłem może być zatem właśnie „Rower łączy”. W wyjeździe do Sztokholmu (nie rowerem) uczestniczyli prezydent Aleksandra Dulkiewicz, przewodnicząca RMG Agnieszka Owczarczak (Koalicja Obywatelska), radni Elżbieta Strzelczyk (PiS), Michał Hajduk (KO) i Katarzyna Czerniewska (Wszystko dla Gdańska).
– Trzymajcie kciuki! – napisała na facebooku prezydent Gdańska.
Poniesiono wydatki na diety – po 1721.43 zł na uczestnika delegacji zagranicznej z 1 i 2 marca br.


Jest i zapis w kosztorysach o pączkach „na tłusty czwartek dla gości Rady Miasta Gdańska”. Dostarczyła je jedna z gdańskich cukierni za raptem 108 zł.

  
Do Biura Rady Miasta należy organizacyjno-techniczna obsługa prac rady oraz klubów i komisji, prowadzenie rejestrów protokołów, aktów prawnych rady oraz interpelacji i zapytań radnych oraz pomocy technicznej, administracyjnej i organizacyjnej radnym w sprawowaniu ich funkcji.


Planowaniem wydatków, ich dekretowaniem i zapłatą wg. faktur w ramach budżetu zajmuje się od października 2020 r. dyrektor Biura Rady Miasta Gdańska Wioletta Krewniak. W 2021 roku zarobiła na dyrektorskim stanowisku w RMG 136 303 zł.


Nad wydatkami Biura czuwa zaś całe Prezydium Rady Miasta Gdańska, czyli Agnieszka Owczarczak (Koalicja Obywatelska), przewodnicząca Rady oraz wiceprzewodniczący Rady Teresa Wasilewska (Wszystko dla Gdańska), Piotr Gierszewski (Prawo i Sprawiedliwość) i Mateusz Skarbek (Koalicja Obywatelska).
ASG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież