Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat...
Reklama
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:32
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 14:24
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
Po fatalnym początku meczu Energa Wybrzeże goniła Cellfast Wilki
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Coppelia
wtorek, 09 kwietnia 2024 15:19
Coppelia
Bardzo trudno we współczesnym teatrze trafić na klasykę w
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Halabardnik w Dworze Artusa w blasku świec (zapachowych)

Ocena użytkowników: / 10
SłabyŚwietny 
czwartek, 16 marca 2023 17:58

Kto z nas by nie marzył o zapachowej świecy podarowanej przez gdańskiego halabardnika podczas fety i rautu w Dworze Artusa?


Biuro Rady Miasta Gdańska daje szansę na spełnienie marzeń. Nie tylko szansę, bo rejestr wylicza, na co idą pieniądze z miejskiej kasy, która jest w bezpośredniej dyspozycji samorządowych urzędników.


Oto do 20 marca br. na zlecenie Biura Rady Miasta z jednej z firm wysyłkowych za kwotę 11 377,50 zł trafi do Pałacu Wysokiego Komisarza Ligi Narodów (Nowego Ratusza) trafi 250 świec (The Candle) zapachowych. Nie do doświetlenia sal w dobie kryzysu, ale jako upominki wręczane gościom Rady Miasta Gdańska.


Na co może liczyć gość rajców? Na świecę z naturalnych składników, „wytwarzanych w stu procentach z wegańskiego wosku sojowego”, czyli na opcję przyjazną środowisku. Produkty te są tworzone „za pomocą rąk z wielką starannością i uwagą. każda ze świec jest przepełniona troską i miłością do środowiska”.


Kolejne podsumowanie tyczy fety z 6 lutego, poprowadzonej w Dworze Artusa. Tego dnia odbyła się sesja Rady Miasta Gdańska, podczas której tytuł Honorowej Obywatelki Miasta Gdańska otrzyma Danuta Wałęsa. Laudację wygłosiła aktorka Krystyna Janda.  
Radni PiS przybyli, ale pozostali w zakamarkach i w sieni. Tytuł Honorowej Obywatelki Miasta Gdańska Danucie Wałęsie fetowali zaś radni z Koalicji Obywatelskiej i Wszystko dla Gdańska. Wyróżnienie to „hołd dla wszystkich żon i matek, które – zupełnie nie znane opinii publicznej – wspierały działaczy demokratycznej opozycji w PRL”. Sesji przewodziła przewodnicząca Rady Miasta Gdańska Agnieszka Owczarczak. Przewidziano też wystąpienie prezydent Miasta Gdańska Aleksandry Dulkiewicz i samej Honorowej Obywatelki Miasta Gdańska – Danuty Wałęsy.


Poniesione wydatki na raut to 30 tys. zł. Przedmiotem umowy był „poczęstunek dla gości Rady Miasta Gdańska, uczestniczących w uroczystości z okazji nadania tytułu Honorowego Obywatelstwa”. 290 zł przekazano na „funkcję halabardnika podczas sesji RMG”.   
Kolejne 975,03 zł poszło na wynajem Wielkiej Sali Wety Dworu Artusa – „na potrzeby uroczystej sesji RMG z okazji nadania tytułu Honorowego Obywatelstwa”. Inne poniesione wydatki to 3 032,17 zł. Tutaj też przedmiot umowy – „wynajem Dworu Artusa na sesję Rady Miasta Gdańska z okazji nadania tytułu Honorowego Obywatelstwa Miasta” 6 lutego 2023 r. Prowadzenie uroczystej sesji Rady to koszt 1100 zł. Projekt i wykonanie oprawy skórzanej do dyplomu Honorowego Obywatela Miasta też miały swoją cenę ponad 6 tys. zł.


Istotnym elementem marcowych wydatków RMG są te, poniesione podczas wizyty w Sztokholmie.    
– Cieszę się, że ponad podziałami politycznymi, wspólnie z partnerami z Metropolia Gdańsk–Gdynia–Sopot, pracujemy nad uruchomieniem systemu wynajmu rowerów Mevo 2.0. – cieszy się Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska i dodaje, że w wizycie w Sztokholmie uczestniczyła reprezentacja wszystkich klubów radnych w Radzie Miasta.


Celem wizytacji były „doświadczenia z wprowadzania roweru miejskiego”. Sztokholm obsługiwany jest przez firmę, która poprowadzi system rowerowy na terenie obszaru metropolitalnego. Hasłem może być zatem właśnie „Rower łączy”. W wyjeździe do Sztokholmu (nie rowerem) uczestniczyli prezydent Aleksandra Dulkiewicz, przewodnicząca RMG Agnieszka Owczarczak (Koalicja Obywatelska), radni Elżbieta Strzelczyk (PiS), Michał Hajduk (KO) i Katarzyna Czerniewska (Wszystko dla Gdańska).
– Trzymajcie kciuki! – napisała na facebooku prezydent Gdańska.
Poniesiono wydatki na diety – po 1721.43 zł na uczestnika delegacji zagranicznej z 1 i 2 marca br.


Jest i zapis w kosztorysach o pączkach „na tłusty czwartek dla gości Rady Miasta Gdańska”. Dostarczyła je jedna z gdańskich cukierni za raptem 108 zł.

  
Do Biura Rady Miasta należy organizacyjno-techniczna obsługa prac rady oraz klubów i komisji, prowadzenie rejestrów protokołów, aktów prawnych rady oraz interpelacji i zapytań radnych oraz pomocy technicznej, administracyjnej i organizacyjnej radnym w sprawowaniu ich funkcji.


Planowaniem wydatków, ich dekretowaniem i zapłatą wg. faktur w ramach budżetu zajmuje się od października 2020 r. dyrektor Biura Rady Miasta Gdańska Wioletta Krewniak. W 2021 roku zarobiła na dyrektorskim stanowisku w RMG 136 303 zł.


Nad wydatkami Biura czuwa zaś całe Prezydium Rady Miasta Gdańska, czyli Agnieszka Owczarczak (Koalicja Obywatelska), przewodnicząca Rady oraz wiceprzewodniczący Rady Teresa Wasilewska (Wszystko dla Gdańska), Piotr Gierszewski (Prawo i Sprawiedliwość) i Mateusz Skarbek (Koalicja Obywatelska).
ASG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież