Elżbieta Rafalska: Sytuacja polskich rodzin będzie osnową kampanii wyb... » Z Elżbietą Rafalską, deputowaną do Parlamentu Europejskiego (od 2019 r.), Frakcja Europejskich Konse... Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO » 100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady GPEC, 800 zł od dziennikarza, 900 zł... Wejście w historię: Prezentacja eksponatów należących do rodziny Książ... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejście w historię” zaprezent... Dzielnicowa gazeta „Wasze historie po oruńsku” czeka na opowieści i ma... » „Wasze historie po oruńsku” to gazeta inna niż wszystkie – tworzona jest z mieszkańcami i mieszkanka... W tygodniku „Sieci”: 13 kłamstw Tuska na jednym spotkaniu » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” ujawniamy, jak lider PO mija się z prawdą. Donald Tusk jest w tras... Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty...
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
środa, 29 marca 2023 16:34
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Energ(i)a Olimpii*Skrzecz dla Bałtyku, Sopoćko dla Cartusii
piątek, 31 marca 2023 13:49
Energ(i)a Olimpii*Skrzecz dla Bałtyku, Sopoćko dla Cartusii
Podczas meczów eliminacyjnych drużyn narodowych rozgrywki
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Halabardnik w Dworze Artusa w blasku świec (zapachowych)

Ocena użytkowników: / 10
SłabyŚwietny 
czwartek, 16 marca 2023 17:58

Kto z nas by nie marzył o zapachowej świecy podarowanej przez gdańskiego halabardnika podczas fety i rautu w Dworze Artusa?


Biuro Rady Miasta Gdańska daje szansę na spełnienie marzeń. Nie tylko szansę, bo rejestr wylicza, na co idą pieniądze z miejskiej kasy, która jest w bezpośredniej dyspozycji samorządowych urzędników.


Oto do 20 marca br. na zlecenie Biura Rady Miasta z jednej z firm wysyłkowych za kwotę 11 377,50 zł trafi do Pałacu Wysokiego Komisarza Ligi Narodów (Nowego Ratusza) trafi 250 świec (The Candle) zapachowych. Nie do doświetlenia sal w dobie kryzysu, ale jako upominki wręczane gościom Rady Miasta Gdańska.


Na co może liczyć gość rajców? Na świecę z naturalnych składników, „wytwarzanych w stu procentach z wegańskiego wosku sojowego”, czyli na opcję przyjazną środowisku. Produkty te są tworzone „za pomocą rąk z wielką starannością i uwagą. każda ze świec jest przepełniona troską i miłością do środowiska”.


Kolejne podsumowanie tyczy fety z 6 lutego, poprowadzonej w Dworze Artusa. Tego dnia odbyła się sesja Rady Miasta Gdańska, podczas której tytuł Honorowej Obywatelki Miasta Gdańska otrzyma Danuta Wałęsa. Laudację wygłosiła aktorka Krystyna Janda.  
Radni PiS przybyli, ale pozostali w zakamarkach i w sieni. Tytuł Honorowej Obywatelki Miasta Gdańska Danucie Wałęsie fetowali zaś radni z Koalicji Obywatelskiej i Wszystko dla Gdańska. Wyróżnienie to „hołd dla wszystkich żon i matek, które – zupełnie nie znane opinii publicznej – wspierały działaczy demokratycznej opozycji w PRL”. Sesji przewodziła przewodnicząca Rady Miasta Gdańska Agnieszka Owczarczak. Przewidziano też wystąpienie prezydent Miasta Gdańska Aleksandry Dulkiewicz i samej Honorowej Obywatelki Miasta Gdańska – Danuty Wałęsy.


Poniesione wydatki na raut to 30 tys. zł. Przedmiotem umowy był „poczęstunek dla gości Rady Miasta Gdańska, uczestniczących w uroczystości z okazji nadania tytułu Honorowego Obywatelstwa”. 290 zł przekazano na „funkcję halabardnika podczas sesji RMG”.   
Kolejne 975,03 zł poszło na wynajem Wielkiej Sali Wety Dworu Artusa – „na potrzeby uroczystej sesji RMG z okazji nadania tytułu Honorowego Obywatelstwa”. Inne poniesione wydatki to 3 032,17 zł. Tutaj też przedmiot umowy – „wynajem Dworu Artusa na sesję Rady Miasta Gdańska z okazji nadania tytułu Honorowego Obywatelstwa Miasta” 6 lutego 2023 r. Prowadzenie uroczystej sesji Rady to koszt 1100 zł. Projekt i wykonanie oprawy skórzanej do dyplomu Honorowego Obywatela Miasta też miały swoją cenę ponad 6 tys. zł.


Istotnym elementem marcowych wydatków RMG są te, poniesione podczas wizyty w Sztokholmie.    
– Cieszę się, że ponad podziałami politycznymi, wspólnie z partnerami z Metropolia Gdańsk–Gdynia–Sopot, pracujemy nad uruchomieniem systemu wynajmu rowerów Mevo 2.0. – cieszy się Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska i dodaje, że w wizycie w Sztokholmie uczestniczyła reprezentacja wszystkich klubów radnych w Radzie Miasta.


Celem wizytacji były „doświadczenia z wprowadzania roweru miejskiego”. Sztokholm obsługiwany jest przez firmę, która poprowadzi system rowerowy na terenie obszaru metropolitalnego. Hasłem może być zatem właśnie „Rower łączy”. W wyjeździe do Sztokholmu (nie rowerem) uczestniczyli prezydent Aleksandra Dulkiewicz, przewodnicząca RMG Agnieszka Owczarczak (Koalicja Obywatelska), radni Elżbieta Strzelczyk (PiS), Michał Hajduk (KO) i Katarzyna Czerniewska (Wszystko dla Gdańska).
– Trzymajcie kciuki! – napisała na facebooku prezydent Gdańska.
Poniesiono wydatki na diety – po 1721.43 zł na uczestnika delegacji zagranicznej z 1 i 2 marca br.


Jest i zapis w kosztorysach o pączkach „na tłusty czwartek dla gości Rady Miasta Gdańska”. Dostarczyła je jedna z gdańskich cukierni za raptem 108 zł.

  
Do Biura Rady Miasta należy organizacyjno-techniczna obsługa prac rady oraz klubów i komisji, prowadzenie rejestrów protokołów, aktów prawnych rady oraz interpelacji i zapytań radnych oraz pomocy technicznej, administracyjnej i organizacyjnej radnym w sprawowaniu ich funkcji.


Planowaniem wydatków, ich dekretowaniem i zapłatą wg. faktur w ramach budżetu zajmuje się od października 2020 r. dyrektor Biura Rady Miasta Gdańska Wioletta Krewniak. W 2021 roku zarobiła na dyrektorskim stanowisku w RMG 136 303 zł.


Nad wydatkami Biura czuwa zaś całe Prezydium Rady Miasta Gdańska, czyli Agnieszka Owczarczak (Koalicja Obywatelska), przewodnicząca Rady oraz wiceprzewodniczący Rady Teresa Wasilewska (Wszystko dla Gdańska), Piotr Gierszewski (Prawo i Sprawiedliwość) i Mateusz Skarbek (Koalicja Obywatelska).
ASG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież