Gala 14. Wielkiego Maratonu Czytelniczego » W audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego, og... Otwarcie ekspozycji „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Ob... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otwarto ekspozycję „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Fund... Płace na gdańską miarę... » Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim urzędzie miejskim aż 9 dodatkowo zarabia w ... Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ...
Płace na gdańską miarę...
wtorek, 06 czerwca 2023 12:18
Płace na gdańską miarę...
Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Cywilizacja białego człowieka według wiceprezydenta Gdańska

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 11 czerwca 2012 13:45

Biały człowiek jest normalny i kulturalny – uważa gdański wiceprezydent Andrzej Bojanowski.Poranna „Rozmowa kontrolowana” w Radio Gdańsk z wiceprezydentem Gdańska szefem Miejsko-Wojewódzkiego Sztabu Operacyjnego UEFA EURO 2012 pełna była w wrażeń po meczu Hiszpania-Italia rozegranym w Gdańsku, nie obyło się bez zrzucenia kłopotów z murawą na stadionie na fachowców UEFA. Wiceprezydent nie odmówił też sobie pierwszej oceny kibiców. Na pytanie dziennikarki Agnieszki Michajłow czy alkohol trochę nie za mocno rozgrzał kibicowskie głowy wiceprezydent Gdańska Andrzej Bojanowski szczerze stwierdził:
- Szkoda, że jest już z po meczu. Sprawdziliśmy się. Jesteśmy już przyzwyczajeni. Dziękuję mieszkańcom. Dziękuję służbom. Potrafili się zachować jak normalni ludzie, cywilizowani biali ludzie. I nasi goście też, dzięki temu, się zachowują, tak jak się zachowują biali normalni ludzie, czyli bawią się wtedy, kiedy można się bawić, kiedy trzeba iść już spać, idą spać. Nie brudzą, nie szkodzą, nie niszczą.


Co na to jego szef Paweł Adamowicz?
- Po fatalnej wypowiedzi mojego zastępcy odbyłem już z nim rozmowę i wyrażam żal, że padły takie słowa, które nie powinny były paść. Od lat budujemy miasto, które jest otwarte na wszystkich – napisał na facebooku prezydent Gdańska.


alt


Później przyszła refleksja i po rozmowie z prezydentem Pawłem Adamowiczem wiceprezydent oświadczył:
- Wszystkich, którzy mogli poczuć się urażeni, serdecznie przepraszam za niefortunne sformułowanie, którego użyłem dziś rano w czasie rozmowy na żywo w audycji radiowej.

Dziękując gdańszczanom i naszym gościom, chciałem wyłącznie podkreślić to, że wszyscy - jak przystało na mieszkańców miasta Wolności i Solidarności - pokazaliśmy że potrafimy wspólnie cieszyć się i bawić kulturalnie. Niezależnie od koloru skóry, przekonań, czy tego, której drużynie kibicujemy.

Jeszcze raz przepraszam za niefortunny zwrot i zapraszam wszystkich kibiców do naszego miasta, gdzie przeżywamy wspaniałe sportowe emocje – napisał Bojanowski.


Opozycja zaś wytoczyła argumenty za odwołaniem urzędującego wiceprezydenta. Gdański SLD wyda dzisiaj specjalne oświadczenie w sprawie wypowiedzi Bojanowskiego.


- Andrzej Bojanowski, Europejczyk w każdym calu, swoją wypowiedzią sam siebie wykluczył ze wspólnoty samorządowej. Upadł tak nisko, że podnieść się może tylko na własny koszt, nie zaś na koszt wszystkich Gdańszczan, nie szkodząc dalej wizerunkowi Gdańska, miasta tolerancji. Oczekiwać należy rezygnacji Bojanowskiego z eksponowanego stanowiska w urzędzie oraz z funkcji w radach nadzorczych, w których zasiada z ramienia Gdańska. Tak będzie lepiej dla miasta i jego samego – ocenia Marek Formela, szef gdańskiej Rady Miejskiej Sojuszu.
 
ASG

fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież