Gala 14. Wielkiego Maratonu Czytelniczego » W audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego, og... Otwarcie ekspozycji „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Ob... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otwarto ekspozycję „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Fund... Płace na gdańską miarę... » Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim urzędzie miejskim aż 9 dodatkowo zarabia w ... Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ...
Reklama
Płace na gdańską miarę...
wtorek, 06 czerwca 2023 12:18
Płace na gdańską miarę...
Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Rosną nowe kadry energetyków

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
czwartek, 14 czerwca 2012 10:27

Uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku zwyciężyli w konkursie „Energia elektryczna w przyszłości. Wizja roku 2050” zorganizowanym przez spółkę ENERGA dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych o profilu elektrycznym lub energetycznym.
W finale, który odbył się 12 czerwca w Gdańsku, udział wzięło pięć trzyosobowych drużyn – autorów najlepszych prac, wybranych z 27 opracowań, które wpłynęły na konkurs. Zespoły zaprezentowały swoje pomysły i odpowiadały na pytania jury, które oceniało zarówno poziom merytoryczny prezentacji, jak i dbałość o jej formę i język.

- Zwycięski zespół zaskoczył nas niezwykle profesjonalnym podejściem do tematu, opartym na solidnych merytorycznych fundamentach. Cieszy nas wysoki poziom wszystkich prac nadesłanych na konkurs. Finałowa piątka to prawdziwa ekstraklasa uczniów. Patrząc na ich zaangażowanie i oceniając wiedzę, którą już mają, możemy być spokojni się o nowe kadry dla polskiej energetyki. Już teraz zapraszamy na kolejną edycję konkursu – podsumował Mirosław Czapiewski, Dyrektor Zarządzający ENERGA SA.

Zwycięski zespół w składzie: Adrian Wójcik, Błażej Walczak, Sławomir Królikowski oraz opiekun Andrzej Aftański, odebrał z rąk Mirosława Czapiewskiego, Dyrektora Zarządzającego ENERGA SA nagrodę główną: laptopy oraz czek na 12 000 złotych, które reprezentowana przez laureatów szkoła może przeznaczyć na zakup pomocy naukowych.


alt

Zwycięski zespół Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku


- Najtrudniejsza była decyzja, na jakich konkretnie przyszłościowych rozwiązaniach się skupić przygotowując konkursową pracę. W energetyce dzieje się tyle nowych rzeczy, jest tyle ciekawych źródeł, z których można korzystać – mówili członkowie zwycięskiego zespołu. – Poziom wszystkich drużyn był bardzo wysoki. Prezentowaliśmy jako ostatni i wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo wygrać.

Drugie miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kaliszu. Nagrodą za zajęcie drugiego miejsca były tablety dla członków i opiekuna zespołu oraz czek na 8 000 złotych dla szkoły.

Trzecie miejsce przypadło uczniom z Zespołu Szkół Energetycznych w Gdańsku. Za swoją pracę otrzymali smartfony i czek na 5 000 złotych dla szkoły.
- Jesteśmy dumni z trzeciego miejsca, głównie dlatego, że jesteśmy z klasy o profilu informatycznym, a nie elektrycznym. Energetyka jest jednak dla nas na tyle pasjonująca, że zdecydowaliśmy się wystartować w konkursie. Nie było łatwo, bo poziom prezentacji był bardzo wysoki. Trzecie miejsce to dla nas ogromny sukces – podsumowali członkowie gdańskiego zespołu.


alt

Uczniowie Zespołu Szkół Energetycznych w Gdańsku zajęli trzecie miejsce

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież