Godność popiera Fotygę » Apel Stowarzyszenia Godność w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego i poparcie dla kandydatury... Daniel Obajtek: Ruszyła na mnie cała machina państwa i mediów. Wytrzym... » Michał Karnowski rozmawia z Danielem Obajtkiem, byłym prezesem ORLENU- Pięć tygodni temu odszedł pan... Rafał Milczarski: Czy uda się ocalić CPK? » Czy Centralny Port Komunikacyjny jest racjonalną potrzebą - jak twierdzą jedni, czy megalomanią - ja... Władztwo gdańskie - krzesła i ambicje » Uff, dogadali się. Wszystko dla Gdańska i Platforma Obywatelska doszły do porozumienia - całe szczęś... Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO » *40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef Tuska w spółce w OliwieSkomercjalizo... Jantar to beczka prochu » Najemcy Domu Handlowego Jantar we Wrzeszczu boją się o swoją przyszłość. Przynajmniej ci, którzy zos... Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed...
Reklama
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
czwartek, 23 maja 2024 15:42
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
*40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef
Energa Wybrzeże - H.Skrzydlewska Orzeł LIVE 41:49
niedziela, 26 maja 2024 08:36
Energa Wybrzeże - H.Skrzydlewska Orzeł LIVE 41:49
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Rezerwowa Lechia poległa w Legnicy
niedziela, 26 maja 2024 15:59
Rezerwowa Lechia poległa w Legnicy
Grająca w mocno rezerwowym składzie Lechia w ostatnim meczu sezonu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Rosną nowe kadry energetyków

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
czwartek, 14 czerwca 2012 10:27

Uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku zwyciężyli w konkursie „Energia elektryczna w przyszłości. Wizja roku 2050” zorganizowanym przez spółkę ENERGA dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych o profilu elektrycznym lub energetycznym.
W finale, który odbył się 12 czerwca w Gdańsku, udział wzięło pięć trzyosobowych drużyn – autorów najlepszych prac, wybranych z 27 opracowań, które wpłynęły na konkurs. Zespoły zaprezentowały swoje pomysły i odpowiadały na pytania jury, które oceniało zarówno poziom merytoryczny prezentacji, jak i dbałość o jej formę i język.

- Zwycięski zespół zaskoczył nas niezwykle profesjonalnym podejściem do tematu, opartym na solidnych merytorycznych fundamentach. Cieszy nas wysoki poziom wszystkich prac nadesłanych na konkurs. Finałowa piątka to prawdziwa ekstraklasa uczniów. Patrząc na ich zaangażowanie i oceniając wiedzę, którą już mają, możemy być spokojni się o nowe kadry dla polskiej energetyki. Już teraz zapraszamy na kolejną edycję konkursu – podsumował Mirosław Czapiewski, Dyrektor Zarządzający ENERGA SA.

Zwycięski zespół w składzie: Adrian Wójcik, Błażej Walczak, Sławomir Królikowski oraz opiekun Andrzej Aftański, odebrał z rąk Mirosława Czapiewskiego, Dyrektora Zarządzającego ENERGA SA nagrodę główną: laptopy oraz czek na 12 000 złotych, które reprezentowana przez laureatów szkoła może przeznaczyć na zakup pomocy naukowych.


alt

Zwycięski zespół Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku


- Najtrudniejsza była decyzja, na jakich konkretnie przyszłościowych rozwiązaniach się skupić przygotowując konkursową pracę. W energetyce dzieje się tyle nowych rzeczy, jest tyle ciekawych źródeł, z których można korzystać – mówili członkowie zwycięskiego zespołu. – Poziom wszystkich drużyn był bardzo wysoki. Prezentowaliśmy jako ostatni i wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo wygrać.

Drugie miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kaliszu. Nagrodą za zajęcie drugiego miejsca były tablety dla członków i opiekuna zespołu oraz czek na 8 000 złotych dla szkoły.

Trzecie miejsce przypadło uczniom z Zespołu Szkół Energetycznych w Gdańsku. Za swoją pracę otrzymali smartfony i czek na 5 000 złotych dla szkoły.
- Jesteśmy dumni z trzeciego miejsca, głównie dlatego, że jesteśmy z klasy o profilu informatycznym, a nie elektrycznym. Energetyka jest jednak dla nas na tyle pasjonująca, że zdecydowaliśmy się wystartować w konkursie. Nie było łatwo, bo poziom prezentacji był bardzo wysoki. Trzecie miejsce to dla nas ogromny sukces – podsumowali członkowie gdańskiego zespołu.


alt

Uczniowie Zespołu Szkół Energetycznych w Gdańsku zajęli trzecie miejsce

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież