Żniwa na dobre w Elewarr Oddział Malbork » Na Pomorzu rozpoczęły się żniwa, a wraz z nimi skup rzepaku i pszenicy. Pierwsze dostawy wjechały do... Karol Nawrocki zrezygnował ze stanowiska Dyrektora Muzeum II Wojny Świ... » 23 lipca 2021 r. dr Karol Nawrocki złożył na ręce Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ... Karol Nawrocki wybrany na nowego prezesa IPN » Senat wyraził zgodę na powołanie dr. Karola Nawrockiego na stanowisko prezesa IPN. 52 senatorów było... Iwiński ostro o Czarzastym » Eksperyment pod nazwą autorska partia Włodzimierza Czarzastego kończy się na naszych oczach. Niezale... Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy » Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu: Fundacji PZU oraz Instytutu Dzie... Agnieszka Wojciechowska van Heukelom: Kto głosuje na oszustów jest ich... » Z działaczką społeczną i samorządową, na studiach na Uniwersytecie Łódzkim w NZS, do 2010 r. w PiS, ... W cieniu bursztynu - sportowa nędza... » Pozostają w cieniu stadionu w Letnicy. Zapomniane, opuszczone, zlikwidowane, wyburzone. Nie mają bur... Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" po wystąpieniu Donalda Tuska w Gda... » Członkowie Stowarzyszenia Godność, którzy brali udział w strajkach w grudniu 1970 r. strajkowali w s... Ofensywa polityczna Platformy wyrusza » Polska rządzona przez PiS i koalicjantów jako kraj permanentnej inwigilacji, podsłuchowego programu ... Radni na Przymorzu podzieleni w sprawie projektów rozbudowy linii tram... » Projekt "Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Miasta Gdańska na lata 2...
Reklama
Gdańska sędzia wesprze marszałka - zespół kobiet Struka
niedziela, 11 lipca 2021 20:22
Gdańska sędzia wesprze marszałka - zespół kobiet Struka
Dorota Zabłudowska, sędzia X wydziału karnego Sądu Rejonowego
Zdunek Wybrzeże - Aforti Start LIVE 52:37 91:87
niedziela, 18 lipca 2021 11:33
Zdunek Wybrzeże - Aforti Start LIVE 52:37 91:87
O godz. 16.30 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Lechia zaprezentowała się kibicom i wygrała ostatni sparing
sobota, 17 lipca 2021 11:55
Lechia zaprezentowała się kibicom i wygrała ostatni sparing
Lechia w piątek zaprezentowała się kibicom, a w ostatnim sparingu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Morze, nasze morze
poniedziałek, 12 lipca 2021 14:50
Morze, nasze morze
Motyw morza, często decyduje o atrakcyjności obrazu. Dlatego bardzo

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Beata Szydło dziś w nowym ABC - fragment wywiadu

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 19 października 2015 06:39

Beata Szydło o politycznym meczu, drużynie, twardej grze i składzie rządu PiS na łamach tygodnika „ABC”„ABC”: Zanim przyjechaliśmy do pani, oglądaliśmy jedną z telewizji informacyjnych. Co charakterystyczne, przerwano pani konferencję, by transmitować... konferencję Jarosława Kaczyńskiego. Czy był to techniczny zgrzyt, czy jednak symbol, że gra pani w tej kampanii drugie skrzypce i jest mniej istotna od szefa swojej partii?
Beata Szydło, wiceprezes PiS, kandydatka tej partii na premiera: Przede wszystkim to symbol tego, że jesteśmy bardzo aktywni w kampanii i działa zasada: wszystkie ręce na pokład. Prezes w tej chwili prowadzi wiele spotkań w terenie, ja również. Cieszę się, że transmisję z konferencji w kampanii PiS przerywa się... dla innego wydarzenia kampanii PiS.


A nie brakuje pani wsparcia z czasów kampanii Andrzeja Dudy, gdy Jarosław Kaczyński mówił jasno, że gramy na lidera, że numerem 1 jest właśnie Duda? W pani przypadku trochę się to rozmywa.
Dla mnie istotne jest to, że Jarosław Kaczyński powiedział jasno: kandydatem na premiera jest Beata Szydło. Ale ten przekaz i cała kampania zostały sformatowane w ten sposób, że pracują wszyscy. Nie walczymy dziś bowiem wyłącznie z Bronisławem Komorowskim jak w przypadku kampanii prezydenckiej – musimy przeprowadzić walkę z całą PO i obozem władzy.
To specyfika kampanii, ale i specyfika pracy rządu. Sprawny gabinet jest zarządzany jak drużyna piłkarska czy moja ulubiona piłka ręczna. Ale że piłka nożna jest ostatnio na fali, to powiem tak – w naszej reprezentacji również każdy ma i zna swoją rolę, jest 11 zawodników na boisku, są rezerwowi, jest zespół techniczny. U nas jest podobnie.


alt
A co z debatą z Ewą Kopacz?

Podchodzę z pełną pokorą do tej debaty – wiem, że będę rozmawiać z urzędującym premierem, że to ona będzie mieć wszystkie narzędzia w ręku dotyczące funkcjonowania państwa. Ale debata ma swój klimat i reguły. To dla mnie pierwsza tego typu debata, ale nie boję się wyzwań – taka otwarta dyskusja należy się wyborcom. Jeśli, dla przykładu, od Ewy Kopacz nie udaje się uzyskać odpowiedzi w sprawie uchodźców, to może na takiej debacie odpowie na to pytanie.

Zmieńmy temat. Jak pani zareagowała na słowa córki Ewy Kopacz, która zapowiedziała wyjazd z Polski po wygranych przez PiS wyborach?
Tak po ludzku zrobiło mi się przykro. Sądzę, że córka pani Kopacz została namówiona przez kogoś – i chyba wiemy przez kogo – by tak się wypowiedzieć. Na litość boską, żyjemy w XXI wieku, a zmiana władzy w demokracji jest czymś normalnym. Otoczenie Platformy bardzo indywidualnie i prywatnie odbiera sprawy, które są naturalne w państwie – nie ma poczucia więzi i wspólnoty. To zresztą charakterystyczne dla kampanii PO, ta retoryka: że będzie kordon sanitarny, że jesteśmy trędowaci... To histeria. Niebywałe, jak można doprowadzić siebie samych do takich reakcji. Dla mnie wymierne są nie opinie mainstreamowych komentatorów czy reprezentantów pseudosalonów, ale zwykłych ludzi, którzy przychodzą na spotkania. Oni się nas nie boją, oni widzą w nas nadzieję na dobrą zmianę - i to nasza najlepsza rekomendacja.
A Platforma zamiast straszyć Prawem i Sprawiedliwością powinna rozliczyć się z ośmiu lat afer swoich rządów.

Pełna treść wywiadu dostępna jest w tygodniku „ABC”


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież