Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed... Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto... Jakie prawo, taka jazda » W natłoku, wielu wydarzeń, tych ważnych i takich mniej, wprowadzane są kolejne zmiany, w moim przeko... Tysiące odwiedzających "Wiosnę w ogrodzie" » W dniach 11-12 maja na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk odbyła się 21. e... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Musimy pilnować interesów Polski » O agendzie w wyborach do Europarlamentu, determinacji do wygranej i mobilizacji wyborców do poparcia... Tylko kiosków żal » „W Oliwie do kiosku już nie skoczysz” informuje portal StaraOliwa.pl „To już definitywnie koniec pew...
Reklama
Roszady we władzach Gdańska
środa, 22 maja 2024 06:56
Roszady we władzach Gdańska
Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
piątek, 17 maja 2024 20:18
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
W sobotę o godz. 16.30 w Rzeszowie rozpocznie się mecz Texom Stali
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
piątek, 17 maja 2024 17:04
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
I LIGA FORTUNA
Szybki powrót Lechii do Ekstraklasy. Po roku
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
niedziela, 19 maja 2024 21:03
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
Prawdziwy dreszczowiec zobaczyli kibice na Polsat Plus Arena. Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Beata Szydło dziś w nowym ABC - fragment wywiadu

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 19 października 2015 06:39

Beata Szydło o politycznym meczu, drużynie, twardej grze i składzie rządu PiS na łamach tygodnika „ABC”„ABC”: Zanim przyjechaliśmy do pani, oglądaliśmy jedną z telewizji informacyjnych. Co charakterystyczne, przerwano pani konferencję, by transmitować... konferencję Jarosława Kaczyńskiego. Czy był to techniczny zgrzyt, czy jednak symbol, że gra pani w tej kampanii drugie skrzypce i jest mniej istotna od szefa swojej partii?
Beata Szydło, wiceprezes PiS, kandydatka tej partii na premiera: Przede wszystkim to symbol tego, że jesteśmy bardzo aktywni w kampanii i działa zasada: wszystkie ręce na pokład. Prezes w tej chwili prowadzi wiele spotkań w terenie, ja również. Cieszę się, że transmisję z konferencji w kampanii PiS przerywa się... dla innego wydarzenia kampanii PiS.


A nie brakuje pani wsparcia z czasów kampanii Andrzeja Dudy, gdy Jarosław Kaczyński mówił jasno, że gramy na lidera, że numerem 1 jest właśnie Duda? W pani przypadku trochę się to rozmywa.
Dla mnie istotne jest to, że Jarosław Kaczyński powiedział jasno: kandydatem na premiera jest Beata Szydło. Ale ten przekaz i cała kampania zostały sformatowane w ten sposób, że pracują wszyscy. Nie walczymy dziś bowiem wyłącznie z Bronisławem Komorowskim jak w przypadku kampanii prezydenckiej – musimy przeprowadzić walkę z całą PO i obozem władzy.
To specyfika kampanii, ale i specyfika pracy rządu. Sprawny gabinet jest zarządzany jak drużyna piłkarska czy moja ulubiona piłka ręczna. Ale że piłka nożna jest ostatnio na fali, to powiem tak – w naszej reprezentacji również każdy ma i zna swoją rolę, jest 11 zawodników na boisku, są rezerwowi, jest zespół techniczny. U nas jest podobnie.


alt
A co z debatą z Ewą Kopacz?

Podchodzę z pełną pokorą do tej debaty – wiem, że będę rozmawiać z urzędującym premierem, że to ona będzie mieć wszystkie narzędzia w ręku dotyczące funkcjonowania państwa. Ale debata ma swój klimat i reguły. To dla mnie pierwsza tego typu debata, ale nie boję się wyzwań – taka otwarta dyskusja należy się wyborcom. Jeśli, dla przykładu, od Ewy Kopacz nie udaje się uzyskać odpowiedzi w sprawie uchodźców, to może na takiej debacie odpowie na to pytanie.

Zmieńmy temat. Jak pani zareagowała na słowa córki Ewy Kopacz, która zapowiedziała wyjazd z Polski po wygranych przez PiS wyborach?
Tak po ludzku zrobiło mi się przykro. Sądzę, że córka pani Kopacz została namówiona przez kogoś – i chyba wiemy przez kogo – by tak się wypowiedzieć. Na litość boską, żyjemy w XXI wieku, a zmiana władzy w demokracji jest czymś normalnym. Otoczenie Platformy bardzo indywidualnie i prywatnie odbiera sprawy, które są naturalne w państwie – nie ma poczucia więzi i wspólnoty. To zresztą charakterystyczne dla kampanii PO, ta retoryka: że będzie kordon sanitarny, że jesteśmy trędowaci... To histeria. Niebywałe, jak można doprowadzić siebie samych do takich reakcji. Dla mnie wymierne są nie opinie mainstreamowych komentatorów czy reprezentantów pseudosalonów, ale zwykłych ludzi, którzy przychodzą na spotkania. Oni się nas nie boją, oni widzą w nas nadzieję na dobrą zmianę - i to nasza najlepsza rekomendacja.
A Platforma zamiast straszyć Prawem i Sprawiedliwością powinna rozliczyć się z ośmiu lat afer swoich rządów.

Pełna treść wywiadu dostępna jest w tygodniku „ABC”


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież