Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny » Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na Westerplatte – Mieczysław Jałowieck... Igor Strzok: jest zielone światło na odbudowę mostu w Tczewie » Igor Strzok, pomorski wojewódzki konserwator zabytków, poinformował że powiat tczewski może ruszyć z... XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski » XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Opowieści gdańskiego astronoma" odbył się 30 listopada. Jego... Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ...
Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny
wtorek, 05 grudnia 2023 15:10
Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny
Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
poniedziałek, 04 grudnia 2023 18:15
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
Udanie zakończyli rok 2023 i rundę zasadniczą na swoim lodzie
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Lechia wypunktowała Miedź
niedziela, 03 grudnia 2023 19:00
Lechia wypunktowała Miedź
W ostatniej kolejce rundy jesiennej Lechia pokonała na Polsat Plus

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji polskich barw
niedziela, 26 listopada 2023 15:49
W tonacji polskich barw
Przygotowując wystawę „Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Beata Szydło dziś w nowym ABC - fragment wywiadu

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 19 października 2015 06:39

Beata Szydło o politycznym meczu, drużynie, twardej grze i składzie rządu PiS na łamach tygodnika „ABC”„ABC”: Zanim przyjechaliśmy do pani, oglądaliśmy jedną z telewizji informacyjnych. Co charakterystyczne, przerwano pani konferencję, by transmitować... konferencję Jarosława Kaczyńskiego. Czy był to techniczny zgrzyt, czy jednak symbol, że gra pani w tej kampanii drugie skrzypce i jest mniej istotna od szefa swojej partii?
Beata Szydło, wiceprezes PiS, kandydatka tej partii na premiera: Przede wszystkim to symbol tego, że jesteśmy bardzo aktywni w kampanii i działa zasada: wszystkie ręce na pokład. Prezes w tej chwili prowadzi wiele spotkań w terenie, ja również. Cieszę się, że transmisję z konferencji w kampanii PiS przerywa się... dla innego wydarzenia kampanii PiS.


A nie brakuje pani wsparcia z czasów kampanii Andrzeja Dudy, gdy Jarosław Kaczyński mówił jasno, że gramy na lidera, że numerem 1 jest właśnie Duda? W pani przypadku trochę się to rozmywa.
Dla mnie istotne jest to, że Jarosław Kaczyński powiedział jasno: kandydatem na premiera jest Beata Szydło. Ale ten przekaz i cała kampania zostały sformatowane w ten sposób, że pracują wszyscy. Nie walczymy dziś bowiem wyłącznie z Bronisławem Komorowskim jak w przypadku kampanii prezydenckiej – musimy przeprowadzić walkę z całą PO i obozem władzy.
To specyfika kampanii, ale i specyfika pracy rządu. Sprawny gabinet jest zarządzany jak drużyna piłkarska czy moja ulubiona piłka ręczna. Ale że piłka nożna jest ostatnio na fali, to powiem tak – w naszej reprezentacji również każdy ma i zna swoją rolę, jest 11 zawodników na boisku, są rezerwowi, jest zespół techniczny. U nas jest podobnie.


alt
A co z debatą z Ewą Kopacz?

Podchodzę z pełną pokorą do tej debaty – wiem, że będę rozmawiać z urzędującym premierem, że to ona będzie mieć wszystkie narzędzia w ręku dotyczące funkcjonowania państwa. Ale debata ma swój klimat i reguły. To dla mnie pierwsza tego typu debata, ale nie boję się wyzwań – taka otwarta dyskusja należy się wyborcom. Jeśli, dla przykładu, od Ewy Kopacz nie udaje się uzyskać odpowiedzi w sprawie uchodźców, to może na takiej debacie odpowie na to pytanie.

Zmieńmy temat. Jak pani zareagowała na słowa córki Ewy Kopacz, która zapowiedziała wyjazd z Polski po wygranych przez PiS wyborach?
Tak po ludzku zrobiło mi się przykro. Sądzę, że córka pani Kopacz została namówiona przez kogoś – i chyba wiemy przez kogo – by tak się wypowiedzieć. Na litość boską, żyjemy w XXI wieku, a zmiana władzy w demokracji jest czymś normalnym. Otoczenie Platformy bardzo indywidualnie i prywatnie odbiera sprawy, które są naturalne w państwie – nie ma poczucia więzi i wspólnoty. To zresztą charakterystyczne dla kampanii PO, ta retoryka: że będzie kordon sanitarny, że jesteśmy trędowaci... To histeria. Niebywałe, jak można doprowadzić siebie samych do takich reakcji. Dla mnie wymierne są nie opinie mainstreamowych komentatorów czy reprezentantów pseudosalonów, ale zwykłych ludzi, którzy przychodzą na spotkania. Oni się nas nie boją, oni widzą w nas nadzieję na dobrą zmianę - i to nasza najlepsza rekomendacja.
A Platforma zamiast straszyć Prawem i Sprawiedliwością powinna rozliczyć się z ośmiu lat afer swoich rządów.

Pełna treść wywiadu dostępna jest w tygodniku „ABC”


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież