Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodow... » Poseł Kacper Płażyński i radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska poinformowali, że zło... Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła » W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego znajdował... Stowarzyszenie "Godność" o kandydatach Zjednoczonej Prawicy » Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" w sprawie wyborów.15 października 2023 r., w nadchodzących wybor... W tygodniku „Sieci”: Ukraińsko-polska wojna zbożowa » Na łamach nowego wydania „Sieci” Konrad Kołodziejski odsłania kulisy ochłodzenia stosunków Ukrainy z... Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan...
Reklama
Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodowanie od Niemiec
środa, 27 września 2023 13:32
Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodowanie od Niemiec
Poseł Kacper Płażyński i radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie
Klindt zostaje na sezon 2024
poniedziałek, 25 września 2023 12:37
Klindt zostaje na sezon 2024
Zdunek Wybrzeże zaczęło informować o składzie na sezon 2024.
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Akwaforta Paula Kreisela
niedziela, 17 września 2023 17:43
Akwaforta Paula Kreisela
Niedawno trafiła do mnie znakomita praca gdańskiego grafika,

Sport w szkole z ORLENEM

Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
sobota, 23 września 2023 12:22
Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
Za nami pierwsza seria jesiennej edycji Czwartków

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Jaworski pyta o tunel pod Martwą Wisłą

Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
piątek, 16 października 2015 15:29

Miał kosztować blisko 0,5 mld, będzie dobrze ponad miliard, miał być już dawno otwarty, ale wciąż jest w budowie - Andrzej Jaworski, poseł PiS, spotkał się z dziennikarzami przy wjeździe do tunelu pod Martwą Wisła przy ul. Marynarki Polskiej.Ubiegający się ponownie o mandat poselski b. kontrkandydat Pawła Adamowicza, którego w wyborach jesiennych poparło prawie 50 tys. gdańszczan, wrócił do tematu, który frapował w wyborach samorządowych. Przypomniał przedwyborczy hapenning związany z dniem otwartym tunelu, wykorzystany do autopromocji Pawła Adamowicza, a nawet Jacka Karnowskiego.


- Zorganizowano imprezę masową na obiekcie, który znajdował się i znajduje w trakcie budowy, wpuszczono do tunelu kilkanaście tysięcy osób. Kto podjął taką decyzję? Kto podpisał stosowne zgody, skoro na drogę bez odbiorów technicznych nie wpuszcza się nawet samochodu? - pytał Andrzej Jaworski.


altOsobna kwestia to koszty budowy tunelu. Planowano w przetargu kwotę w granicach  0,5 mld zł, kontrakt z wykonawcą podpisano na ponad 800 mln, a końcowy rozrachunek może dobrze przekraczać miliard złotych. Na dodatek rośnie opóźnienie, które wykracza daleko poza terminy umowne, ale prezydent Adamowicz, który nalicza obywatelom odsetki od każdego spóźnienia w zapłacie podatku od nieruchomości, radośnie plecie w Radiu Gdańsk, że miasto jest przyjazne zleceniobiorcom i nie będzie nękać ich karami.


- To niedopuszczalne działanie na szkodę mieszkańców Gdańska. Problemy zagranicznego wykonawcy zdają się być ważniejsze dla prezydenta niż jego zobowiązanie do służby na rzecz społeczności gdańskiej, która swoimi podatkami opłaca takie niechlujstwa - podsumował A. Jaworski.


Konferencje posła Jaworskiego odwiedził osobiście Roman Daszczyński, redaktor naczelny miejskiego portalu propagandowego, którego redakcje przeniesiono ze struktur magistratu do spółki miejskiej, a nadzór nad jego funkcjonowaniem powierzono Helenie Chmielowiec, wieloletniej szefowej kancelarii prezydenta Gdańska.
GG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież