Lotos na sprzedaż: zamiar ministra i podpis prezesa » Duet Donald Tusk-Paweł Olechnowicz nieroztropnie gospodaruje prawdą. Były premier sprzedaż aktywów s... Czesław Nowak: W samorządach przeważają plusy ujemne » Z Czesławem Nowakiem, posłem w latach 1989–93 (OKP, PC), gdańskim radnym 1998-2006, prezesem Stowarz... Zmarł autor koncepcji pomnika Poległych Stoczniowców 1970 » 21 maja 2022 r. zmarł Bogdan Pietruszka, autor koncepcji gdańskiego pomnika Poległych Stoczniowców 1... Konkurs dla młodzieży „Zainwestuj w naszą planetę” rozstrzygnięty » Wyłoniono zwycięzców konkursu „Zainwestuj w naszą planetę” na plakat cyfrowy o tematyce ekologicznej... W tygodniku „Sieci”: Tak Tusk chciał sprzedać LOTOS Rosjanom » Upublicznienie dokumentów zdradzających plany sprzedania Rosjanom Grupy LOTOS przez rząd PO-PSL jasn... Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa » Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, komentatorem p... Minister Skarbu Państwa: Rząd PO-PSL chciał sprzedać LOTOS Rosjanom i ... » Dokument, który został odtajniony przez obecnego Ministra Skarbu Państwa Jacka Sasina dowodzi, że te... W tygodniku „Sieci”: Jak patrzy na nas Rosja? » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Budzisz analizuje, skąd się wzięło u Rosjan przeświadcz... Święto ogrodnicze w Rënku » To było prawdziwe święto ogrodnicze. 19. edycję Ogólnopolskiej Wystawy Ogrodniczej połączonej z kier... „Wejście w historię”: prezentacja eksponatów związanych z działalności... » W ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejścia w historię” w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezent...
Lotos na sprzedaż: zamiar ministra i podpis prezesa
czwartek, 26 maja 2022 19:49
Lotos na sprzedaż: zamiar ministra i podpis prezesa
Duet Donald Tusk-Paweł Olechnowicz nieroztropnie gospodaruje

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
H.Skrzydlewska Orzeł - Zdunek Wybrzeże LIVE
piątek, 27 maja 2022 22:08
H.Skrzydlewska Orzeł - Zdunek Wybrzeże LIVE
W sobotę o godz. 16.30 w Łodzi ma się rozpocząć mecz
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
sobota, 21 maja 2022 19:07
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
Porażką z wicemistrzem Polski zakończyła sezon Lechia.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bracia z Nowego Portu
poniedziałek, 16 maja 2022 10:13
Bracia z Nowego Portu
Trudno w wypadku mało znanych, wywodzących się z Nowego Portu,

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Ćwicz z Drużyną Energii
poniedziałek, 23 maja 2022 13:50
Ćwicz z Drużyną Energii
Trwa sportowy etap Drużyny Energii, w którym rywalizuje 191 szkół
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Jaworski pyta o tunel pod Martwą Wisłą

Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
piątek, 16 października 2015 15:29

Miał kosztować blisko 0,5 mld, będzie dobrze ponad miliard, miał być już dawno otwarty, ale wciąż jest w budowie - Andrzej Jaworski, poseł PiS, spotkał się z dziennikarzami przy wjeździe do tunelu pod Martwą Wisła przy ul. Marynarki Polskiej.Ubiegający się ponownie o mandat poselski b. kontrkandydat Pawła Adamowicza, którego w wyborach jesiennych poparło prawie 50 tys. gdańszczan, wrócił do tematu, który frapował w wyborach samorządowych. Przypomniał przedwyborczy hapenning związany z dniem otwartym tunelu, wykorzystany do autopromocji Pawła Adamowicza, a nawet Jacka Karnowskiego.


- Zorganizowano imprezę masową na obiekcie, który znajdował się i znajduje w trakcie budowy, wpuszczono do tunelu kilkanaście tysięcy osób. Kto podjął taką decyzję? Kto podpisał stosowne zgody, skoro na drogę bez odbiorów technicznych nie wpuszcza się nawet samochodu? - pytał Andrzej Jaworski.


altOsobna kwestia to koszty budowy tunelu. Planowano w przetargu kwotę w granicach  0,5 mld zł, kontrakt z wykonawcą podpisano na ponad 800 mln, a końcowy rozrachunek może dobrze przekraczać miliard złotych. Na dodatek rośnie opóźnienie, które wykracza daleko poza terminy umowne, ale prezydent Adamowicz, który nalicza obywatelom odsetki od każdego spóźnienia w zapłacie podatku od nieruchomości, radośnie plecie w Radiu Gdańsk, że miasto jest przyjazne zleceniobiorcom i nie będzie nękać ich karami.


- To niedopuszczalne działanie na szkodę mieszkańców Gdańska. Problemy zagranicznego wykonawcy zdają się być ważniejsze dla prezydenta niż jego zobowiązanie do służby na rzecz społeczności gdańskiej, która swoimi podatkami opłaca takie niechlujstwa - podsumował A. Jaworski.


Konferencje posła Jaworskiego odwiedził osobiście Roman Daszczyński, redaktor naczelny miejskiego portalu propagandowego, którego redakcje przeniesiono ze struktur magistratu do spółki miejskiej, a nadzór nad jego funkcjonowaniem powierzono Helenie Chmielowiec, wieloletniej szefowej kancelarii prezydenta Gdańska.
GG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież