Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny » Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na Westerplatte – Mieczysław Jałowieck... Igor Strzok: jest zielone światło na odbudowę mostu w Tczewie » Igor Strzok, pomorski wojewódzki konserwator zabytków, poinformował że powiat tczewski może ruszyć z... XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski » XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Opowieści gdańskiego astronoma" odbył się 30 listopada. Jego... Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ...
Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny
wtorek, 05 grudnia 2023 15:10
Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny
Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
poniedziałek, 04 grudnia 2023 18:15
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
Udanie zakończyli rok 2023 i rundę zasadniczą na swoim lodzie
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Lechia wypunktowała Miedź
niedziela, 03 grudnia 2023 19:00
Lechia wypunktowała Miedź
W ostatniej kolejce rundy jesiennej Lechia pokonała na Polsat Plus

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji polskich barw
niedziela, 26 listopada 2023 15:49
W tonacji polskich barw
Przygotowując wystawę „Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Co się dzieje w PO-morskiej weterynarii? Kontrola czy najście?

Ocena użytkowników: / 19
SłabyŚwietny 
czwartek, 15 października 2015 18:16

Do wojewody pomorskiego Ryszarda Stachurskiego (teraz PO, wcześniej PZPR) trafiła kolejna skarga na działalność Pomorskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii. Zawiadomienie w sprawie trafiło także do prokuratury rejonowej w Wejherowie. Kontrola Głównego Lekarza Weterynarii wykazała, że działania podejmowane na Pomorzu uchybiały zasadom legalności i rzetelności.Na początku października kontrolerzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii, w asyście policji, przeprowadzili kontrole firmy Avipol w Redzie, sugerując że działa nielegalnie, gdyż nie pozostaje pod nadzorem WIW w Gdańsku. Przez lata, od 1991 roku, Avipol zajmował się wylęgiem piskląt i posiadał niezbędny wpis do rejestru. Po 2012 roku firma zaprzestała tej działalności, zlikwidowała aparaty wylęgowe i przestawiła się wyłącznie na pośrednictwo handlowe w tym fragmencie produkcji drobiarskiej. Kontrolująca wówczas zakład lek. wet. W. Drygas-Bogucka poinformowała kierownictwo spółki, że w takiej sytuacji, przy braku fizycznego kontaktu z materiałem biologicznym, Avipol nie powinien posiadać numeru weterynaryjnego i nakazała złożenie wniosku o wykreślenie firmy z rejestru WIW. Jak pisze w piśmie do wojewody Janusz Pieczkowski, pełnomocnik Avipolu, "ogromnych zasobów złej woli wymaga twierdzenie dr Włodzimierza Przewoskiego i jego inspektorów, że Avipol działa "nielegalnie" i ukrywa się przed inspekcją".


Wg pełnomocnika, ten sposób postępowania, wobec braku zawiadomienia o zamiarze przeprowadzenia kontroli i braku ustawowego umocowania do jej przeprowadzenia, może wypełniać znamiona przestępstwa opisanego w art.231 par.1 i 2 Kodeksu Karnego czyli nadużycia władzy. Tym bardziej, że kontrolujący podwładni dr W. Przewoskiego nie pozostawili żadnego dokumentu poświadczającego kontrolę. Do momentu zamknięcia wydania "Gazety Gdańskiej" redakcja nie dostała odpowiedzi na pytanie, kto podpisał polecenie kontroli, która w swym przebiegu i konstrukcji prawnej raczej stwarzała wrażenie najścia niż urzędowej weryfikacji okoliczności merytorycznych.


Z nieoficjalnych informacji "GG" wynika, że także przysłana przez Głównego Lekarza Weterynarii dr Marka Pirsztuka kontrola wykazała w Gdańsku, w ocenie inspektorów, uchybienia legalności i rzetelności. Tymczasem prokuratura w Gdańsku zaczęła prowadzić intensywne śledztwo w sprawie z zawiadomienia wojewody, zlecając czynności policjantom z komendy w Gdańsku, którzy prowadzą przesłuchania świadków.


Kontrola która przypominała najście to kolejny bulwersujący fakt, który politykowi PO pełniącemu funkcję wojewody zupełnie nie przeszkadza. Andrzej Jaworski, poseł PiS, który złożył wniosek o zmiany personalne w weterynarii pomorskiej do dziś nie otrzymał odpowiedzi. - Skoro wojewoda Stachurski nie może podjąć żadnej decyzji, mimo że sam uznaje zasadność zarzutów i powiadamia o podejrzeniach prokuraturę, to wymiana lekarza będzie możliwa po wymianie wojewody. Dziwne że pomorskie struktury PO tolerują narastanie tego wrzodu, jakby komuś zależało na pogłębianiu kryzysu zaufania do partii władzy, chyba że to jakiej relacje koleżeńskie? - zastanawia się poseł PiS.


Zaniepokojony jest też poseł PO, Jerzy Borowczak, który złożył w tej sprawie interpelację do ministra Marka Sawickiego z PSL. - Jeśli mówi się "a" i kieruje sprawę do prokuratury, to trzeba też powiedzieć "b" i skorzystać ze swoich uprawnień, żeby przerwać zły ciag zdarzeń. W sprawie konserwatora zabytków wojewoda Stachurski był dużo bardziej stanowczy, teraz jego ociąganie ma złą wymowę.


Podobnie jak ucieczka wiceministra rolnictwa Kazimierza Plocke (PO), politycznego patrona wojewody, przed pytaniami dziennikarza. Łatwiej obwiesić Pomorze plakatami niż zaprowadzić ład w bliskiej sobie politycznie okolicy. Sprawę już wkrótce zważą wyborcy...

(G)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież