Godność popiera Fotygę » Apel Stowarzyszenia Godność w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego i poparcie dla kandydatury... Daniel Obajtek: Ruszyła na mnie cała machina państwa i mediów. Wytrzym... » Michał Karnowski rozmawia z Danielem Obajtkiem, byłym prezesem ORLENU- Pięć tygodni temu odszedł pan... Rafał Milczarski: Czy uda się ocalić CPK? » Czy Centralny Port Komunikacyjny jest racjonalną potrzebą - jak twierdzą jedni, czy megalomanią - ja... Władztwo gdańskie - krzesła i ambicje » Uff, dogadali się. Wszystko dla Gdańska i Platforma Obywatelska doszły do porozumienia - całe szczęś... Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO » *40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef Tuska w spółce w OliwieSkomercjalizo... Jantar to beczka prochu » Najemcy Domu Handlowego Jantar we Wrzeszczu boją się o swoją przyszłość. Przynajmniej ci, którzy zos... Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed...
Reklama
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
czwartek, 23 maja 2024 15:42
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
*40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef
Trefl zagra o tytuł Mistrza Polski!
wtorek, 28 maja 2024 09:36
Trefl zagra o tytuł Mistrza Polski!
Koszykarze Trefla Sopot po zaciętym półfinale pokonali WKS Śląsk
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Rezerwowa Lechia poległa w Legnicy
niedziela, 26 maja 2024 15:59
Rezerwowa Lechia poległa w Legnicy
Grająca w mocno rezerwowym składzie Lechia w ostatnim meczu sezonu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Mój sąsiad z Oliwy
niedziela, 19 maja 2024 15:58
Mój sąsiad z Oliwy
Profesor Władysław Lam, był jednym z najwybitniejszych malarzy

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Co się dzieje w PO-morskiej weterynarii? Kontrola czy najście?

Ocena użytkowników: / 19
SłabyŚwietny 
czwartek, 15 października 2015 18:16

Do wojewody pomorskiego Ryszarda Stachurskiego (teraz PO, wcześniej PZPR) trafiła kolejna skarga na działalność Pomorskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii. Zawiadomienie w sprawie trafiło także do prokuratury rejonowej w Wejherowie. Kontrola Głównego Lekarza Weterynarii wykazała, że działania podejmowane na Pomorzu uchybiały zasadom legalności i rzetelności.Na początku października kontrolerzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii, w asyście policji, przeprowadzili kontrole firmy Avipol w Redzie, sugerując że działa nielegalnie, gdyż nie pozostaje pod nadzorem WIW w Gdańsku. Przez lata, od 1991 roku, Avipol zajmował się wylęgiem piskląt i posiadał niezbędny wpis do rejestru. Po 2012 roku firma zaprzestała tej działalności, zlikwidowała aparaty wylęgowe i przestawiła się wyłącznie na pośrednictwo handlowe w tym fragmencie produkcji drobiarskiej. Kontrolująca wówczas zakład lek. wet. W. Drygas-Bogucka poinformowała kierownictwo spółki, że w takiej sytuacji, przy braku fizycznego kontaktu z materiałem biologicznym, Avipol nie powinien posiadać numeru weterynaryjnego i nakazała złożenie wniosku o wykreślenie firmy z rejestru WIW. Jak pisze w piśmie do wojewody Janusz Pieczkowski, pełnomocnik Avipolu, "ogromnych zasobów złej woli wymaga twierdzenie dr Włodzimierza Przewoskiego i jego inspektorów, że Avipol działa "nielegalnie" i ukrywa się przed inspekcją".


Wg pełnomocnika, ten sposób postępowania, wobec braku zawiadomienia o zamiarze przeprowadzenia kontroli i braku ustawowego umocowania do jej przeprowadzenia, może wypełniać znamiona przestępstwa opisanego w art.231 par.1 i 2 Kodeksu Karnego czyli nadużycia władzy. Tym bardziej, że kontrolujący podwładni dr W. Przewoskiego nie pozostawili żadnego dokumentu poświadczającego kontrolę. Do momentu zamknięcia wydania "Gazety Gdańskiej" redakcja nie dostała odpowiedzi na pytanie, kto podpisał polecenie kontroli, która w swym przebiegu i konstrukcji prawnej raczej stwarzała wrażenie najścia niż urzędowej weryfikacji okoliczności merytorycznych.


Z nieoficjalnych informacji "GG" wynika, że także przysłana przez Głównego Lekarza Weterynarii dr Marka Pirsztuka kontrola wykazała w Gdańsku, w ocenie inspektorów, uchybienia legalności i rzetelności. Tymczasem prokuratura w Gdańsku zaczęła prowadzić intensywne śledztwo w sprawie z zawiadomienia wojewody, zlecając czynności policjantom z komendy w Gdańsku, którzy prowadzą przesłuchania świadków.


Kontrola która przypominała najście to kolejny bulwersujący fakt, który politykowi PO pełniącemu funkcję wojewody zupełnie nie przeszkadza. Andrzej Jaworski, poseł PiS, który złożył wniosek o zmiany personalne w weterynarii pomorskiej do dziś nie otrzymał odpowiedzi. - Skoro wojewoda Stachurski nie może podjąć żadnej decyzji, mimo że sam uznaje zasadność zarzutów i powiadamia o podejrzeniach prokuraturę, to wymiana lekarza będzie możliwa po wymianie wojewody. Dziwne że pomorskie struktury PO tolerują narastanie tego wrzodu, jakby komuś zależało na pogłębianiu kryzysu zaufania do partii władzy, chyba że to jakiej relacje koleżeńskie? - zastanawia się poseł PiS.


Zaniepokojony jest też poseł PO, Jerzy Borowczak, który złożył w tej sprawie interpelację do ministra Marka Sawickiego z PSL. - Jeśli mówi się "a" i kieruje sprawę do prokuratury, to trzeba też powiedzieć "b" i skorzystać ze swoich uprawnień, żeby przerwać zły ciag zdarzeń. W sprawie konserwatora zabytków wojewoda Stachurski był dużo bardziej stanowczy, teraz jego ociąganie ma złą wymowę.


Podobnie jak ucieczka wiceministra rolnictwa Kazimierza Plocke (PO), politycznego patrona wojewody, przed pytaniami dziennikarza. Łatwiej obwiesić Pomorze plakatami niż zaprowadzić ład w bliskiej sobie politycznie okolicy. Sprawę już wkrótce zważą wyborcy...

(G)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież