Gala 14. Wielkiego Maratonu Czytelniczego » W audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego, og... Otwarcie ekspozycji „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Ob... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otwarto ekspozycję „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Fund... Płace na gdańską miarę... » Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim urzędzie miejskim aż 9 dodatkowo zarabia w ... Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ...
Płace na gdańską miarę...
wtorek, 06 czerwca 2023 12:18
Płace na gdańską miarę...
Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Co się dzieje w PO-morskiej weterynarii? Kontrola czy najście?

Ocena użytkowników: / 19
SłabyŚwietny 
czwartek, 15 października 2015 18:16

Do wojewody pomorskiego Ryszarda Stachurskiego (teraz PO, wcześniej PZPR) trafiła kolejna skarga na działalność Pomorskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii. Zawiadomienie w sprawie trafiło także do prokuratury rejonowej w Wejherowie. Kontrola Głównego Lekarza Weterynarii wykazała, że działania podejmowane na Pomorzu uchybiały zasadom legalności i rzetelności.Na początku października kontrolerzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii, w asyście policji, przeprowadzili kontrole firmy Avipol w Redzie, sugerując że działa nielegalnie, gdyż nie pozostaje pod nadzorem WIW w Gdańsku. Przez lata, od 1991 roku, Avipol zajmował się wylęgiem piskląt i posiadał niezbędny wpis do rejestru. Po 2012 roku firma zaprzestała tej działalności, zlikwidowała aparaty wylęgowe i przestawiła się wyłącznie na pośrednictwo handlowe w tym fragmencie produkcji drobiarskiej. Kontrolująca wówczas zakład lek. wet. W. Drygas-Bogucka poinformowała kierownictwo spółki, że w takiej sytuacji, przy braku fizycznego kontaktu z materiałem biologicznym, Avipol nie powinien posiadać numeru weterynaryjnego i nakazała złożenie wniosku o wykreślenie firmy z rejestru WIW. Jak pisze w piśmie do wojewody Janusz Pieczkowski, pełnomocnik Avipolu, "ogromnych zasobów złej woli wymaga twierdzenie dr Włodzimierza Przewoskiego i jego inspektorów, że Avipol działa "nielegalnie" i ukrywa się przed inspekcją".


Wg pełnomocnika, ten sposób postępowania, wobec braku zawiadomienia o zamiarze przeprowadzenia kontroli i braku ustawowego umocowania do jej przeprowadzenia, może wypełniać znamiona przestępstwa opisanego w art.231 par.1 i 2 Kodeksu Karnego czyli nadużycia władzy. Tym bardziej, że kontrolujący podwładni dr W. Przewoskiego nie pozostawili żadnego dokumentu poświadczającego kontrolę. Do momentu zamknięcia wydania "Gazety Gdańskiej" redakcja nie dostała odpowiedzi na pytanie, kto podpisał polecenie kontroli, która w swym przebiegu i konstrukcji prawnej raczej stwarzała wrażenie najścia niż urzędowej weryfikacji okoliczności merytorycznych.


Z nieoficjalnych informacji "GG" wynika, że także przysłana przez Głównego Lekarza Weterynarii dr Marka Pirsztuka kontrola wykazała w Gdańsku, w ocenie inspektorów, uchybienia legalności i rzetelności. Tymczasem prokuratura w Gdańsku zaczęła prowadzić intensywne śledztwo w sprawie z zawiadomienia wojewody, zlecając czynności policjantom z komendy w Gdańsku, którzy prowadzą przesłuchania świadków.


Kontrola która przypominała najście to kolejny bulwersujący fakt, który politykowi PO pełniącemu funkcję wojewody zupełnie nie przeszkadza. Andrzej Jaworski, poseł PiS, który złożył wniosek o zmiany personalne w weterynarii pomorskiej do dziś nie otrzymał odpowiedzi. - Skoro wojewoda Stachurski nie może podjąć żadnej decyzji, mimo że sam uznaje zasadność zarzutów i powiadamia o podejrzeniach prokuraturę, to wymiana lekarza będzie możliwa po wymianie wojewody. Dziwne że pomorskie struktury PO tolerują narastanie tego wrzodu, jakby komuś zależało na pogłębianiu kryzysu zaufania do partii władzy, chyba że to jakiej relacje koleżeńskie? - zastanawia się poseł PiS.


Zaniepokojony jest też poseł PO, Jerzy Borowczak, który złożył w tej sprawie interpelację do ministra Marka Sawickiego z PSL. - Jeśli mówi się "a" i kieruje sprawę do prokuratury, to trzeba też powiedzieć "b" i skorzystać ze swoich uprawnień, żeby przerwać zły ciag zdarzeń. W sprawie konserwatora zabytków wojewoda Stachurski był dużo bardziej stanowczy, teraz jego ociąganie ma złą wymowę.


Podobnie jak ucieczka wiceministra rolnictwa Kazimierza Plocke (PO), politycznego patrona wojewody, przed pytaniami dziennikarza. Łatwiej obwiesić Pomorze plakatami niż zaprowadzić ład w bliskiej sobie politycznie okolicy. Sprawę już wkrótce zważą wyborcy...

(G)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież