Marek Jakubiak: Nie trwać w okopach! » Trzeba żyć chwilą, ale też planować, mieć elastyczność odreagowywania na zmieniającą się sytuację. T... Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji » Z pięciu kampanii samorządowych w Gdańsku, w trzech potencjał zmiany w pierwszej turze był większy n... Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny » Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na Westerplatte – Mieczysław Jałowieck... Igor Strzok: jest zielone światło na odbudowę mostu w Tczewie » Igor Strzok, pomorski wojewódzki konserwator zabytków, poinformował że powiat tczewski może ruszyć z... XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski » XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Opowieści gdańskiego astronoma" odbył się 30 listopada. Jego... Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-...
Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji
czwartek, 07 grudnia 2023 17:42
Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji
Z pięciu kampanii samorządowych w Gdańsku, w trzech potencjał

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
poniedziałek, 04 grudnia 2023 18:15
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
Udanie zakończyli rok 2023 i rundę zasadniczą na swoim lodzie
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Lechia wypunktowała Miedź
niedziela, 03 grudnia 2023 19:00
Lechia wypunktowała Miedź
W ostatniej kolejce rundy jesiennej Lechia pokonała na Polsat Plus

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji polskich barw
niedziela, 26 listopada 2023 15:49
W tonacji polskich barw
Przygotowując wystawę „Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje”

Sport w szkole

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Jak się tu znaleźliśmy?
wtorek, 28 listopada 2023 14:22
Jak się tu znaleźliśmy?
Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci mówi

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Guzowska ma oddać pieniądze

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 20 grudnia 2011 17:01

Posłanka Platformy Obywatelskiej Iwona Guzowska ma zapłacić 14,3 tys. zł wraz z odsetkami byłej lokatorce swojego mieszkania Dorocie S. - orzekł we wtorek Sąd Apelacyjny w Gdańsku. Wyrok jest prawomocny.


Kobieta żądała w procesie cywilnym od Guzowskiej i jej byłego partnera Marcina G. zwrotu 42 tys. zł, które zapłaciła im w maju 2003 r. jako zaliczkę na wykup mieszkania komunalnego, które Guzowska, w uznaniu zasług sportowych otrzymała kilka lat wcześniej od miasta Gdańska. Mieszkanie miało być wyremontowane. Kiedy Guzowska przebywała w stolic wynajmowała lokum Dorocie S. 


Marcin G. ma zapłacić na rzecz pani Doroty ponad 69 tys. zł. Guzowska i G. mają też pokryć koszta postępowania apelacyjnego - po 1800 zł.
W uzasadnieniu wyroku sędzia Barbara Lewandowska uznała, iż w maju 2003 roku od Doroty S. Guzowska otrzymała 7 tys. zł, a Marcin G. 35 tys. zł. Obie te kwoty jednak, na wniosek powódki, zostały zrewaloryzowane do 83 tys. zł. W ciągu kilku lat (2003-2011) cena mieszkań w Gdańsku Wrzeszczu, podwoiła się. Kwota przekazana Guzowskiej i jej ówczesnemu partnerowi mała posłużyć wykupieniu mieszkania od gminy. Z kolei to Dorota S. miała stać się jego właścicielką. Do tej zamiany jednak nigdy nie doszło.


Jednym z głównym dowodów było pokwitowanie odbioru 42 tys. zł, a pod nim - podpisy Guzowskiej i Marcina G. W trakcie procesu posłanka podważała jednak prawdziwość tego dokumentu, twierdziła m.in., że była wtedy poza Gdańskiem.
- Nie można kwestionować, że pieniądze zostały wręczone przez powódkę. Oprócz tego dokumentu świadczą o tym także zeznania świadków - argumentowała sędzia Lewandowska.


Wyrok Sądu Apelacyjnego podtrzymuje tym samym werdykt Sądu Okręowego w tej sprawi wydany wiosną.
Przegrana posłanki PO Iwony Guzowskiej w procesie cywilnym o zapłatę raczej nie wpłynie na jej karierę polityczną.  
ASG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież