Wernisaż wystawy „Spojrzeć ludziom prosto w oczy…” » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w 4. rocznicę śmierci Jana Olszewskiego odbył się wernisaż wys... ZŁOTE płyną z gdańskich kranów... » To jest gest prezydent Gdańska. Złote popłyną z gdańskich kranów do niektórych gdańskich portfeli. Z... Dieta bezglutenowa – moda czy konieczność? Jak sobie radzić po diagnoz... » Niepewność, strach, a często bezradność i osamotnienie osób szukających przyczyn swoich dolegliwości... Wspólny bilet trójmiejski popłynął z FALĄ do morza... » 2 lutego w siedzibie Rady Miasta Gdańska odbyła się debata na temat projektu Spółki Innobaltica doty... W tygodniku „Sieci”: Budujemy najsilniejszą lądową armię Europy » W nowym numerze „Sieci” wicepremier Mariusz Błaszczak, laureat tytułu Człowiek Wolności Tygodnika „S... Zmiany w Muzeum Narodowym w Gdańsku » Przebywający na Wybrzeżu Jarosław Sellin, wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas konf... 300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy » Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów prezydent Gdańska A. Dulkiewicz i... Piotr Dzik: Wigilia od 1991 » 24 grudnia ubiegłego roku po raz 31. odbyła się wigilia dla ubogich. Na pytania związane z wydarzeni... Bartłomiej Obajtek: Lasy Państwowe przeciwne unijnej ingerencji w zarz... » Polska jest potęgą światową w przemyśle drzewnym. Samorządy nie mogą funkcjonować bez dobrej współpr... Radni PiS chcą debaty o systemie FALA » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska chcą rozmawiać o systemie FALA. W czwartek o godz. 17.00 zap...
ZŁOTE płyną z gdańskich kranów...
wtorek, 07 lutego 2023 15:37
ZŁOTE płyną z gdańskich kranów...
To jest gest prezydent Gdańska. Złote popłyną z gdańskich
Lekkoatletyczne gwiazdy w ORLEN Copernicus Cup
wtorek, 07 lutego 2023 09:13
Lekkoatletyczne gwiazdy w ORLEN Copernicus Cup
To będzie lekkoatletyczne wydarzenie zimy w Polsce! 8 lutego w
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
sobota, 04 lutego 2023 20:52
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
To było jedno z najdłuższych spotkań w historii piłkarskiej

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
poniedziałek, 30 stycznia 2023 13:19
Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
Artur Baranowski, gdyński malarz, pejzażysta, często oceniany
Aktywne półkolonie z GZSiSS
niedziela, 29 stycznia 2023 21:49
Aktywne półkolonie z GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego na okres ferii

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Kalkowski zdecydował - Paixao na Wartę

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 02 września 2022 15:43

Tomasz Kaczmarek był jednym kłębkiem nerwów po ostatniej porażce w Radomiu. Kolejna klęska z beniaminkiem w Legnicy doprowadziła stan psychiczny trenera Kaczmarka do ostateczności. Na ostatniej konferencji prasowej przed meczem z Lechem Kaczmarek zatracił swój spokój i opanowanie. Zarzucał dziennikarzom, że zadając pytania o dymisje, nie szanują jego pracy. Jego osiągnięć, czyli 4. miejsce w lidze i występy w europejskich pucharach. Nie biorąc pod uwagę 3 kolejne porażki po fatalnej grze, zapominając los swojego poprzednika, który stracił posadę zaledwie po remisie 2:2 z Radomiakiem i mając na swoim koncie 3. miejsce w lidze i brązowy medal, zdobycie Pucharu Polski i także występy na europejskich stadionach.


Po laniu 0:3 z Kolejorzem na własnym stadionie przyszedł na pomeczową konferencję mocno zdekoncentrowany, odpowiadając a raczej cedząc skromnymi i mało zrozumiałymi odpowiedziami. Wiadomo było, że machina ruszyła...


Tuż przed pierwszym gwizdkiem meczu z Lechem ukazało się oświadczenie Piotra Zejera, wiceprezesa z nominacji udziałowców mniejszościowych spółki. W którym pisał, że "wyczerpały się wszystkie możliwe formuły współpracy i porozumienia z prezesem Pawłem Żelemem, który w kluczowych obszarach przyjmuje ekstremalną bierność i pasywność. Taka postawa i brak elementarnego porozumienia w ramach prac zarządu jest dla mnie nie do przyjęcia".


Zarząd nam się wczoraj trochę posypał. Były informacje, że odchodzi były wiceprezes Krupski. Odszedł też inny członek zarządu Michał Hałaczkiewicz. Jeszcze przed pójściem do łóżka trener Kaczmarek otrzymał hiobową wiadomość: "już nie pracujesz, przekaż zespół Kalkowskiemu przed sobotnim meczem z Wartą".


Po przegranym 0:3 spotkaniu z Lechem Poznań Tomasz Kaczmarek przestał być trenerem Lechii Gdańsk. Tomasz Kaczmarek na stanowisku był dokładnie przez rok. Został zatrudniony 1 września 2001 r. Wraz z Lechią zajął 4. miejsce w Ekstraklasie i awansował do eliminacji Ligi Konferencji Europy. Najlepsze wyniki zanotował zaraz po objęciu drużyny po Piotrze Stokowcu. Gorzej się już działo po prowadzonych przez siebie zimowych przygotowaniach i jeszcze gorzej bywało już po ostatnich przygotowaniach latem tego roku.

alt


Biało-zieloni fatalnie weszli w sezon 2022/2023. Aktualnie są na ostatnim miejscu w ligowej tabeli z trzema punktami na koncie.


Wraz z Tomaszem Kaczmarkiem z klubu odchodzi jeden z asystentów Emanuel Ribeiro, odpowiedzialny za przygotowania fizyczne drużyny. Obowiązki pierwszego trenera przejmie Maciej Kalkowski, który będzie odpowiedzialny za przygotowanie drużyny do sobotniego meczu z Wartą Poznań.


Po zwolnieniu Kaczmarka ruszyła giełda nazwisk, które mogą zostać trenerem Lechii Gdańsk. Na ten moment w mediach najczęściej się mówi o Aleksandarze Vukoviciu i Janie Urbanie.


Najważniejszym wymogiem obecnego zarządu wobec nowego trenera będzie oczywiście jego cena. Najlepiej, żeby był to szkoleniowiec tani w utrzymaniu i obecnie bez pracy. Najpierw narzucają się nazwiska związane z Lechią. Maciejowi Kalkowskiemu na pewno marzy się coś więcej niż praca trenera tymczasowego. Główna przeszkoda? Brak doświadczenia w roli pierwszego trenera. Jedynie 16 meczów w Elanie, po których "Kalka" zrezygnował z powodów osobistych z tej pracy. Początek ma jednak obiecujący, zapowiada bowiem grę w sobotę Flavia Paichao. Jest tylko jedna niewiadoma: czy Dusan odda koledze opaskę kapitańską?


Inne opcje na rynku? Gotowość do powrotu do pracy zgłosił Jan Urban, który niespodziewanie został zwolniony z Górnika Zabrze po bardzo dobrym poprzednim sezonie. Trenerowi Urbanowi na pewno nie można odmówić doświadczenia. Pracował w największych polskich klubach i nigdy nie miał problemów ze stawianiem na młodzież. Pewne wątpliwości może jednak budzić jego praca w Śląsku, Lechu i Osasunie przed udanym okresem w Górniku.


Niedawno zwolnieni zostali też dwaj inni trenerzy kojarzeni z Polską. Nenad Bjelica po rozczarowującym początku sezonu stracił posadę w Osijeku. Były trener Lecha przez 2 lata nie dał rady podołać zadaniu zdobycia mistrzostwa Chorwacji. Wydaje się jednak, że jego żądania finansowe byłyby niemożliwe do spełnienia dla Lechii. Interesującą opcją jest Bartosz Grzelak, który do niedawna trenował szwedzki AIK. W udzielanych w przeszłości wywiadach dawał do zrozumienia, że praca w Polsce byłaby dla niego ciekawą opcją. Z uwagi na niskie budżety skandynawskich klubów, pensje w polskiej piłce potrafią przekonać ludzi z tamtego kierunku…


Bez pracy są inni mniej lub bardziej realni w kontekście Lechii szkoleniowcy. Adam Nawałka nie wrócił na ławkę trenerską po swojej przygodzie w Lechu Poznań i pseudonominacji redaktora Borka na trenera selekcjonera. Nieudany okres w Śląsku Wrocław łączy trenerów Magierę i Tworka, którzy mają coś do udowodnienia środowisku. Wydaje się też, że wcale trudne nie musiałoby być przekonanie do pracy w Gdańsku Marcina Brosza, który obecnie trenuje kadrę Polski U-19.
Na kogokolwiek Lechia nie postawi, tak mamy nadzieję, że nowy szkoleniowiec odmieni oblicze gdańskiej drużyny w tym sezonie.

mp


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: