Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi... Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po... PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej » 16 września otwarto Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. To trzecia taka placów...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
czwartek, 22 września 2022 18:12
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Szlakiem Rewskich Szkut
wtorek, 20 września 2022 13:27
Szlakiem Rewskich Szkut
Kilka dni urlopu jak co roku we wrześniu spędziłem w Rewie. To
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
środa, 31 sierpnia 2022 08:28
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza uczniów

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Kalkowski zdecydował - Paixao na Wartę

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 02 września 2022 15:43

Tomasz Kaczmarek był jednym kłębkiem nerwów po ostatniej porażce w Radomiu. Kolejna klęska z beniaminkiem w Legnicy doprowadziła stan psychiczny trenera Kaczmarka do ostateczności. Na ostatniej konferencji prasowej przed meczem z Lechem Kaczmarek zatracił swój spokój i opanowanie. Zarzucał dziennikarzom, że zadając pytania o dymisje, nie szanują jego pracy. Jego osiągnięć, czyli 4. miejsce w lidze i występy w europejskich pucharach. Nie biorąc pod uwagę 3 kolejne porażki po fatalnej grze, zapominając los swojego poprzednika, który stracił posadę zaledwie po remisie 2:2 z Radomiakiem i mając na swoim koncie 3. miejsce w lidze i brązowy medal, zdobycie Pucharu Polski i także występy na europejskich stadionach.


Po laniu 0:3 z Kolejorzem na własnym stadionie przyszedł na pomeczową konferencję mocno zdekoncentrowany, odpowiadając a raczej cedząc skromnymi i mało zrozumiałymi odpowiedziami. Wiadomo było, że machina ruszyła...


Tuż przed pierwszym gwizdkiem meczu z Lechem ukazało się oświadczenie Piotra Zejera, wiceprezesa z nominacji udziałowców mniejszościowych spółki. W którym pisał, że "wyczerpały się wszystkie możliwe formuły współpracy i porozumienia z prezesem Pawłem Żelemem, który w kluczowych obszarach przyjmuje ekstremalną bierność i pasywność. Taka postawa i brak elementarnego porozumienia w ramach prac zarządu jest dla mnie nie do przyjęcia".


Zarząd nam się wczoraj trochę posypał. Były informacje, że odchodzi były wiceprezes Krupski. Odszedł też inny członek zarządu Michał Hałaczkiewicz. Jeszcze przed pójściem do łóżka trener Kaczmarek otrzymał hiobową wiadomość: "już nie pracujesz, przekaż zespół Kalkowskiemu przed sobotnim meczem z Wartą".


Po przegranym 0:3 spotkaniu z Lechem Poznań Tomasz Kaczmarek przestał być trenerem Lechii Gdańsk. Tomasz Kaczmarek na stanowisku był dokładnie przez rok. Został zatrudniony 1 września 2001 r. Wraz z Lechią zajął 4. miejsce w Ekstraklasie i awansował do eliminacji Ligi Konferencji Europy. Najlepsze wyniki zanotował zaraz po objęciu drużyny po Piotrze Stokowcu. Gorzej się już działo po prowadzonych przez siebie zimowych przygotowaniach i jeszcze gorzej bywało już po ostatnich przygotowaniach latem tego roku.

alt


Biało-zieloni fatalnie weszli w sezon 2022/2023. Aktualnie są na ostatnim miejscu w ligowej tabeli z trzema punktami na koncie.


Wraz z Tomaszem Kaczmarkiem z klubu odchodzi jeden z asystentów Emanuel Ribeiro, odpowiedzialny za przygotowania fizyczne drużyny. Obowiązki pierwszego trenera przejmie Maciej Kalkowski, który będzie odpowiedzialny za przygotowanie drużyny do sobotniego meczu z Wartą Poznań.


Po zwolnieniu Kaczmarka ruszyła giełda nazwisk, które mogą zostać trenerem Lechii Gdańsk. Na ten moment w mediach najczęściej się mówi o Aleksandarze Vukoviciu i Janie Urbanie.


Najważniejszym wymogiem obecnego zarządu wobec nowego trenera będzie oczywiście jego cena. Najlepiej, żeby był to szkoleniowiec tani w utrzymaniu i obecnie bez pracy. Najpierw narzucają się nazwiska związane z Lechią. Maciejowi Kalkowskiemu na pewno marzy się coś więcej niż praca trenera tymczasowego. Główna przeszkoda? Brak doświadczenia w roli pierwszego trenera. Jedynie 16 meczów w Elanie, po których "Kalka" zrezygnował z powodów osobistych z tej pracy. Początek ma jednak obiecujący, zapowiada bowiem grę w sobotę Flavia Paichao. Jest tylko jedna niewiadoma: czy Dusan odda koledze opaskę kapitańską?


Inne opcje na rynku? Gotowość do powrotu do pracy zgłosił Jan Urban, który niespodziewanie został zwolniony z Górnika Zabrze po bardzo dobrym poprzednim sezonie. Trenerowi Urbanowi na pewno nie można odmówić doświadczenia. Pracował w największych polskich klubach i nigdy nie miał problemów ze stawianiem na młodzież. Pewne wątpliwości może jednak budzić jego praca w Śląsku, Lechu i Osasunie przed udanym okresem w Górniku.


Niedawno zwolnieni zostali też dwaj inni trenerzy kojarzeni z Polską. Nenad Bjelica po rozczarowującym początku sezonu stracił posadę w Osijeku. Były trener Lecha przez 2 lata nie dał rady podołać zadaniu zdobycia mistrzostwa Chorwacji. Wydaje się jednak, że jego żądania finansowe byłyby niemożliwe do spełnienia dla Lechii. Interesującą opcją jest Bartosz Grzelak, który do niedawna trenował szwedzki AIK. W udzielanych w przeszłości wywiadach dawał do zrozumienia, że praca w Polsce byłaby dla niego ciekawą opcją. Z uwagi na niskie budżety skandynawskich klubów, pensje w polskiej piłce potrafią przekonać ludzi z tamtego kierunku…


Bez pracy są inni mniej lub bardziej realni w kontekście Lechii szkoleniowcy. Adam Nawałka nie wrócił na ławkę trenerską po swojej przygodzie w Lechu Poznań i pseudonominacji redaktora Borka na trenera selekcjonera. Nieudany okres w Śląsku Wrocław łączy trenerów Magierę i Tworka, którzy mają coś do udowodnienia środowisku. Wydaje się też, że wcale trudne nie musiałoby być przekonanie do pracy w Gdańsku Marcina Brosza, który obecnie trenuje kadrę Polski U-19.
Na kogokolwiek Lechia nie postawi, tak mamy nadzieję, że nowy szkoleniowiec odmieni oblicze gdańskiej drużyny w tym sezonie.

mp


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: