Żniwa na dobre w Elewarr Oddział Malbork » Na Pomorzu rozpoczęły się żniwa, a wraz z nimi skup rzepaku i pszenicy. Pierwsze dostawy wjechały do... Karol Nawrocki zrezygnował ze stanowiska Dyrektora Muzeum II Wojny Świ... » 23 lipca 2021 r. dr Karol Nawrocki złożył na ręce Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ... Karol Nawrocki wybrany na nowego prezesa IPN » Senat wyraził zgodę na powołanie dr. Karola Nawrockiego na stanowisko prezesa IPN. 52 senatorów było... Iwiński ostro o Czarzastym » Eksperyment pod nazwą autorska partia Włodzimierza Czarzastego kończy się na naszych oczach. Niezale... Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy » Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu: Fundacji PZU oraz Instytutu Dzie... Agnieszka Wojciechowska van Heukelom: Kto głosuje na oszustów jest ich... » Z działaczką społeczną i samorządową, na studiach na Uniwersytecie Łódzkim w NZS, do 2010 r. w PiS, ... W cieniu bursztynu - sportowa nędza... » Pozostają w cieniu stadionu w Letnicy. Zapomniane, opuszczone, zlikwidowane, wyburzone. Nie mają bur... Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" po wystąpieniu Donalda Tuska w Gda... » Członkowie Stowarzyszenia Godność, którzy brali udział w strajkach w grudniu 1970 r. strajkowali w s... Ofensywa polityczna Platformy wyrusza » Polska rządzona przez PiS i koalicjantów jako kraj permanentnej inwigilacji, podsłuchowego programu ... Radni na Przymorzu podzieleni w sprawie projektów rozbudowy linii tram... » Projekt "Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Miasta Gdańska na lata 2...
Reklama
Gdańska sędzia wesprze marszałka - zespół kobiet Struka
niedziela, 11 lipca 2021 20:22
Gdańska sędzia wesprze marszałka - zespół kobiet Struka
Dorota Zabłudowska, sędzia X wydziału karnego Sądu Rejonowego
Zdunek Wybrzeże - Aforti Start LIVE 52:37 91:87
niedziela, 18 lipca 2021 11:33
Zdunek Wybrzeże - Aforti Start LIVE 52:37 91:87
O godz. 16.30 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Lechia zaprezentowała się kibicom i wygrała ostatni sparing
sobota, 17 lipca 2021 11:55
Lechia zaprezentowała się kibicom i wygrała ostatni sparing
Lechia w piątek zaprezentowała się kibicom, a w ostatnim sparingu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Morze, nasze morze
poniedziałek, 12 lipca 2021 14:50
Morze, nasze morze
Motyw morza, często decyduje o atrakcyjności obrazu. Dlatego bardzo

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Pogrzeb Wiesława Tetera

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
wtorek, 20 grudnia 2011 19:56

Na cmentarzu komunalnym Srebrzysko odbył się pogrzeb Wiesława Tetera, wybitnego pedagoga, wieloletniego dyrektora najpierw IX, a potem II LO w Gdańsku. Swojego nauczyciela i szefa, żegnali nauczyciele, uczniowie, absolwenci z różnych roczników. Nie było nikogo z kuratorium i wydziału edukacji.Wymagał od siebie.Wymagał od nauczycieli. Wymagał od uczniów. Uczynił z "dziewiątki" liceum prestiżowe. Komponował kadrę z najlepszych nauczycieli. To był jego atut. Wobec uczniów surowy; cokolwiek staroświecki porządek, to był jego świat. Szkoła Tetera nie była miejscem rozrywkowym. Nie można było mieć złudzeń. Ci którym się tak wydawało, widzieli swoje dokumenty na biurku Dyrektora. To był ważny moment w życiu ucznia. Dla wielu najważniejszy. Powrót do klasy to był powrót do szkolnego życia. Tu zaczynała się dojrzałość. Wielu z nas z tego klapsa potrafiło skorzystać. Niekiedy lat trzeba było, żeby ten moment lęku w gabinecie Dyrektora ocenić. I docenić. Ci którym się nie udało, latami szukali właściwej ścieżki.

Był właściwym człowiekiem we właściwym momencie naszego życia. Kiedy elegancko ubrany, a nieelegancko ubrany nie pojawiał się w szkole nigdy, szedł korytarzem szkolnym i gestami dłoni znaczył swoją drogę - respekt wyprzedzał młodzieńczą drwinę. Lęk, że włosy za długie, że tarczy brak, że trampki zamiast juniorek, że makijaż za ostry - no, lekko raczej nie było. Ale z IX Tetera, z IX jego nauczycieli, prof. Elwertowskiej, Niebrzydowskiej, Wierzbowskiej, Kosińskiej, Borsukj, Adamus, Gnacińskiej, Czarneckiej, Dąbrowskiej, Pasierbskiej, Grzebałkowskiej, Balcerskiej, Piosika, Falandysza, Pękalskiego, Jarzębińskiego, Waszkiewicza - wychodziło się z maturą, która otwierała drzwi każdej uczelni.

Ten próg Wiesław Teter utrzymywał wysoko.

Panie Dyrektorze, warto było.

Dziękujemy.

Marek Formela, absolwent IX LO.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież