Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 14:24
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
Po fatalnym początku meczu Energa Wybrzeże goniła Cellfast Wilki
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Łukasz Brządkowski: Ostra gra w Tczewie
wtorek, 16 kwietnia 2024 08:54
Łukasz Brządkowski: Ostra gra w Tczewie
W drugiej turze kampanii prezydenckiej wszystkie chwyty dozwolone. O
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 19 września 2023 15:52

- Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i wzięcia udziału w referendum – przekonywali kandydaci Prawa i Sprawiedliwości w październikowych wyborach parlamentarnych. Konferencja odbyła się na Długim Targu w Gdańsku, przy budziku z napisem „Nie śpij, bo cię przegłosują”.


Konferencja prasowa kandydatów do obu izb parlamentu dotyczyła polityki migracyjnej i referendum, które odbędzie się w dniu wyborów. Kazimierz Smoliński, poseł i kandydat na posła, nawiązał do masowego napływu migrantów z północnej Afryki na włoską wyspę Lampedusa.
– Tusk równa się Lampedusa w Polsce. Za nieco ponad 25 dni taka Lampedusa może być w Gdańsku, na Pomorzu. Musimy zrobić wszystko, żeby nie dopuścić Donalda Tuska i Platformy Obywatelskiej do władzy, bo jeśli dziś zadamy pytanie: czy w Polsce są dzielnice grozy, płoną samochody, rabowane są sklepy, ludzie tłuką się na ulicach? – pytał. – Nie! – odpowiadali inni politycy Prawa i Sprawiedliwości. – My takiej polityki w Polsce nie chcemy. Zachęcamy do udziału w wyborach, w referendum, żeby powiedzieć jednoznacznie, po jakiej stronie stoi Polska – dodał Smoliński.


Głos zabrał też Hubert Grzegorczyk, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Senatu. – Chcemy tego, abyśmy mogli się wypowiedzieć jako obywatele, jako Polacy, dlatego referendum jest tak istotne. To właśnie Polacy mają zdecydować, czy chcą przyjąć imigrantów, czy też ich nie chcą na terenie naszego kraju. Ten budzik odliczający czas do wyborów parę dni temu otworzyła Aleksandra Dulkiewicz, pani prezydent Gdańska. My również nawołujemy do pójścia na wybory, ale też na referendum. Ten budzik pokazuje nam, co się stanie z Polską za niecałe 26 dni – wskazywał z kolei Hubert Grzegorczyk, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Senatu.


Według tego polityka właśnie wtedy okaże się, „czy za 26 dni Polska dalej będzie bezpiecznym krajem, w którym to my będziemy decydowali o tym, jak ten kraj będzie wyglądał”, czy może nasz kraj stanie się miejscem, gdzie „będzie dochodziło do takich scen, jak choćby we Francji czy też w Niemczech”.


Wypowiedział się też Tomasz Rakowski, kandydat na posła. – Jako Polska stoimy teraz przed dwoma największymi zagrożeniami, które zdecydują o przyszłości naszego kraju. Pierwszy z nich to wojna na Ukrainie, na co odpowiadamy, wzmacniając naszą armię. Drugie zagrożenie to mechanizm przymusowej relokacji migrantów, gdzie ponad naszymi głowami urzędnicy w Brukseli będą decydować o tym, że migranci będą umieszczani w Polsce. To mogą być tysiące, dziesiątki czy setki tysięcy osób – przekonywał zaś Tomasz Rakowski, kandydat na posła.


– W Unii Europejskiej posłowie opozycji, niestety, poparli te rozwiązania albo wstrzymali się od głosu, lub nie głosowali wcale. Pamiętajmy, którzy to ludzie głosowali za tą przymusową relokacją, a to nas czeka, jeśli nie postawimy się tym planom – dodała Elżbieta Strzelczyk, kandydatka do Sejmu.


Według kandydującego do Sejmu Kazimierza Koralewskiego „dzisiaj widzimy, że kilkudziesięciokrotnie wzrosła liczba przestępstw w zachodnich krajach Unii Europejskiej”, a przed wyborami trzeba pamiętać „o tych, którzy mówili: wpuśćmy wszystkich, później się zobaczy, kim oni są”.


źródło radiogdansk.pl

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież