Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho... A. Kobylarz mierzy w senat » Andrzej Kobylarz, b. poseł Kukiz15, dołączył w ostatniej chwili do walki o senat okręgu 66 obejmując... Jesień w ogrodzie 2023 » Za nami pierwszy dzień kiermaszu ogrodniczego "Jesień w grodzie". W sobotę teren Pomorskiego Hurtowe... 101 rocznica powołania KS Gedania » Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu Polskiego Klubu Gedania. Zebranie miało... Jaworski pyta Karnowskiego o emigrantów w Sopocie » - Wybory i Referendum mają odpowiedzieć na bardzo ważne pytania na temat bezpieczeństwa - powiedział... Gołębie pocztowe na Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego » Wiceminister kultury Jarosław Sellina ogłosił wpisanie „Hodowli i lotu gołębi pocztowych” na Krajową...
101 rocznica powołania KS Gedania
piątek, 15 września 2023 17:58
101 rocznica powołania KS Gedania
Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu
AP Orlen przedłużyła zwycięską serię
sobota, 16 września 2023 20:03
AP Orlen przedłużyła zwycięską serię
AP Orlen wygrała trzeci mecz z rzędu. Tym razem gdańszczankom
3 razy Biskup*Remis Jaguara*Chłód w Chojnicach
piątek, 15 września 2023 16:11
3 razy Biskup*Remis Jaguara*Chłód w Chojnicach
II LIGA E-WINNER
W Stężycy Olimpia Grudziądz poniosła
Brakowało jakości
sobota, 16 września 2023 20:30
Brakowało jakości
Niezbyt ciekawy mecz zobaczyli kibice w Opolu. Lechia bezbramkowo

Galeria Sztuki Gdańskiej

Dwaj panowie Góreccy
poniedziałek, 11 września 2023 17:12
Dwaj panowie Góreccy
Stosunkowo niedawno pisałem o Bogusławie Góreckim, malarzu

Sport w szkole z ORLENEM

Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
niedziela, 10 września 2023 17:31
Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Dyrekcja Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 19 września 2023 15:52

- Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i wzięcia udziału w referendum – przekonywali kandydaci Prawa i Sprawiedliwości w październikowych wyborach parlamentarnych. Konferencja odbyła się na Długim Targu w Gdańsku, przy budziku z napisem „Nie śpij, bo cię przegłosują”.


Konferencja prasowa kandydatów do obu izb parlamentu dotyczyła polityki migracyjnej i referendum, które odbędzie się w dniu wyborów. Kazimierz Smoliński, poseł i kandydat na posła, nawiązał do masowego napływu migrantów z północnej Afryki na włoską wyspę Lampedusa.
– Tusk równa się Lampedusa w Polsce. Za nieco ponad 25 dni taka Lampedusa może być w Gdańsku, na Pomorzu. Musimy zrobić wszystko, żeby nie dopuścić Donalda Tuska i Platformy Obywatelskiej do władzy, bo jeśli dziś zadamy pytanie: czy w Polsce są dzielnice grozy, płoną samochody, rabowane są sklepy, ludzie tłuką się na ulicach? – pytał. – Nie! – odpowiadali inni politycy Prawa i Sprawiedliwości. – My takiej polityki w Polsce nie chcemy. Zachęcamy do udziału w wyborach, w referendum, żeby powiedzieć jednoznacznie, po jakiej stronie stoi Polska – dodał Smoliński.


Głos zabrał też Hubert Grzegorczyk, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Senatu. – Chcemy tego, abyśmy mogli się wypowiedzieć jako obywatele, jako Polacy, dlatego referendum jest tak istotne. To właśnie Polacy mają zdecydować, czy chcą przyjąć imigrantów, czy też ich nie chcą na terenie naszego kraju. Ten budzik odliczający czas do wyborów parę dni temu otworzyła Aleksandra Dulkiewicz, pani prezydent Gdańska. My również nawołujemy do pójścia na wybory, ale też na referendum. Ten budzik pokazuje nam, co się stanie z Polską za niecałe 26 dni – wskazywał z kolei Hubert Grzegorczyk, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Senatu.


Według tego polityka właśnie wtedy okaże się, „czy za 26 dni Polska dalej będzie bezpiecznym krajem, w którym to my będziemy decydowali o tym, jak ten kraj będzie wyglądał”, czy może nasz kraj stanie się miejscem, gdzie „będzie dochodziło do takich scen, jak choćby we Francji czy też w Niemczech”.


Wypowiedział się też Tomasz Rakowski, kandydat na posła. – Jako Polska stoimy teraz przed dwoma największymi zagrożeniami, które zdecydują o przyszłości naszego kraju. Pierwszy z nich to wojna na Ukrainie, na co odpowiadamy, wzmacniając naszą armię. Drugie zagrożenie to mechanizm przymusowej relokacji migrantów, gdzie ponad naszymi głowami urzędnicy w Brukseli będą decydować o tym, że migranci będą umieszczani w Polsce. To mogą być tysiące, dziesiątki czy setki tysięcy osób – przekonywał zaś Tomasz Rakowski, kandydat na posła.


– W Unii Europejskiej posłowie opozycji, niestety, poparli te rozwiązania albo wstrzymali się od głosu, lub nie głosowali wcale. Pamiętajmy, którzy to ludzie głosowali za tą przymusową relokacją, a to nas czeka, jeśli nie postawimy się tym planom – dodała Elżbieta Strzelczyk, kandydatka do Sejmu.


Według kandydującego do Sejmu Kazimierza Koralewskiego „dzisiaj widzimy, że kilkudziesięciokrotnie wzrosła liczba przestępstw w zachodnich krajach Unii Europejskiej”, a przed wyborami trzeba pamiętać „o tych, którzy mówili: wpuśćmy wszystkich, później się zobaczy, kim oni są”.


źródło radiogdansk.pl

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież