Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho... A. Kobylarz mierzy w senat » Andrzej Kobylarz, b. poseł Kukiz15, dołączył w ostatniej chwili do walki o senat okręgu 66 obejmując... Jesień w ogrodzie 2023 » Za nami pierwszy dzień kiermaszu ogrodniczego "Jesień w grodzie". W sobotę teren Pomorskiego Hurtowe... 101 rocznica powołania KS Gedania » Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu Polskiego Klubu Gedania. Zebranie miało... Jaworski pyta Karnowskiego o emigrantów w Sopocie » - Wybory i Referendum mają odpowiedzieć na bardzo ważne pytania na temat bezpieczeństwa - powiedział... Gołębie pocztowe na Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego » Wiceminister kultury Jarosław Sellina ogłosił wpisanie „Hodowli i lotu gołębi pocztowych” na Krajową...
101 rocznica powołania KS Gedania
piątek, 15 września 2023 17:58
101 rocznica powołania KS Gedania
Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu
AP Orlen przedłużyła zwycięską serię
sobota, 16 września 2023 20:03
AP Orlen przedłużyła zwycięską serię
AP Orlen wygrała trzeci mecz z rzędu. Tym razem gdańszczankom
3 razy Biskup*Remis Jaguara*Chłód w Chojnicach
piątek, 15 września 2023 16:11
3 razy Biskup*Remis Jaguara*Chłód w Chojnicach
II LIGA E-WINNER
W Stężycy Olimpia Grudziądz poniosła
Brakowało jakości
sobota, 16 września 2023 20:30
Brakowało jakości
Niezbyt ciekawy mecz zobaczyli kibice w Opolu. Lechia bezbramkowo

Galeria Sztuki Gdańskiej

Dwaj panowie Góreccy
poniedziałek, 11 września 2023 17:12
Dwaj panowie Góreccy
Stosunkowo niedawno pisałem o Bogusławie Góreckim, malarzu

Sport w szkole z ORLENEM

Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
niedziela, 10 września 2023 17:31
Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Dyrekcja Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Jaworski pyta Karnowskiego o emigrantów w Sopocie

Ocena użytkowników: / 14
SłabyŚwietny 
czwartek, 14 września 2023 15:48

- Wybory i Referendum mają odpowiedzieć na bardzo ważne pytania na temat bezpieczeństwa - powiedział podczas konferencji prasowej, Andrzej Jaworski kandydat do Sejmu z 6 miejsca listy PIS w okręgu wyborczym 25. Konferencja przed Urzędem Miasta Sopotu kierowała pytania wprost do prezydenta Jacka Karnowskiego czy jest w stanie wyraźnie określić swoją politykę imigracyjną?


- Nie możemy - powiedział Andrzej Jaworski - zgodzić się z tym, że słowa polityków rzucane są na wiatr. Z tych słów trzeba będzie się rozliczyć i wyraźnie mówić o stanowisku, które się zajmuje. Polityka imigracyjna, kwestia relokacji, kwestia muru na granicy polsko-białoruskiej, to tematy, które dotyczą spraw fundamentalnych naszego bezpieczeństwa. Jesteśmy przed Urzędem Miasta w Sopocie, gdzie rządzi Jacek Karnowski i też jest kandydatem do Sejmu i chce ubiegać się o tę ważna funkcję. Jacek Karnowski wiele razy mówił, że powinniśmy przyjmować imigrantów, mówił, że Polska jest w stanie przyjąć kilkadziesiąt tysięcy uchodźców i to byłoby ekonomicznie pomyślne dla Polski. I dlatego pytam Jacka Karnowskiego, czy on te słowa podtrzymuje, czy chciałby otworzyć granicę i zburzyć mur? Mieszkańcy przerażeni są tym co dzieje się we Francji, czy w Szwecji. Nie chcemy, aby w Polsce taka sytuacja się powtórzyła. Żądam zatem od członków Platformy Obywatelskiej i Jacka Karnowskiego, aby jednoznacznie się określili, żeby powiedzieli w których dzielnicach ci imigranci mają zamieszkać, czy może w pobliżu ulicy Monte Casino, czy w sopockich hotelach, czy może w dzielnicach gdzie panuje porządek i spokój. My nigdy nie mówiliśmy o tym, żeby do Polski przyjeżdżali legalni cudzoziemcy, mówimy tylko o powstrzymaniu tego całego szaleństwa. Jesteśmy odpowiedzialni za nas wszystkich. Dlatego jednoznacznie apeluję o to, aby politycy Platformy Obywatelskiej się określili i zagłosowali przeciwko relokacji imigrantów i burzeniu muru.

alt


S.S.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież