Rozprawa w trybie wyborczym w Tczewie » Łukasz Brządkowski, kandydat na prezydenta Tczewa pozwał swojego konkurenta i wspierającego go posła... Kalkowski milczy o pracy w PORD, Gołuńskiego zaprosi prokurator - prze... » Przedwyborcze napięcie w Szemudzie i Kartuzach. Skazany za niewypłacenie 300 tys. zł wynagrodzeń nau... Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7...
Reklama
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:32
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil
Trefl rozbity w Lublinie
czwartek, 18 kwietnia 2024 21:05
Trefl rozbity w Lublinie
Bardzo jednostronny był pierwszy mecz o piąte miejsce w PlusLidze.
Wymiana zdań właścicieli Lechii*Gedania znów zawiodła
piątek, 19 kwietnia 2024 14:48
Wymiana zdań właścicieli Lechii*Gedania znów zawiodła
I LIGA FORTUNA
Ostatnia kolejka I-ligowa nie była
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Michał Wójcik - „Na początku jest rysunek”
sobota, 13 kwietnia 2024 18:02
Michał Wójcik - „Na początku jest rysunek”
Tytuł ostatniej wystawy Michała Wójcika nie może zaskakiwać.

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Coppelia
wtorek, 09 kwietnia 2024 15:19
Coppelia
Bardzo trudno we współczesnym teatrze trafić na klasykę w
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 18 września 2023 19:56

Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego „Jesień w ogrodzie”. Jak co roku kiermasz odwiedziły tysiące gości, którzy przyjechali kupić rośliny do ogrodu lub uzyskać wiedzę jak dbać o swój ogród.


- Rynek po przez swoje inwestycje pokazuje, że rozwija się dynamicznie i idziemy w dobrym kierunku - powiedział Paweł Dołkowski, prezes Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk. - Misja naszego rynku pokazuje, że to jest właściwy kierunek. Idziemy w kierunku budowania tego rynku w oparciu o lokalnych przedsiębiorców. Polska, pomorska wieś się zmienia. Coraz więcej producentów na terenie naszego województwa buduje swoje małe biznesy, buduje swoje lokalne sieci sprzedaży i brakuje tylko jednego elementu, tego elementu, który będzie spinał, będzie dawał to miejsce w którym branża HoReCa czxyli ci, którzy obsługują turystów, którzy przewijają się przez Trójmiasto, pod katem zaopatrzenia w produkty żywnościowe i te upiększające. Podczas "Jesieni w ogrodzie" mają państwo okazję zobaczyć kto stoi za produktami, które zostały wyprodukowane.

alt


Podczas otwarcia kiermaszu prezes Dołkowski podziękował za wsparcie prezydent Gdańska, wojewodzie pomorskiemu i marszałkowi województwa.

alt


Co roku na kiermasz przybywają tysiące gości. Tak było i w tym roku. Cel odwiedzin był dwojaki - zakupy i uzyskanie fachowej wiedzy o pielęgnacji ogrodu.
- Na "Jesień w ogrodzie: przyjechałem przede wszystkim dokonać zakupów drobnych roślin i owoców - powiedział pan Jarosław. - Nie przygotowywałem listy zakupów. Spontanicznie zadecyduję co będę chciał kupić. O zakupach w głównej mierze decyduje żona, ja jestem tylko tragarzem. Nie szukam porad. Uważam się za doświadczonego ogrodnika. To moja trzecia wizyta na kiermaszu.

alt


alt

- Mam podwójny cel wizyty na kiermaszu - chcę dokonać zakupów i zyskać porady odnośnie pielęgnacji - powiedziała pani Elżbieta. - Mam listę zakupów, ale zakupy żywiołowe są większe. Szukam hortensji, lilaków, wrzośców. Trochę tego jest co by mi się przydało. Przy okazji zakupów gdy się przy kimś stanie kto się zna to warto posłuchać.

alt


alt


W jesiennym kiermaszu wzięło udział około 100 wystawców. Większość stanowili producenci cebulek kwiatowych, drzew, krzewów ozdobnych, owocowych, iglastych, liściastych. Część z nich to producenci pięknych, zwłaszcza jesienią astrów, wrzosów, wrzośców, które tak pięknie zdobią tereny zielone jesienną porą. Ogrodnicy jak zawsze bardzo chętnie udzielali porad i wskazówek na temat odpowiedniego zabezpieczenia roślin przed zimą.
- Mam klientów, którzy przychodzą dokonać zakupów i takich, którzy przychodzą po porady - powiedział Sławomir Jasiński, "Ogrody Praszka". - Mam takie nietypowe rośliny, nietuzinkowe, a ludzie szukają nowości. Roślin standardowych jest dużo i można je kupić wszędzie, a gdy przyjeżdżam wiosną czy jesienią to klienci czekają na mnie, bo zawsze coś ciekawego im przywiozę. Teraz modne są judaszowce, lagerostroemie i różne ciekawe sosny. Niektórzy kupują je na balkon, taras. Jest kilka roślin, które wytrzymają w donicy na tarasie, nie zmarzną. Mam sosny himalajskie i sosny bośniackie, które spokojnie mogą stać w donicach przez zimę. Jeśli chodzi o porady to klienci pytają jak rośnie dana roślina, jak ją zabezpieczyć na zimę, jak zachowywać się na wiosnę, kiedy ją odkrywamy, jak i czym zabezpieczamy.

alt


- Osoby odwiedzające nasze stoisko częściej przychodzą dokonać zakupów, ale bardzo często zwracają się też po porady co do roślin, które już mają i tych, które właśnie kupują - powiedziała Renata Gurlikowska, Gospodarstwo Ogrodnicze Piask. - W tym roku oprócz wrzosu, którego jesteśmy głównie producentem, klienci kupują jeszcze budleje kwitnące, to jest właściwie roślina letnia, hortensje bukietowe i iglaki. Jest też sezon na borówki. Jeśli chodzi o porady to dostajemy bardzo konkretne pytania: o szkodniki, co do chorób grzybowych. Większość naszych klientów to ogrodnicy amatorzy.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież