Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w obozie Stutthof » W sobotę, 18 marca, Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Gdańskiej, zorganizował wyj... W tygodniku „Sieci”: Beata Szydło wchodzi do gry » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” Beata Szydło, posłanka PiS do Parlamentu Europejskiego mówi, jak w... Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana » Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA powiększyła z jednej do trzech osób skład jej... Piekarz prezydentem? » Przed setkami lat zdarzało się już, że burmistrzami tysiącletniego Gdańska zostawali cenieni przez g... Halabardnik w Dworze Artusa w blasku świec (zapachowych) » Kto z nas by nie marzył o zapachowej świecy podarowanej przez gdańskiego halabardnika podczas fety i... Stefan Wilmont skazany na dożywocie za zabójstwo Pawła Adamowicza » Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał Stefana Wilmonta za zabójstwo Pawła Adamowicza na dożywocie.Sąd zezwol... Polska Matką Naszą… » W Wielki Piątek 22 marca 1940 r. rozstrzelano drugą grupę 67 gdańszczan, przebywających w obozie Stu... Energa Mecenasem Opery Bałtyckiej » Energa z Grupy Orlen w 2023 roku będzie Mecenasem Opery Bałtyckiej.- Jest to bardzo szczególny dla n... Stan dialogu społecznego w dobie kryzysu » Stan dialogu społecznego, jego perspektywy i kondycja układów zbiorowych pracy to tematy konferencji... W najnowszym numerze ,,Sieci”: Odwieczna walka między dobrem i złem » Motyw walki między siłami dobra i zła jest wykorzystywany na wielu płaszczyznach, szczególnie w kult...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Wraca Conrado, bez Czubaka i bez goli, bramka Zyski dla Gedanii...
piątek, 17 marca 2023 15:52
Wraca Conrado, bez Czubaka i bez goli, bramka Zyski dla Gedanii...
EKSTRAKLASA PKO BP
Po minutach, dniach, tygodniach i
Warta wypunktowała Lechię
niedziela, 19 marca 2023 14:35
Warta wypunktowała Lechię
Lechia dobrze zaczęła mecz w Grodzisku Wielkopolskim, ale była

Galeria Sztuki Gdańskiej

Pewien telefon wieczorową porą
niedziela, 12 marca 2023 10:07
Pewien telefon wieczorową porą
Kiedy zadzwonił, byłem lekko zdezorientowany, nie wiedziałem czy
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

9. urodziny Filii Gdańskiej

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 14 czerwca 2017 18:06

Filia Gdańskiej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Mariackiej świętowała 9 urodziny placówki.- Mówię od wewnątrz, bardzo subiektywnie, ale wydaje mi się, że kondycja biblioteki jako całości, i mojej filii również, jest doskonała - powiedział Zbigniew Walczak, kierownik Filii Gdańskiej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Josepha Conrada Korzeniowskiego. - Ludzie mówią, że ludzie książek nie czytają. Tu w Gdańsku książki czytają, kupują, ale też na szczęście korzystają z bibliotek. Z roku na rok czytelnictwo nam rośnie. serdecznie zapraszam każdego gdańszczanina, każdego Pomorzanina, każdego Polaka, ale również gości z zagranicy. Jestem dumny, że ta filia jest wizytówką miasta. Wygląda jak gdański kantor kupiecki, ma księgozbiór pomorski. Większość ludzi jest zaskoczona, że nie półka regionalna, nie regał tylko cała duża filia z 12 tysiącami książek tylko o regionie. Część zbiorów przekazaliśmy pracowni regionalnej Biblioteki Wojewódzkiej, albo do innych filii, aby wzbogacić ich ofertę.


alt

Na urodzinowej imprezie nie mogło zabraknąć tortówKsięgozbiór Filii Gdańskiej liczy 12 tysięcy egzemplarzy. Wszystkie książki są związane z Gdańskiem, Kaszubami, Trójmiastem i Pomorzem.
- Liczba czytelników w filii jest o dziwo stała - powiedział Zbigniew Walczak. - Pod koniec każdego roku sięga 1100-1200 czytelników. Tylu jest mniej więcej pasjonatów Gdańska, jego historii i kultury. Jeśli chodzi o przekrój wiekowy to jestem absolutnie dumny. Filia jest teoretycznie dla dorosłych, ale mamy cały regał książek dla dzieci, oczywiście o Gdańsku i Pomorzu, głównie baśnie i opowieści. Mamy czytelników 2-3 letnich, dla których mamy książki do oglądania, które wypożyczają rodzice, zapaleni gdańszczanie i uczą z nich o Gdańsku, a najstarszy zarejestrowany czytelnik ma 97 lat.


alt

Goście 9. urodzin Filii GdańskiejFilia Gdańska to nie tylko wypożyczalnia książek. W bibliotece odbywają się spotkania autorskie, zgodnie z profilem placówki z autorami pomorskimi, promocje książek o Gdańsku i Pomorzu, wykłady o historii i kulturze, spotkania z mniejszościami narodowościowymi mieszkającymi w Gdańsku. Filia współorganizuje konkursy historyczne dla młodzieży oraz Maraton Czytelniczy.


Obecnie w Filli Gdańskiej pracują Grażyna Korcz-Piasecka, Daniela Radowicz-Kmiecik i Zbigniew Walczak.


Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież