Dr hab. Grzegorz Berendt powołany na stanowisko p.o. Dyrektora MIIWŚ w... » Z dniem 24 lipca 2021 r. Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu prof. Piotr Gliński powie... Żniwa na dobre w Elewarr Oddział Malbork » Na Pomorzu rozpoczęły się żniwa, a wraz z nimi skup rzepaku i pszenicy. Pierwsze dostawy wjechały do... Karol Nawrocki zrezygnował ze stanowiska Dyrektora Muzeum II Wojny Świ... » 23 lipca 2021 r. dr Karol Nawrocki złożył na ręce Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ... Karol Nawrocki wybrany na nowego prezesa IPN » Senat wyraził zgodę na powołanie dr. Karola Nawrockiego na stanowisko prezesa IPN. 52 senatorów było... Iwiński ostro o Czarzastym » Eksperyment pod nazwą autorska partia Włodzimierza Czarzastego kończy się na naszych oczach. Niezale... Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy » Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu: Fundacji PZU oraz Instytutu Dzie... Agnieszka Wojciechowska van Heukelom: Kto głosuje na oszustów jest ich... » Ze społeczniczką, byłą działaczką opozycji antykomunistycznej ( NZS na Uniwersytecie Łódzkim), aktyw... W cieniu bursztynu - sportowa nędza... » Pozostają w cieniu stadionu w Letnicy. Zapomniane, opuszczone, zlikwidowane, wyburzone. Nie mają bur... Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" po wystąpieniu Donalda Tuska w Gda... » Członkowie Stowarzyszenia Godność, którzy brali udział w strajkach w grudniu 1970 r. strajkowali w s... Ofensywa polityczna Platformy wyrusza » Polska rządzona przez PiS i koalicjantów jako kraj permanentnej inwigilacji, podsłuchowego programu ...
Reklama
Gdańska sędzia wesprze marszałka - zespół kobiet Struka
niedziela, 11 lipca 2021 20:22
Gdańska sędzia wesprze marszałka - zespół kobiet Struka
Dorota Zabłudowska, sędzia X wydziału karnego Sądu Rejonowego
Igrzyska z Gdańską
sobota, 24 lipca 2021 09:43
Igrzyska z Gdańską


Trójmiejscy medaliści
Krótka radość Lechii w Białymstoku
sobota, 24 lipca 2021 19:11
Krótka radość Lechii w Białymstoku
Na inaugurację sezonu 2021/2022 Lechia zdobyła jeden punkt.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Morze, nasze morze
poniedziałek, 12 lipca 2021 14:50
Morze, nasze morze
Motyw morza, często decyduje o atrakcyjności obrazu. Dlatego bardzo

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Miller, Gardias, Różański - mocna lewica w Gdyni i Słupsku

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
sobota, 19 września 2015 20:54

- Celujemy w okręgu 26 w dwa mandaty - powiedział "Gazecie Gdańskiej" poseł Leszek Miller, szef SLD, podczas prezentacji listy lewicy w Gdyni.W biurze b. premiera przy ul. 10 Lutego spotkali się kandydaci lewicy do parlamentu. Koalicja wystawia w tym okręgu 28 osób. Wygląda na to, że to mocny zespół. Na liście wiele osób znanych z działalności politycznej, samorządowej, z sukcesami zawodowymi i zaangażowanych w sprawy publiczne.
Pierwsza trójka to Leszek Miller, Dorota Gardias i Andrzej Różański. W poprzednich wyborach L. Millera poparło ponad 18 tys. osób, a Dorotę Gardias ponad 6 tys. Były poseł Andrzej Różański ubiegał się w ostatnich wyborach samorządowych o urząd prezydenta Gdyni reprezentując SLD i odnotowując zauważalny wzrost poparcia. Z Gdyni startuje także Krzysztof Chachulski, który w tych samych wyborach osiągnął najlepszy wynik z kandydatów SLD na radnego miasta, od lat działa aktywnie w radzie dzielnicy i spółdzielni mieszkaniowej.


altNa start zdecydował się również Zbigniew Walczak, wójt Gniewina, który od lat w cuglach wygrywa wybory samorządowe. To dobry znak dla zjednoczonej koalicji lewicy, bo za Walczakiem idzie zawsze sukces. Listę wzmacniają również dwaj byli radni sejmiku pomorskiego: Piotr Gontarek z  Lęborka i Mariusz Falkowski w Gdyni. Jest też szefowa pomorskiego ZNP, Elżbieta Markowska, a także b. szef oddziału NBP w Gdańsku, człuchowianin Adam Matynia. Z numerem 12 startuje Hieronim Więcek, działacz lewicy i ruchów ekologicznych, który od kilku lat skutecznie monitorował działalność koncernów szukających na Pomorzu gazu łupkowego. Świat sportu reprezentuje przedstawiciel słupskiej koszykówki, Robert Jakubiak.
Przedstawicielem lewicy w wyborach do senatu będzie wójt gminy Kolczygłowy, Wacław Kozłowski.


altaltalt- Idziemy do wyborów po to, by Polki i Polacy mieli gwarancję, że ich uprawnienia socjalne zapisane w Konstytucji RP były respektowane przez rządzących. Nasz program przeciwdziała wykluczeniu społecznemu ma poprawiać warunki życia obywateli mniej zamożnych, nie pozostawia obywateli na pastwę wolnego rynku, przywraca państwu jakąś elementarną logikę, bo tak na przykład rozumiem powrót dowództwa Marynarki Wojennej na Skwer Kościuszki w Gdyni, a służbie zdrowia jej niekomercyjny charakter - powiedział"Gazecie Gdańskiej" Leszek Miller.
GG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież