Krzysztof Dośla: Solidarność, rozwaga, kompetencja, siła w dialogu » Z Krzysztofem Doślą, przewodniczącym Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” rozmawia Artur S.... Gala 14. Wielkiego Maratonu Czytelniczego » W audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego, og... Otwarcie ekspozycji „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Ob... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otwarto ekspozycję „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Fund... Płace na gdańską miarę... » Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim urzędzie miejskim aż 9 dodatkowo zarabia w ... Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r...
Płace na gdańską miarę...
wtorek, 06 czerwca 2023 12:18
Płace na gdańską miarę...
Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Piknik ekologiczny „Wyspa w lesie” w ramach Sobótkowego Święta Jaśkowej Doliny

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
sobota, 24 czerwca 2017 20:55

Ostatni tegoroczny weekend czerwca we Wrzeszczu Górnym obfituje w liczne atrakcje, które zostały zorganizowane zarówno dla mieszkańców tej dzielnicy, jak i wszystkich zainteresowanych w ramach Sobótkowego Święta Jaśkowej Doliny.Organizatorami wydarzeń towarzyszących Sobótkowemu Świętu Jaśkowej Doliny są Rada Dzielnicy Wrzeszcz Górny, placówki Gdańskiego Archipelagu Kultury oraz Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk. Począwszy od piątku, a skończywszy na niedzieli, we wrzeszczańskim Teatrze Leśnym codziennie odbywają się koncerty muzyczne i wydarzenia artystyczne. Pierwszego dnia wystąpili Blues Quartet Jacka Siciarka, Zespół z Lasu oraz Grażyna Łobaszewska w zespołem. Drugiego dnia przewidziano koncert dzieci z Klubu Winda GAK z towarzyszeniem zespołu Mariusza Wali oraz koncert zespołu Jan Konop Big Band. Ostatniego dnia zorganizowane zostanie wydarzenie artystyczne Katalog Drzew, łączące muzykę i taniec.Poza atrakcjami dla melomanów, organizatorzy nie zapomnieli o walorach edukacyjnych i sportowych. W niedzielę odbędą się zawody biegowe w ramach Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska, natomiast w sobotę odbył się piknik ekologiczny „Wyspa w Lesie”, zorganizowany przez Wyspę Skarbów oraz Windę, dwie placówki Gdańskiego Archipelagu Kultury, co było jednocześnie jedną z okazji do uczczenia 50-lecia tej instytucji.


altalt

Piknik ekologiczny „Wyspa w lesie” cieszył się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszychGłównym punktem pikniku był „las warsztatów”, obejmujący m. in. warsztaty edukacyjne  przygotowane przez Stację Ornitologiczną Muzeum i Instytutu Zoologii Polskiej Akademii Nauk, Grupę Badawczą Ptaków Wodnych KULING, Stowarzyszenie Sztuka Cię Szuka oraz animatorów „Wyspy Skarbów” oraz Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną. W programie znalazł się również spektakl teatralny dla dzieci Teatru Barnaby „Tymoteusz wśród ptaków”.


altaltaltalt

Eksponaty ze stoisk Stacji Ornitologicznej MiIZ PAN i Grupy Badawczej Ptaków Wodnych KULINGNie są to bynajmniej wszystkie atrakcje. – Organizujmy również plebiscyt na najciekawszy dźwięk wyspy, można stworzyć własne mikroinstrumenty oraz wygenerować dźwięki pod opieką animatorów. Oprócz tego, w trakcie pikniku zorganizowany zostanie quiz wiedzy o Wyspie Sobieszewskiej, w którym padną pytania dotyczące wyspy z takich dziedzin, jak geografia, historia czy przyroda. Do wygrania będą budki lęgowe dla ptaków, książki oraz płyty związane z Wyspą Sobieszewską – opisała Beata Szalkowska, kierownik Wyspy Skarbów GAK, jeszcze w trakcie trwania pikniku.


alt

Niezwykle ciekawą i cieszącą się sporym zainteresowaniem atrakcje stanowiły warsztaty wicia wianków z kwiatów polnych i leśnych przygotowane przez animatorów z „Wyspy Skarbów” GAK


Jak się okazało, atrakcje przygotowane przez organizatorów cieszyły się uznaniem uczestników, którzy w sobotnie południe wybrali się do Teatru Leśnego. – Bardzo spodobały mi się ptaki u tamtych panów, wyglądają jak żywe – powiedziała sześcioletnia Julka, wskazując na eksponaty prezentowane na jednym ze stoisk. – Cieszę się, że babcia przyprowadziła mnie tutaj.

– To miłe, że zorganizowano taki piknik dla dzieci – dodała pani Anna, rodowita wrzeszczanka i babcia małej miłośniczki ptaków.


Patryk Bukowski

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież