Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat...
Reklama
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:32
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil
Trefl rozbity w Lublinie
czwartek, 18 kwietnia 2024 21:05
Trefl rozbity w Lublinie
Bardzo jednostronny był pierwszy mecz o piąte miejsce w PlusLidze.
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Coppelia
wtorek, 09 kwietnia 2024 15:19
Coppelia
Bardzo trudno we współczesnym teatrze trafić na klasykę w
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Piknik ekologiczny „Wyspa w lesie” w ramach Sobótkowego Święta Jaśkowej Doliny

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
sobota, 24 czerwca 2017 20:55

Ostatni tegoroczny weekend czerwca we Wrzeszczu Górnym obfituje w liczne atrakcje, które zostały zorganizowane zarówno dla mieszkańców tej dzielnicy, jak i wszystkich zainteresowanych w ramach Sobótkowego Święta Jaśkowej Doliny.Organizatorami wydarzeń towarzyszących Sobótkowemu Świętu Jaśkowej Doliny są Rada Dzielnicy Wrzeszcz Górny, placówki Gdańskiego Archipelagu Kultury oraz Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk. Począwszy od piątku, a skończywszy na niedzieli, we wrzeszczańskim Teatrze Leśnym codziennie odbywają się koncerty muzyczne i wydarzenia artystyczne. Pierwszego dnia wystąpili Blues Quartet Jacka Siciarka, Zespół z Lasu oraz Grażyna Łobaszewska w zespołem. Drugiego dnia przewidziano koncert dzieci z Klubu Winda GAK z towarzyszeniem zespołu Mariusza Wali oraz koncert zespołu Jan Konop Big Band. Ostatniego dnia zorganizowane zostanie wydarzenie artystyczne Katalog Drzew, łączące muzykę i taniec.Poza atrakcjami dla melomanów, organizatorzy nie zapomnieli o walorach edukacyjnych i sportowych. W niedzielę odbędą się zawody biegowe w ramach Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska, natomiast w sobotę odbył się piknik ekologiczny „Wyspa w Lesie”, zorganizowany przez Wyspę Skarbów oraz Windę, dwie placówki Gdańskiego Archipelagu Kultury, co było jednocześnie jedną z okazji do uczczenia 50-lecia tej instytucji.


altalt

Piknik ekologiczny „Wyspa w lesie” cieszył się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszychGłównym punktem pikniku był „las warsztatów”, obejmujący m. in. warsztaty edukacyjne  przygotowane przez Stację Ornitologiczną Muzeum i Instytutu Zoologii Polskiej Akademii Nauk, Grupę Badawczą Ptaków Wodnych KULING, Stowarzyszenie Sztuka Cię Szuka oraz animatorów „Wyspy Skarbów” oraz Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną. W programie znalazł się również spektakl teatralny dla dzieci Teatru Barnaby „Tymoteusz wśród ptaków”.


altaltaltalt

Eksponaty ze stoisk Stacji Ornitologicznej MiIZ PAN i Grupy Badawczej Ptaków Wodnych KULINGNie są to bynajmniej wszystkie atrakcje. – Organizujmy również plebiscyt na najciekawszy dźwięk wyspy, można stworzyć własne mikroinstrumenty oraz wygenerować dźwięki pod opieką animatorów. Oprócz tego, w trakcie pikniku zorganizowany zostanie quiz wiedzy o Wyspie Sobieszewskiej, w którym padną pytania dotyczące wyspy z takich dziedzin, jak geografia, historia czy przyroda. Do wygrania będą budki lęgowe dla ptaków, książki oraz płyty związane z Wyspą Sobieszewską – opisała Beata Szalkowska, kierownik Wyspy Skarbów GAK, jeszcze w trakcie trwania pikniku.


alt

Niezwykle ciekawą i cieszącą się sporym zainteresowaniem atrakcje stanowiły warsztaty wicia wianków z kwiatów polnych i leśnych przygotowane przez animatorów z „Wyspy Skarbów” GAK


Jak się okazało, atrakcje przygotowane przez organizatorów cieszyły się uznaniem uczestników, którzy w sobotnie południe wybrali się do Teatru Leśnego. – Bardzo spodobały mi się ptaki u tamtych panów, wyglądają jak żywe – powiedziała sześcioletnia Julka, wskazując na eksponaty prezentowane na jednym ze stoisk. – Cieszę się, że babcia przyprowadziła mnie tutaj.

– To miłe, że zorganizowano taki piknik dla dzieci – dodała pani Anna, rodowita wrzeszczanka i babcia małej miłośniczki ptaków.


Patryk Bukowski

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież