E. Grabarek-Bartoszewicz wystartuje w Gdańsku » Do gdańskiej polityki wraca Elżbieta Grabarek-Bartoszewicz, b. przewodnicząca Rady Miasta Gdańska, r... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: „Zostaję. Walczymy Dalej.” » W tygodniku „Sieci” Jarosław Kaczyński w specjalnym wywiadzie deklaruje: Zgłoszę swoją kandydaturę n... Gdańsk w obiektywie uczniów ZSS nr 2 » W Filii Gdańskiej przy ulicy Mariackiej odbył się wernisaż wystawy „Gdańsk w naszym obiektywie” - 24... W hołdzie Wyklętym: Tym co zachowali się jak trzeba... » 1 marca w Gdańsku obchodzono Dzień Żołnierzy Wyklętych. Instytut Pamięci Narodowej wspólnie z środow... KWW Kocham Gdańsk przedstawił kandydatów do Rady Miasta » KWW Kocham Gdańsk – Kandydaci Niezależni przedstawił listę kandydatów do Rady Miasta. Komitet wystaw... Tomasz Jezierski: Kochają Gdańsk... » Na politycznej mapie Gdańska pojawiło się nowe, świeże ugrupowanie. Jak sami o sobie mówią, mają doś... Michał Urbaniak o wyborach : Konfederacja gotowa w Gdańsku » Michał Urbaniak, z Konfederacji, gdański poseł na Sejm RP IX kadencji, już niebawem zorganizuje konf... Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
sobota, 02 marca 2024 16:04
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
Nieudanie zaczęły wiosnę piłkarki AP ORLEN. Podopieczne trenera
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
piątek, 01 marca 2024 15:07
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
Trójmiejski duet, Arka i Lechia, kroczy konsekwentnie do
Lechia zdeklasowała Resovię
poniedziałek, 04 marca 2024 19:18
Lechia zdeklasowała Resovię
Po bardzo dobrej pierwszej połowie Lechia na Polsat Plus Arena

Galeria Sztuki Gdańskiej

Baranowscy, ojciec i syn
niedziela, 25 lutego 2024 13:53
Baranowscy, ojciec i syn
Henryk Baranowski (1932-2005) pochodził z Kociewia, urodził się w

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Dwie kontrole CBA w Gniewinie - zawiadomienie do prokuratury w sprawie hotelu na EURO 2012

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 23 lipca 2012 12:25

Zawiadomienie złożone przez oficerów CBA do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku zakończyło etap kontroli przeprowadzonych w Urzędzie Gminy Gniewino i Starostwie Powiatowym w Wejherowie. Postępowania CBA ujawniły nieprawidłowości związane z budową Hotelu w Gniewinie przy Gminnym Ośrodku Turystyki i Sportu w Gniewinie.Długoletni wójt gminy Gniewino Zbigniew Walczak nie komentuje na gorąco sprawy. Przekazał nam przez gminnego urzędnika, iż jest w poniedziałek bardzo zajęty - "miał gości spoza terenu".


Kilkumiesięczne kontrole przeprowadzone przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego wykazały liczne nieprawidłowości i uchybienia, których mogli dopuścić się członkowie Zarządu Spółki ,,Hotel Gniewino” oraz osoby zatrudnione w Urzędzie Gminy Gniewino i Starostwie Powiatowym w Wejherowie, zarejestrowanej w Gniewińskim Ośrdoku Sportu i Turystyki. Na czele spółki stoi Arkadiusz Andrzejewski, znany przedsiębiorca oraz Dariusz Rytczak, reprezentujący GOTiS.


CBA twierdzi, że mogło dojść do celowego ,,wyprowadzania” mienia Gminy Gniewino w ręce osób prywatnych. Wszystkie te nieprawidłowości powstały w związku z realizacją inwestycji ,,Hotel Gniewino”.
 

W trakcie prowadzonego postępowania kontrolnego agenci CBA ustalili między innymi, że decyzję o pozwoleniu na budowę hotelu w Gniewinie wydano bez wymaganej dokumentacji geotechnicznej, nie uzgodniono z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków budowy dróg dojazdowych do hotelu oraz innych prac budowlanych prowadzonych na obszarze objętym ochroną archeologiczną, sfałszowano decyzję środowiskową dotyczącą budowy hotelu w Gniewinie, członkowie Zarządu Spółki ,,Hotel Gniewino” przedstawili sądowi rejestrowemu nieprawdziwe dane.


- Centralne Biuro Antykorupcyjne przekazało zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstw między innymi przekroczenia uprawnień, niedopełnienia obowiązków, fałszowania dokumentów i sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa zdarzenia. Zawiadomienie trafiło do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Jednocześnie Biuro poprosiło prokuraturę o powierzenie przedmiotowego śledztwa w całości CBA - poinformował nas Jacek Dobrzyński, Rzecznik CBA
 

Przypomnijmy, że Centrum Pobytowe EURO 2012 w Gniewinie wybrała  drużyna Hiszpanii. UEFA zatwierdziła oficjalnie centra pobytowe i ośrodki treningowe wybrane przez narodowe federacje piłkarskie krajów uczestniczących w finałowym turnieju EURO 2012.   Hiszpanie przybyli do Gniewina 5 czerwca i gościli tam przez 3 tygodnie, w drodze po zwycięstwo w Finale Mistrzostw Europy 2012.  
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież